0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тест за овулация
« Отговор #140 -: Май 05, 2010, 15:56:49 pm »
Здравейте на всички. Прочетох доста от написаното тук и реших и аз да се включа. От една година с мъжа ми се опитваме да си имаме дете, но все не се получаваше. От миналият месец реших да пробвам и аз с тест за ову. През всичките дни беше (-). Отидох и на гениколог за профилактичен преглед и го попитах за тестовете за ову. Той ми каза, че това което е написано на указанията на тестовете не е съвсем вярно. Според него е най-добре веднага след края на МЦ да се започне теста. Имал е пациентка, на която овулацията й се е указала на 7 ден от 10 дневния МЦ. Сега започнах да си правя отново тест, но нещо пак продължава на да е все (-).
Искам да разбера, при някоя от вас сучвало ли се е да й е все (-) теста. Притеснявам се от тези резултати и незнам какво да правя :(
Започвам да си мисля, че тези тестове не са много верни

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=36880.0
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #141 -: Май 05, 2010, 16:29:22 pm »
Здравейте на всички. Прочетох доста от написаното тук и реших и аз да се включа. От една година с мъжа ми се опитваме да си имаме дете, но все не се получаваше. От миналият месец реших да пробвам и аз с тест за ову. През всичките дни беше (-). Отидох и на гениколог за профилактичен преглед и го попитах за тестовете за ову...
Започвам да си мисля, че тези тестове не са много верни.

Даниела, след една година неуспешни опити е време да посетите специалист по репродуктивна медицина, не гинеколог. И тестовете за овулация не са меродавни - проблемът може да е тривиален (правиш ги в неподходящ момент и изпускаш пика на хормона) или реален.

Това съвсем не означава, че проблем има и ви е нужно лечение, но моят съвет е да не губите време. Аз също започнах да правя тестове за овулация след година неуспешни опити, но се насочихме и към клиника за изследвания. Оказахме се с лоша спермограма, и оттам и до ден днешен работим по проблема.
Re: Тест за овулация
« Отговор #142 -: Май 05, 2010, 20:29:57 pm »
Здравейте на всички. Прочетох доста от написаното тук и реших и аз да се включа. От една година с мъжа ми се опитваме да си имаме дете, но все не се получаваше. От миналият месец реших да пробвам и аз с тест за ову. През всичките дни беше (-). Отидох и на гениколог за профилактичен преглед и го попитах за тестовете за ову. Той ми каза, че това което е написано на указанията на тестовете не е съвсем вярно. Според него е най-добре веднага след края на МЦ да се започне теста. Имал е пациентка, на която овулацията й се е указала на 7 ден от 10 дневния МЦ. Сега започнах да си правя отново тест, но нещо пак продължава на да е все (-).
Искам да разбера, при някоя от вас сучвало ли се е да й е все (-) теста. Притеснявам се от тези резултати и незнам какво да правя :(
Започвам да си мисля, че тези тестове не са много верни
На мен ми се случи нещо подобно миналия месец на 10ден бях започнала показа ми+тест на обяд,вечерта си направих пак и беше - и така всички дни ми беше отрицателен.Може да нямаш О този месец,следващия започни от 7,8ден.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #143 -: Май 07, 2010, 09:45:49 am »
galiondi,благодаря ти за вниманието.Наистина си права за тестовете на 11ден е много по ярка от контролната.Исках да те попитам нещо друго,какви са тези слюнкови монитори може ли да се разчита на тях и колко пари са горе долу?
Амалия, честно казано, още се опитвам да го разгадая този Слюнковия монитор...За 2ри път го ползвах. Този месец почна да ми показва транзитна фертилна фаза от 7ми ден на МЦ...после един ден е фертилна фаза, един ден не е...В деня с + Ову теста, нищо не показа! Много се чудя да продължавам ли да се занимавам с това чудо...Иначе не са скъпи, около $30, поръчах си го по интернет. Отзивите са много смесени, на някои момичета им показва вярно, на други не..Навсякъде чета за слюнковите монитори, че започват да показват фертилна фаза поне 3 дена преди Ову-то, а не като тестовете 12-36 часа преди О.. Не знам какво да те посъветвам, аз сигурно ще пробвам пак с него и и Ову тестове следващия месец...но да се надяваме, че няма да се наложи, де :D

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #144 -: Май 07, 2010, 10:21:03 am »
Аз така е не успях да получа адекватна информация от слюнковия монитор. От време на време продължавам да го ползвам, но резултатите са много странни. Когато със сигурност знам, че престои или имам О., той не отчита, а тези папрати се появяват съвсем по друго време - напр. преди МЦ. 
Re: Тест за овулация
« Отговор #145 -: Май 07, 2010, 10:46:30 am »
galiondi,дано се похвалиш в скоро време стискам палци :crossfingers:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #146 -: Май 08, 2010, 02:53:31 am »
Аз така е не успях да получа адекватна информация от слюнковия монитор. От време на време продължавам да го ползвам, но резултатите са много странни. Когато със сигурност знам, че престои или имам О., той не отчита, а тези папрати се появяват съвсем по друго време - напр. преди МЦ. 
Снежи, и при мен е същата работа... Днес, вече няколко дена еОву, пак реших да погледна през "лупата" сутринта, да видим какво показва..и ми показва транзитна фаза!!! Папрати и балончета, леле не знам вече кога да го правя! Само на гладно се тествам, сутрин, и пак файда- никаква!  :ask:
Амалия, благодаря ти!! Надявам се на слънчев лъч в тунела и аз:)

Re: Тест за овулация
« Отговор #147 -: Май 20, 2010, 20:28:22 pm »
Хора този месец,наи/накрая ми показа+.Два поредни месеца все беше отрицарелен,но може би вината е моя защото незнаех,че няколко часа преди да си направя теста,не трябвада бия течности и да пишкам.Искам само да ви попитам,нормално ли е вчера като си правих теста,чертичката беше толкова бледа,че едва се виждаше,а днес е толкова ярка,че е по-ярка и от контролната.Нормално ли е такава разлика-аз вчера си правих първич тест беше ми 11 дени днес 12 ден такава ярка черта.Благодаря ви предварително.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #148 -: Май 20, 2010, 22:45:05 pm »
нормално ли е вчера като си правих теста,чертичката беше толкова бледа,че едва се виждаше,а днес е толкова ярка,че е по-ярка и от контролната. Нормално ли е такава разлика-аз вчера си правих първич тест беше ми 11 дени днес 12 ден такава ярка черта.Благодаря ви предварително.

Не е нужно да има прогресивна промяна в разликата между тестовата и контролната черта. Щом тестовата е по-ярка или с еднаква интензивност, тестът се брои за положителен. Действайте!
Re: Тест за овулация
« Отговор #149 -: Май 22, 2010, 10:35:47 am »
Здравейте аз имам малко странен въпрос как може да ми закъснява вече 15 ден теста за бременност да е отрицателен и преди 2 дена да прокървях за 2 часа съвсеееееем малко то е нито така ни иначе
Re: Тест за овулация
« Отговор #150 -: Май 22, 2010, 11:50:20 am »
направи си кръвен тест, на мен ако ми закъснее с повече от 5 дни отдавна да бях отишла на лекар (но на мен никога не ми закъснява, винаги ми идва няколко дни по рано) 15 дни си е доста, особено ако цикъла ти е точен...така че ако до вторник не ти е дошло бягай на доктор, между другото можеш да вземеш фолиева киселина, дори и да не си бременна няма да ти навреди. Успех
Re: Тест за овулация
« Отговор #151 -: Май 22, 2010, 12:07:56 pm »
ами не ми е много редовен но пък 15 дни не беше закаснявало
извинявам се а тази киселина за какво е точно че незнам :)
« Последна редакция: Май 22, 2010, 13:36:21 pm от juletoz »
Re: Тест за овулация
« Отговор #152 -: Май 22, 2010, 19:29:16 pm »
Трети ден положителен тест нормално ли е. :?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #153 -: Май 22, 2010, 20:21:39 pm »
Пипи, всички ли са еднакво наситени? Би трябвало да имаш една най-ярка - тогава е пика на ЛХ.
Успех  :crossfingers:
Ако мериш БТ и си направиш графика, ще можем да сме по-категорични в определяне на овулацията.
Re: Тест за овулация
« Отговор #154 -: Май 22, 2010, 21:30:34 pm »
Mи струва ми се ,че всички са еднакви.Не съм си мерила температурата,но мисля да започна.Благодаря ви много.
Re: Тест за овулация
« Отговор #155 -: Юни 09, 2010, 00:44:11 am »
здравеите момичета,от този месец и аз започвам с тестове за овулация,правим опити от 2-3 месеца,ама реших да се заема по сериозно и затова започвам с тестовете.моят цикъл е на 28-29 дена,и утре ми е 11 ден и започвам с тестовете,да видим как ще ги разчитам,че като чета тука доста мъки виждат момичетата.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #156 -: Юни 09, 2010, 11:24:11 am »
Този месец отново са ми отрицателни тестовете за ОВУ   :? Направих 6 от 13-ти до 19-ден и нито един положителен.  8O МЦ ми бил редовен винаги, наскоро ми откриха леко завишен пролактин .. излиза,че нямам ОВУ. Бях на ехограф на 12-ден /точно преди да почна тестовете/ имах доминантен фоликул - 14 мм. Нищо не разбирам вече  :oops: Вярно,че ги правих към 22.00 ч вечерта,но чак пък толкова .. :(
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #157 -: Юни 09, 2010, 14:18:47 pm »
Вярно,че ги правих към 22.00 ч вечерта,но чак пък толкова .. :(

Чак толкова - в 22 часа просто няма как да засечеш достатъчно високо ниво на хормона. Прочети инструкциите и темата. Тестове за овулация задължително НЕ с първа урина, между 8-9 часа сутрин и най-късно до 6-7 часа вечер. Късно вече нивото на хормона в урината намалява.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #158 -: Юни 09, 2010, 16:59:47 pm »
Знам,четох ги ,но все немога да сколасам да ги направя преди 22 ч. Дано поне това да е причината да са отрицателни  :? Уффф ма то пък хиляда изисквания има за тея тестове ...  :oops:
Между другото на мен по ми допадат едни дето има розово-синя кутийка /забравих марката/- с тях само съм си засичала ОВУ ,докато тези в една такава жълтеникава дето са заедно с тест за бременност са съвсем "фалшиви" . Вие какви ползвате ?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #159 -: Юни 09, 2010, 17:06:12 pm »
Аз ползвам лентичките, които се продават с Пре-сийд (или поне се продават от фирмата Early-Pregnancy-Tests.com):
http://www.early-pregnancy-tests.com/pacof3ovtess.html

Нямам месец, в който да съм правила тестове за овулация и да не съм видяла положителен тест - акуратни са.