0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Тест за овулация
« Отговор #80 -: Ноември 25, 2009, 09:07:24 am »
Здравейте, вчера за първи път правих тест за ову и не мога да разбера резултата.
11-ти ден, цикъл 28 дни, теста е Клиър ову. Втората чертичка е доста ясна, но не толкова като контролната. Някой, който е ползвал тази марка, може ли да ми каже дали това е достатъчно за положителен резултат, или трябва да чакам да стане много наситена ?
Редактирам се - контролната е по-бледата, чак сега прочетох на опаковката коя всъщност е контролната  :lol: Значи е категорично положителен.

и аз да кажа моя опит с тези тестове. този месец ца 1-ви път използвах клиър ову, поради липса на марката, която ползвам по принцип. искам да кажа, че 12-ти ден на МЦ ги правя, до сега съм направила 4 и всичките имат втора черта, с различна наситеност, през различните дни, разбира се. добре, че вече съм "веща в занаята"  :lol:, за да разбера, на кой ден е бил положителен, ако бях някой новак, със сигурност нямаше да знам. не смятам повече да ги използвам!
незнам дали е от партидата, или по принцип са си такива?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #81 -: Ноември 25, 2009, 09:37:48 am »
Аз нямах проблем с тази марка, отчиташе точно и категорично ++++, това обаче докато не започнах да пия Клостил - тогава всичко се обърка.
Re: Тест за овулация
« Отговор #82 -: Декември 10, 2009, 16:56:42 pm »
 Здравейте, момичета. И аз усилено всеки месец се мъча с тестовете за овулация, и мисля, че горе - долу схванах идеята им. Уловката при всички тестове, които съм ползвала са онези часове, в които следва да настъпи овулацията след получена наситена повече или колкото контролната ивица тестова такава. Според мен, продължителността на т.нар. лутеална фаза е постоянна при мен - 14 дни, но проблема е, че понякога не настъпва на 14-15 ден от началото на цикъла, а напр. на 19-20 ден. така се получи при мен този цикъл.
Относно наситеността на тестовата ивица, задължително условие при вески тест да бъде считан той за положителен е, същата да бъде наситена поне или повече от контролната. Всеки друг резултат при наличие само на контролна ивица следва да се счита за отрицателен, т.е. лутеинизиращия хормон, виновен за овулацията все още не е достигнал своя връх, и следователно няма как да се очаква да настъпи овулация. Овулацията настъпва в рамките грубо до 48 часа след този пик. Тези тестове показват само този пик, но не и кога точно ще настъпи отделянето на яйцеклетката. :(
*

    sonyas

  • ***
  • 224
  • Живота е хубав, защото е красив!
Re: Тест за овулация
« Отговор #83 -: Декември 15, 2009, 00:18:22 am »
Момичета моля за мнение, вече трети ден ОВУ-теста ми показва две чертички??? Възможно ли е това :?, случвало ли ви се е? Объркана съм

Това, което прави живота интересен е възможността да осъществим мечтите си! Животът не се измерва по броя на вдишванията, а по миговете, които спират дъха ти.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #84 -: Декември 15, 2009, 17:20:22 pm »
Момичета моля за мнение, вече трети ден ОВУ-теста ми показва две чертички??? Възможно ли е това :?, случвало ли ви се е? Объркана съм
Не е много нормално, но се случва.
Добре е да мериш анално, по-точно е

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    sonyas

  • ***
  • 224
  • Живота е хубав, защото е красив!
Re: Тест за овулация
« Отговор #85 -: Декември 16, 2009, 11:34:53 am »
 :bighug: , Благодаря ти Денис, винаги си толкова отзивчива

Това, което прави живота интересен е възможността да осъществим мечтите си! Животът не се измерва по броя на вдишванията, а по миговете, които спират дъха ти.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #86 -: Декември 16, 2009, 16:38:30 pm »
Момичета моля за мнение, вече трети ден ОВУ-теста ми показва две чертички??? Възможно ли е това :?, случвало ли ви се е? Объркана съм
Виждаш ли еднакво ярки черти, не просто две черти? Тестовата трябва да е поне толкова наситена колкото контролната, ако не и по-наситена, за да се брои тестът за положителен.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тест за овулация
« Отговор #87 -: Декември 16, 2009, 19:19:59 pm »
Момичета моля за мнение, вече трети ден ОВУ-теста ми показва две чертички??? Възможно ли е това :?, случвало ли ви се е? Объркана съм
Виждаш ли еднакво ярки черти, не просто две черти? Тестовата трябва да е поне толкова наситена колкото контролната, ако не и по-наситена, за да се брои тестът за положителен.

Вчера моя тест беше положителен ама днес тестовата линийка е 10 пъти по-ярка от контролната..просто толкова изразена чертичка за О. не съм имала досега. така че може и да ти показва три дни подред но ти си гледай най-явната разлика.тогава е бил пика.. успех
*

    sonyas

  • ***
  • 224
  • Живота е хубав, защото е красив!
Re: Тест за овулация
« Отговор #88 -: Декември 16, 2009, 23:32:41 pm »
Оправих се вече, благодаря ви момичета. При тест- плочките ми беше по-лесно, а с тези  :ask: , при два от тестовете/и още един, колкото контролната/ ми показва - тестовата линийка е много по-ярка от контролната, затова се зачудих/не ми се е случвало/, но сега всичко е наред. :thankyousign:

Това, което прави живота интересен е възможността да осъществим мечтите си! Животът не се измерва по броя на вдишванията, а по миговете, които спират дъха ти.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тест за овулация
« Отговор #89 -: Декември 20, 2009, 12:11:53 pm »
Момичета, ползвали ли сте този тест Fertil-Focus,който рекламират тук във форума?
Аз мисля да си взема такъв и бих се радвала ако и вие споделите мнения за него.
07.10.2009
*

    Toni_Krasi

  • *
  • 34
  • [url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mama
Re: Тест за овулация
« Отговор #90 -: Януари 25, 2010, 16:36:25 pm »
Znachi pravai si testove za ov,veche ot sedem den i testa izliza postoianao otricatelen,tova vazmojno li e ,pravia gi ot 10tia den,4tiri chasa predi da gi napravia ne pia technosti i ne hodia do WC,dalki da si kupia oshte edna kutika? -nz kak da postapia ,iskam da si imam bebe no ne se polichava nishto ,veche ot tri meseca ,sega reshih da probva s testovete za ov no i te pokazvat samo edna chertichka  :? ... daite mi savet molia . Blagodaria predvaritelno :)

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #91 -: Януари 25, 2010, 20:26:34 pm »
Тони,и на мен не ми действаха тестовете и като ходих на гинеколог и след изследвания се установи ,че нямам овулация въобще.


*
Re: Тест за овулация
« Отговор #92 -: Януари 26, 2010, 10:37:30 am »
Тони, ако това ти е първия месец, в който правиш тестове - може да си оцелила ановулаторен. Това не е проблем и се случва на всяка жена 1 път в годината. Ако вече няколко месеца ги правиш, тогава вариантите са два:
1. Отиваш на фоликуметрия, както те е посъветвала Никид
2. Сменяш марката на тестовете

Поради едва забележимите разлики в нюансите на 2-та чертичка на обичайните тестове, този месец аз си купих дигиталния тест на Клервю. Никакъв проблем с разчитането на резултата - или има усмихнато личице, или няма.
Успех!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Тест за овулация
« Отговор #93 -: Януари 26, 2010, 20:54:04 pm »
този месец аз си купих дигиталния тест на Клервю. Никакъв проблем с разчитането на резултата - или има усмихнато личице, или няма.
Успех!

Откъде го купи? Колко струва?
Re: Тест за овулация
« Отговор #94 -: Януари 28, 2010, 13:32:18 pm »
zdraveita naistina li pomaga tozi test za ovulaciq i kak se ispolzva ako moje da mi obqsnite
 :(
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тест за овулация
« Отговор #95 -: Януари 28, 2010, 17:06:49 pm »
Отиваш в аптеката и искаш тест за овулация,в упътването пиши кога да го започнеш според дължината на МЦ,като ти покаже две еднакво наситени черти 3 дни  :bed:,после един почивате и на четвъртия пак за всеки случей. Теста се прави след обед,като поне 3-4 часа не си ходила до WC-то и не си пила течности. Успех.
Re: Тест за овулация
« Отговор #96 -: Февруари 02, 2010, 10:50:47 am »
mersi mn osi_9
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #97 -: Февруари 02, 2010, 12:15:36 pm »
Отиваш в аптеката и искаш тест за овулация,в упътването пиши кога да го започнеш според дължината на МЦ,като ти покаже две еднакво наситени черти 3 дни  :bed:,после един почивате и на четвъртия пак за всеки случей. Теста се прави след обед,като поне 3-4 часа не си ходила до WC-то и не си пила течности. Успех.
Само да вметна - по-едно и също време, следобяд - от 15 до 18:00 напр. избираш един час и правиш тесовете от (-) до (-)
Добре е да мериш и БТ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Тест за овулация
« Отговор #98 -: Февруари 03, 2010, 11:30:55 am »
dobre no kak denis :(
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тест за овулация
« Отговор #99 -: Февруари 03, 2010, 17:03:55 pm »