0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: хистероскопия
« Отговор #120 -: Март 27, 2010, 10:26:55 am »
Здравейте!И аз преди 10 дни ми беше хистероскопията.Премахнаха ми полип и матката ми беше двурога,седловидна.Отстраниха септум и сега съм със спирала,за да не се получават сраствания.В понеделник съм на преглед,доктора ще прецени кога ще махне спиралата,за да стартираме първото ни инвитро/икси.При първа възможност ще пиша.
Re: хистероскопия
« Отговор #121 -: Април 11, 2010, 08:49:31 am »
Привет и от мен! и аз се притеснявам от хистероскопията - ще ми бъде направена др. седмица за махане на полипи. Исках да попитам дали някой си е правил в Шейново при д-р Попов. Знам, че е факир при лапароскопиите, но за хитсерото май има противоречиви мнения. Моля, който има опит да сподели. Освен това ми откриха малко папиломче 2мм, на шийката на матката, дали ще бъде проблем и това..ще ми бъде и 11 ден от цикъла - наближаваща овулация, а нали ендометриума нараства тогава. ужасно ме е страх!!
Re: хистероскопия
« Отговор #122 -: Май 12, 2010, 16:14:20 pm »
Предстои ми хистероскопия в Малинов другата седмица.Освен ,че не трябва да съм яла и пила,от това дето прочетох тук в темата не разбрах нужна ли е клизма или нещо подобно.Помагайте :wink:.Иначе док. каза след това 2,3 дена да почивам, не са нужни големи почивки и болнични.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: хистероскопия
« Отговор #123 -: Май 12, 2010, 19:20:14 pm »
desinka71,при мен нямаше клизма,а само една промивка на влагалището ми направиха.Самата процедура е много лека и няма нужда.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: хистероскопия
« Отговор #124 -: Май 13, 2010, 07:04:00 am »
Не, няма нужда от клизма, всичко мина много леко и даже още на следващия ден си бях на работа. Успех.
Re: хистероскопия
« Отговор #125 -: Май 13, 2010, 09:53:52 am »
Благодаря ви!Наистина ме успокоихте.Успешен ден на всички! :sunshine:


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: хистероскопия
« Отговор #126 -: Юни 02, 2010, 08:32:55 am »
Момичета на кой ден от цикъла се прави хистероскопията или няма значение?
А някой знае ли към този момент за коя дата дават часове за хистероскопия?
Re: хистероскопия
« Отговор #127 -: Юни 02, 2010, 09:33:11 am »
На мен ми казаха от 8 до 10 ден от началото на цикъла.Час си записах 1 месец преди това.Слава богу нямах проблем с цикъла,горе долу дойде на време.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: хистероскопия
« Отговор #128 -: Юни 02, 2010, 13:22:31 pm »
desinka71
Благодаря за бързия отговор
Re: хистероскопия
« Отговор #129 -: Юни 03, 2010, 06:38:22 am »
Момичета, на някой правена ли е хистероскопия поради не нарастване на лигавицата? На ЦС не се видяха никакви сраствания, но док има съмнения, че има такива.

Re: хистероскопия
« Отговор #130 -: Юни 12, 2010, 18:46:32 pm »
Хайде сега помагайте!На 19 май ми беше хистероскопията и всичко мина ок.Сега чакам цикъл,който трябваше да ми дойде на 8 юни.От 3-4 дни всеки ден капва по една кяфява капка и това е.От цялата работа ще ми се провали прегледа на 18 юни,защото той трябва да е на 9-10 от цикъла.Как ще променя часа не ми се мисли.Някоя от вас има ли е такъв цикъл след хистероскопия?Принципно имам ПМС,но не идва.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: хистероскопия
« Отговор #131 -: Юни 28, 2010, 21:43:10 pm »
Момичета, преди седмица ми парвиха хистероскопия. Кървенето ми спря ,но от няколко дни изтича нещо като слуз,по скоро е като течение.Имала ли е някоя от вас нещо подобно?
Re: хистероскопия
« Отговор #132 -: Юли 03, 2010, 16:35:52 pm »
Здравейте момичета.
Преди около седмица моят лекар ми предложи да направим хистероскопия, понеже съм с неизяснен стерилитет. Аз отказах, защото са ми правени цветна снимка и лапароскопия и ако имаше нещо нередно предполагам, че щеше да се види при тези процедури. Дайте ми съвет! Нужно ли е да правя хистероскопия, след като няма причина за това? Благодаря.
Re: хистероскопия
« Отговор #133 -: Юли 03, 2010, 20:01:18 pm »
Здравейте момичета.
Преди около седмица моят лекар ми предложи да направим хистероскопия, понеже съм с неизяснен стерилитет. Аз отказах, защото са ми правени цветна снимка и лапароскопия и ако имаше нещо нередно предполагам, че щеше да се види при тези процедури. Дайте ми съвет! Нужно ли е да правя хистероскопия, след като няма причина за това? Благодаря.
и
Трудно някои ще ти каже дали да правиш,или не .Но мисля,че лекарят ти иска да направи и оглед на матката.Лапароскопията е различна операция.
Каквото и да решиш обаче ти желая успех ! :)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: хистероскопия
« Отговор #134 -: Юли 08, 2010, 15:24:02 pm »
Искам да ви питам, предстои ми утре хистероскопия, но от два дни забелязвам съвсем леко бяло течение като пресечено мляко наподобява.Няма време за микробиология, ако са гъбички, възможно ли е да ми отменят операцията, и как всъщност да разбера.Не ми се отлага, чакам за тази операция два месеца, после клиниката е в отпуск, няма време.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: хистероскопия
« Отговор #135 -: Юли 19, 2010, 11:25:40 am »
Момичета, тези от вас, коите сте правили лапароскопия и хистероскопия за прекъсване на тръбите, имали ли сте ЖЪЛТО течение   след това?
При мен няколко дни след оперативната хистероскопия имах зацапване, после премина в розова слуз, но от 2-3 дни си е направо жълто, тъмно.

Все ми се струва, че не е нормално, да не съм хванала гъбички нещо от басейните.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #136 -: Юли 26, 2010, 18:35:54 pm »
какво пък сега, защо отново хистероскопия?
Re: хистероскопия
« Отговор #137 -: Юли 26, 2010, 20:19:18 pm »
Искам да ви питам, предстои ми утре хистероскопия, но от два дни забелязвам съвсем леко бяло течение като пресечено мляко наподобява.Няма време за микробиология, ако са гъбички, възможно ли е да ми отменят операцията, и как всъщност да разбера.Не ми се отлага, чакам за тази операция два месеца, после клиниката е в отпуск, няма време.
Едва ли...
За цветна снимка и биопсия не правят микробиология,а логиката на нещата е същата.
Стискам палци!

-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: хистероскопия
« Отговор #138 -: Август 31, 2010, 15:14:48 pm »
Здравейте момичета , имам нужда от съвет.Имах насрочена дата за хистероскопия в края на юли месец но по закона за всеобщата гадост ми дойде с 5 дни по рано и тъй като нямаше друг свободен час подходящ за мен отложиха операцията изчаках следващия мц , който дойде на време все едно предният месец не е подранило , обадих се и си записах час за края на септември тъй като клиниката са в отпуск , мц за август отново ми дойде с 5 дни по рано .Стана объркано май за което се извинявам .Въпроса ми е ще окаже ли някакво негативно влияние на последващото икси ако започна приема на противозачатъчни с цел регулиране на мц.Не мога да се консултирам с лекаря си тъй като свободен час ще има най вероятно за след 2 месеца а заповедта ми от фонда тече от юни .Ще ви бъда благодарна ако някой който се е сблъсквал с подобен проблем ми помогне
*
Re: хистероскопия
« Отговор #139 -: Август 31, 2010, 16:11:18 pm »
На мен са ми назначавали хормонални за 5 дни преди хистероскопия точно за да си нагался цикъла спрямо датата на операцията.При мен хистерото беше за отстраняване на септум.Незнам ако е за полип например,дали е добре да се пият хормонални.Процедура съм започвала със следващия цикъл.Най-добре да говориш с лекаря дали и как да регулираш цикъла.