0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
мнения за аспириране на киста
« -: Ноември 26, 2008, 10:19:15 am »
Помогнете  с мнения  :wink:
В началото на октомври бях на много  слаба  стимулация  за икси на естествен / имаме и мъжки фактор/,но се наложи да прекратим преди  процедурата.
На следващия  цикъл ,отивайки ,за да започнем  нова процедура  ,се оказа  че съм задържала  фоликул.
Един месец  пих целест 2*1 .
Вчера - 3 ден  след  противозачатъчните  бях на преглед - гадта си стои.
Д-р Владимиров  каза  да продължа с  Целест  и  предлага  другия месец  аспириране на кистата  преди  цикъла.
От прочетеното  знам,че  такава  манипулация  се препоръчва  само при  фоликулярна киста-каква  е моята  никой не може да знае  предварително- нали така ?

Имам известни притеснения -и той каза ,че това е  малко  хлъзгав терен и  има риск от инфекция и т.н  ,което се овладява  с антибиотици.

Имам две лапароскопии/ V.2007 и  II.2008/ за кисти  ,които много приличаха на шоколадови ,но  хистологията отхвърли тази  диагноза.Тогава  не се повлияха от хормонални препарати и се наложи  лапаро.
Д-р Владимиров казва ,че  уповавайки се на хистологията и предишната  картина  ,може да разчитаме че не е ендо.

Дали да се  насочвам пак към лапаро/ от което нямам вече  никакви страхове/  или да  пробваме с  аспириране ?Д-ра  каза,че все пак р-ето си е мое  ,но той клони към аспириране.
Кое  според вас  би било   по  удачно?
Все пак  при лапарото   погледа  е пълен / и имам страхове  пак да не е   ендомет./ ,но  е и  малко по -тежка  като манипулация.
Благодаря  ви.
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 10:23:54 am от nimika »


Re: мнения за аспириране на киста
« Отговор #1 -: Декември 03, 2008, 19:54:04 pm »
Това е трудно решение, никой от нас не може да се нагърби да ти даде съвет, при положение че не се знае какво е положението. Ти и лекаря ти трябва да го решите.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: мнения за аспириране на киста
« Отговор #2 -: Декември 09, 2008, 09:19:19 am »
Ledena_luna -благодаря все пак .
Мисля да се доверя на д-ра -т.е.   да опитаме с  пункция - все пак говорим за д-р Владимиров  :wink:,пък каквото сабя покаже .


Re: мнения за аспириране на киста
« Отговор #3 -: Декември 09, 2008, 23:40:39 pm »
мога само да ти дам съвет,аз съ оперирана з пъти от кисти и това ми е донесло много проблеми.Можеш да избираш между хапчета и пункция.Със дуфастон еди път ми се махна двукамерна киста но мисля, че беше доза и половина или двойна не мога да си спомня с него не се спука, а постепенно изтичаше течност и така изчезна накрая.А що се отнася за лапароскопията от всяка оперативна намеса малко или много се получават сраствания,а щом ти си правила 2 лапароскопии поради тази причина, ако пак си направиш никой не ти дава гаранция,че няма да се появи пак.Това е мойто мнение но ти си решаваш,аз не бих направила още една оперативна намеса.Успех каквото и да решиш.
Жена която мечтае
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: мнения за аспириране на киста
« Отговор #4 -: Декември 10, 2008, 09:14:45 am »
 frucka -благодаря  все пак за мнението .
Проблема  при мен е,че предните  пъти  кистите не се повлияха от   хормоналните препарати / противозачатъчни ,дуфастон /,така че не мога да чакам и разчитам на това  .


Re: мнения за аспириране на киста
« Отговор #5 -: Декември 10, 2008, 11:18:49 am »
nimika тогава ти препоръчвам пункция, аз съм я правила и ми струваше 450 лв.Прави се през влагалището и се изсмуква течността после се изследва.
Жена която мечтае
Re: мнения за аспириране на киста
« Отговор #6 -: Декември 18, 2008, 14:54:49 pm »
А колко е голяма кистата? Нараства ли? При мен имаше ефект от дуфастон супер ударни дози, но това, ако я хванем до 3-4 см. Махнаха ми единия яйчник заради киста 9 на 9, а другия едва не загубих пак заради киста 8 см.
Re: мнения за аспириране на киста
« Отговор #7 -: Декември 18, 2008, 15:58:30 pm »
момичета помогнете! На мен жчера ми откриха киста 39/32мм ,пия Дуфастон ,но овулация така и не се появи :( ,препоръката на мойто доки е лапороскопия. Кажете ми  колко време след лапорото може да ида на кални бани тъй като вече имам планувана " почивка " в началото на Февруари, а лапорото още не съм го планувала.

Re: мнения за аспириране на киста
« Отговор #8 -: Декември 18, 2008, 23:22:25 pm »
Не виждам нищо странно в това, че няма овулация при наличие на киста. Прекалено крайно  ми се вижда за тази киста да се прави лапароскопия. Трябва да се проследява дали нараства и може да се повлияе от дуфастона, но да не се прибързва.
Re: мнения за аспириране на киста
« Отговор #9 -: Декември 19, 2008, 09:33:50 am »
Не виждам нищо странно в това, че няма овулация при наличие на киста. Прекалено крайно  ми се вижда за тази киста да се прави лапароскопия. Трябва да се проследява дали нараства и може да се повлияе от дуфастона, но да не се прибързва.
именно това е нямаше я преди два месеца, а болкте ми породени от тая киста са ужасни, предпочитам да с енаправи сега тази лапороскопия отколкото, да се спука и да направя някои перитонит та вместо два малки разреза да имам разпорен корем.