0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: хистероскопия
« Отговор #280 -: Март 08, 2012, 18:27:37 pm »
И аз не съм взимала очистително.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: хистероскопия
« Отговор #281 -: Март 08, 2012, 18:56:02 pm »
И аз не съм вземала очистително.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #282 -: Март 08, 2012, 19:19:02 pm »
Дори и за пункция не са ме кара ли да взимам за изчистване или пък клизми. Указанията са били да спра храната в 14ч на предния ден а течностите в 22ч.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #283 -: Март 08, 2012, 21:37:53 pm »
При хистерото никакво очистителни,нито ми казаха до колко часа мога да ям или пия,само гладна и жадна в 8 сутринта.Да си призная даже и една цигарка дръпнах пред клиниката,че бях подранила.Преди пункцията спрях да ям към 22 часа а течностите спрях към 23 часа.

sisters forever,късмет миличка!Ти в АГ-Варна ли беше или бъркам?
Re: хистероскопия
« Отговор #284 -: Март 08, 2012, 22:18:32 pm »
При хистерото никакво очистителни,нито ми казаха до колко часа мога да ям или пия,само гладна и жадна в 8 сутринта.Да си призная даже и една цигарка дръпнах пред клиниката,че бях подранила.Преди пункцията спрях да ям към 22 часа а течностите спрях към 23 часа.

sisters forever,късмет миличка!Ти в АГ-Варна ли беше или бъркам?
Благодаря ти pimi. Както написах и в по горния ми пост - моля се да излезе нещо и естествено да е лечимо, поне да знам, че това е проблема за тези 4, близо 5 години, в които опитваме.
Иначе да - хистерото ще го правя при д-р Александров :)
Re: хистероскопия
« Отговор #285 -: Юли 18, 2012, 16:05:26 pm »
Здравейте и от мен!На мен преди 2 седмици ми правиха оперативна хистероскопия в Майчин Дом при доц. Тюфекчиева.През Декември месец миналата година отидох на профилактичен преглед при гинеколога ми и ми каза,че има съмнение за двурога матка или за септум.На самия преглед успя да види септума, защото бях точно 1 ден след цикъла. Предложи ми да се подложа на диагностична хистероскопия, за да може да се уточни кое от тези неща имам. На следващият ден отидох гладна и жадна в клиника "Торакс"-Пловдив и ми взеха кръв на място, без да подготвям каквито и да е изследвания. Самото изследване беше много кратко-около 20-30 мин. Бях под пълна упойка. След 1 час бях вече в пълно съзнание и доктора ми донесе диска и ме насочи към доц. Тюфекчиева. Оказа се,че имам септум на матката. Отидох при доцентката и там след обстоен преглед и при нея ме насочи към доц. Виолета Димитрова(също от Майчин дом) за 3D снимка на матката, за да може да се установи дали този септум е сраснал с външната страна на матката или е само от вътрешната страна. Доц. Димитрова установи,че само от чътрешната страна на матката и няма да се налага да е лапароскопска операция, а хистероскопска(т.е. без никакви разрези). Операцията ми беше насочена да е веднага след цикъл,като от последният трябваше да пия Logest,за да задържи лигавицата. За самата оперативна хистероскопия ме накараха предишният ден да пия Рициново масло и никаква храна след него. На сутринта и клима,защото ти бият епидурална упойка и от кръста на долу си изцяло неподвижен. Последните течности, които поех бяха в 23 ч. предишният ден.1 час преди самата операция те свалят в предоперационна и идва анестезиолог, за да ти изследва гръбначният стълб. Цялата процедура поне при мен беше около 40 мин., защото се оказа,че самият септум е много голям и много кръвоснабден. Оказа се,че до сега не се е случвало да видят такъв септум. Нищо не усещах след самата операция, само имах болки в кръста, което се оказа нормално, заради упойката. Преди 2 дни ми свърши цикълът и другата седмица съм на преглед при доц. Тюфекчиева. За отношението и професионализмът и просто нямам думи. Дано съм успяла да помогна и насоча, който е с подобен на моя проблем,защото аз бях в неведение поне за някои от нещата. :)
Re: хистероскопия
« Отговор #286 -: Ноември 04, 2012, 16:04:58 pm »
Дойде и моят ред за диагностична хистероскопия. В първия момент се притесних, но след като ви изчетох съм по-спокойна. Доктора ми каза като ми дойде Ц., а това ще е около 20 дата този месец да му се обадя за да ме плануват за хистеро.
От прочетеното разбирам, че ви изписват контрацептиви, колко време трябва да се пазим от забременяване? Кога най-рано можем да направим следващ опит ако докторите ни разрешат естествено?
Успокои ме и фактът, че много момичета са забременели веднага след хистероскопия. Дано и аз имам този късмет!
*
Re: хистероскопия
« Отговор #287 -: Ноември 05, 2012, 09:26:58 am »
Папа аз още в месеца на хистероскопията /януари/ правих инсеминация. Получи се биохимична бременност. След това реших да си дам малко почивка и м. март забременях спонтанно след 8 години борба със стерилитета. Така, че и аз съм една от тези, които са забременели след хистероскопия. Пожелавам ти го и на теб.


Re: хистероскопия
« Отговор #288 -: Ноември 05, 2012, 19:33:46 pm »
 :) Колко хубаво ми стана като прочетох поста ти Веста, благодаря ти.
Re: хистероскопия
« Отговор #289 -: Април 12, 2013, 00:57:07 am »
Здравейте!

Някой правил ли си е хистероскопия за премахване на полип в матката във Варна.
Според това което разбрах че това можело да се направи единствено в Майчин дом, срещу направление плюс 400 лева, което ме учудва. Някой има ли различна информация от тази.......?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #290 -: Април 16, 2013, 13:14:37 pm »
Моята хистероскопия също беше за премахване на полипи и я правих в клиниката на Щерев - така, че не е вярно, че се прави само в Майчин дом. Евентуално може би хистологията там да се прави - незнам.


Re: хистероскопия
« Отговор #291 -: Април 17, 2013, 16:56:53 pm »
Моята хистероскопия също беше за премахване на полипи и я правих в клиниката на Щерев - така, че не е вярно, че се прави само в Майчин дом. Евентуално може би хистологията там да се прави - незнам.

Незнам във Варна да има клиника на Щерев....
*
Re: хистероскопия
« Отговор #292 -: Април 18, 2013, 09:41:28 am »
Моята хистероскопия също беше за премахване на полипи и я правих в клиниката на Щерев - така, че не е вярно, че се прави само в Майчин дом. Евентуално може би хистологията там да се прави - незнам.

Незнам във Варна да има клиника на Щерев....
Извинявай мислех, че говориш за Майчин дом София. Неразбрах , че питаш единствено за Варна. Моля да бъда извинена.


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: хистероскопия
« Отговор #293 -: Април 19, 2013, 19:39:42 pm »
Хистероскопия се прави и в МЦАР Варна или както го наричаме - АГ Варна. Прави я д-р Александров. Заповядай ценоразписа от сайта им - http://invitro-varna.com/index.php?m=402&lang=1&Itemid=165 Не работят по каса, това са крайни цени.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: хистероскопия
« Отговор #294 -: Юни 26, 2013, 16:06:21 pm »
Здравейте,искам да попитам някои правил ли е хистероскопия при доц.Стойков и каква е цената?
Re: хистероскопия
« Отговор #295 -: Януари 07, 2014, 15:24:51 pm »
Здравейте!

Моля посъветвайте ме къде в Пловдив да ми бъде направена хистероскопия за отстраняване на полип от кухината на матката?
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: хистероскопия
« Отговор #296 -: Януари 08, 2014, 08:26:39 am »
Здравей Alexa_C , аз правих хистероскопия в Медлайн клиник при д-р Крумов.
Re: хистероскопия
« Отговор #297 -: Януари 10, 2014, 14:44:12 pm »
Не съм правила хистеро в Пловдив, но чудесно познавам д-р Крумов. Щом прави тази манипулация, бих го препоръчала - той е съвестен и перфекционист във всяка едно отношение. Освен него, препоръчвам още и д-р Васил Даскалов. И за двамата можеш да намериш инфо в нет-а, а предполагам че и техни пациентки тук във форума биха ти дали направо телефоните, на които да се свържеш.
Re: хистероскопия
« Отговор #298 -: Януари 10, 2014, 15:23:50 pm »
Има ли пациентки на д-р Емил Заимов, които са преминали през хистероскопия?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #299 -: Януари 22, 2014, 12:51:56 pm »
Не съм правила хистероскопия при Е.Заимов , но съм била негова пациентка....... за мен не заслужава пред името да има д-р.