0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #20 -: Март 05, 2008, 11:17:05 am »
Мда и аз качвам, даже по два след ин витрото, направо като балон се подувам. А къде е този калулатор. Много искам да се измеря и аз :oops:
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #21 -: Март 05, 2008, 14:27:23 pm »
Момичета, аз вече 10 дни не мърдам. :x Възможно ли е да е от стимулацията и вливанията?

п.п. Защо на Джам отговора не го виждам, само като натисна редактирай, тогава ми излиза?
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #22 -: Март 05, 2008, 15:04:47 pm »
А къде е този калулатор.

Ето го: http://dukanskirecepti.wordpress.com/

(точно преди коментарите е)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #23 -: Март 05, 2008, 15:57:00 pm »
Темичката ви е супер :D Аз вече от седмица сериозно замислям да се присъединя към Дюканската група, но чакам утре да мине едно тържество :oops: Записвам се за да следя рецептите. :D

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #24 -: Март 05, 2008, 16:18:35 pm »
Ще трябва да сменям лентата :( Май наистина е по реалистично да съм 57 вместо 54.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #25 -: Март 05, 2008, 21:36:49 pm »
Мда и аз качвам, даже по два след ин витрото, направо като балон се подувам. А къде е този калулатор. Много искам да се измеря и аз :oops:
Надинчи аз качвах по 6 за всеки опит. За третия качих много, ама то и теб надебеляване по хубави причини те чака скоро, много ти го пожелавам  :bighug:

jam, мерси за желираните рецепти - десертчетата! :)
« Последна редакция: Март 05, 2008, 21:46:17 pm от cygnus »
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #26 -: Март 05, 2008, 23:39:48 pm »
тъкмо това щях да питам - аз също не виждам на Джам отговора.аз започнах Дюкан - ще правя 7 дена.днес първи ден,направо свят ми се зави от месо за обед и вечер.включих и кисело мляко и свежо сирене.да поппитам може ли зелена салата с лимон и малко зехтин???трябва да притиквам месото с нещо :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #27 -: Март 06, 2008, 08:57:27 am »
Ния, не може никакви зеленчуци в първите 5 дни (ударния режим). Може само чисти протеини - пиле, пилешки филета (шунка), определени части на телешкото така и не разбрах кои, риба всякаква, морски дарове, обезмаслено кисело мляко 0,1%, обезмаслено прясно мляко 0,1%, яйца, обезмаслена извара. Лимон, лук, чесън и подправки може в количества за подправка само - да сложиш на месото. И много вода - минимум литър и половина на ден. От всички тези неща може вариации - ето виж горе баницата с извара, желираните кремчета от кисело мляко на джам, сосове с варени яйца и кисело мляко, палачинката на джам, пилето с кисело мляко на Мели, риба на скара и т. н.
Днес ми е първия ден на смесения режим - готвя пиле със спанак. Кантарчето сутринта каза -2 резултат от ударния период. Да не бъдем максималисти, колкото толкова.
« Последна редакция: Март 06, 2008, 09:04:32 am от cygnus »
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #28 -: Март 06, 2008, 09:15:04 am »
За мен дюканската диета е перфектна,защото за  4 месеца отслабнах с 10 килограма,а мъжът ми със 17 без гладуване и спорт,което за нас си е истинско чудо.
А любимата ми дюканска рецепта беше кесчето с трици,скумрия с чесън и  лимонов сок печена на фурна и смляно пилешко филе с трици и яйце на кюфтета.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #29 -: Март 06, 2008, 09:25:29 am »
gubkata11, напиши, моля те, подробно рецептите за твоите любими дюкански манджи!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Основни положение на режима на д-р Дюкан
« Отговор #30 -: Март 06, 2008, 09:28:12 am »
позволих си да копирам систематизираната информация от форумите на bg-mamma.

УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса(пилешко, говеждо, телешко - рибица и котлет, конско, заешко), риба (всякакви видове), морски дарове (миди, скариди, омари, ролца от раци) яйца, млечни (обезмаслени – кисело мляко 0.1%, прясно мляко 0.1% – до 250 гр, извара) постна шунка (мазнини м/у 2 и 4 %) .
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне - от 5 до 10 дни.

ВТОРИ ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини)  със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.


ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.
Времетраене на третия етап: по 10 дни за всеки свален килограм през втория етап. Примерно, ако сте свалили 10 кг, третия етап продължава 100 дни.

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормални кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Приемът на 3 супени лъжици овесени трици продължава ежедневно. Трае цял живот.


Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците.
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап, освен тези, в които изрично е указано. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

ДОБАВКИТЕ:

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.
Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.
Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.
Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!


ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО

Олио и зехтин, захар, всичко тестяно, мюсли, мед, ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ
« Последна редакция: Март 06, 2008, 09:30:59 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Основни положение на режима на д-р Дюкан
« Отговор #31 -: Март 06, 2008, 09:37:44 am »
...Приемът на 3 супени лъжици овесени трици продължава ежедневно. Трае цял живот....
Уау - това звучи страшничко. :balk_160:
Все пак цял живот си е доста дълъг период от време за мен лично.

ПС; информацията която си дала е 1:1 копирана от http://dukanskirecepti.wordpress.com/
« Последна редакция: Март 06, 2008, 09:41:41 am от beast »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Основни положение на режима на д-р Дюкан
« Отговор #32 -: Март 06, 2008, 09:43:59 am »
ПС; информацията която си дала е 1:1 копирана от http://dukanskirecepti.wordpress.com/
първоизточникът е Дюкан, а в блога са копирани от форума на мамата.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Основни положение на режима на д-р Дюкан
« Отговор #33 -: Март 06, 2008, 09:44:10 am »
ПС; информацията която си дала е 1:1 копирана от http://dukanskirecepti.wordpress.com/

както съм посочила в постинга си, информацията е копирана от тук:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=272537.0

а сайтът dukanskirecepti.wordpress.com се поддържа от момичетата, списващи темата във форума на бг-мамма и затова там пише същото.

дано се изяснихме по този концептуален въпрос.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #34 -: Март 06, 2008, 09:56:12 am »
мерси за богатото инфо.прегрешх със салатата и зехтина-спирам ги.6кг съм надолу, остават ми още около 10.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #35 -: Март 06, 2008, 10:16:43 am »
Ето тук може да намерите различни рецепти - http://dukanskirecepti.wordpress.com/category/%d0%9e%d1%81%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%be-%d0%9f/
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #36 -: Март 06, 2008, 10:50:39 am »
Нали не се сърдите, че минавам и оцветявам мненията ви?  :wink:
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #37 -: Март 06, 2008, 12:14:20 pm »
оцветявай оцветявай за вечно неразбрали като мен :wink:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #38 -: Март 06, 2008, 12:57:54 pm »
Ако някой ми  каже как да направя блат с дебелина до 1 см. от 3 лъжици овесени трици - ще пусна рецепта за чийз кейк - при това за ударните дни :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #39 -: Март 06, 2008, 13:51:58 pm »
Ако някой ми  каже как да направя блат с дебелина до 1 см. от 3 лъжици овесени трици - ще пусна рецепта за чийз кейк - при това за ударните дни :)

ами 1 яйце раздели на белтък и жълтък. разбий белтъка отделно. в 3 супени лъжици кисело мляко сложи мъничко сода да шупне. внимателно смеси млякото, жълтъка, белтъка и триците, опечи на тефлоновия тиган и ще стане 1 см. особено, ако тигана не е с много голям диаметър.
аз съм постигала такъв резултат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!