0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #100 -: Март 18, 2008, 11:33:26 am »
Правих диетичния крема карамел - стана много хубаво, но малко ми нагарча  :?
Подсладителя Суитли ми променя и вкуса на кафето, не чак много. Купих подсладител Хуксол, немски, нискокалоричен. Не му се усеща вкуса, все едно си е захар. И течния също е вкусен и става за термична обработка. Надявам се е подходящ.

Искам да питам за Ескуизата - ползвате си Ескуиза, нискомаслена или аз намерих само така нареченото Котич чийз  :? пак обезмаслено и диетично. Дали това става, знае ли някой?   
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #101 -: Март 18, 2008, 12:14:10 pm »
Става, не е проблем.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #102 -: Март 19, 2008, 20:49:32 pm »
Малко :offtopic: но сега видях темата и много й се зарадвах. Хубаво е, че в Зачатие има и други освен мен дето се "мъчат" по Дюкански да стават елегантни. Много полезна темичка, че досега "крадях" рецепти от др. форуми и  като гледам сега снимките нещо май пак огладях, :oops: а вече ми мина времето за вечеря. Успех на всички "слабеещи".
Обещах на Ganka:)
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #103 -: Март 19, 2008, 21:21:35 pm »
elma_gb, в лентичката ти виждам страхотни неща!За колко време ги свали тези килограми?
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #104 -: Март 19, 2008, 22:06:20 pm »
Мимка, от 14 януари съм на Дюканска диета, но от тези 16,5кг за повече от месец свалих 2 кг преди да почна диета само ограничих калориите защото все пак декември имаше много празници :lol:. Заради завишен (вече е в граници :)) Инсулин пия Сиофор и незнам дали той не подсилва ефекта от диетата.
Обещах на Ganka:)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #105 -: Март 19, 2008, 22:38:26 pm »
Днес правих тутманик по рецепта от тук, но го пекох в една по-голяма тава и стана по тъничък. Като го разрежа, наподобява филиики хляб, чудно е! Та дали става да си правя за закуска сандвич /много обичам сандвичи/?

Сандвич с филе и яйчице
Сандвич с извара и яйце
Сандвич с Ескуза...
и вариации.

За втория период ПЗ, и комбинация със зеленчуци - става чудно:
Сандвич с краставичка, домат и извара
Сандвич с марулка, филе, яйце
и т.н, и т.н...

Може и чесново хлебче да се изпече, като се добави чесън на прах...

Или съм нахална? И комбинации на овесения тутманик с другите продукти не са желателни?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #106 -: Март 19, 2008, 22:42:58 pm »
Нина, щом продуктите са в списъка на разрешените храни - имаш пълна свобода за съчетаване и количество.
аз от такава свобода дотам се докарах, че сега едва дишам от една голяма копаня "плодово желе" от вода и разтворимо сокче. :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #107 -: Март 19, 2008, 23:00:34 pm »
Нина, щом продуктите са в списъка на разрешените храни - имаш пълна свобода за съчетаване и количество.
аз от такава свобода дотам се докарах, че сега едва дишам от една голяма копаня "плодово желе" от вода и разтворимо сокче. :)

Ох, кеффффф голем. Санвичи на закуска с айранче или преснак много ще ме радва. Е, умерено де, ще направя тънки филиики, за да не превиша дозата пък на триците.

Аз значи направих по твоя рецепта крем карамел, но с подсладител Хуксол - стана "един път".
Днес правих и сладкиш с извара, докато се печеше беше бухнал и пухкав, но сега, като изстина е като подметка или по-скоро тебешир :?, но се яде, пак е вкусно. Ама се бех и аз наточила да не мога да дишам, но не ми се услади в тоя вид!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #108 -: Март 22, 2008, 14:25:48 pm »
Moже ли някой да обясни, защо кашкавалената извара не се препоръчва? Това го четох в нет-а? Купила съм си такава, която е безсолна, с 1% масленост, а вчера взех една нискомаслена, диетична пише уж, но не се яде от сол, освен, че ми се стори и по-мазничка от кашкавалената? Каква е логиката? В технологията ли, къде?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #109 -: Март 24, 2008, 17:50:32 pm »
аз, другари, днес отбелязах 10-тия свален килограм. за 2 месеца е доста добре.

Браво на теб :balk_47:
Това е наистина страхотно постижение!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #110 -: Март 24, 2008, 19:51:22 pm »
БРАВО, jam :D Страхотен резултат :D  :balk_47:
Де да беше така и при мен.. :( Днес ми е 17-ти ден, а съм свалила само 2,5 кг. Недоумявам защо :?

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #111 -: Март 25, 2008, 00:40:16 am »
Ми като сме тръгнали да се фишкаме :) За 23 дни -5 дотук. Ако продължавам в този темп на ДРЗ с някои (дето не са ме виждали слаба) ще се запознаваме наново :) :) :)
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #112 -: Март 25, 2008, 09:32:51 am »
аз ще събирам труповете след тебе :wink: :D
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #113 -: Март 25, 2008, 11:15:41 am »
Може да  е стара информация, но аз да я пусна тук.Книгата е в "Предстоящи заглавия", затова още няма цена.

http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=642120
« Последна редакция: Март 25, 2008, 11:17:54 am от Жекова »
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #114 -: Март 25, 2008, 16:21:35 pm »
Аз искам да попитам някой знае ли дали в рулцата от раци има много соя? Преди няколко дни я засякох като съставка на опаковката на едни рулца и се притесних защото аз си ги похапвам, а ако има соя- ще да са ми забранени.. :?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #115 -: Март 25, 2008, 16:53:36 pm »
Златулка, прочети на етикета - имаше и нишесте, и захар и други неща. аз затова не ги ям. Дюкан пише за тях, ама във Франция сигурно ги правят само от риба, а не като нашите - от нишесте с боя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #116 -: Март 25, 2008, 17:03:25 pm »
Oт къде си купувате тези трици от халите или от специализиран магазин
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #117 -: Март 25, 2008, 18:12:07 pm »
Браво Джам, аз до сега 4 за 9 дни /но много драконовски спазвах/, но застоя започна, надявам се и аз да постигна твойте резултати. Сега със зеленчуците си позволявам по-големи количества, но пак само от позволеното.

Специално за мацките, които като мен немогат без хлебче  :wink:. От тутманика на Ултра стават както казах страхотни филийки. За един по-ранен обяд или закуска. Разпределят се според дозата за определени дни и става трепач. Ето тутманика нправен на филийки:




Ето и една мощна Дюканска закуска от мен, която засища екстра, сандвичите са комбибирани, но може и за протеинови дни, може и за зеленчуково-протеинови.



*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #118 -: Март 25, 2008, 21:49:58 pm »
Ооооооо, Нина, много добре изглеждат сандвичите!
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #119 -: Март 28, 2008, 14:09:06 pm »
Здравейте, момичета! Предварително се извинявам, затова, че нахлувам така в темата ви, но много ще съм благодарна, ако ми отговорите на въпроса, дали този режим е подходящ за спазване при установена диагноза тиреоидит на Хашимото. От това, което прочетох в Интернет подлагането на диета при такъв проблем е доста трудно, тъй като жлезата се влияе много и от начина на хранене. Още веднъж - благодаря за отговорите! :flower: