0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: хистероскопия
« Отговор #260 -: Януари 30, 2012, 22:11:06 pm »
Ние бяхме 3 момичета-аз бях последна-вкараха ме в операционната към 11.30.В 12.15 вече бях в съзнание и ако зависеше от мен можеше и да си тръгна.Държаха ме на системи до към 16.15 часа.При мен обаче системите бяха повече от на другите момичета-2 банки кръвоспиращи и 1 банка Рингер,а на другите им сложиха само по 2 Рингер.И аз не разбрах защо стана така,явно съм кървяла повече,защото Шефкетова ми обясни,че съм имала много полипи.
Re: хистероскопия
« Отговор #261 -: Януари 31, 2012, 11:06:40 am »
А кой ден след хистерото ви правиха промивки и колко на брой?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #262 -: Януари 31, 2012, 11:39:00 am »
А кой ден след хистерото ви правиха промивки и колко на брой?

При мен бяха назначени 3 промивки.Трябва обаче да е спряло зацапването,за да могат да ги направят.Първата я направихме на 9 ден след хистерото-другите отпаднаха защото 2 дена след това ми дойде.Персенска ми обясни,че не трябва да се прекъсват от цикъл,и така минах само с една.
Re: хистероскопия
« Отговор #263 -: Януари 31, 2012, 12:21:29 pm »
Сигурно сте писали, но с каква цел се  правят тези промивки?

Въобще нищо не са ми вливали и двата пъти, пак бях в Малинов.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #264 -: Януари 31, 2012, 12:46:07 pm »
Доколкото аз разбрах,целта на промивките е да зарастнат раничките от полипите,но може и да греша.Правят ги с някакво лекарство,което се вкарва директно в матката с тънък катетър.Явно не ги правят на всички ние бяхме 3 момичета-сам на мен ги назначиха.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #265 -: Януари 31, 2012, 14:26:46 pm »
А кой ден след хистерото ви правиха промивки и колко на брой?

На този въпрос е отговорено 1 стр. назад  :)
Re: хистероскопия
« Отговор #266 -: Януари 31, 2012, 14:32:51 pm »
Извинявам се за повторения въпрос...
Re: хистероскопия
« Отговор #267 -: Януари 31, 2012, 16:02:45 pm »
Здравейте !

Имам въпрос към всички,които са преминали през хистероскопията. Утре трябва да пътувам за София за хистероскопия пти доц.д-р Мария Попова в 5 градска болница,но от днес съм в цикъл.Искам да ви попитам ,има ли значение цикъла за хистероскопията?

Трябва да се подложа на това,защото когато преди 6 месеца докторите откриха че съм застрашена от рак на шийката на матката 2-3 степен,ж епикризата не бяха описали ,от куде са взели проби-от шийката на матката или от самата матка.....

Благодаря!
*
Re: хистероскопия
« Отговор #268 -: Януари 31, 2012, 16:46:22 pm »
Имам въпрос към всички,които са преминали през хистероскопията. Утре трябва да пътувам за София за хистероскопия пти доц.д-р Мария Попова в 5 градска болница,но от днес съм в цикъл.Искам да ви попитам ,има ли значение цикъла за хистероскопията?
Хистероскопия се прави в чистите дни след МЦ и пред овулация. Обади се на лекарката за уточнение.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: хистероскопия
« Отговор #269 -: Февруари 01, 2012, 09:45:22 am »
Благодаря!
*

    benito_79

  • *
  • 31
  • Чакам чудото да се случи
Re: хистероскопия
« Отговор #270 -: Февруари 19, 2012, 20:15:59 pm »
Здравейте момичета изчетох темата от началото до края.Предстои ми и на мен хистероскопия при доктор Стаменов,но нещо много се стресирах и много ме е страх.
Вчера ми беше прегледа,доста обстойно ме прегледаха с доктор Сигридов.Др.Стаменов каза че вижда кистичка 7 мм,каза че не вижда единия рог на матката спомена нещо за сраствания и аз толкова притеснена нищо не попитах.Каза да се обадя на 1 ден от МЦ и да уточня ден и час.Много ми е притеснено след 5 бременности неуспешни досега никой нищо не каза,най вероятно всичките тези кюретажи са докарали до сраствания незнам.Много ми е притеснено и от самата манипулация.Споделете какво трябва да нося като изследвания тези които сте правили манипулацията там.Извинете ме за объркания пост...
Предварително благодаря.
 
ЧАКАМ ТЕ БЕБОНЧЕ
*
Re: хистероскопия
« Отговор #271 -: Февруари 19, 2012, 22:01:35 pm »
Когато ти се обадят за потвърждение ще ти кажат какви изследвания да носиш,а именно-ПКК,биохимия,СПИН,Хепатит.Ако пропускам нещо-поправете ме.И да не ги носиш-не е проблем там сутринта като отидеш ще ти ги пуснат.Аз си ги носех моите.
Самата манипулация не е страшна-знам,че звучи глупаво когато вече си я минал но е така.Отиваш сутринта към 8,качваш се на 4 етаж-дават ти талонче да си платиш на регистратура.След това се качваш на 5 етаж-вътрешен кабинет-преглед при док.Петрова-много любезна и внимателна.След това отново слизаш долу и чакаш да дойде акушерка да те вземе и да те заведе на 2 етаж.
Когато те вкарат в операционна са токова бързи,че докато се усетиш се събуждаш в стаята си.Няма страшно!Късмет и добри резултати!
*

    benito_79

  • *
  • 31
  • Чакам чудото да се случи
Re: хистероскопия
« Отговор #272 -: Февруари 19, 2012, 22:25:30 pm »
Pimi,сърдечно благодаря миличка.
Изпитвам панически страх пък тези сраствания ми дойдоха като гръм от ясно небе.Дано да не се окажат сериозен проблем.
ЧАКАМ ТЕ БЕБОНЧЕ
*
Re: хистероскопия
« Отговор #273 -: Февруари 20, 2012, 10:15:20 am »
benito_79,няма страшно,успокой се!Аз също много се притеснявах и мнооого ме беше страх(признавам си :D),но не си заслужава да береш такъв страх,казвам ти!Няма да усетиш абсолютно нищо!Сутринта в 8.00ч. трябва да си там.Пускаш изследванията(моите бяха 88лева),качват те на 2 етаж.Самата манипулация трае 20-30 мин.После ще си поспиш малко в стаята,до като ти изтече банката и след обяд си си в къщи.Честно да ти кажа,цветната снимка(на мен направо ми прилоша на нея :()и биопсията болят,на хистероскопията си с лека упойка,болка няма!Сраствания и аз имам,моите са от извън маточните бременности :( Миналата година и аз имах киста на единия яйчник,но ми изписаха Регулон,пих го 20-тина дни мисля и като отидох след това на преглед,нямаше и следа от кистата :) Опитах се да те успокоя малко,дано съм успяла! :)Успех,миличка! :bighug:
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 10:21:55 am от sole »
*

    benito_79

  • *
  • 31
  • Чакам чудото да се случи
Re: хистероскопия
« Отговор #274 -: Февруари 20, 2012, 18:52:19 pm »
Solе много ти благодаря миличка за окуражителните думи,много ме е страх,но няма как ще се подложа на всичко което доки каже.Би ли споделила каква е цената,че нещо в сайта неуспях да намеря ценоразписа.Той и не каза какво ще е пък и да е казал аз бях неадекватна :oops:.Само помня ,че каза на 1 ден на МЦ да се обадя и да запиша час/дано успея/.
ЧАКАМ ТЕ БЕБОНЧЕ
*
Re: хистероскопия
« Отговор #275 -: Февруари 20, 2012, 19:03:43 pm »
600 лева е цената на хистероскопията и 88.00 ми взеха за изследванията.Знам,че те е страх и мен ме беше!Не е толкова страшно!Ще мине и това!Успокой се и смело напред! yahoo_33
Re: хистероскопия
« Отговор #276 -: Март 02, 2012, 10:32:55 am »
Може ли да споделите как беше при вас първия цикъл след хистероскопията за премахване на полипи.Аз съм притеснена,защото моят дойде рано на 21 ден което ми казаха че е възможно,но продължава доста време - аз по принцип имам дълъг цикъл но днес ми е 6 ден а е доста обилен и имам чувството че няма спиране,кръвта е ярко червена.На някой случвало ли му се е това?
Re: хистероскопия
« Отговор #277 -: Март 02, 2012, 11:06:51 am »
Може ли да споделите как беше при вас първия цикъл след хистероскопията за премахване на полипи.Аз съм притеснена,защото моят дойде рано на 21 ден което ми казаха че е възможно,но продължава доста време - аз по принцип имам дълъг цикъл но днес ми е 6 ден а е доста обилен и имам чувството че няма спиране,кръвта е ярко червена.На някой случвало ли му се е това?

Да.
Аз даже се притеснявах, че няма разлика преди/след операцията, както би трябвало.
Re: хистероскопия
« Отговор #278 -: Март 08, 2012, 15:34:36 pm »
Утре и аз ще се подложа на това изследване. Да ви кажа честно, моля се да излезе някакъв проблем, който е лечим, защото понятието "неизяснен стерилитет" ме подлудява. Виждам лъч надежда в хистероскопията и много се вълнувам. Посъветваха ме да взема очистително, но категорично отказвам. Преди 3 години като ми правиха лапароскопия, пих екс преп и прекарах 6 часа в  :constipated:. А като чета, повечето от вас не са вземали такива препарати. Ще огранича вечерята днес и това е. Някакви съвети? :)
Re: хистероскопия
« Отговор #279 -: Март 08, 2012, 15:41:57 pm »
Достатъчно е това.
Не са ми искали очистително.