0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: хистероскопия
« Отговор #20 -: Февруари 23, 2009, 17:08:15 pm »
ами аз се бях разбрала с д-р Владимиров да отида още на следващия ден за преглед, и започнахме веднага, т.е след като ми дойде  следващия цикъл,а тя се прави след като ти свърши цикъла.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: хистероскопия
« Отговор #21 -: Февруари 23, 2009, 19:03:36 pm »

п.п.Оси, тук май не слагат никакви лекарства, както са слагали при теб.

Ами, май не слагат. Но, това е явно по преценка на лекаря и вида на операцията. Моят септум, доколкото разбрах е бил малък и от горната страна на матката. И лекаря който ме оперира така прецени, каза, че не иска матката много да кърви, за да вижда по-добре и за да няма неволно наряняване. Но, както казах, проблеми с лигавицата след хистероскопията не е имало при мен, и при инсеминацията, и при двата опита ИКСИ.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: хистероскопия
« Отговор #22 -: Февруари 24, 2009, 17:24:33 pm »
Здравейте, момичета!
Моля ви за съдействие - моя приятелка мина през оперативна хистероскопия на 16.2. Четох, че е нормално да се появи зацапване. Но при нея продължава и днес, т.е. вече 8-ми ден. Според вас нормално ли е и приблизително колко време продължава по принцип?

*
Re: хистероскопия
« Отговор #23 -: Февруари 24, 2009, 18:48:00 pm »
Напълно нормално е. При мен по спомени беше 10-тина дни. Ако има притеснения, да се обади на доктора си.
Късмет.
Моята стимулация започна още на следващия цикъл. В цикъла на хистерото ми сложиха диферелина.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: хистероскопия
« Отговор #24 -: Февруари 24, 2009, 19:19:08 pm »
Много благодаря, White!
*
Re: хистероскопия
« Отговор #25 -: Февруари 27, 2009, 00:08:57 am »
Кремче, нормално е. И при мен зацапването беше около десетина дни след хистерото.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #26 -: Февруари 27, 2009, 17:36:46 pm »
Кремче, нормално е. И при мен зацапването беше около десетина дни след хистерото.
При нея спря на следващия, т.е. 9-ти ден. Благодаря!
*

    emilie

Re: хистероскопия
« Отговор #27 -: Март 03, 2009, 08:56:18 am »
При мен имаше съвсем слабо зацапване, докрота каза, че принципно може да има кървене до десет дена склед операцията. Цикълът обаче ми се промени с осем дена т.е. дойде ми доста по-рано дали е нормално и това се питам
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: хистероскопия
« Отговор #28 -: Март 06, 2009, 23:37:53 pm »
Момичета, аз пия Дуфостон от 16-ти до 26-ти ден за регулиране на МЦ. Направиха ми оперативна хистероскопия за премахване на полип в матката. Доки каза да отида на 8,9-ти ден на следващия цикъл, за да види лигавицата и евентуално следващия месец да продължим с опитите за бебе. Може би заради упойката, забравих да попитам дали да пия Дуфастон-а след хистерото. Някой бил ли е в подобно на моето положение и как стои въпросът с приема на Дуфастон-а непосредствено след тази манипулация? Предварително ви благодаря за отговорите.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #29 -: Март 06, 2009, 23:59:40 pm »
Rib4o, най-добре се обади на лекаря си.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: хистероскопия
« Отговор #30 -: Март 18, 2009, 13:32:58 pm »
Момичета, търсих из форума, но не намерих отговор на въпросите си. И за да не отварям нова тема, ще попитам тук. ( а ако вече има такава тема - моля дайте линк)
Та, предстои ми хистероскопия за запушване на тръба с хидросалпингс след около 2-3 седмици, като подготовка за инвитро. Някой може ли да ми разкаже (ако може с малко повече подробности) как протича тази манипулация, лежи ли се след нея, какво се прави преди това, ще се наложи ли да ползвам болничен, приблизителна цена в малинов. Док каза също, че два месеца след това ще пия противозачатъчни и после почваме - това нормално ли е да се изчака 2 месеца?
Вече имам едно лапаро миналата година, което въобще не се вмести в общоприетите начини на протичане (мина тежко и трудно, а новините след това бяха все песимистични и лоши...) и съм малко притеснена какво да очаквам този път. Ще съм благодарна на всяко мнение, може и на лични.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #31 -: Март 18, 2009, 14:00:30 pm »
Имам правена хистероскопия. Сравнено с лапарото е песен. Не знам как е в Малинов, моята не е била там. Протича много бързо и леко, излязох от упойка за един час, няколко часа след манипулацията бях на пица, а на следващия ден вкъщи. Имах леко кървене и нищо повече, нито болки, нито нищо. На мен ми махаха полип.
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: хистероскопия
« Отговор #32 -: Март 20, 2009, 00:08:58 am »
как протича тази манипулация, лежи ли се след нея, какво се прави преди това, ще се наложи ли да ползвам болничен, приблизителна цена в малинов. Док каза също, че два месеца след това ще пия противозачатъчни и после почваме - това нормално ли е да се изчака 2 месеца?

Отиваш сутринта в клиниката, без да си яла и пила нищо. Правят ти кръвна картина с време на кървене и време на съсирване. Струва около 25 лева. Кога ще минеш за хистерото не се знае /е, врамките на деня е, де/. Около два часа след манипулацията те пускат да си ходиш. Преди това ти пускат две банки с нещо венозно. Малко преди да те изпишат те черпят с вафличка, количка и минерална вода. Цената на оперативната хистероскопия в "Малинов" е 600 лева. Дават болничен, но не знам колко дни, защото аз го отказах. Не знам колко е нормално да се чака след това. Обикновено проверяват дали се е възстановила цигавицата около 8-9-ти ден на следващия цикъл. Дано съм ти била полезна. Успех!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: хистероскопия
« Отговор #33 -: Март 20, 2009, 10:42:16 am »
Рибчо, страхотно си го обяснила! Тази информация е точно това от което имах нужда!!! Благодаря ти!
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: хистероскопия
« Отговор #34 -: Март 20, 2009, 13:29:04 pm »
Рибчо, страхотно си го обяснила! Тази информация е точно това от което имах нужда!!! Благодаря ти!

Пропуснах да напиша, че оперативната хистероскопия се прави с пълна упойка. След това усетих болки като при първите дни на новия цикъл, но са търпими и са за кратко. Радвам се, че съм била полезна. :balk_602:
*
Re: хистероскопия
« Отговор #35 -: Март 23, 2009, 17:37:28 pm »
Vickson,направо ме учудваш ,че с хистероскопия ще успеят да отстронят тръба с хидросалпингс.И аз бях като теб,но на мен ми правиха лапаро.Иначе на сайта на Надежда ще намериш точно обяснение за хистероскопията.Успех!!!!!!!!!!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: хистероскопия
« Отговор #36 -: Март 23, 2009, 17:45:10 pm »
Мече, при мен достъпа през корема е силно затруднен, вече имам едно лапаро. Там е описано, че дясната тръба и десния яйчник са  махнати, но лявата с лапаро не може да се махне, дори не са видяли нищо от ляво - имам много сраствания от ендометриоза в напреднал стадий. За това д-ра прецени, че с хистерото - ще Запуши тръбата (това бил някакъв нов метод), няма да я маха или реже, за да може по-бързо да пристъпиме към инвитро, иначе ме очаква коремна опрерация, а след нея може би и единствения вариант - донорски яйцеклетки. Това е много крайно. Щастлива съм, че все пак можем да опитаме и по-друг начин. Много ви благодаря за отговорите  :)
*
Re: хистероскопия
« Отговор #37 -: Април 14, 2009, 21:06:58 pm »
Vickson ,какво стана,мина ли хистероскопията?
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: хистероскопия
« Отговор #38 -: Април 16, 2009, 18:17:35 pm »
Здравей Мече, мина  :) на 06.04.
Благодаря, че си се сетила за мен. Всичко мина добре, същия ден се прибрах вкъщи, на следващия на работа... абе чувствах се добре и съм много доволна. Сега ме мъчи едно кървене, което не спира доста време вече... но другата седмица съм при док и ще му кажа.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #39 -: Април 16, 2009, 19:00:51 pm »
Много се радвам,че всичко е било наред.Значи скоро да те очаквам в друга тема  :lol: На мен ми предстои биопсия на матката,в събота ще разбера за кога е насрочена.Ох,не е лесно да си жена  :lol: Успех!!!!!!