0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: хистероскопия
« Отговор #140 -: Август 31, 2010, 16:41:53 pm »
pavka много ти благодаря .А може ли да ми кажеш какво точно пи и по каква схема ?
Re: хистероскопия
« Отговор #141 -: Септември 03, 2010, 18:31:07 pm »
Момичета, след хистероскопия за изолиране на тръбите, следващия МЦ как идва? Има ли отклонения(закъснение или избързване)или си остава нормален?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #142 -: Септември 07, 2010, 15:44:29 pm »
maya_the_bee , след хистероскопията цикълът ми дойде на време, а и вече 2 месеца след нея не съм имала отклонения в дължината на цикъла.
Re: хистероскопия
« Отговор #143 -: Септември 07, 2010, 17:18:09 pm »
Здравейте ,и аз да се запиша с моя проблем -след направена хистероскопия ми отстраниха полип и след получаването на хистологията -резултата е зле-има начални фокуси на злокачествени клетки.Сега ще ми правят абразио ,но си умирам от страх.Тази процедура е след неуспешен опит инвитро за съжаление.
Re: хистероскопия
« Отговор #144 -: Септември 07, 2010, 21:43:26 pm »
Много съжалявам, но се радвай, че сте открили всичко навреме и така си си спасила живота. Ще направят каквото трябва и ще се отървеш от клетките. Когато нещата са открити навреме и се вземат мерки, ще се оправиш. Успех.
Re: хистероскопия
« Отговор #145 -: Октомври 12, 2010, 08:42:43 am »
Момичета предстои ми хистеро в събота, но снощи късно ми дойде цикъла. Някой има ли идея какво друго да пия освен витамин Ц за по-бързо спиране на кървенето? Предполагам, че няма да съм съвсем чиста до събота...

*
Re: хистероскопия
« Отговор #146 -: Октомври 12, 2010, 12:11:40 pm »
Здравейте момичета!В този сайт разбрах че тръбите може да ес изолират и чрез хистероскопия,досега ми е предлагана само лапароскопия.Аз съм със хидросалпингс на едната и много искам да знам дали е възможно да се изолира така,защото виждам ,че този метод е по щадящ.Вече имам една лапароскопия,но беше диагностична,а хидросалпинс се появи след няколко месеца  :(
*
Re: хистероскопия
« Отговор #147 -: Октомври 12, 2010, 12:28:16 pm »
Здравейте момичета!В този сайт разбрах че тръбите може да ес изолират и чрез хистероскопия,досега ми е предлагана само лапароскопия.Аз съм със хидросалпингс на едната и много искам да знам дали е възможно да се изолира така.

Да, възможно е тръбите да се изолират чрез хистероскопия.
Хистероскопията е много лека манипулация(операция). Като времетраене е не повече от 30 минути. Два - три часа след като си излязла от упойката те изписват и можеш да се прибереш в къщи. Възстановяването е много бързо. Аз лично се чувствах много добре след хистероскопията и още на същия ден отидох на работа.
Успех!
Re: хистероскопия
« Отговор #148 -: Октомври 12, 2010, 13:25:22 pm »
Момичета предстои ми хистеро в събота, но снощи късно ми дойде цикъла. Някой има ли идея какво друго да пия освен витамин Ц за по-бързо спиране на кървенето? Предполагам, че няма да съм съвсем чиста до събота...

Здравей Миме!
Сещам се за една мацка от форума , която сподели , че когато я пратиха на хистеро , докторът е казал , че може да има леко зацапване , но дано не те подвеждам , просто тя тогава ми сподели , че така и е обяснил той ...Естествено може да зависи от това , какво ще ти правят , не съм сигурна!Опитай да се свържеш с лекаря , но надявам се да не е проблем , за да не се наложи да се отлагаш за следващият месец!Успех!!!
Re: хистероскопия
« Отговор #149 -: Октомври 12, 2010, 13:28:40 pm »
Благодаря Евита, и аз така четох. Заредих се с витамин Ц и ще се пробвам да се обадя на Персенска. По принцип цикъла ми е оскъден.
Успех!

*
Re: хистероскопия
« Отговор #150 -: Октомври 12, 2010, 13:44:55 pm »
Благодаря за бързия отговор.Определено ще го обсъдя при следващтата ми визита.Успех на всички!
Re: хистероскопия
« Отговор #151 -: Октомври 15, 2010, 19:01:32 pm »
Здравейте момичета! :)
Предстои ми диагностична хистероскопия. Днес ми се обади жена от клиниката за да ме попита дали потвърждавам часа за хистероскопията. Каза ми че дават 30 дена болнични, а аз си мислех, че веднага ще мога да съм на линия
Въпросите ми към вас са:
1. Как ще се чувствам след манипулацията?/i]
2. Аз съм от Варна. Ще мога ли сама да се прибера с автобуса или е по-добре да има някой с мен?
До сега бях убедена че мога и сама да се прибера, но след разговора се поуплаших. :?
Затова реших да се допитам до вас.
Благодаря ви предварително!:)


*
Re: хистероскопия
« Отговор #152 -: Октомври 15, 2010, 21:14:02 pm »
Kalina-malina, няма от какво да се страхуваш и притесняваш, хистероскопията е много лека манипулация.
От предната вечер спираш храната в 22.00ч. Сутринта отиваш гладна, жадна и епилирана   :P  в клиниката, даваш кръв за ПКК и чакаш да те качат в отделението. Не е необходимо да носиш нищо. Настаняват те, попълваш информирано съгласие, правят ти кардиограма и ти поставят абокат. Упойката е лека(както при пункция)и е без интубиране. Самата хистероскопия е не повече от 30 минути. Два - три часа след като си излязла от упойката те пускат да си ходиш, като преди това са те почерпили с вафличка,кола и кроасан  :wink: Аз лично се чувствах много добре и отидох на работа. Първият ден ще кървиш, а в следващите дни ще ти зацапва леко. Сексуалните контакти са забранени за 7 дни, както и спортуването.
Няма нищо страшно както виждаш.
Успех!
Re: хистероскопия
« Отговор #153 -: Октомври 23, 2010, 08:46:53 am »
Мецани, много ти благодаря за подкрепата и разясненията около процедурата.
Хистерскопията вече мина и всичко е точно както го описваш. Не е сташно, но нали знаеш неизвестното винаги плаши  :D


*
Re: хистероскопия
« Отговор #154 -: Октомври 23, 2010, 09:02:25 am »
Kalina-malina, радвам се, че всичко е минало добре  :)
Успех!
*
Re: хистероскопия
« Отговор #155 -: Октомври 26, 2010, 15:22:29 pm »
Момичета, моята хистероскопия мина на 27-ми Септември. След процедурата получих някои усложнения, които нямат връзка с матката. Обаче този цикъл/първи след процедурата/ имах 6 дневно доста обилно зацапване от 11-ти ден. Някакви предположения, че съм на преглед чак на 3-ти, а дотогава ще ми се пръсне главата от въпросителни :(




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: хистероскопия
« Отговор #156 -: Декември 05, 2010, 23:20:44 pm »
Здравейте, момичета! Мина и моята хистероскопия. Резултатът от нея е изрязване на някаква тъкън от матката, на която не успях да запомня името. Нещо като "афиброзна" или подобно  :oops:. Моля, ако някоя от вас знае нещо повече за тази тъкън да сподели. Опитвам се да намеря повече инфо, но без правилното наименувание не успявам.
Re: хистероскопия
« Отговор #157 -: Декември 10, 2010, 20:09:23 pm »
Alice, тъканта се нарича фиброзна. Това е съединителна тъкан. Нищо особено. И на мен ми отстраниха такава.
Аз искам да ви питам нещо друго. След хистерото първия МЦ ми дойде нормално. След това следващия започна с леко зацапване на 20 ден, което премина в нормален МЦ на 23 ден. Сега пак се повтаря същото. На 20 ден от истинския МЦ ми започва слабо зацапване. На някого случвало ли се е? Чудя се защо става така.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #158 -: Декември 10, 2010, 21:34:27 pm »
Maya_the_bee, благодаря за отговора. Аз не мога да отговоря на въпроса ти, защото хистерото ми беше преди седмица и все още не ми е дошъл цикъла.
Re: хистероскопия
« Отговор #159 -: Декември 13, 2010, 16:06:44 pm »
На мен след хистеро ми закъснява вече втори ден...

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."