0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лечение на киста
« -: Ноември 04, 2009, 21:58:54 pm »
Здравейте момичета, рових из форума, но не открих почти нищо за лечение на кисти, предимно фоликулярни. Знам, че често се случват и обикновено се разкарват сами с противозачатъчни. При мен дори и без противозачатъчни досега ми се изчистваха бързо, защото бяха като задържан фоликул. Обаче слез като пих Клостилбегит без да отида на преглед (от глупост и нетърпение да почваме инсеминации) от задържан фоликул направих повече от 5 см киста а следващия месец още една по-малка. :( Вече пих 2 месеца регулон но много бавно намаляват дявол ги взел и съвсем губя търпение и нерви.. Питах лекарката какво друго може да се направи и тя ми предложи физиотерапия и също антибиотик. Досега не съм чувала за отзиви, ако някой е ходил на физиотерапия и има впечатления или друго средство за бързо изчистване, моля да сподели.
Re: Лечение на киста
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2009, 13:25:08 pm »
 :balk_160: :balk_159: Как така пи клостилбегит, ти ли си го самоназначи??? Ако доктор ти го е изписал, направи ли ти изследвания преди това? Това лекарство не е безобидно, не можеш да го пиеш за щяло и нещяло. Пие се само 6 пъти в живота, защото спомага за по-бързото намаляване на яйчниковия резерв, т.е. то те стимулира за момента като те кара да произвеждаш повече фоликули с идеята някой от всички да е качествен за оплождане, но не можеш да се стимулираш вечно с него. Затова трябва да се направят изследвания преди да прибегнеш до това лекарство. И изобщо как няма да те наблюдават, докато го взимаш,аз съм ужасена  osi_12
Re: Лечение на киста
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2009, 19:05:40 pm »
Естествено, че не съм си го изписала сама и тези неща ги знам, но се случват такива неща и кисти често стават от този медикамент.
Но въпроса ми беше друг. Моля, ако някой знае нещо по въпроса и се е лекувал бързо и успешно с нещо друго освен противозачатъчно, да сподели...
Благодаря
Re: Лечение на киста
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2009, 20:22:12 pm »
На мен ми казаха, че когато имам киста не съм подходяща за физиотерапия. Честно казано миналия месец незнаех, че имам киста и ходих на физиотерапия(заради ТВБ). В последвие разбрах, че съм имала киста 5 см и с нея съм си ходила на физиотерапия. След няколко дни кистата се спука сама. Незная дали от направената физиотерапия, или защото е била голяма.
Но е факт, че гинекологът ми преди това по повод на друга киста 4 см-фоликулярна, не ми даваше да ходя на физиотерапия.
Re: Лечение на киста
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2009, 18:58:24 pm »
И на мен ми се случи да не се спука фоликула-3см. след прием на клостилбегит и док ми предписа противозачатъчни марвелон 2*1 21 дни и на следващия цикъл фоликула се беше спукал.
Re: Лечение на киста
« Отговор #5 -: Ноември 09, 2009, 18:44:33 pm »
И аз имам такава киста 426мм, но доки каза, че ако не се спука сама другия месец противозачатъчни
Относно въпроса дали е чувал някой нещо друго да аз намерих някъде това но не съм пробвала....
"Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за
забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете
показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два
месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма
.Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с
Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената
стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и
хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс
,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л.
ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине,
прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди
менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало
на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една
година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!"
Дано да е полезно за някой, аз бих пробвала всичко, но сега съм след спонтанен аборт...


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Лечение на киста
« Отговор #6 -: Ноември 16, 2009, 22:33:13 pm »
Благодаря ви, момичета
Бо, откъде купуваше фомеопатичните средства

Re: Лечение на киста
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2009, 08:27:16 am »
Добро утро и успешен ден момичета :)
Сами съжалявам, но не мога да ти помогна не знам от къде се купуват. Все още не съм ходила на консултация при хомеопат...
 Аз написала че
"Относно въпроса дали е чувал някой нещо друго да аз намерих някъде това но не съм пробвала...."
Но четох за д-р Михайлов във форум, че е помогнал на доста жени има инфо в нета за него...


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Лечение на киста
« Отговор #8 -: Ноември 18, 2009, 13:30:56 pm »
 Билки в подходяща комбинация+ 4месеца-6 търпение=... Пробва ли?Успех!
 Аз съм почти на 34г./от Бургас/ и не съм изгубила надежда. :)
*
Re: Лечение на киста
« Отговор #9 -: Януари 11, 2010, 13:51:20 pm »
Момичета ще ви кажа,че мойта киста 4см я излекувах като пих отвара от ечемик.Док ми изписа Ясмин.На 1-ия месец от приема на Ясмин размера и беше станал3,8 см.Но като започнах ечемика тя изчезна още на следващия месец,т.е за 2 месеца се скри.Ечемика се пие 5 дни,сварява се една шепа в 1литър вода до набъбването му.Изпитано е пробвайте!