0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #140 -: Май 01, 2008, 19:35:39 pm »
има олио от гроздови семена също така, разфасовка от половин литър, струва около 6 лева някъде
« Последна редакция: Май 03, 2008, 22:49:46 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #141 -: Май 01, 2008, 20:41:42 pm »
Аз доколкото помня, в книгата се разрешава само парафиново олио.

Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #142 -: Май 03, 2008, 22:49:14 pm »
Само парафиновото е разрешено :( А и то не е истинска мазнина  - не беше ли нещо с минерален или петролен произход, което не се усвоява?


*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #143 -: Май 11, 2008, 11:22:13 am »
Мдаааааа, прочетох я наново!!! Само парафиново! Ужааааааас!!! НО ще се преживее :)))
Имам един друг въпрос, ако може някой да помогне. Купих си Екскуиза, обаче тя е солена. Да търся ли и безсолна? Т.е.има ли такава? Че вчера в Пикадили имаше само от солената.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #144 -: Май 11, 2008, 14:59:29 pm »
 Аз, такова , едно предложение имам. Можем ли да направим дюканската тема само с рецепти?  И ако може в началния пост да са изброени разрешените продукти за режима/и къде могат да се намерят/
 Малко ми е трудно да се ориентирам така. Ясно е, че повечето от диетуващите сме за Дюкан /и аз се зарибих/. Ама да вземем да я "стегнем" тая тема, а? Струва ми се, че ще е по-полезна в такъв вид. Какво ще кажете?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #145 -: Май 12, 2008, 15:27:40 pm »
Жекова, имаш право. ще окастря тази тема, ще останат само рецепти, продукти и магазини, а ще сложа една друга, в която да обменяме опит, съвети и впечатления по режима.

това ще стане тия дни, де - не веднага...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #146 -: Май 13, 2008, 12:41:08 pm »
 Благодаря! Ще чакам. Купих книгата с рецептите, с удоволствие ще публикувам.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #147 -: Май 17, 2008, 13:15:25 pm »
Джамо, по-скоро смени името на тази да си остане чатова, а да извадим рецептите копирани отделно ковнати.
Аз се завръщам тук, след почти 20 дневно освинване - тоест всичко по много. Интересното е, че днес се престраших да се кача и не бях качила нито грам. Възможно ли е това??? Поне ми подейства амбициращо и откакто джам ме скастри да се стягам днес ми е първи ден от рестарта.
Миналата серия свалих за месец и половина 9 килограма.
Сега обаче смятам да си я модифицирам малко. Да карам основно на ПЗ и тук таме някой ден само П. И да си хапвам плодове по малко, щото като им изтърва сезона ... трябва чак догодина. Може би ще е по-бавно, но смятам да компенсирам с тренировки.
« Последна редакция: Май 17, 2008, 13:17:54 pm от cygnus »
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #148 -: Май 17, 2008, 13:35:15 pm »
Джамо, по-скоро смени името на тази да си остане чатова, а да извадим рецептите копирани отделно ковнати.
Така е най-добре май.
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #149 -: Май 17, 2008, 22:42:30 pm »
Ами екстра :))) Значи можем да продължим да си пишем тук :)))
ДАни, мерси за Екскуизата, точно такава си взех, но първия път като я пробвах ми се стори солена, затова попитах  8O ! Следващия път обаче изобщо не ми  се стори да соленее.... Нещо се променят вкусовите възприятия май покрай тея диети :))))
Но поне засега резултат при мен има, много добър.... започна застоя но ще се приборя и с него :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #150 -: Май 17, 2008, 23:49:01 pm »
сигнус и аз ще правя рестарт  :? Аз свалих за месец някъде 7 килограма, после не освинване, ами цяла свинеферма конкурирам  :oops: Аз обаче съм качила едно кило, та значи си ги броя 6 свалени.
От вчера се рестартнах, ама пак стриктно, няма да модифицирам. Дано да има ефект пак тази диета, че е най-сполучливата до сега, а и не е гладна :)
Нали някои диетолози казват, че всяка диета е най-ефективна първия път  :?

Сестра ми купува плодови млекца с малсеност 0,1%, само че сигурно имат захар, иначе стават за десерт, ако някой прерита за сладко, пък няма под ръка. А и са малки, не вярвам да има проблем да се хапне едно. Ще видя какви бяха и ще пиша.

Ей ся отивам да си търся лентичката с килата  :)

 

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #151 -: Май 18, 2008, 00:38:08 am »
Момичета, аз имам 3-4 кила за сваляне, макар че калкулатора ми дава, че трябва да съм 57/аз съм толкова сега/, на мен тази идея не ми харесва.Как мислите, дали ще мога да ги сваля с диетата, аз ще я правя стриктна...тоест количествено няма да е много?

Иначе правих някои от рецептите и много ми харесаха, дали защото съм си лакома по начало  :lol:На моя капризен мъж тутманика много му хареса, както и сладкия кекс.

Поздрави на всички



We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #152 -: Май 18, 2008, 11:12:00 am »
Ема, мисля че за 1-2 седмици ще си ок. Аз свалих 2 кг. за 2 дни, но си признавам, че не съм яла много, но пък съвсем стриктно. Бях 59, а исках да стана 57 кг. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #153 -: Май 18, 2008, 14:43:24 pm »
ема, 3-4 кила при правилно спазване ще свалиш за 10 дни. въпросът е след това как да не ги качиш отново. защото по тоя режим, след постигане на желаното тегло, имаш още 2 етапа - нали ги знаеш?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #154 -: Май 18, 2008, 20:27:36 pm »
при някой на Дюкан да е имало промяна в цикъла  :ask:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #155 -: Май 19, 2008, 09:27:56 am »
Здравейте, момичета!Много рядко пиша, но редовно чета.Хубаво е, че се разделиха темите за рецепти и коментари.
Мисля, че има дюканки, които са вече в 3-та фаза/като мен/, затова в другата тема ще ви напиша идея за сладкишче за този предпоследен етап от диетата. Пожелавам успех на всички!Приятен ден!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #156 -: Май 19, 2008, 09:33:33 am »
Знам, че съм нова тук, но ще си позволя да предложа нещо, което случайно прочетох в един друг форум/amber-bg.com/.Там рецептите са в различни цветове, както и при нас, но има отделен цвят за рецептите за трета фаза. Ако jam прецени, че е разумно, нека да предложи и цвят .
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #157 -: Май 19, 2008, 11:18:36 am »
при някой на Дюкан да е имало промяна в цикъла  :ask:
мини, при мен предния цикъл закъсня с 4-5 дни. Не знам дали е от Дюкан или не понеже това беше около Великден пък тогава не го спазвах хич.
Иначе сега и аз малко като сигнус смятам да съм предимно на ПЗ и се замислям за малко плодове. А след Великденското освинване аз също не бях качила и грам. Това ме демотивира май и после пак не се съобразявах с режима  :oops:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #158 -: Май 19, 2008, 13:29:21 pm »
mini, при мен няма промяна - като че ли се удължи с 1-2 дни, което ми е само от полза, защото иначе беше се доста скъсил.

ginkam, чудесна идея! ние досега нямаме рецепти за терта фаза май - може би защото още никой не е стигнал до там. можем да ги направим сини, примерно. само рецепти да има!

Zlatulka, аз 2 седмици не бях на режим. кантара показа 2 кг отгоре, но още след 3-тия ден на протеини, тия 2 кг изчезнаха. може би е било задържана вода. обаче, забелязвам по себе си, че след нарушаване на режима е ужасно трудно да започнеш отново и да си стриктен, най-вече. уж щях да съм в нарушение 1 ден, после 1 седмица, а докато се стегна да почна отново, минаха 2 седмици. а и сега си позволявам чат-пат някое дребно нарушение, за разлика от преди, когато бях много стриктна. вероятно това няма да доведе до връщане на кг, а по-скоро до задържане и по-бавно сваляне. права бях, че е по-добре да не посягаш изобщо към забраненото. нали знаете принципа на алкохолика - без едно мога, но с едно не мога...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #159 -: Май 19, 2008, 13:44:32 pm »
jam, съгласна съм с теб. Мноого е трудно да се върнеш в правия път. Но при мен причината е и друга- вече взе да ми втръсва това пилешко, пуешко и т.н. А пък съм си и любител на салатките