0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тест за овулация
« Отговор #40 -: Септември 28, 2009, 20:21:20 pm »
Момичета моля за мнение,имам за тази вечер установена оволация от моя док.,но теста ми за овол.показва отрицателен на какво се дължи това бях на преглед на 26(събота)и док.установи,че на 28,29 ми е овол.,а сега на каде?
Re: Тест за овулация
« Отговор #41 -: Септември 28, 2009, 20:22:51 pm »
Aми накъде,към леглото с мъжа  :lol: няма как повечко дни кексане и ще станеее  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тест за овулация
« Отговор #42 -: Септември 28, 2009, 20:29:31 pm »
Надявам се да това да е отг. :D
Re: Тест за овулация
« Отговор #43 -: Октомври 03, 2009, 14:52:36 pm »
Искре,тестовете за Обу. показват кога са фертилните ти дни(т.е. дните преди да настъпи Ову.).И в моментът,в който видиш 2-те чертички-започвате кексене-минимум 3 дни подред,защото Ову. може да настъпи 24-48 часа след + резултат.Така си обяснявам аз принципа на Ову.тестовете..
Но,съдейки по моят случей,най-сигурно се определя Ову. ч/з мед.преглед..,защото аз 2 месеца подред не мога да си определя Ову. с точност..(можеш да погледнеш графиката ми през последните 2 месеца)
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #44 -: Октомври 07, 2009, 16:37:52 pm »
Бина, нормално е в деня на овулация, теста да е отрицателен.
Бил е положителен 1-2 дни преди това, т.е. ако беше правила тест на 26-ти щеше да имаш двете черти, което да ти подскаже, че събитието предстои.
Надявам се не сте пропуснали да поработите подобаващо...
Стискаме палци и Успех!
Нещата просто се случват :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #45 -: Октомври 08, 2009, 08:15:39 am »
Бина, нормално е в деня на овулация, теста да е отрицателен.
Бил е положителен 1-2 дни преди това, т.е. ако беше правила тест на 26-ти щеше да имаш двете черти, което да ти подскаже, че събитието предстои.
Надявам се не сте пропуснали да поработите подобаващо...
Стискаме палци и Успех!
Нещата просто се случват :wink:
Ето за по-голяма яснота  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #46 -: Октомври 20, 2009, 12:34:58 pm »
При положение, че е възможно да има пик на ЛХ, но да не настъпи овулация, възможен ли е обратния вариант - Овулация без пик на ЛХ?
Re: Тест за овулация
« Отговор #47 -: Октомври 21, 2009, 19:57:32 pm »
 Здравейте,един въпрос,вчера беше 14-ден от МЦ,правих тест за ову и чертите бяха с едва,едва забележима разлика(на предният 13-ден несъм правила теста),днес вече тесовата се вижда добре че е по-бледа,приех че вчера е бил(+),в такъв случай трябва ли да правя още тестове или този си е положителен?Благодаря предварително,късмет на всички. :goodluck:
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #48 -: Октомври 21, 2009, 20:16:07 pm »
Мимс, продължи да тестваш до отрицателен. Успех!
Re: Тест за овулация
« Отговор #49 -: Октомври 21, 2009, 20:41:09 pm »
Мимс, продължи да тестваш до отрицателен. Успех!
Благодаря за съвета,ще видя какво ще покаже през следващите дни,а през това време кексене.Много стиснати палчета за теб :crossfingers:
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #50 -: Октомври 22, 2009, 15:07:08 pm »
При положение, че е възможно да има пик на ЛХ, но да не настъпи овулация, възможен ли е обратния вариант - Овулация без пик на ЛХ?
Не
Именно високите нива на ЛХ предизвикват пукване на фоликула /О./
Говорим за нормален МЦ, не за СПКЯ и т.н.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #51 -: Октомври 22, 2009, 17:19:37 pm »
Денис, имам въпрос за овулация след стимулация. Цикълът ми дотук е следният:
Клостил в дни 4ти-8ми.
УЗИ в ден 12 показа 3 фоликула в дясно (22, 21 & 18 мм).
Тестове за ову:
- отрицателни 4 поредни дни, включително ден 13 сутринта
- положителен в ден 13 следобяд, имах болки в десния яйчник вечерта и през нощта
- отрицателен в ден 14 следобяд
Ден 14 сутринта инсеминация.
Ден 14 вечерта и нощта имах болки в десния яйчник.

Редно ли е да съдя по болките кога е била овулацията в тоя цикъл?
Дали е била нощта на ден 13 или нощта на ден 14? Яд ме е, че овулацията май настъпи 18 часа след инсеминацията и шансовете са малки. А и не проследиха да са се спукали фоликулите. Предварително благодаря!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #52 -: Октомври 22, 2009, 19:29:48 pm »
Денис, имам въпрос..........

Нито тестовете за О. нито болките могат да те ориентират кога ще е О.
Фоликулите /22, 21 и 18 мм/ вече са достатъчно големи и всеки един от тях съдържа яйцеклетка годна за оплождане.
Защо те е яд - точно така трябва да бъде - плувците да са там и да чакат яйцеклетката.
О. може да е била на 13 ден от МЦ /тогава гол. фоликул:22мм е бил около 24 мм - идеален за О./ и на всеки един от следващите дни.
Може единия фоликул да се  е пукнал вчера, а др. да се пукне днес.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #53 -: Октомври 22, 2009, 19:49:50 pm »
Може единия фоликул да се е пукнал вчера, а др. да се пукне днес.

Благодаря, Денис.
Значи ли това, че след стимулация и без предизвикване на овулация с лекарства фоликулите могат да се пукнат по различно време в период по-дълъг от 8-12 часа?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #54 -: Ноември 02, 2009, 11:12:41 am »
здравейте момичета и от мен,
искам да споделя, какво забелязах относно овулационните тестове: за първи път ползвам немски овулационни тестове PREGNAFIX и забелязах, че при тях схемата за овулация е друга, ако цикълът е 28 дни, ову се мери от 11 ден, а на тестовете в България пише 28 дни-12 ден?
Но като цяло мога да кажа, макар и малко скъпи 13,50 евро за 5 теста, са перфектни, упътването е много ясно описано. Купих ги от DM-Drogeriemarkt- отскоро имат и магазини в България, аз лично съм ходила вече в един от двата открити в София. Ще се помъча да прикача снимки, за да видите сами колко четливо излизат резултатите и мисля, че този месец успях да хвана въпросната овулация  :D!
Re: Тест за овулация
« Отговор #55 -: Ноември 02, 2009, 13:31:51 pm »
Браво,di-ch , страхотни чертички  :)
Хубаво е че си споделина за още една марка ову-тестове, дано повече момичета имат възможност да си купят от тях  :)

Re: Тест за овулация
« Отговор #56 -: Ноември 08, 2009, 16:14:20 pm »
Zdraveyte,momicheta!

Cikulyt mi e 29 dena .V petuk (12 den ot cikala) mi praviha folikumertiq i vsichko beshe nared - dobre oformen folikul na lyav yaichnik ,15mm.Lekarkata mi kaza na sledvashtiq den(subota i nedelq) (13-14 den ot cikula) da zapochna s testovete i ako testut e polojitelen da zapocheneme s opitite za bebe v nedelq( 14 den ot cikula). Az si napravih vchera test i Testovata chertichka beshe nasitena kato Controlnata.Dnes pak si napravih,no beshe malko po-bleda ot Controlnata, a bi trqbvalo dnes da e pikut na ovulaciqta... Sluchvalo li se e na nqkoq ot vas , na kakvo se dulji tova razminavane?

Blagodarq vi preedvarielno,
Lynna
Re: Тест за овулация
« Отговор #57 -: Ноември 08, 2009, 19:39:48 pm »
Lynna, доколкото знам, когато контролната и тестовата черта са добре наситени, има предпоставка за настъпване на овулация, която ще настъпи от 12 до 24 часа.  С тези тестове се изследва наличието на LH хормона, който точно това означава.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #58 -: Ноември 09, 2009, 08:21:54 am »
Lynna, доколкото знам, когато контролната и тестовата черта са добре наситени, има предпоставка за настъпване на овулация, която ще настъпи от 12 до 24 часа.  С тези тестове се изследва наличието на LH хормона, който точно това означава.
...само да вметна, че О. настъпва до 48 час след пика на ЛХ :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #59 -: Ноември 09, 2009, 15:26:27 pm »
Денис, при 3 големи фоликула след стмулация и положителен тест за овулация, в какъв период от време е вероятно да се спукат фоликулите?
Можем ли да допуснем, че овулацията може да се проточи след периода 12-48 часа след пика на ЛХ?