0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хайде мацки давайте да съберем малко, че в само протеиновите периоди е много трудно да се сещам какво може да ядем. Дайте да съберем малко рецепти и продукти


УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса(пилешко, говеждо, телешко - рибица и котлет, конско, заешко), риба (всякакви видове), морски дарове (миди, скариди, омари, ролца от раци) яйца, млечни (обезмаслени – кисело мляко 0.1%, прясно мляко 0.1% – до 250 гр, извара) постна шунка (мазнини м/у 2 и 4 %) .
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне - от 5 до 10 дни.

ВТОРИ ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини)  със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.


ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.
Времетраене на третия етап: по 10 дни за всеки свален килограм през втория етап. Примерно, ако сте свалили 10 кг, третия етап продължава 100 дни.

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормални кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Приемът на 3 супени лъжици овесени трици продължава ежедневно. Трае цял живот.


Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците.
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап, освен тези, в които изрично е указано. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

ДОБАВКИТЕ:

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.
Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.
Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.
Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!


ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО

Олио и зехтин, захар, всичко тестяно, мюсли, мед, ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 17:10:31 pm от Елфи »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Дюкански продукти
« Отговор #1 -: Март 02, 2008, 16:05:40 pm »
здрасти на всички, спазващи режима на д-р Дюкан!
чудесна идея за обмяна на опит, идеи, а защо не - и подкрепа.

започвам първо с продуктите, които съм намерила из нашите магазини и са подходящи за този режим:

1. Меко сирене за мазане Exquiza с 0.1% мазнини.
2. Обезмаслена извара - Мероне, Маджаров, Дядо Либен
3. Обезмаслено кисело мляко с 0.1% масленост - Верея, Герма, Култура
4. Обезмаслено прясно мляко с 0.1% масленост - Герма, MyDay Фитнес
5. Телешка шунка на Тандем
6. Пуешко филе на Браво
7. Фини овесени трици Футура
8. Подсладител на хапчета и течен (издържа термична обработка) Суитли

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #2 -: Март 02, 2008, 16:07:34 pm »
джамо, пиши кое в кои търг. вериги се намира?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #3 -: Март 02, 2008, 16:16:37 pm »
всички описани продукти, без триците, купувам от магазин Хит.
трици се намират по диетичните магазинчета.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #4 -: Март 02, 2008, 16:23:27 pm »
Ако искате дайте да ги разделяме на Протеинови и Протеинзеленчукови и после на супи, салати, ястия и десерти. Така ще е по прегледно мисля  :wink: :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #5 -: Март 02, 2008, 16:26:45 pm »
викам да ги маркираме с цветове.
примерно - червените да са протеинови, а зелените - протеини+зеленчуци
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #6 -: Март 02, 2008, 16:31:29 pm »
викам да ги маркираме с цветове.
примерно - червените да са протеинови, а зелените - протеини+зеленчуци

Готово!
Тъкмо поръчах на моя да купи желатин.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #7 -: Март 03, 2008, 18:38:54 pm »
Мари, соевия сос Дюки казва да не се консумира.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #8 -: Март 03, 2008, 18:58:38 pm »

1. Намачквам варено яйце, извара, майонеза, горчица и подправки - сминдух, червен пикантен пипер, сух копър, къри и понякога пикантина.


Мери, каква е таз майонеза? Нали не може мазнини никакви да се консумират. :?

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #9 -: Март 03, 2008, 20:01:00 pm »
Еми в няколко рецепти срещнах майонеза и соев сос. А майонезата е "лека диетична майонеза".
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #10 -: Март 03, 2008, 20:03:37 pm »
майонезата е забранена в режима на Дюкан - поне в първите 2 фази.
аз съм чела съдържанието на "диетичната" майонеза, която се продава у нас - съдържа си достатъчно мазнина, за да не е пригодна за нас. то майонеза без мазнина не може да стане. в книгата на Дюкан също не е спомената, а той изрично е написал - позволено е само споменатото в книгата, всичко друго е забранено.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #11 -: Март 04, 2008, 10:47:14 am »
Джами, пише в книгата за майонеза и аз четох, но сигурно те имат специални диетични майонези, тук не знам да има.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #12 -: Март 04, 2008, 13:00:39 pm »
В книгата даже има и рецепти за майонеза.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #13 -: Март 04, 2008, 14:00:46 pm »
marina15, "Дюкански" означава рецепти, които са подходящи за диетичния режим на д-р Дюкан. тази рецепта, която си дала, не е подходяща за режима, защото съдържа забранени храни.
книгата на д-р Дюкан се казва "Как да отслабнем завинаги".

Mary и Cygnus - тая "майонеза", за която пише Дюкан, се прави с парафиново масло, вместо с олио. прочетете рецептата, която е дал в книгата си. по-нататък, когато пише за майонеза, има предвид именно тази майонеза.
след като сте наясно с режима на Дюкан, знаете, че не се позволяват никакви мазнини през І и ІІ фаза. следователно, купешка майонеза или изобщо, майонеза с олио, не става.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #14 -: Март 04, 2008, 16:07:42 pm »
Джам, сподели моляте как и колко хапваш първата фаза и колко дни издържа.аз искам около 10, но се побърквам от мисълта, че ще ям само месо.да взема да опитам ли незнам,вече не се двоумя а се триумя направо.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #15 -: Март 04, 2008, 17:11:38 pm »
Аз се въодушевих за диетата от Ultra. В книгата особено ме подмами обещанието за първоначалното ударно отслабване "5 кг за 5 дена". Добре, че на сутринта след тия кошмарни 5 дена поне на 1 кг се помръдна кантара, иначе се бях отказала. Предимно плодове и всякакви макарони и маслени храни обичам, та ми се взе здравето с това месо.

Голяма радост ми е рибата. Зеленчуците са ми утеха.След ударните 5 дни избрах да редувам 5/5 и забелязвам, че на 5 дена си отива по едно кило, което ме устройва. Все пак кожата и на нея и трябва време да се усети какво става и да даде на заден.

Продуктите ми са малко засега, ето ги: яйца, пилешко месо (бон филе, пеперуда, дробчета), риба (всякаква прясна, консервирана в собствен сос), скариди, телешка шунка КФМ, извара обезмаслена, кисело мляко 0,1 Верея, прясно мляко 0,1 Фитнес, горчица Борние Ретро без захар.
за смесения период зелен боб, зеле, морков, краставици.

Смятам да не купувам повече от шунката, с много Е-та е, и едно сирене Талия не вземам вече, с растителна мазнина пише че е.

На рибата само лимон, пилешкото със сос от кисело мляко, горчица и копър.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #16 -: Март 04, 2008, 18:44:43 pm »
Марина 15, а царевица може ли през 2-ра фаза.
Джам, щом е така я спирам таз майонеза, аз и без това само една кутийка съм ползвала. А за парафиновото масло чух много лоши неща, верни ли са?

И две салатки за П+З
1. Зелен фасул, кисело мляко, чесън и подправки - всичко омешано.
2. Варени тиквички, кисело мляко, чесън и подправки.


Сега мисля да пробвам на тази със зеления фасул да намачкам и едно варено яйце, да видя дали ще е вкусно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #17 -: Март 04, 2008, 18:53:43 pm »
Ния, 10 дни ударна фаза е твърде много. Дюкан препоръчва толкова дълга ударна фаза само при екстремни случаи на затлъстяване. много жени споделят, че след 7-мия ден на ударната фаза престават да свалят.
аз си направих 5 дни ударна фаза, както препоръчва Дюкан за хора, искащи да свалят между 10 и 20 кг. сега карам на режим 5П/5ПЗ.
аз съм месоядна и не ми е много тежко.

Боровинка, вероятно си свалила малко през ударната фаза, защото нямаш много килограми за сваляне по принцип. най-много като че ли свалят по-дебеличките, така пише и Дюкан. аз свалих 3 кг през ударната фаза, после почнах на 7 дни по 1 кило, а в последните 10 дни на практика няма сваляне, въпреки че строго си спазвам режима.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #18 -: Март 05, 2008, 07:15:05 am »
Ния, 10 дни ударна фаза е твърде много. Дюкан препоръчва толкова дълга ударна фаза само при екстремни случаи на затлъстяване. много жени споделят, че след 7-мия ден на ударната фаза престават да свалят.
аз си направих 5 дни ударна фаза, както препоръчва Дюкан за хора, искащи да свалят между 10 и 20 кг. сега карам на режим 5П/5ПЗ.
аз съм месоядна и не ми е много тежко.

Боровинка, вероятно си свалила малко през ударната фаза, защото нямаш много килограми за сваляне по принцип. най-много като че ли свалят по-дебеличките, така пише и Дюкан. аз свалих 3 кг през ударната фаза, после почнах на 7 дни по 1 кило, а в последните 10 дни на практика няма сваляне, въпреки че строго си спазвам режима.
Днес ми е 5 ден на ударната и на първото качване ми показа -2. Всяко следващо беше -1 - скапан кантар. Дюкан пише , че ако жената е в цикъл трябва да се изчака за резултата, така че след 2-3 дни ще ми стане ясно работи или не при мен. Иначе калкулатора дюканския ми показа, че ще достигна тегло, което дори не съм била толкова смела да си помисля, че ще достигна - тоест -19. От утре започвам и да тренирам, пък да видим.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #19 -: Март 05, 2008, 09:27:15 am »
Не е от кантара,Сигнус.След цикъла ще ти покаже верния резултат  :D Аз винаги качвам поне 1 кг преди цикъл.