0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: хистероскопия
« Отговор #40 -: Април 17, 2009, 01:55:53 am »
Здравей Мече, мина  :) на 06.04.
Благодаря, че си се сетила за мен. Всичко мина добре, същия ден се прибрах вкъщи, на следващия на работа... абе чувствах се добре и съм много доволна. Сега ме мъчи едно кървене, което не спира доста време вече... но другата седмица съм при док и ще му кажа.
по новия метод ли направиха хистерото.
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: хистероскопия
« Отговор #41 -: Април 17, 2009, 12:23:09 pm »
Благодаря ви,
Да, по новия метод - запушване чрез хистероскопия. На началото на тръбата от към матката се поставя нещо като тапичка, която я запушва и така се изолира хидросалпингса.
Мече, успех с  биопсията!!!! Пиши после как си  и как е минало  :crossfingers:
*
Re: хистероскопия
« Отговор #42 -: Април 18, 2009, 11:14:18 am »
Здравейте и от мен!
И на мен ми предстои оперативна хистероскопия.Както виждам доста изчерпателно сте описали как протича.Ще ми премахват полип на матката.
Преди 4 години ми премахваха полип на матката но с абразио и сега пак се появил гадния полип.Персенска каза че с хистероскопия е по добрия вариант,защото не се засяга лигавицата.т.е по бързо се възстановява.Аз имах проблем с лигавицата и подозирам че е от абразиото,което ми правиха преди 4 години.Но сега на последния преглед вчера лигавицата ми беше 11 мелиметра на 11 ден от МЦ :D.Супер!Значи лигавицата ми е ок.Щастлива се прибрах от прегледа и малко ми стана гадно за тази хистероскопия,че ще я правя,но няма начин.Искаме да си имаме бебе и това е по пътя към него :D.Успех на всички на които им предстои инвитро.И аз след това започвам стимулации за инвитро по новата програма.
Желая късмет на всички и ще си имаме бебебта,сигурна съм!
*
Re: хистероскопия
« Отговор #43 -: Май 08, 2009, 16:37:48 pm »
Насрочиха ми вече биопсията - на 11.05.Понеделнишки ще се занеса към клиниката в 10ч и ще чакам  :lol:Да минава по-бързо,че да ми се махне от главата най-после.После ще ви разказвам (то щото ще е много интересно сигурно,ама :lol:)
*
Re: хистероскопия
« Отговор #44 -: Май 08, 2009, 18:30:29 pm »
Аз те познавам отскоро и сьм нова сред вас но искам да ти пожелая всичко да мине както трябва при  теб ме4и стискам палци :goodluck:
Re: хистероскопия
« Отговор #45 -: Май 08, 2009, 18:43:09 pm »
Насрочиха ми вече биопсията - на 11.05.Понеделнишки ще се занеса към клиниката в 10ч и ще чакам  :lol:Да минава по-бързо,че да ми се махне от главата най-после.После ще ви разказвам (то щото ще е много интересно сигурно,ама :lol:)
Браво Мече, радвам се, че и това ще направите, да не се притесняваш повече! Стискам палци за хубав резултат!
*
Re: хистероскопия
« Отговор #46 -: Май 08, 2009, 22:18:13 pm »
Много ви благодаря за пожеланията,момичета!!!!

                 :bighug:               :bighug:
*
Re: хистероскопия
« Отговор #47 -: Май 08, 2009, 23:15:03 pm »
Мече, кога се прави такава биопсия и с каква цел? Желая ти успешно и леко преминаване през процедурата на 11.05.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: хистероскопия
« Отговор #48 -: Май 08, 2009, 23:39:01 pm »
eterna, на мен като ми правиха диагностичната хистероскопия, същевременно направиха и биопсия на матката. Това се прави за да се изследва лигавицата на матката. По принцип е добре да се направи, за да се диагностира състоянието ма матката. За да се намери проблема или да се отхвърли. Някои лекари изискават това изследване, независимо дали има индикации за това или не. Понякога се изисква за да се установи със точност определен проблем, като възпаления например, неменструално кървене и други.

http://www.puls.bg/diagnostic/procedure/procedure_132.html
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: хистероскопия
« Отговор #49 -: Май 09, 2009, 13:30:33 pm »
eterna ,биопсията се прави 5 дни след овулация.При мен специално я правим,защото имам 2 неуспешни иксита с резултат от кръвните тестове 0.00,т.е ембрионите не се имплантират в матката.Всички изследвания, които правихме с мъжа ми са о.к.(и генетични, и имунологични,и хормонални),единствено това остана да направя.Дано след биопсията всичко да се изясни.Казаха ми ,че е кратка процедура и че ще е без упойка.
Re: хистероскопия
« Отговор #50 -: Май 09, 2009, 16:46:37 pm »
Насрочиха ми вече биопсията - на 11.05.Понеделнишки ще се занеса към клиниката в 10ч и ще чакам  :lol:Да минава по-бързо,че да ми се махне от главата най-после.После ще ви разказвам (то щото ще е много интересно сигурно,ама :lol:)
И аз съм в понеделник  :D
<a
*
Re: хистероскопия
« Отговор #51 -: Май 09, 2009, 17:17:19 pm »
Владушка,в коя клиника си ти ?Може да си спретнем един предбиопсийски купон  :lol: :lol: :lol:
Re: хистероскопия
« Отговор #52 -: Май 09, 2009, 17:33:20 pm »
Владушка,в коя клиника си ти ?Може да си спретнем един предбиопсийски купон  :lol: :lol: :lol:
Клиника "Малинов", може и другите да поканим на купон :lol:,ако има желаещи! Но съм от 17.00
« Последна редакция: Май 09, 2009, 17:36:18 pm от Владушка »
<a
*
Re: хистероскопия
« Отговор #53 -: Май 09, 2009, 18:08:30 pm »
Момичета, ползвайте опция лични съобщения и не спамете темата, моля!
*
Re: хистероскопия
« Отговор #54 -: Май 09, 2009, 18:33:00 pm »
като чета темата се сещам две неща да питам...
        Предстои ми оперативна хистероскопия за отстраняване на миомен възел,който расте към кухината и е проблем...ще ми бият диферелин на 20ти ден от цикъла,за да не расте лигавицата след това и да не пречи при хистерото.
       Единия въпрос ми е има ли начин да мине по сдравна каса и втория въпрос,дали доктора ще ми направи и тази биопсия на матката,са която говорите.Нали така и така ще влиза там и ще е полезно/аз съм с неуспешни опити инвитро/ или трябва да му кажа предврително,че искам да го направи
*
Re: хистероскопия
« Отговор #55 -: Май 09, 2009, 19:04:17 pm »
didon,незнам дали минава по касата хистероскопията.Според мен предварително си кажи на док,че искаш да ти се направи биопсия на матката по време на хистерото,така че с един куршум - два заека  :P
Re: хистероскопия
« Отговор #56 -: Май 09, 2009, 23:14:01 pm »
Дидон сама казваш че ще ти сложат дефирилин, значи няма как двете неща да минат наведнъж. Струва ми се, че първо е добре да си поговориш с лекаря, който си избрала, какво точно ще правите и какво се цели.
Успешни процедури на всички!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: хистероскопия
« Отговор #57 -: Май 09, 2009, 23:20:27 pm »
Дидон сама казваш че ще ти сложат дефирилин, значи няма как двете неща да минат наведнъж. Струва ми се, че първо е добре да си поговориш с лекаря, който си избрала, какво точно ще правите и какво се цели.
Успешни процедури на всички!
ахаааа,имаш предвид ,че биопсията всъщност е от лигавицата,а аз няма да имам такава известно време,нали хормоните ще са подтикнати.Ми логично :oops:,ама пусто като ми се иска всичко...

Луничка,след последния опит,преди 8 месеца,явно хормоните са ми дошли екстра и малкото възелче от 1,5см е станало към3см.За съжаление екстрите са ми пълни,възела е интрамурален т.е. в самата тъкан на матката,хем расте навътре към кухината,а не навън и ве4е я деформира.Док казва,че първо трябва да се отстрани този проблем,че доста компрометира нещата...Ще пробваме с хистероскопия,може да се наложат и две.Докторът твърди,че с коремна операция ще се махне много лесно възела,но пък хич не било добре за самата матка да се реже,може да допринесе за допълнително затруднение
Re: хистероскопия
« Отговор #58 -: Май 09, 2009, 23:33:55 pm »
Нищо не мога да кажа по въпроса как да се отстрани. За това избираме специалисти, имах предвид да обсъдите всички въпроси, които те вълнуват предварително за да си наясно и да си спокойна че не сте пропуснали нещо. Хормоните-стимулация винаги са нож с две остриета, но няма как без тях.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: хистероскопия
« Отговор #59 -: Май 10, 2009, 00:33:41 am »
 благодаря ти! :bighug: Толкова претръпнах,че не ми остана емоция...