0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #100 -: Февруари 15, 2010, 10:30:50 am »
Преди две седмици когато си купих тест за бременност Clearblue ми дадоха и една брошура на техните дигитални тестове за овулация, които не показват никакви черти и не трябва да сравняваш нищо с тестова черта, а направо ти се показва едно усмихнато бебе когато си в овулация или празно кръгче когато не си. Седем накрайника са, но цената не мога да кажа в момента. Важното е, че показва недвусмислен резултат.
Re: Тест за овулация
« Отговор #101 -: Март 06, 2010, 17:34:22 pm »
zdraveite,iz4etoh cqlata tema i nikade ne namerih otgovor na vaprosa mi.za parvi mesec polzvam test za ovu-clear.cikala mi e na 28 dni spored tablicata trqbva6e da zapo4na s testovete ot 11 den,no na 10 usetih bolki v qi4nika i napravih parviq test,izleznaha 2 cherti i taka dnes veche pravq 5 test i pak sa dve.kakvo oznachava tova?kak da razbera koga mi e pik na ovu-to.sledih 4ertite koga 6te izlezne nai qrkata,no uvi vsi4ki sa po svetli ot kontrolnata liniq.kak da razbera pomognete mi :( :oops: :?
« Последна редакция: Март 06, 2010, 17:41:31 pm от poli_4ka »
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #102 -: Март 08, 2010, 00:43:33 am »
Момичета, исках да споделя с вас какво ми се случи този месец след многобройни тестове за овулация..
От 9-10 ден започнах да тествам, на 9тия ден ми беше последното хапче "Кломид" ( в БГ е по-известно като Клостилбегит) Оттогава, тествах всеки ден, и все отрицателни...До един!! Уж Ову е от 5 до 10 дена след последното хапче от Кломид. Да ама не! Поне БТ не показа да е имало О... Миналата седмица, както всеки ден се тествах в 5 и 30 след работа, и пак, много слаба 2ра 4ерта, напълно отрицаелен!! Отидох на фитнес и направо полудях от болки в яйчницте докато бягах, не постоянни, но силни, както обикновено преди Ову. Прибрах се в нас, убедена, че Ову е на път и се тествах пак, въпреки количеството вода, което изпих във фитнес залата.. И ... о, небеса, теста пръкна + , две еднакво наситени черти! Само час  половина след поредния отрицателен тест!!!
На следващия ден, се тествах рано рано, с първа урина, любопитна дали ще покаже нещо!!И пак + тест, с втората черта много по-наситеа от контролната... През деня болки като при Ову.. вечерта в 5:30  пак тест, и - отрицателен!!!
В рамките на тези 24 часа, Ову мина, а ако не бях направила няколко теста повече, а си чаках следващия ден в 5:30, така и нямаше да видя + тест..
Използвам Ову тестове от 2008, всеки месец си засичам Ову, Тестовете, плюс БТ, плюс Ову болките(не си засичам ЦС особено добре не знам защо) За първи път ми се случва подобно нещо..

Re: Тест за овулация
« Отговор #103 -: Март 08, 2010, 14:29:45 pm »
Това което знам е, че при последвала овулация ЛХ се връща на базисното си ниво за 48 часа. Падайки концентрацията му още на следващия ден би могло теста да е отрицателен, т.е. тестовата черта вече да е по-бледа. Само не разбрах какво показа графиката на БТ.       
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #104 -: Март 08, 2010, 21:38:58 pm »
dara_101 ако въпроса ти е към мен, графиката ми е в подписа. Нямаше повишение веднага на БТ.. Този цикъл едно нещо не е както трябва.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тест за овулация
« Отговор #105 -: Март 08, 2010, 22:16:49 pm »
Гале,теста показва пика на ЛХ,който пука фоликула.О може да е и до 24-48ч след пика,но може и да е до броени часове след него.Хубаво че си се усетила - иначе да си го изпуснала.Аз също мисля,че е добре около Ову да се правят по два теста - по обед и вечер...особенно ако си на кломид,и не те следят на УЗ(м/у другото - защо ли не те следят...???)Би било мн тъпо ако го изтървеш,като имаш в предвид характера на хапчето...както и да е! Дано си успяла :wink:


zdraveite,iz4etoh cqlata tema i nikade ne namerih otgovor na vaprosa mi.za parvi mesec polzvam test za ovu-clear.cikala mi e na 28 dni spored tablicata trqbva6e da zapo4na s testovete ot 11 den,no na 10 usetih bolki v qi4nika i napravih parviq test,izleznaha 2 cherti i taka dnes veche pravq 5 test i pak sa dve.kakvo oznachava tova?kak da razbera koga mi e pik na ovu-to.sledih 4ertite koga 6te izlezne nai qrkata,no uvi vsi4ki sa po svetli ot kontrolnata liniq.kak da razbera pomognete mi :( :oops: :?

Спокойно,може би Ову все още предстои,а дали изпълняваш точно условията при тестване? Друго - ЛХ,винаги се намира в организмът,дори мъжете имат ЛХ,при някой ЛХ е малко повече,понякога самите тестове са по-чувствителни - от там и винаги леко бледата черта на теста.Но той си остава отрицателен! Успех и продължавай....не се знае кога ти е ову....или има ли я....или дали тестовете не са нещо кофти партида - и на това съм попадала :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #106 -: Март 09, 2010, 05:59:07 am »
Фибчо, такава им е практиката тука, не те следят на УЗ, за 2ри път съм на Кломид и за 2ри път не са предлагали да ме гледат..много ми е странно  на мен!
Важното е, че успяхме да хванем пика на ЛХ, дано сега има и резултат!  :wink:

Re: Тест за овулация
« Отговор #107 -: Март 09, 2010, 12:12:12 pm »
fibo благодаря ти за отделеното време :wink:искам само да вмъкна че последните 2 теста са ми с много слаби тестови линийки доста по-бледи от предните два дни пък и вчера и днес си мерих БТ и е 37.Дали е възможно просто да съм си изпуснала О в смисъл просто тестовата чертичка да не е станала достатъчно наситена(все пак има 2 дни в които са по тъмни от останалите,не колкото контролната но... :oops:)понеже по-принцип си ходя доста често до WC почти не издаржам и час :oops:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тест за овулация
« Отговор #108 -: Март 09, 2010, 18:33:43 pm »
fibo благодаря ти за отделеното време :wink:искам само да вмъкна че последните 2 теста са ми с много слаби тестови линийки доста по-бледи от предните два дни пък и вчера и днес си мерих БТ и е 37.Дали е възможно просто да съм си изпуснала О в смисъл просто тестовата чертичка да не е станала достатъчно наситена(все пак има 2 дни в които са по тъмни от останалите,не колкото контролната но... :oops:)понеже по-принцип си ходя доста често до WC почти не издаржам и час :oops:

Няма проблеми.Ако БТ ти е 37,вероятно си изтървала Ову... :? Мисля,че не правиш тестовете съвсем коректно.Знаеш,че трябва да се въздържаш около 4ч от ходене до тоалетна и пиене на течности...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Тест за овулация
« Отговор #109 -: Март 10, 2010, 15:14:03 pm »
Гале, като ти гледам графиката имаш повишаване на БТ о около 2,5 С, ти мериш аксиларна температура предполагам,така че това поне показва, че вероятно е ималао овулация. А относно тестовете последния два месеца си прави по два на ден в дните в които предполагах, че е най вероятно да са положителни и втория месец към 15 часа беше отрицателен, а след около 4 часа вече беше положителен.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Тест за овулация
« Отговор #110 -: Март 10, 2010, 15:24:42 pm »
И не правете теста с първа сутришна урина! Може да даде фалшиво положителни резултати! Това го пише и в листовките към тестовете!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Тест за овулация
« Отговор #111 -: Март 12, 2010, 18:35:40 pm »
Здравейте момичета :).За 1-ви път този месец реших да ползвам ову-тестове,защото МЦ ми е ту 27дни,ту 30 та не знаех кога точно се пада О.Взех си oview и за по сигурно започнах да се тествам от 11ден.На 14ден 2-та чертичка беше ясно видима,но по слаба от контролната.На 15 тестовата се появи мигновенно и стана по наситена от контролната,а на 16 ден пак беше бледа.Правихме опити за бебче на 13,14 и 15 ден,защото само тогава съпруга ми беше на разположение.Според вас имам ли повод за надежда?Наясно съм,че О.настъпва часове след + тест,но....нямахме възможност да продължим с бебеправенето за съжаление :(По време на тези дни имах обилна ц.с.и силни болки в дясно.Мисля си,че за 1-ви път от 6м.успяхме поне до някъде да уловим момента.Ще се радвам да чуя вашето мнение :)и ви благодаря предварително
*

    kurabiika

  • **
  • 113
  • ммм....че вкусно...
Re: Тест за овулация
« Отговор #112 -: Март 12, 2010, 20:29:39 pm »
Nanik със сигурност имаш основателни причини за надежди,защото сперматозоидите живеят до няколко дни в жената и дори акта да е бил преди овуто те могат да оплодят яйцеклетката.Това е в общия случай ако няма проблем със спермограмата,а и ако жената не скача веднага до банята,най обобщено казано.Много по-добре е да си правил секс часове,ден,два преди ову,отколкото след това-яйцеклетката живее мах. 24 часа.Стискам палци да е станало,но всичко е в едни други ръце :wink:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #113 -: Март 12, 2010, 21:58:07 pm »
Курабийка,точно казано!

Наник  :crossfingers:
Re: Тест за овулация
« Отговор #114 -: Март 12, 2010, 22:04:02 pm »
Благодаря за отговора курабийка :bighug:Целенасочено не скачам веднага в банята :pleasantry: :oops:изчаквам поне 20-ина мин.Има още доста време до лелката,ще чакам...Това е най неприятната част,но ще се опитам да не мисля,че разочарованието след това е огромно.всяка от нас го е вкусвала :balk_145:
Re: Тест за овулация
« Отговор #115 -: Март 23, 2010, 11:47:22 am »
Ех момичета днес ми е много тъжно :balk_145:.Теста за ову.ме е насочил правилно и въпреки това вместо очакваното бебе,дойде неочакваната М.Сърцето ми се свива
Re: Тест за овулация
« Отговор #116 -: Март 30, 2010, 17:46:38 pm »
момичета днес теста за ову ми показа втора силно изразена дори по-наситена чертичка :P това определено означава че има ову :oops:.Въпроса ми е кога трябва с мъжа ми да действаме по въпроса?Трябва ли да е тази вечер или трябва да се изчакат тези 24-48 часа? :oops:Извинете ме за глупавия въпрос,но толкова искаме да оцеляме точния момент :oops: :oops: :wink:
Re: Тест за овулация
« Отговор #117 -: Март 30, 2010, 17:47:47 pm »
момичета днес теста за ову ми показа втора силно изразена дори по-наситена чертичка :P това определено означава че има ову :oops:.Въпроса ми е кога трябва с мъжа ми да действаме по въпроса?Трябва ли да е тази вечер или трябва да се изчакат тези 24-48 часа? :oops:Извинете ме за глупавия въпрос,но толкова искаме да оцеляме точния момент :oops: :oops: :wink:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #118 -: Март 30, 2010, 17:48:44 pm »
Днес и следващите два дни.
Успех!
Re: Тест за овулация
« Отговор #119 -: Март 30, 2010, 17:55:00 pm »
мерси ше ми е нужен : :wink: