0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #60 -: Март 07, 2008, 17:13:52 pm »
jam, 3 седмици имах задържане или по-точно сваля в протеиновите дни половин-едно кило, а после в смесените си го наваксам, че и отгоре. Спазвах изключително стриктно режима и естествено се ядосвах. Мисля, че се случи около 7-8 свален килограм. Четох, че е естествена реакция на организма и трябва да го зтърпиш. Аз се справих по мой си начин, не го препоръчвам, само го споделям - отделих си един ден от седмицата (петък или събота), в който на вечеря си позволявам всичко - и алкохол, и ядки, и свинско, че и торта два-три пъти (без нишестени и мазни неща). Вдигам едно кило, но на следващите дни съм на протеини с много вода и много пилешко и риба. Каченото от галавечерята кило обикновено си заминава за 2 дни, но хуавото е, че след това отслабването продължава. Един вид своеобразна трета фаза, използвана за рестарт.
Пример последното задържане:
Въртях се около 60-60.5, а вече имах нова цел и исках да съм 58. Миналия петък видях 59.8. Вечерта обаче бях определила за гала-вечеря, ядох пица с бира (извинявам се, ако ви дразня). В събота си продължих с протеините, но ми се замота програмата и вечерта бяхме на китайски, там колкото и да се старах, режимно не можех да ям, та пак го писах гала-вечеря. В неделя бях 60.7, днес съм 58.6.
Не смятам обаче, че постъпвам правилно, но ако се изморите от задържането, това е по-добрия вариант, отколкото да зарежете изобщо диетата.
Почнах и на фитнес да ходя, ама не го броя, щото е 1 път седмично и с кумата май повече си лафим, отколкото слабеем :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #61 -: Март 07, 2008, 21:29:40 pm »
Аз си мислех, че задържането е само при мен - над 2 седмици. През ударната фаза отслабнах едно кило и след това нищо повече. Започнах да се притеснявам и да се чудя дали има смисъл, но щом  Ultra казва, че е възможно ще стискам още.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #62 -: Март 07, 2008, 22:40:28 pm »
Аз пък нещо немога се наканя и с тоя имунен срив незнам дали да я почвам. Питах си ендокринолога уж няма проблем, ама по добре е да се храня разделно според нея, ако ми се иска да слабея. Разделното помагало и за псориазиса, който и той се влоши. :(
Ще следя темата пък ще му мисля още малко, пък и нещо с диетичните храни трудна работа, например с триците голям проблем.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #63 -: Март 07, 2008, 22:42:01 pm »
Аз сгафих днес с 2 бири ама бяхме на 8-мартенско с колегите. Всичко останало беше дюканско.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #64 -: Март 07, 2008, 22:52:16 pm »
Аз пък нещо немога се наканя и с тоя имунен срив незнам дали да я почвам. Питах си ендокринолога уж няма проблем, ама по добре е да се храня разделно според нея, ако ми се иска да слабея. Разделното помагало и за псориазиса, който и той се влоши. :(
Ще следя темата пък ще му мисля още малко, пък и нещо с диетичните храни трудна работа, например с триците голям проблем.
с разделно се слабее бързо и ефикасно(лично аз така свалих над 10 кг за малко повече от  месец ),но след това трябва да внимаваш пак какво ядеш,че може бързо да си ги качиш пак :D
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #65 -: Март 08, 2008, 14:33:48 pm »
Аз започнах :lol: Баш от днеска :lol: Пък да видим..
Имам 10-ина килца да сваля.

Я посмали малко де! :wink:
Не смалявам :D Днес се премерих 71, а трябва да стигна поне 63. Толкова съм била през по-голямата част от съзнателния си живот. И си ги искам обратно :P

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #66 -: Март 09, 2008, 13:05:07 pm »

Не смалявам :D Днес се премерих 71, а трябва да стигна поне 63. Толкова съм била през по-голямата част от съзнателния си живот. И си ги искам обратно :P

Стига бе, ти си 71 кг?!?!
Хич не ми изглеждаше толкова! :lol:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #67 -: Март 09, 2008, 13:55:12 pm »
Срам, не срам, толкова са пущините :oops:

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #68 -: Март 09, 2008, 14:49:45 pm »
С риск да ме изядете сурова дори, да си кажа, че и аз бях 2 дни на протеновата диета, и сега 4 дни след това (чак сега се притеглих) виждам, че ми ги няма 2-те заветни килца, за които се борех :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #69 -: Март 09, 2008, 15:01:12 pm »
С риск да ме изядете сурова дори, да си кажа, че и аз бях 2 дни на протеновата диета, и сега 4 дни след това (чак сега се притеглих) виждам, че ми ги няма 2-те заветни килца, за които се борех :D


айде сега сватя, целувай ръка и ще почерпиш ;) пожелавам да не се връщат повече.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #70 -: Март 09, 2008, 15:06:31 pm »
Мда, ти си ми личния диетолог, ша черпя, как няма :D
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #71 -: Март 11, 2008, 17:18:42 pm »
Много съм доволна, много! Дрехите ми висят вече, голям кеф било! В гардероба имам за дебело положение и за слабо, междинен вариант няма и ще си ми висят гащите докато успея да се намърдам в два пъти по-малкия размер.

Видях аз, ultra правила тутманик и ми стана лошо, щото много обичам и често правех за закуска. В мойта си рецепта замених олиото с вода, брашното с трици, сиренето с извара и стана стра-хот-но!

4 яйца
3/4 ч.ч. вода
1 ч.ч кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
200 гр. извара
~ 3-5 с.л. пшенични трици (в зависимост от големината на яйцата)
~ 10-13 с.л. овесени трици

Котани имат подправка "Рустикана" в мелничка (ако не ви се купува - сол, розмарин, мащерка, червен пипер, чубрица, босилек, естрагон)

Тавичката (~27 см) намазвам едва-едва със зехтин, че няма тефлон. Пека на 180'С с вентилатор, пробвам с клечка за зъби. Разделих си го аз на порции за тежките протеинови дни и го скрих в една кутия.  Обаче ме подушиха, малката яде, татко и го хареса...

Ще опитам домашен сладолед с подсладител да направя, дано се получи! Досега не съм купувала подсладител, каква марка да взема? Или няма значение?

Много е вкусноооо
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #72 -: Март 11, 2008, 20:09:07 pm »
Cygnus, имай предвид, че рецептата с това количество трици трябва да стигне за 4-5 дни, ей! да не го излапаш на екс :P
при мен май приключи периода на задържане и пак потръгнаха килограмите надолу, но още не смея да се зарадвам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #73 -: Март 11, 2008, 21:50:00 pm »
Тъй като гледам за 3 дни ще свърши :)
Иначе при мен кантара показва твърдо -2 (вече 10 дни), просто не знак какво става. Но от днес усещам по дрехите сякаш, че има някакъв ефект.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #74 -: Март 11, 2008, 22:14:00 pm »
момичета,вие сте гениални...Почвам да си готвя по вашите рецепти...малко егоистично,но в тази тема ще съм консуматор,много съм зле с идеите...

преди години като я правих,аз и виках "кулуристичката диета", всеки ден ядях едно и също,яйца на закуска, на обяд ,пържола на тигана и моркови, на вечеря същото...

ЗЛАТНИ СТЕ МИ
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #75 -: Март 12, 2008, 10:28:31 am »
Момичета от къде си купувате триците??Аз съм от Варна, ако някой знае да каже, че аз нещо не мога да намеря.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #76 -: Март 12, 2008, 10:49:29 am »
nadin4i, боровинката доколкото знам ги купува от Пикадили. Нека тя се включи и обясни по-точно.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #77 -: Март 12, 2008, 11:09:57 am »
Момичета от къде си купувате триците??Аз съм от Варна, ако някой знае да каже, че аз нещо не мога да намеря.
ето списък тук:
http://dukanskirecepti.wordpress.com/2008/01/10/%d0%92%d0%b0%d1%80%d0%bd%d0%b0/


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #78 -: Март 12, 2008, 11:24:01 am »
Благодаря за изчерпателната информация :balk_81:
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #79 -: Март 13, 2008, 13:51:29 pm »
Снощи си правих

Сладкиш с извара

    * 500гр. обезмаслена извара - от насипната в Пикадили
    * 3 яйца
    * 250 гр.кисело мляко 0.1%
    * 1 бакпулвер
    * течен подсладител на вкус - сложих 3 с.л. ама стана много сладко, 2 ще са достатъчни
    * 1 ванилия - сложих една ампулка течна ванилия
    * добавих и малко канела


Разбърквате млякото с бакпулвера, добавяте яйцата, подсладителя, ванилията и изварата. Миксирате до получаването на хомогенна смес и печете в тефлонова тавичка. В началото разбивах с миксера, но останаха топчета от изварата. Включих и пасатора :D Пекох на 220 градуса около час, но стана една идея по-сухо, отколкото очаквах. Може би 40 минути ще са достатъчни.
Става много вкусно и засищащо сладкишче :hungry:


  Това ще се пробва задължително.

  Правих баницата по рецептата Сигнус с извара, яйца и бакпулвер и подправчици. Стана суууупер.  :eating: