0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: хистероскопия
« Отговор #240 -: Януари 16, 2012, 22:34:32 pm »
Zarina,ти лекар ли си?Комбинацията лапаро- с хистероскопия ми се струва,че в повечето случаи се практикува именно,когато е необходимо да бъдат оперативни.
Не не съм . А ти би ли обяснила как се прави едновременно премахване на полип и отсраняване на тръби.
Естествено че една упойка може да се използва и за двете неща само когато хистерото се е оказало диагностично ,нищо не е правено в маточната кухина и после може да се премине към лапароскопия дори ако показателите са лоши може и коремна операция.Но не и две операции едновременно.
А на теб правено ли ти е това?

Аз не познавам лекар който ще се навие на този вариант. Да ти маха нещо в матката с хистеро и после ти отстрани хидросалпингса с лапароскопията.

« Последна редакция: Януари 16, 2012, 22:41:19 pm от zarina »
Re: хистероскопия
« Отговор #241 -: Януари 17, 2012, 01:07:03 am »
Момичета, дано можете да ми помогнете със съвет. Аз имам  2 хистероскопии оперативна и диагностична през 2009. Забременях от първа инсеминация 3 месеца след оперативната, хем съм с една запушена тръба. Винаги съм била с много обилни менструации и дебела лигавица. От някоко месеца имам зацапване по около 10-тина дни на месец (отделно от менструацията). Декември почти нямах чист ден. Бях при двама много опитни гинеколози, няма да споменавам имена, според единия имам полип, според другия - не. Честно казано, винаги съм имала подозрения и за ендометриоза, но никой не ме е проверявал щателно за това досега.Не искам да отнемам от времето в МАлинов, нямам намерение да забременявам повече. Някой би ли могъл да ми препроъча опитен специалист в хистеро и лапаро скопии извън клиниките по стерилитет?

Благодаря!

Re: хистероскопия
« Отговор #242 -: Януари 17, 2012, 01:22:05 am »
Здравейте момичета,имам нужда от помощ...Познат ли ви е тпзи продукт Фертил Аид? Четох, че регулира хормоните и е полезен за овулацията,а за мъжа е полезен да се пие за подвижност на сперматозуидите...Ако има двойки които да го пили моля ви пишете...
*
Re: хистероскопия
« Отговор #243 -: Януари 17, 2012, 06:54:42 am »
По повод комбинираната лапароскопия и хистеро - в клиника Малинов, съм виждала жени, които правят комбинирана манипулация. Но в крайна сметка това го решават лекарите. Ние можем да споделим това, което се е случило на нас или наши познати.
hope-love, успех!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: хистероскопия
« Отговор #244 -: Януари 17, 2012, 10:24:06 am »
Това беше и моята молба - да споделеите информацията, която заете. Естествено, че всико ще бъде обсъдено и решено от лекарите. Просто исках да съм по ориентирана, че да знам какво точно да потитам д-р Персенска.
« Последна редакция: Януари 17, 2012, 10:31:15 am от hope-love »
*
Re: хистероскопия
« Отговор #245 -: Януари 17, 2012, 11:03:54 am »
annie13, знам че имаш лоши спомени от Шейново, но за лапароскопия и специалист по ендометриоза бих ти препоръчала д-р Попов. Доколкото знам, той освен в Шейново оперира и във Вита, поне преди беше така. Не знам обаче дали прави хистероскопии.

reni^-^ , разгледай форум "Опити за забременяване". Има тема за FertilAid:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40178.0
« Последна редакция: Януари 17, 2012, 11:13:07 am от Мецани »
*
Re: хистероскопия
« Отговор #246 -: Януари 17, 2012, 15:31:40 pm »
Искам да попитам за промивките-зацапването ми почти спря,но имам едно воднисто безцветно течение.Дали би попречило на промивката,в четвъртък трябва да ходя.Чудя са дали да звъня да питам,но как да се свържа с някой лекар освен на спешния май нямам друг шанс?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #247 -: Януари 18, 2012, 18:22:20 pm »
Някой би ли могъл да ми препроъча опитен специалист в хистеро и лапаро скопии извън клиниките по стерилитет?

Препоръчвам ти доц. Тюфекчиева.Има частен кабинет на"Витошка",иначе работи в "Майчин дом".Правила съм при нея хистероскопия.Изключителен професионалист е!Ако искаш ще ти дам телефон на лични за записване на час.
Re: хистероскопия
« Отговор #248 -: Януари 18, 2012, 23:55:51 pm »
Мецани, Sole много благодаря за съветите!
Мецани и аз имам подобни отзиви за ПОпов, още мисля,защото само като мина покрай Шейново и се разтрепервам буквално. Никак не е рационално като поведение, но е факт  :(.
От Тюфекчиева имам малко противоречиви лични впечатления. Преди години ми изписа хормони без никакви хормонални изследвания (именно за необичайно дългата ми менструация), но наистина много пациенти са доволни от нея.

*
Re: хистероскопия
« Отговор #249 -: Януари 19, 2012, 08:44:18 am »
Момичета да ви попитам колко време след хистероскопия може да  :bed: :oops: ?
И още един въпрос/зададох го и в друга тема, но никой не се е включил/ има ли някой, който е изследвал ТСХ след хистеро и колко време след процедурата може да се получи достоверен резултат? Защото както стимулацията влияе на хормона си мисля, че може би упойката и другите медикаменти също влияят. Моля ви споделете опит.


*
Re: хистероскопия
« Отговор #250 -: Януари 19, 2012, 10:10:21 am »
Не би трябвало упойката да повлияе на резултата на ТСХ, няма общо. Да, стимулацията оказва влияние, защото приемаме хормонални препарати.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #251 -: Януари 19, 2012, 11:48:43 am »

 има ли някой, който е изследвал ТСХ след хистеро и колко време след процедурата може да се получи достоверен резултат? Защото както стимулацията влияе на хормона си мисля, че може би упойката и другите медикаменти също влияят. Моля ви споделете опит.
Аз изследвах ТСХ 10 дни след хистерото.Резултатът е 0.722.Не мисля,че упойката влияе по някакъв начин.Но ти ,ако имаш съмнения,попитай доки :)
*
Re: хистероскопия
« Отговор #252 -: Януари 19, 2012, 12:16:56 pm »
Благодаря Ви за отговорите момичета, макар че на са това което исках да чуя  :D
Аз го изследвах 9 дни след хистеро и 48 дни след последна стимулация и ......3,12 :(. Но се успокоих и реших, че може да е от манипулацията.
Защото ми се вижда чудно от 0,62 да се качи на 3,12 без промяна на дозата на Л-тироксина /100мг./Пък може да е така , защото не са минали два месеца от последната стимулация, но както и да е вече съм започнала стимулация за инсе, така че май ще е така този път. Ще се надявам да не е реален резултата. :D


*
Re: хистероскопия
« Отговор #253 -: Януари 20, 2012, 09:34:24 am »
vesta, чуй се с ендокринолога, който те следи и може да ти коригира леко дозата, ако е необходимо. За около 20 дена ТСХ се повлиява и може да успееш да се вместиш в този срок, въпреки че не пишеш кой ден от стимулацията си. 
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 09:37:08 am от *lily* »
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: хистероскопия
« Отговор #254 -: Януари 21, 2012, 19:08:05 pm »
Здравейте момичета. Искам да попитам някоя от вас имала ли е извънменструално кървене след хистероскопия. След хистерото кървих/ по скоро зацапване/ 2-3 дни, после спря. След 2 дни прокървих, но това беше цикъл.По това време пиех противозачатъчни, които спрях с идването на МЦ.Цикъла спря след 3-4 дни, но още 1-2 дни имах леко зацапване само след тоалетна, но и това спря. И днес на 9ти ден от цикъла пак след тоалетна  имам кафяво зацапване и то беше доста на салфетката. Кажете ми нормално ли е това?! Много се притесних! :(
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 19:09:37 pm от vesta »


*
Re: хистероскопия
« Отговор #255 -: Януари 21, 2012, 20:38:20 pm »
Щом се притесняваш, говори с лекаря правил хистероскопията.
При мен също имаше зацапване, което трая  2-3 дни и спря.
Re: хистероскопия
« Отговор #256 -: Януари 30, 2012, 11:20:24 am »
Наближава датата и за моята диагн. хисторескопия. Моля момичетата, които са правили хистеро в "Надежда" да споделят в колко часа обичайно започват хистероскопииите и колко време съответно е продължила тяхната. Искам да се ориентирам горе-долу,защото не съм от София, а ми е нужно да планирам кой и кога да дойде да ме вземе след хистерото 
*
Re: хистероскопия
« Отговор #257 -: Януари 30, 2012, 11:56:21 am »
Моята беше в 10.00ч. Като времетраене не знам колко е продължила. Изписаха ме от клиниката в 14.00ч.

Имай предвид, че има назначени по 3 хистероскопии за деня ( не знам колко са лапароскопиите), така че няма как да знаеш предварително в колко часа ще влезеш в операционна( можеш да попиташ все пак като те приемат в отделението). Предполагам, че по-рано от 12.00-14.00ч няма да те пуснат да си ходиш.
Re: хистероскопия
« Отговор #258 -: Януари 30, 2012, 12:32:01 pm »
Благодаря за отговора, Мецани.
Re: хистероскопия
« Отговор #259 -: Януари 30, 2012, 19:04:04 pm »
Аз последния път бях първа /бяхме две хистеро/ и ме пуснаха към 13 часа. То аз и преди това бях готова, но ме помоткаха уж да спя.
Преди десет е малко вероятно да влезеш, защото преди това минаваш преглед при вътрешни болести, коментирате изследванията. Самата операция е около 30-40 мин.
Така или иначе можеш да останеш повече за да си починеш, никой няма да те притеснява.