0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: хистероскопия
« Отговор #200 -: Януари 07, 2012, 11:01:23 am »
Mnogo ti blagodria.Ako se seti6 o6te ne6to,4e triabva da znam,mi pi6i,molia  te


Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 12:12:47 pm от Мецани »
*
Re: хистероскопия
« Отговор #201 -: Януари 07, 2012, 13:14:25 pm »
Данито не е толкова страшно. Страшна е мисълта за нея. Аз правих на 05 януари в клиника Щерев.Ти в коя клиника ще я правиш? В Щерев упойката е спинална.


*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: хистероскопия
« Отговор #202 -: Януари 07, 2012, 14:15:54 pm »
Здравей danito_m, ако си с пълна упойка, ще се наложи предварително да ти направят и някои изследвания. Предполагам, че ще ти обяснят за всичко в клиниката, но при мене, както съм писала преди време тук в темата, изследваха следното:


- ЕКГ
- Spirometrie или Спирография (изследване функцията на белите дробове)
Лабораторни (кръвни):
     - Левкоцити, тромбоцити, хемоглобин
     - калий
     - Na, GGT (Гама-глутамил трансфераза)
     - Cholinesterase
...
Операцията беше изключително лека. Час след нея си тръгнах от болницата. :)

Освен това според мене е важно да знаеш, че седмица преди интервенцията не бива да пиеш аспирин и ако приемаш други медикаменти е редно да уведомиш навреме...

Наистина е лека операция. :) Аз след упойката се събудих като след сладка дрямка, сякаш нищо не се беше случило...  :) Също имах кръвотечение няколко дни...

Успех! :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: хистероскопия
« Отговор #203 -: Януари 08, 2012, 10:04:26 am »
Momi4eta mnogo vi blagodaria za uspokoitelnite dumi. Mislia v Mai4in dom da si ia napravia. Iska6e mi  se da bada s palna upoika,no 6te vidim.





Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Януари 08, 2012, 11:22:46 am от Мецани »
*
Re: хистероскопия
« Отговор #204 -: Януари 08, 2012, 14:23:13 pm »
danito_m, не се притеснявай. Имала съм две хистероскопии досега с пълна упойка. Ще видиш след като мине, че не е толкова страшно, колкото изглежда преди това.
И пиши на кирилица, че ми е трудно да те чета.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: хистероскопия
« Отговор #205 -: Януари 10, 2012, 17:34:53 pm »
Извинявай мила, за писането :)
Благодаря за успокоението, но ми е многооооо напрегнато. При теб Lily хистероскопията каква беше - оперативна или диагностична
*
Re: хистероскопия
« Отговор #206 -: Януари 10, 2012, 17:59:50 pm »
danito_m,знам как се чувстваш,и да ти кажа,че няма страшно няма да те успкоя,защото и мен много ме беше страх.Ти в коя клиника си?Аз вчера правих в Малинов.Махнаха ми полипи.
Някой може ли да ме посъветва какви болкоуспокоителни мога да взема,че днес много ме боли главата,а не сме да взема нищо.
Re: хистероскопия
« Отговор #207 -: Януари 10, 2012, 18:02:56 pm »
Принципно след интервенции можеш да взимаш Тилкотил свещички или аулин.
Да не е нещо с аспирин само, иначе не виждам проблем с други обезболяващи.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #208 -: Януари 11, 2012, 08:59:34 am »
danito_m  и двете бяха оперативни, махаха ми полипи.
pimi, последният път и мен много ме болеше глава и ми казаха, че е от упойката. Пих ибупрофен, защото той най-добре ми действа при главоболие.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: хистероскопия
« Отговор #209 -: Януари 11, 2012, 10:07:25 am »
Лили защо се наложи два пъти да ти правят хистеро - полипите се възстановиха ли :?
Пими браво мина и твоето притеснение - знам колко бяхме притеснени и двете :D. Сега трябва вече да ни се случват само хубави работи.Иначе за главоболието ако е отзад на главата/тогава е от упойката/ каза Ацефеин. А ако е отпред е кръвното и трябва да пиеш много течности. Успех на всички!


*
Re: хистероскопия
« Отговор #210 -: Януари 11, 2012, 14:16:07 pm »
Благодаря,момичета!Пих Беналгин,защото само той ми действа при главоболие.Аз по принцип съм с ниско кръвно,така че може и от това да ме е боляла главата.
Я да питам по-запознатите-колко време е нормално да има кървене?При мен е само зацапване,но все пак до колко дена е нормално да го има.Записах си час за първата промивка,ако зацапването не спре,ще трябва да го сменям.

vesta,ти направили го вече хистерото?
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: хистероскопия
« Отговор #211 -: Януари 11, 2012, 15:09:51 pm »
Благодаря,момичета!Пих Беналгин,защото само той ми действа при главоболие.Аз по принцип съм с ниско кръвно,така че може и от това да ме е боляла главата.
Я да питам по-запознатите-колко време е нормално да има кървене?При мен е само зацапване,но все пак до колко дена е нормално да го има.Записах си час за първата промивка,ако зацапването не спре,ще трябва да го сменям.

vesta,ти направили го вече хистерото?
Първо хистеро, много сраствания, промивки в 3 последователни дни още от следващия ден, без да е спряло процапването (целта беше да не се получат нови сраствания). Тече ръждива вода - 2 седмици.
Второ хистеро, едно срастване - по скоро полипче, без промивки - процапване 2 дена.
Re: хистероскопия
« Отговор #212 -: Януари 11, 2012, 17:28:36 pm »
И двата пъти над 10 дена.
Re: хистероскопия
« Отговор #213 -: Януари 11, 2012, 18:20:38 pm »
Pimi, аз ще си я правя в Майчин дом. За главоболието опитай с аулин, нурофен, флексистад. Аз страдам много  често от силно главоболие и това ми помага :)
*
Re: хистероскопия
« Отговор #214 -: Януари 11, 2012, 18:33:59 pm »
Да Пими мина и моето хистеро на 05,01,2012г.Моето зацапване беше 3 дена ръждиво-кафеникаво.После един ден и половина бях чиста и след това отново, но този път ярка, червена кръв.Док каза, че може би е от контрацептива, който пия.Но това продължи два дни и се засилваше и вече имах парчета от лигавицата и се обадих на док и й казах, че предполагам, че е цикъл. Тя каза да спра контрацептива.Спрях го снощи и днес вместо да е по-обилно то почти спря  8O. Вече незнам....


Re: хистероскопия
« Отговор #215 -: Януари 11, 2012, 18:41:47 pm »
Здравейте момичета!
Прочетох темата и да ви питам нещо - задължителни ли са тези промивки при хистероскопията?На мен би направена таква манипулация през ноември 2011г., но промивка ми направиха само преди хистерото.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #216 -: Януари 11, 2012, 19:31:13 pm »
По преценка на лекарския екип са. Обикновено се правят при оперативна ХСК, когато са махали нещо.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: хистероскопия
« Отговор #217 -: Януари 11, 2012, 23:19:10 pm »
А ми то при мен си бе оперативна хистероскопия.Махнаха ми полип в матката и септум е бил изрязан.Оф надявам се това, че нямах промивки след това да не доведе до сраствания, тъй като се боря за детенце.А това относно промивките го прочетох случайно в нета.Има ли и други като мен с опретаивна хистероскопия и без промивки след това?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #218 -: Януари 11, 2012, 23:54:59 pm »
Има ли и други като мен с опретаивна хистероскопия и без промивки след това?

На мен също не са ми правили промивки. 4 месеца след оперативната хистероскопия забременях (ин витро на ЕЦ + ЗЕТ).
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 17:13:24 pm от Мецани »
Re: хистероскопия
« Отговор #219 -: Януари 12, 2012, 00:11:37 am »
Има ли и други като мен с опретаивна хистероскопия и без промивки след това?

На мен също не са ми правили промивки. 4 месеца след оперативната хистероскопия забременях (ин витро на ЕЦ).


И на мен не са ми правили промивка. Също забременях след хистероскопията на 4тия месец, стимулирано по дълъг протокол ИКСИ.