0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: хистероскопия
« Отговор #180 -: Октомври 04, 2011, 21:05:21 pm »
здравейте момичета, най-после мина и моята хистерскопия след като ме отлагаха от март месец, приблизитлно около 7 пъти сменяха датата..както и да е.сега друго ме вълнува. пациентка съм на клиника малинов, казаха ми 7 дни след това да си запазя час за промивка, така и направих, но когато отидох и седнах на стола, споделих че все още малко кървя, казаха ми че няма да ми направят промивката, защото може да стане инфекция, като попадне в коремната кухина. аз се разстроих, защото никой не ми обясни, че не трябва да кървя за промивката, а пътувам от варна, специално заради това. търкалях 1000 километра напразно, казаха ми, че съм се поразходила малко, това отново ме натъжи и все повече ме разочарова отношението ... въпросът ми е за какво се прави промивката, и има ли вариант да не се прави изобщо? защото днес ми е 22 ден, а все още имам зацапване. хистерото беше на 12 ден. и хистологичните изследвания след колко време стават готови и на кого да звънна, за да ми каже резултата?
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: хистероскопия
« Отговор #181 -: Октомври 18, 2011, 11:15:41 am »
Здравейте,момичета предстои ми хистероскопия в Тутракан.Моля,ако някой е правил там да сподели как протича и ще ме пуснат ли да си ходя още същия ден?
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: хистероскопия
« Отговор #182 -: Октомври 18, 2011, 13:57:36 pm »
Здравейте,момичета предстои ми хистероскопия в Тутракан.Моля,ако някой е правил там да сподели как протича и ще ме пуснат ли да си ходя още същия ден?
На мен ми правиха оперативна хистероскопия в Тутракан за отстраняване на сраствания. Приеха ме в понеделник. Там направиха всички необходими изследвания. Имаше много пациенти и ме отложиха за вторник следобед. Беше с пълна упойка. След операцията ме смъкнаха на количка в стаята. Беше ми малко лошо от упойката и ме болеше като при цикъл, но ми сложиха обезболявящо и когато премина упойката се почувствах добре. Сложиха ми и  антибиотик. Доста прокървих, но беше за кратко. При мен срастванията бяха доста сериозни. Изписаха ме на следващия ден на обяд. Следващите 3 дни ходих в медицинския център на промивки, за да не се получат нови сраствания.
Ако имаш други въпроси, питай.
Кога е твоята хистероскопия? На мен ми предстои втора началото на другия месец.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: хистероскопия
« Отговор #183 -: Октомври 18, 2011, 15:29:56 pm »
Писах ти на лични да не спамим.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #184 -: Октомври 19, 2011, 14:22:30 pm »
Здравейте!Цветната ми снимка мина.За съжаление, сега ще трябва да правя и оперативна хистероскопия :( за запушване на тръбите.Та въпроса ми е, някоя от вас правила ли е такава интервенция?Знам,че ще е с пълна упойка,но по-лека,от тия дето са за пункцийте при ин витро.Каква и е цената в клиника"Малинов",знае ли някой?Нужен ли е престой в болницата или те пускат след час-два,както при цветната снимка?Моля,ако някоя от вас е минала през това,да сподели с мен,как протича всичко!Благодаря,предварително! :)
*
Re: хистероскопия
« Отговор #185 -: Октомври 19, 2011, 15:33:23 pm »
Здравей!
Оперативната хистероскопия в клиника Малинов (по спомен от миналата година) е 600 лв. Упойката е лека като при пункция. Не се изисква престой в клиниката, 3-4 часа след хистероскопията можеш да си тръгнеш.
Предварително трябва да имаш изследвания за Хепатит и Спин. В деня на хистероскопията се прави ПКК. Не се притеснявай, за вичко ще бъдеш инструктирана от медицинския персонал на клиниката.
Прегледай темата все пак, ще ти бъде от полза.
Успех!






« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 15:37:13 pm от Мецани »
Re: хистероскопия
« Отговор #186 -: Октомври 19, 2011, 15:44:33 pm »
Като стана дума за изследвания преди хистеро, някой може ли да каже ППК колко дни по-рано /най-много/ може да са направени. Знам, че като дойде време за потвърждение от клиника "Малинов" ще ми обяснят всико подробно, но скоро тряба да правя кръвни изследвания по друг повод, та искам да знам дали не мога да съчетая двете неща, че да си спестя време, пари и...боцкане :)
*
Re: хистероскопия
« Отговор #187 -: Октомври 19, 2011, 16:09:45 pm »
Като стана дума за изследвания преди хистеро, някой може ли да каже ППК колко дни по-рано /най-много/ може да са направени.

Прави се сутринта в деня на хистероскопията.
Re: хистероскопия
« Отговор #188 -: Октомври 19, 2011, 16:17:04 pm »
Така бях чувала и преди, че може да се направи ПКК сутринта в клиниката, но когато попитах веднъж секретарки, казаха, че било по-добре да си ги направя предишните дни и да ги занеса готови. Незнам. Не е толкова важно,просто видях, че стана дума, та за това попитах.Благодаря за отговора.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #189 -: Октомври 20, 2011, 13:51:31 pm »
Мецани,благодаря,че ми отговори веднага! :bighug:Надявам се всичко да мине добре и да стартираме  стимулацията,че нямам търпение вече!Ох,момичета,ако знаете колко много искам да няма такива форуми!!! Като чета колко болка и мъка има тук...ми става още по-болно :balk_144: Как искам да помогна на всички ви,на целия свят!!!Но за съжаление нямам такава дарба! :( Мога само да ви прегърна силно :bighug: и да ви кажа,да не се отчайвате,не се предавайте!ВЯРВАЙТЕ и се борете!Всички имаме право и заслужаваме да бъдем щастливи,и да бъдем мами,нали така?!Пожелавам на всички ни успех и дано се сбъднат мечтите ни!А моята е такава :bori_001: и  :bori_008: .Много ли искам?! :)
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: хистероскопия
« Отговор #190 -: Октомври 24, 2011, 18:39:52 pm »
Като стана дума за изследвания преди хистеро, някой може ли да каже ППК колко дни по-рано /най-много/ може да са направени.

Можеш да си направиш изследванията там откъдето си, един-два дни по-рано. Аз така направих.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: хистероскопия
« Отговор #191 -: Октомври 25, 2011, 09:26:38 am »
Благодаря за отговора за изследванията.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: хистероскопия
« Отговор #192 -: Октомври 27, 2011, 16:19:08 pm »
На 19.10 ми беше хистерото и още не съм ходила на промивка. Просто незнам докога ще продължи това прицапване- в чудо се видях.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*
Re: хистероскопия
« Отговор #193 -: Декември 29, 2011, 14:31:13 pm »
Здравейте момичета! Предстои ми оперативна хистероскопия за отстраняване на полип веднага след Нова година и док каза да си направя необходимите изследвания последния работен ден на тази година т.е. утре.Знам, че се правят на гладно и жадно, но аз имам сутрешно хапче л-тироксин.Дали трябва/ и мога ли/ да го пия преди изследването и ако не, фатално ли е ако пия л-тироксина по-късно?


*
Re: хистероскопия
« Отговор #194 -: Декември 29, 2011, 17:35:49 pm »
И аз пиех л-тироксин и когато ми се е налагало да правя изследвания на гладно и жадно съм пила хапчето веднага след като ми вземеха кръв. След това изчаквах още половин час и след това вече пиех кафе и хапвах нещо.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: хистероскопия
« Отговор #195 -: Декември 29, 2011, 22:08:18 pm »
Благодаря Лили за бързия отговор и аз ще направя така!


Re: хистероскопия
« Отговор #196 -: Януари 05, 2012, 18:34:46 pm »
Здравейте момичета!Не съм запозната, затова се допитвам до вас. Моля ви да ми разясните подробно каква е подготовката за хистероскопия. Много ви благодаря предварително






*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: хистероскопия
« Отговор #197 -: Януари 05, 2012, 19:38:08 pm »
Подготовката е гладна,жадна като за упойка.Е,и епилирана разбира се.Всичко се прави под упойка,после поспиваш 2 часа и ако се чувстваш добре те пускат.Може да имаш кървене няколко дни,но лично при мен болка нямаше.Това,което махнат задължително се праща да се изследва и след 10-тина дена е готова епикризата.
Успех и не се притеснявай- няма нищо страшно!
Re: хистероскопия
« Отговор #198 -: Януари 06, 2012, 18:35:59 pm »
Oh neznam.Pritesneno mi e. Na teb kakva upoika  ti biha-palna ili spinalna?
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: хистероскопия
« Отговор #199 -: Януари 06, 2012, 20:32:16 pm »
Аз бях с пълна и смятам,че така е по-добре- смисъл,че нищо не виждаш и не чуваш, а като се събудиш всичко е минало.Успех и не се тревожи.