0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #80 -: Март 13, 2008, 13:56:21 pm »
Сега направих нов "бъркоч". Ще пусна рецептата след дегустация чак. :) Да не ме биете. ;)

П. П. -3,5 съм. Ден 12.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #81 -: Март 13, 2008, 18:09:51 pm »
Моето не може да се нарече съвсем рецепта, но много ми хареса за закуска чаша кисело мляко, объркано с 3с.л. овесени трици и половин чаена лъжичка канела. :D Нали канелата не е забранена? :?  :lol:

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #82 -: Март 13, 2008, 21:59:01 pm »
Момичета,триците за перисталтиката ли ги папкате.За тези,които не са съвсем без въглехидрати,не е ли по-сбре да хапват овесени ядки.Те имат същия ефект,но са мнооого по-полезни
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #83 -: Март 13, 2008, 22:28:09 pm »
Момичета,триците за перисталтиката ли ги папкате.За тези,които не са съвсем без въглехидрати,не е ли по-сбре да хапват овесени ядки.Те имат същия ефект,но са мнооого по-полезни

ето какво пише д-р Дюкан за овесените трици:

разтворимите влакна на овесените трици образуват в хранопровода гел, който обвива и импрегнира храните, след което ги увлича със себе си в изпражненията. в добавка, влияят ползотворно на перисталтиката, а чест проблем при белтъчната диета е запекът.

в диетата на Дюкан, овесените трици се приемат като лекарство - по 3 супени лъжици на ден, а не се консумират свободно като храна. при това са задължителни всеки ден.
« Последна редакция: Март 13, 2008, 22:32:42 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #84 -: Март 14, 2008, 11:43:20 am »
Тъй като и аз имам намерение да се захващам с режима на Дюкан, бих искала да попитам нещо. Триците още от първия етап ли започват да се приемат? Четох, но точно това не ми се изясни съвсем.
     
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #85 -: Март 14, 2008, 11:53:21 am »
Да, още от първи етап започват триците- ежедневно, най-добре да се приемат до обед. При мен засега не действат особено, но да се надяваме, че занапред ще започнат. :D
Аз имам питане за палачинката. Ами разкъса се. Не можах да я бърна цяла. Иначе нагорещих добре тигана, но си мисля, че може би трябва да се поизчака малко за да могат триците леко да набъбнат и да абсорбират част от течността.. :? Но определено на вкус много ми хареса. :D

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #86 -: Март 14, 2008, 13:29:12 pm »
Благодаря Златулка. За мен тази тема е много полезна. Мога да кажа, че съм наясно с менюто за първите 5 дни  :). Имам за сваляне 5-6 килограма и дано да успея.
     
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #87 -: Март 14, 2008, 13:40:47 pm »
Златулка, така е и при мен - понякога палачинката се разкъсва.
забелязала съм, че това става когато е с повече кисело мляко, или е по-голямо количеството на сместа и е по-дебела палачинката, или когато не изчакам да изсъхне отгоре, преди да я обърна.

с времето ще й хванеш цаката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #88 -: Март 14, 2008, 14:34:03 pm »
Момичета от къде си купувате триците??Аз съм от Варна, ако някой знае да каже, че аз нещо не мога да намеря.

Трици има на диетичните щандове в Пикадили и Бурлекс. А също и в многото малки магазинчета за здравословни храни (до Катедралата, в Гръцката Махала).
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #89 -: Март 14, 2008, 18:34:35 pm »
Леле, ultra какви вкуснотии измисляш самооо. Невероятна си :lol: Току що вечерях и като прочетох само, ми се прияде пак  :lol: Ще пробвам солената ти палачинка за закуска. :D Аз сега хапнах две пилешки филенца на скара и една зелена салатка, но малко ме "загриза" съвестта защото се чудя дали не прекалих със зеленчуците. Моля кажете. Салатата беше от 4 листа салатка :D , 2 стръка лук, 1/4 краставица, един домат и сока на половин лимон + 3 с.л. нискомаслено кисело мляко. Не мога да преценя колко зеленчуци да ям тия дни. Помогнете ми :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #90 -: Март 14, 2008, 18:54:49 pm »
Златулка, основно правило в режима на Дюкан е, че разрешените храни не се ограничават - ядеш колкото искаш. само триците са ограничени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #91 -: Март 14, 2008, 18:58:09 pm »
Златулка, основно правило в режима на Дюкан е, че разрешените храни не се ограничават - ядеш колкото искаш. само триците са ограничени.
:bighug: Не можеш да си представиш колко ме зарадва този ти отговор на моето питане. Мерси :lol: Много обичам салатки. :jump12:

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #92 -: Март 15, 2008, 08:51:02 am »
Леле ultraaaaa, леле!!!

Каква марка подсладител да търся и на кой щанд са в магазина? Досега изкарах без сладко, но грис-халва искам да си направя.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #93 -: Март 15, 2008, 09:39:52 am »
Аз току що закусих със солената палачинка на ultra  :eat: Супер беше и палачинката почти ми се получи.. :lol: Препоръчвам я горещо с две ръце. :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #94 -: Март 15, 2008, 10:59:11 am »
боровинка, за термична обработка ползвам течен Суитли. чела съм в мамата да говорят за някакъв билков подсладител Стевия, но не го знам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #95 -: Март 15, 2008, 18:54:33 pm »
А, аз четох някъде за тая Стевия, но така и не разбрах що за чудо е това.. Иначе казваха, че се намира по диетичните магазини. Пробвайте се там да потърсите.

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #96 -: Март 15, 2008, 19:30:26 pm »
ееее,и аз да споделя...направих си кексчето с изварата,обаче не бях съвсем подготвена с продуктите,та вместо всичките видове трици,сложих овесени ядки и едно мщсли от ябълки и канела.Стана фантастично.Как хубаво си хапнах на закуска...
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #97 -: Март 15, 2008, 19:56:21 pm »
Дидонче, ти добре си си хапнала, мила ама хич не по Дюкански - овесените ядки и мюслито тук са забранени. :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #98 -: Март 15, 2008, 21:04:44 pm »
зърнени храни и плодове не са разрешени в първа и втора фаза на Дюкан.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #99 -: Март 16, 2008, 09:06:03 am »
Ееее...даааа :oops:, ама се успокоявам ,че имам само малко да свалям,има няма 3 кг. :wink:
От понеделник с нови сили към белтъците...