0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: хистероскопия
« Отговор #60 -: Май 11, 2009, 15:07:19 pm »
Момичета,днес ми мина биопсията.Правиха ми я без упойка.Мен лично ме боля доста,защото се оказа,че шийката на матката ми е леко крива и на док му беше доста трудно,та се наложи към процедурата да се включат инструментите за мъчение  :lol: (ще им се невиди гадните щипки  и тем подобни инструменти) :lol:
Процедурата е 10-15 мин и болката се търпи,след това веднага те пускат да си ходиш.До 24 май ще ми е готов резултата от биопсията,а на 26 май съм на преглед.
Освен това ме накараха да пусна Е2 и Прогестерон.
Това е в общи линии,надявам се да съм ви била полезна.Успех момичета-кокичета!!!!!!
Пишете и при вас как е минало.
Re: хистероскопия
« Отговор #61 -: Май 13, 2009, 12:34:42 pm »
На 11.05 мина и моята биопсия.Не спря да ми зацапва,а днес направо вече премина в цикл и кръста ме боли като преди М.Преди биопсията си пуснах Е2 и прогестерон,та прогестерона ми е много нисък-4.62(при реф.от 3.5-),вероятно от това и почна кървене на 20 ден от цикъла,ех дано резултатите поне да дадът някакво обяснение.
<a
*
Re: хистероскопия
« Отговор #62 -: Май 13, 2009, 12:41:33 pm »
Владушка , и при мен на втория ден след биопсията зацапването си премина в сериозен "теч", мислех че си е цикъл, но не, след два дни пак си мина в зацапване и така до след две седмици когато си започна цикъла.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #63 -: Май 13, 2009, 12:45:05 pm »
Владушче, при мен беше обратно,започнах с кървене като при цикъл и премина в зацапване,което още продължава.Кръста също ме боли.Потърпи още малко,след 12 дни ще имаме вече някаква яснота!


       :bighug:               :bighug:                   :bighug:
Re: хистероскопия
« Отговор #64 -: Май 13, 2009, 12:48:58 pm »
Благодаря ви момичета! :bighug: :bighug: :bighug:
<a
Re: хистероскопия
« Отговор #65 -: Май 14, 2009, 11:28:50 am »
Бихте ли ми казали, как се броят дните за биопсията-денят, в който се е пукнал фоликулът е първи, а биопсията трябва да се направи на петия, така ли?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #66 -: Май 14, 2009, 11:35:06 am »
alia_alia ,правилно си се ориентирала  :lol:.Първи ден - спукването на фоликула,а на 5-я ден е биопсията.И ти ли се подготвяш за биопсия?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #67 -: Май 14, 2009, 11:44:51 am »
При мен не броиха спукването на фоликула за първи, в понеделник го спуках, в събота беше биопсията.
Re: хистероскопия
« Отговор #68 -: Май 14, 2009, 12:05:20 pm »
При мен вече беше шести-седми ден (на 4.05 фоликул още беше там а на 6.05 го нямаше)и кървене си продължава много обилно.
<a
*
Re: хистероскопия
« Отговор #69 -: Май 14, 2009, 16:48:20 pm »
Да не ти е дошъл цикъла,ако нещо се притесняваш или чувстваш болки най-добре се обади на спешния.
Re: хистероскопия
« Отговор #70 -: Май 14, 2009, 23:54:59 pm »
И ти ли се подготвяш за биопсия?
Да. И се надявам, тя да изясни причината за неуспешните ни процедури.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #71 -: Май 15, 2009, 00:25:29 am »
Момичета,за биопсия ли говорите/доколкото виждам-да/ или за хистероскопия?Питам,защото аз имам три биопсии и ми е зацапвало за 1,2,3 дни най-дълго.
Резултатите ми показаха,че имам възпаление и правихме промивки,това за информация.
 
*
Re: хистероскопия
« Отговор #72 -: Май 15, 2009, 00:29:34 am »
meci73 , след промивките правихте ли пак биопсия, за да се види дали има разлика или се приема че помагат?

Темата май я обърнахме от хистероскопия в биопсии, може би ако се раздели ще е по-полезно, ако е възможно.
« Последна редакция: Май 15, 2009, 00:32:40 am от pop4o »
*
Re: хистероскопия
« Отговор #73 -: Май 15, 2009, 00:43:55 am »
И аз си го помислих това :oops:
Да, всеки месец,след промивките с имуновинин/доктора включи на три пъти и антибиотик в промивките/ следваше биопсия.След третата,резултатите му харесаха и сега съм на прага на ИКСИ. :)
*
Re: хистероскопия
« Отговор #74 -: Май 15, 2009, 11:27:22 am »
Ами така и така сме почнали в тая тема  :lol: ,да си я допродължим.

meci73 ,би ли ни казала какво беше възпалението и дали се е открило при теб наличие на нк-клетки?За папилома вирус изследваха ли те?
Позатрупах те с въпроси  :lol:,ама ме4ка в нужда се познава  :lol: :lol: :lol:
Re: хистероскопия
« Отговор #75 -: Май 15, 2009, 12:03:33 pm »
Да и аз исках да питам същото  :D
<a
*
Re: хистероскопия
« Отговор #76 -: Май 15, 2009, 12:23:23 pm »
Може би при meci73 не е било само възпаление, съдейки по тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28619.0
доколкото разбирам zonceto са я лекували само с антибиотици, не с промивки.
Но пък е имало резултат.

А ако някой има възможност да препише и листчето с резултати съвсем ще разнищим диагнозите  :lol:
*
Re: хистероскопия
« Отговор #77 -: Май 15, 2009, 13:46:01 pm »
Ей,сладурани,какво да ви правя, :)но пусто не съм доктор,не мога да бъда достатъчно изчерпателна..
Първата биопсия ми беше с имунология/в кръвните от Плевен всичко е пърфект/и хистология,тогава доктора каза,че има данни за възпаление/без подробности/ и един показател от имунологията бил нисък,почти липсвал/не е НК-клетки/.Промивки с имуновинин,пак биопсия.Доктора каза да не избързваме пак промивки, една от които с антибиотик. 3-та биопсия,с хормони Е2 и Прог.прекрасни изследвания/не съм ги видяла/,ама пусто късмет конгрес и, за да не  отива месеца напразно пак си направих промивки /пак кобинирани,както казва д-р Персенска-коктейл/:)
Мече,Мече,припомни ми какво е изледването за папилома-"та" :),че то едно ли беше за 7 години :)
*
Re: хистероскопия
« Отговор #78 -: Май 15, 2009, 14:02:24 pm »
meci73 ,това изследване е за рак на маточната шийка,може да се изследва от материала,който ни взимат при биопсията.Не се стряскай,Меци,хубаво е да се прави профилактично,а и нали има вече ваксина....

Попчо,задължително ще си препиша резултате като ми излезнат.Пък ако искате вече може да ходим и да си вземе по една диплома от Мед.Академия,така де почти докторки сме си  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Re: хистероскопия
« Отговор #79 -: Октомври 13, 2009, 21:15:09 pm »
Здравейте
предстои ми диагностична хистероскопия - бихте ли ми казали необходимо ли е да си правя пълна кръвна картина и трябва ли предната вечер да пия очистително - разбрах че се прави при пълна упойка (от намереното в нета)