0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #160 -: Май 19, 2008, 14:18:47 pm »
Момичета, поздравления!!! Темата е прекрасна!!! Мисля и аз да се пробвам, но засега разучавам какво ще ми е нужно и принципа на диетата!!! По тоя повод знаете ли дали има овесени и пшенични трици в Метро? Варена царевица за вторият етап на диетата от позволените храни ли е?


Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #161 -: Май 19, 2008, 14:26:46 pm »
Момичета, поздравления!!! Темата е прекрасна!!! Мисля и аз да се пробвам, но засега разучавам какво ще ми е нужно и принципа на диетата!!! По тоя повод знаете ли дали има овесени и пшенични трици в Метро? Варена царевица за вторият етап на диетата от позволените храни ли е?

Аз не намерих в Метро трици.А относно царевицата - не е позволена!Успех!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #162 -: Май 20, 2008, 18:03:41 pm »
Джаме, Стефи,мерси за отговора.Аз прочетох за 3 и 4 фаза.Надявам се да не се върнат повече килограмите.Имам много, много дрехи от преди да забременея с близнаците и ми се иска да ми стоят по -добре и да си ги нося.
То ясно е, че за да си слаб, трябва да се ограничаваш малко или много, особено като минеш 35,когато обмяната на веществата се забавя.


Успех на всички

 :D :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #163 -: Юни 02, 2008, 17:31:13 pm »
Здравейте, момичета! Приветствам ви за хубавите две темички - тази и другата с рецептите! И ние с мъжо днес започнахме! Лошото е, че сме по цял ден на работа и храненетата ще са най-много две. Мразя да ям месо и не знам как ще изкарам, но се надявам да устискам до неделя, че имаме много килограми за сваляне! Снощи ходихме до Метро и се заредихме с основните продукти - телешко, дреболийки, риба, шунка, мляко и т.н. Малко по-скъпичко идва от нормалното хранене, но дано си струва! Имам няколко въпроса в момента, а по-късно вероятно ще се натрупат и още. Рецептите ви са невероятни, но аз не можах да намеря овесени трици и течен подсладител. За съпруга ми взех захарин на хапчета за кафето - предполагам, че може!? Задължителни ли са триците и от къде ги купувате? Зарадвах се, като прочетох, че може и малко лук и чесън за готвене да използвам! За сега това е от мен. Ще следя темата с интерес!

*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #164 -: Юни 02, 2008, 17:34:34 pm »
 Душе, течен подсладител има в метро /хуксол/. Намира се на щанда с диетичните храни. Аз от него най-много съм доволна/има и таблетки/. За разлика от другите, не ми бие на лекарство. Ползвам го поне от 3 години. Ей сега ще се опитам да го намеря на снимка.

 Ето го:  и таблетките: 
« Последна редакция: Юни 02, 2008, 17:36:33 pm от Жекова »
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #165 -: Юни 02, 2008, 23:10:22 pm »
Мерси, Жеки!  :lol:

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #166 -: Юни 02, 2008, 23:15:41 pm »
Подкрепям Жекова за подсладителя. Добър е, не променя вкуса на нещата, които подслажда, поне според мен, за разлика от други видове подсладители, които съм ползвала.
« Последна редакция: Юни 02, 2008, 23:24:35 pm от Nina »
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #167 -: Юни 02, 2008, 23:18:17 pm »
Жвекова 
Ееее, не съм чак толкова вековно стара  :lol: :lol: :lol: :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #168 -: Юни 02, 2008, 23:24:17 pm »
 :oops: Извинявам се, Жекова  :D
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #169 -: Юни 02, 2008, 23:26:28 pm »
 :balk_21:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #170 -: Юни 03, 2008, 12:59:27 pm »
Момичета, вече четвърти ден спазвам диетата на д-р Дюкан!!! :D Първите два дни ми беше трудно, но вече като, че ли свикнах!!! Основно хапвам яйца, кисело мляко 0,1%, правих си по дадената рецепта рибената супа, като я застроих накрая с един жълтък и малко кисело мляко, кексчето с триците и изварата си правих снощи, съвсем леко намазах тавата с олио, защото нямам подходяща тефлонова, прегрешение ли е? Прясно мляко си бях взела от 1,5%, обаче сега като го свърших ще търся по-задълбочено 0,1%!!! Сега си пека пилешки бутчета, нали може печени без кожата да се хапват за ударният етап? Правих и желираното кремче със степ и прясно и кисело мляко!!! Стана доста сполучливо, даже мъжо си похапна с удоволствие!!! Имам и подсладител за кафенцето!!! Мислите ли, че добре се справям?
 Дали е удачно по време на диетата да се взема калций на таблетки? Някоя от вас прави ли го? Мисля си, че като не се яде достатъчно сирене, кашкавал, а са заместени с извара може би е необходимо допълнително набавяне на калций!!!
 Все още нямам кантар, ама като ходих последният път на ендокринолог се премерих, другата седмица съм пак и пак ще се кача на кантара, а после ще му мисля!!!
 Поздравления отново за хубавата тема!!! :P :P :P


*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #171 -: Юни 03, 2008, 19:35:46 pm »
Е, на нас със съпруга днес ни е едва втори ден! :wink: Не чувствам глад за всеобща изненада!  :lol: Готвя само за вечеря, освен това всички продукти са купени предварително, менюто е обмислено, готви се бързо и се цапат малко прибори!  :lol: :wink: Единствен недостатък е по-високата цена на продуктите!  :( Малко ми е трудно, като минавам през пазара да гледам черешите, ама ще изкарам някак си!  :( Май не започнахме диетата в подходящия сезон! :( Снощи готвих котлети от сьомга на фурна, завити във фолио и полети със сос. Тази вечер бяхме на пилешки дробчета с кисело мляко на фурна. Днес най-после успях да си набавя трици и смятам тази вечер да спретна нещичко още. Страхотни рецепти намирам във форумите и вероятно някои от тях ще ги правя и след диетата.
Киара, ние с теб за сега сме в ударния етап. Колко дни смятате да го правите? Ние за сега мислим до неделя, т.е. 7 дни. Аз също нямам кантар!  :( Мислех си и аз за калций на таблетки, ама не съм купила. За сега се подпирам само на киселото мляко на Верея Ca+.

Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #172 -: Юни 03, 2008, 19:48:18 pm »
Здравейте дами,
Поръчах си книгата от хеликон, но нямам търпение да започна и мисля да не я дочакам!
Въпроса ми може да Ви се стори малко глупав, но все пак ще го задам:
След ударния режим непосредствено следва смесения режим, т.е. ако направя ударния 5 дни и след това реша да приложа 5П/5ПЗ => ще ми се съберат 10 дни само на протеини?
Питам защото по тази логика може да се каже, че ударния е 10 и след това започваме смесения с ПЗ!
Благодаря Ви предварително за отговора.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #173 -: Юни 03, 2008, 19:50:55 pm »
Душе, ами и аз мисля 7 дни ударна фаза да направя тоест до петък включително!!! Мисля си обаче, че вече има ефект, по дрехите го усещам!!! :lol: И моето киселото е Верея ама 0,1%, не пише с калций!!! Кексчето с изварата стана доста добре, само тия люспи малко ми се мотат из устата!!! :lol: Дали ако се пасира хубаво ще стане по-фино, аз го разбих само с миксер!!! Аз дробчета още не съм си правила, но най-много ми хареса рибената супичка!!! :lol:
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 19:54:33 pm от kiara »


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #174 -: Юни 03, 2008, 19:52:13 pm »
Стела, ами аз мисля, че вторият етап започва със протеини и зеленчуци(ПЗ)!!! Нека кажат и други момичета!!!


*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #175 -: Юни 03, 2008, 20:02:59 pm »
Стела, по-добре започни ІІ-я етап с  5 дни ПЗ и после 5 дни П.
Киара, хубаво при вас, ама при нас се пада събота и неделя - просто си представям как отиваме на гости или ни идват гости и ние седим само на кола лайт и шунка, н-р?! :D Вероятно твоето мляко е друго. Моето е в опаковка от 300 гр, на която пише "Верея калций" + 30% калций + фолиева киселина + витамини А, Е, D3, В 9. Успех!

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #176 -: Юни 03, 2008, 20:15:35 pm »
Душе, ама най-гадното е, че само аз я спазвам, а милото не!!! :? Оф колко въпроси имам, щом степче се слага на желираният десерт, дали може разтворимо да се пийва от време на време?


Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #177 -: Юни 03, 2008, 20:20:41 pm »
мисля, че може да пийваш степче. Та нали му прибавяш само вода. Успех момичета.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #178 -: Юни 03, 2008, 20:23:40 pm »
Адашче, мерси!!!!!!!!! :lol:


Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #179 -: Юни 03, 2008, 20:36:21 pm »
Освен, че се свалят бързо килограмите нали знаете, че е хубаво и да си измервате обиколките - там разликата проличава много по-силно.