0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: хистероскопия
« Отговор #100 -: Ноември 09, 2009, 14:10:43 pm »
silvanchence, вчера се обаждах в клиниката и ми казаха,че дават 1 месец болнични. за ПКК ми бяха казали, че важи 2 седмици преди хистероскопията. може да се направи и от където сме.

За оперативната е един месец, а знаете ли за диагностичната колко е максималния болничен, който дават.

Като отида да запишем дата ще питам и това, но ми се искаше да си направя някакви планове за работата.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: хистероскопия
« Отговор #101 -: Ноември 10, 2009, 23:31:31 pm »
Момичета,имам 2 хистероскопии при д-р Стаменов+1лапаро.Въобще...пълен набор.И двете се правят на 1,2 чист ден от цикъла и до 10-я ден.Моите всичките бяха оперативни.Не се притеснявайте, въобще не е страшно, не боли, упойките са хубави и бързо идваш на себе си, а освен това и страхотно много се грижат вас.
интересува ме, колко време оставаш в клиника та след оперативна хистероскопия /касае се за отстраняване на хидросалпинкс
« Последна редакция: Ноември 10, 2009, 23:35:24 pm от miletka77 »
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: хистероскопия
« Отговор #102 -: Декември 01, 2009, 11:51:13 am »
В събота мина и моята хистероскопия, имала съм полипи.

А сега за колко време ще излязат резултатите, казаха ми десетина дни.

На вас за колко работни дни са излизали резултатите.

Разгледах си сега писанията от предишната ми хистероскопия, резултатите са излезли за седем календарни дни.
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 11:58:10 am от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: хистероскопия
« Отговор #103 -: Декември 07, 2009, 20:36:01 pm »
Преди 2 седмици мина и моята хистероскопия. Отстраниха ми 2 полипа (1 см и 0.5 см.). Хистероскопията беше с пълна анестезия. Болничният ми е 12 дни, но аз още на следващия ден бях на работа. Имаше лек дискомфорт, но в общи линии нищо страшно. Притеснява ме, че на 3-4 ден зацапването стана ръждивокафяво и допреди 2 дни на моменти си беше доста. Все още го има и е вече съвсем оскъдно. Лекарят ми каза, че е нормално. В момента съм на противозачатъчни втори месец. Надявам се скоро да ни дадат "зелена светлина"  :wink:

*
Re: хистероскопия
« Отговор #104 -: Декември 12, 2009, 11:48:42 am »
Здравейте, момичета!
И на мен ми предстои хистероскопия и доки ми каза, че мога веднага след нея да стартирам стимулациите. Имало ли е такъв случай при някоя от вас?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #105 -: Декември 12, 2009, 11:56:27 am »
Има, има. White веднага след оперативна хистероскопия прави третата си процедура и забременя.   :)
*
Re: хистероскопия
« Отговор #106 -: Декември 12, 2009, 13:20:38 pm »
Благодаря ти Sia! Дано се получи и при мен така и да не ме забави хистероскопията!
Късмет и успех на всички!
yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17
*
Re: хистероскопия
« Отговор #107 -: Януари 05, 2010, 22:11:05 pm »
За колко дни са ви изписвали антибиотици след хистероскопия? От болницата ми дадоха Оспамокс да го пия 3*1таб за 2 дни.
Re: хистероскопия
« Отговор #108 -: Януари 11, 2010, 22:20:54 pm »
На мен ми изписаха ципрофлоксацин- прием 7 дни. Освен него еднократно пих микомакс и 2 дни взимах Фасижин.

Извинявам се за забавения отговор.

*
Re: хистероскопия
« Отговор #109 -: Януари 11, 2010, 23:26:06 pm »
Момичета задължително ли се предписва антибиотик след хестероскопия, защото на мен не ми изписаха нищо.
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/text/4b0030aa4d119.gif[/img][/link]
*
Re: хистероскопия
« Отговор #110 -: Януари 12, 2010, 10:36:36 am »
Лекарите преценяват. На мен ми се стори, че антибиотика ми е за много кратко и не толкова силен, затова попитах.
А кървенето ми казаха, че ще е 2-3 дни, а то си беше цяла седмица и от вчера премина в слабо кафеникаво зацапване. Надявам се вече да отмине напълно.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: хистероскопия
« Отговор #111 -: Януари 12, 2010, 11:39:54 am »
При мен при първата хистероскопия имаше някакво възпаление и ми изписаха антибиотик, но сега нищо не са ми изписвали да пия.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #112 -: Януари 12, 2010, 12:10:15 pm »
Какви бяха симптомите на възпалението и защо се наложи да правиш 2 хистероскопии?
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 12:36:45 pm от Lucky »
Re: хистероскопия
« Отговор #113 -: Януари 12, 2010, 13:06:36 pm »
Lucky и при мен кървенето беше 4-5 дни, а после премина в ръждивокафяво зацапване, което на моменти си беше и по-сериозно. Док каза, че е нормално. Зацапването продължи до идването на МЦ, който пък трая точно ден и половина. Предполагам всичко се дължи на разбърникването на хормоните (аз приемах тогава и Логест).
Вече мина и първият ми нормален цикъл след хистероскопията и всичко си беше нормално като изключим това, че по принцип цикълът ми преди беше на около 30-31 ден, а този път беше на 25 ден.

Хубав ден  :wink:

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: хистероскопия
« Отговор #114 -: Януари 27, 2010, 13:05:04 pm »
Някой знае ли колко струва диагностична хистероскопия през здравната каса? Благодаря!
Re: хистероскопия
« Отговор #115 -: Февруари 05, 2010, 14:47:55 pm »
На мен ми предстои диагностична хистероскопия със спинална упойка. Много ме притеснява тази упойка, някой правил ли е хистероскопия със спинална упойка?
Re: хистероскопия
« Отговор #116 -: Февруари 09, 2010, 10:12:05 am »
Здравейте момичета и на мен ми предстои такава процедура но със цел разширяване на матката някой правил ли е такова нещо и идея си нямам по какъв начин става само ми казаха че ще е със пълна упойка и че като интервенция е доста по леко от лапароскопията през която вече минах
*
Re: хистероскопия
« Отговор #117 -: Февруари 09, 2010, 20:59:20 pm »
Може би имаш предвид премахване на септум :)
Не е страшно и възстановяването е сравнително бързо. Ако имаш някакви въпроси пиши на лични!
Re: хистероскопия
« Отговор #118 -: Март 25, 2010, 10:51:06 am »
Здравейте момичета. Вчера на 10-ти ден от цикъла лигавицата ми беше 6мм /от 1-ви ден на МЦ съм на естрофем, витамин Е и т.н./, док каза, че ако до понеделник не нарасне достатъчно ще правим хистеро. Понякога поради сраствания /които не се виждат на ЦС/ може да не нараства лигавицата. При това положение хистерото би трябвало да е диагностично, нали? Или, ако се наложи да се премахват сраствания и т.н. може да стане и оперативно  :ask:
Ако е както при лапарото - аз имам две, нищо ново  :wink: Всъщност не разбрах каква е разликата м/у лапарото и хистерото...

Re: хистероскопия
« Отговор #119 -: Март 26, 2010, 11:18:01 am »
Здравейте!При прегледа в Малинов преди да ми назначат цветна снимка ми казаха ,че имам и полип 0.8см.Явно ще мина и аз през хистероскопия.През април съм на преглед след цветната снимка и тогава ще види.Ох СЕГА И ТОЗИ ПОЛИП.Не може ли сам да изчезне? :(


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!