0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: хистероскопия
« Отговор #160 -: Януари 04, 2011, 23:19:43 pm »
Предстои ми хистероскопия идния понеделник.

Дадоха ми лист с инструкции, но не искат никаква подготовка относно храна, течности, клизма и прочие. Нито ще ми слагат упойка. Наредиха ми да пия ударна доза болкоуспокояващи (ибупрофен) един час преди процедурата. Същото беше и при хистеросалпингографията и мина добре.

Чета, че някои от вас са минали и без упойка, но най-вече ме сащисват болничните, дето ги дават. Толкова сериозна процедура ли е това?
Re: хистероскопия
« Отговор #161 -: Януари 04, 2011, 23:33:41 pm »
Цигу, не се безпокой! Това наистина е лека интервенция. Аз бях с пълна упойка, въпреки, че се оказа, че няма какво да се реже  :wink: аз съм в Надежда.
Предполагам, че твоето хистеро ще е само диагностично и затова не е необходимо да се вземат предварителни мерки.
При мен беше диагностично и щеше да бъде оперативно, но не се наложи. По каква причина ще се прави процедурата?

*
Re: хистероскопия
« Отговор #162 -: Януари 05, 2011, 01:05:10 am »
Диагностична е, наистина. Предстои ми инвитро февруари.

Искат да се уверят, че нямам фиброидни образувания и проблеми с лигавицата, които да попречат на имплантацията. Не очаквам да е приятно, но дано наистина не е чак за упойка.

Re: хистероскопия
« Отговор #163 -: Януари 05, 2011, 07:05:46 am »
Причината за хистеро при мен беше същата. Нищо не са отстранявали, но на следващия месец лигавицата достигна до желаните размери.
Процедурата е кратка и ще мине за миг. Успех!  :crossfingers:

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: хистероскопия
« Отговор #164 -: Януари 05, 2011, 10:56:16 am »
Цигу, моята хистероскопия също беше диагностична, без упойка, дори и болкоуспокояващи не пих преди това, при мен беше заради съмнения за двурога матка.
Всичко мина много бързо и без болка. Късмет!  :goodluck:
*
Re: хистероскопия
« Отговор #165 -: Януари 05, 2011, 12:08:34 pm »
Привет на всички . Искам да попитам беше ли ви по обилен и продължителен цикъла след хистероскопията . ??
Re: хистероскопия
« Отговор #166 -: Януари 05, 2011, 16:54:33 pm »
При мен беше оперативна хистероскопия, цикъла си ми беше същия, само закъсня няколко дни.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: хистероскопия
« Отговор #167 -: Януари 05, 2011, 18:20:01 pm »
Питам защото преди много години може би 10 тина ми правиха подобно или същото иследване , не си спомням не съм питала без упойка доста неприятно и на цикъла кървях много обилно с продължителност 12 дни придружено със съсиреци. Сега ми предстои да го повторя но се страхувам курвенето ми тогава беше ужасно
Re: хистероскопия
« Отговор #168 -: Март 24, 2011, 12:54:36 pm »
Здравейте, доки вчера ми откри полипи по матката и отрече - хистероскопия. Не сме уточнили кога ще я правим, но сигурно през април, надявам се да има часове, че да се свършва и с това откритие. Но на сайта на клиниката на Владимиров никъде не видях цена на процедурата. Ако някой е правил хистеро там нека сподели - впечатления, цена, може ли да мине по здравна каса ?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #169 -: Март 24, 2011, 19:43:14 pm »
Здравей, tsvety_t !
Ако искаш задай въпроса си в текущата тема, в която пишат пациентките на д-р Владимиров:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42367.880
*
Re: хистероскопия
« Отговор #170 -: Април 21, 2011, 12:12:16 pm »
Имам един въпрос след оперативна хистероскопия първите 2-3 дни имах кървене, което знам че е нормално но сега от 4 дни по цял ден ми тече обилно нещо като вода с кафеникаворозов цвят.Нормално ли е...не е кървене, няма миризма...притеснявам се вече днес ми е 7-ми ден от хистерото!
Re: хистероскопия
« Отговор #171 -: Април 21, 2011, 12:45:44 pm »
Имам един въпрос след оперативна хистероскопия първите 2-3 дни имах кървене, което знам че е нормално но сега от 4 дни по цял ден ми тече обилно нещо като вода с кафеникаворозов цвят.Нормално ли е...не е кървене, няма миризма...притеснявам се вече днес ми е 7-ми ден от хистерото!
Отиди на преглед Дари!
Аз имах зацапване , което беше кафеникаво, но действително си беше като капчица минимално като количество-при това общо 2-3 дни след хистерото ... ако е обилно както го описваш задължително иди ДНЕС на преглед!
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: хистероскопия
« Отговор #172 -: Април 21, 2011, 13:14:37 pm »
Имам един въпрос след оперативна хистероскопия първите 2-3 дни имах кървене, което знам че е нормално но сега от 4 дни по цял ден ми тече обилно нещо като вода с кафеникаворозов цвят.Нормално ли е...не е кървене, няма миризма...притеснявам се вече днес ми е 7-ми ден от хистерото!

На мен ми процапва 2 седмици след хистероскопията.
Тук можеш да прочетеш малко информация, на мен лично ми беше много полезна:
http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m6
Ако имаш някакви притеснения иди на преглед.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #173 -: Април 21, 2011, 13:38:15 pm »
Не ми се ще да се притеснявам още  :( днес не мога да отида, но след празниците ако още не е преминало ще трябва да отивам!
Re: хистероскопия
« Отговор #174 -: Април 25, 2011, 16:23:03 pm »
Здравейте и от мен:)
Предварително се извинчвам, ако не съм писала в правилната тема  :oops:
 
 Нека споделя и моя опит от хистероскопията и не само.
На мен ми я направиха на 23.04. Много ме беше страх, тьй като миналата година имах лапароскопия, чрез която ми махнаха дясната трьба/хидросалпингс/ но за съжаление премина на другия ден в перитонит, едвам оживях. Но въпреки всичките мъки не се отказвам/е и минах и  през хистеро. Същото са ми правили като на  "Vickson". Даже много й благодаря за инфото, че разбрах точно какво са ми правили. Дори не попитах доктора кога да отида на профилактичен преглед, може би от упойката?!? Имам си болки, но мисля че е нормално,все пак 2-ри ден...
Vickson, би ли ми казала, какво се случи с теб, защото доста са ни сходни проблемите :wink:
*
Re: хистероскопия
« Отговор #175 -: Юни 12, 2011, 11:30:03 am »
Здравейте, доки вчера ми откри полипи по матката и отрече - хистероскопия. Не сме уточнили кога ще я правим, но сигурно през април, надявам се да има часове, че да се свършва и с това откритие. Но на сайта на клиниката на Владимиров никъде не видях цена на процедурата. Ако някой е правил хистеро там нека сподели - впечатления, цена, може ли да мине по здравна каса ?
Цвети ако не те притеснявам поради факта,че и на мен ми предстои подобна процедура ,те притеснявам с малко лични въпроси.Какво стана минали ти хистерото.Би ли ми разяснила точно какви предварителни изследвания изискват.Благодаря ти.
Re: хистероскопия
« Отговор #176 -: Юни 13, 2011, 10:05:05 am »
Моля за актуална информация за цена на хистероскопия /диагностична/ в клиника "Малинов" и още - дават ли болнични и колко, нужни ли са някакви изследваия предварително и кои от тях могат да се направят сутринта пред хистеро в клиниката?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #177 -: Юни 13, 2011, 13:11:22 pm »
Диагностичната е 350 лв.
Ако премине в оперативна + още 250 лв
Предварителните изследвания можеш да направиш в Малинов и са пълна кръвна картина, биохимия,спин и хепатит.  Изследвания са някъде 70-80лв. Можеш да ги направиш и другаде, и там. По телефона ще ти издиктуват всички показатели, които да се включат, ако правиш изследването другаде.
За диагностична не зная колко са болничните. Ако е оперативна са 30 дни, но например аз поисках болничен за 15.
Кръвните изследвания можеш да пуснеш в клиниката сутринта преди скопията. Като кажеш, че си за операция, те взимат преди опашката. С изследванията от кръв отиваш при лекар - вътрешни болести - пак в клиниката. Този преглед е включен в цената, не доплащаш за него. Той ти гледа изследванията, мери кръвно, слуша сърце и после те приемат в отделението.
Моята беше оперативна. Мина в петък. Сега чакам резултати.
На втория ден вече нищо не ме болеше, даже никакъв дискомфорт не усещах.
Re: хистероскопия
« Отговор #178 -: Юни 13, 2011, 13:34:24 pm »
Благодаря ти за подробната информация, Posoka!
*
Re: хистероскопия
« Отговор #179 -: Юни 13, 2011, 21:19:39 pm »
за нищо :)
и успех :)