0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: хистероскопия
« Отговор #220 -: Януари 12, 2012, 00:38:20 am »
Благодаря Ви за отговорите момичета *vera  и Мецани!Подействаха ми оспокояващо!
Re: хистероскопия
« Отговор #221 -: Януари 12, 2012, 09:45:36 am »
Има ли и други като мен с опретаивна хистероскопия и без промивки след това?

На мен също не са ми правили промивки. 4 месеца след оперативната хистероскопия забременях (ин витро на ЕЦ).


И на мен не са ми правили промивка. Също забременях след хистероскопията на 4тия месец, стимулирано по дълъг протокол ИКСИ.

Здравейте момичета, моята хистероскопия беше вчера за отстраняване на полип, но и аз не си спомням док да ми е казал нещо за промивки, но всъщност той ми обясняваше какво да правя 10 минути след като ме бяха събудили от упойката и нищо не си спомням :oops:.
Иначе да се разпиша и аз бях в Тина Киркова при доктор Динчо Георгиев. Предишния ден ми взеха кръв за изследванията, като постъпих имах консултация с анестезиолог, мериха ми кръвното и ми направиха ЕКГ. Целия персонал на болницата бяха много мили( което не съм очаквала от държавна болница). Процедурата наистина е много лека, най- неприятното е, че ми слагаха катетър(заради който още не мога да се изпишкам) Иначе като ме събудиха от упойката ме болеше и ми сложиха обезболяващо. На момичетата, на които им предстои тази манипулация искам да им кажа, че няма нищо страшно, особено като се замислиме за каузата, заради която го правим!
Re: хистероскопия
« Отговор #222 -: Януари 12, 2012, 10:40:04 am »
Бих искала да попитам Мецани и Vera за причините, поради които са им правени оперативните хистероскопии, както и - къде?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #223 -: Януари 12, 2012, 10:59:27 am »
Моята хистероскопия е правена в клиника Малинов от д-р Стаменов. Прекъсна ми остатък от дясна тръба.

Врабчо също прави оперативна хистероскопия за отстраняване на полип, промивки не е правила.
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 11:12:17 am от Мецани »
Re: хистероскопия
« Отговор #224 -: Януари 12, 2012, 11:18:52 am »
Благодаря за отговора. Питам, защото на мене ми предстои диагностична, която се надявам да исясни нещо от причините за досегашните ни неуспешни опити. Предполагам, че може да се наложи и оперативна намеса  и много се надявам след тази хистероскопия да последва и положителен резултат, т. е. бременност.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #225 -: Януари 12, 2012, 11:27:10 am »
hope-love, от сърце ти пожелавам положителен резултат след хистероскопията  :)
Re: хистероскопия
« Отговор #226 -: Януари 12, 2012, 11:57:12 am »
Много, много ти благодаря! :)
*
Re: хистероскопия
« Отговор #227 -: Януари 12, 2012, 14:44:13 pm »
И на мен не са ми казали нищо за промивки, даже се чудех дали да не се обадя на док да я питам. Също не са ми казали примерно ела след еди колко си дни на нещо като контролен преглед ли там нещо  osi_10


*
Re: хистероскопия
« Отговор #228 -: Януари 12, 2012, 15:19:19 pm »
Лили защо се наложи два пъти да ти правят хистеро - полипите се възстановиха ли :?


Вторият път се наложи, защото при преглед се видя нов полип на друго място. Между първата и втората хистероскопия бяха минали 1 година и 2 месеца.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: хистероскопия
« Отговор #229 -: Януари 13, 2012, 18:28:27 pm »
Бих искала да попитам Мецани и Vera за причините, поради които са им правени оперативните хистероскопии, както и - къде?

При мен първата беше диагностична, защото имах извънменструални кървенета. Които са съмнения за полипоза. Нямаше нищо такова, при хистероскопията бяха направили и дилатация на канала, та да се улесни Икси процедурата.
После изчакахме няколко месеца да ми се нормализират хормоналните нива, че там ми е основният проблем и започнахме. Забременях от първия опит с близнаци.
Втората хистероскопия беше оперативна, защото две години след раждането изведнъж циклите ми станаха ужасно болезнени и обилни. Тук в родния ми град ми казаха веднага, че имам полип, но аз за такова нещо мога да се доверя само на един човек и един екип и да съм сигурна, че максимално ще се погрижат за мен.
Та втората беше за махане на полипа.
И двете бяха в Надежда, първата д-р Стаменов, втората д-р Персенска, д-р Шефкетова.
Re: хистероскопия
« Отговор #230 -: Януари 16, 2012, 11:42:19 am »
Благодаря за отговорите.Още нещо,за което не съм наясно и искам да питам по-информираните. Възможно ли е при диагностична хистероскопия, освен кухината на матката да се видят и тръбите и ако например има хидроспалнигс,да се направи нещо - прекъсване на тръбата или...незнам. Аз си мислех, че е възможно, но скоро гинеколог /извън клиниката по стерилитет ми каза, че  НЕ можело да стане едновременно/
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 12:00:51 pm от hope-love »
*
Re: хистероскопия
« Отговор #231 -: Януари 16, 2012, 11:58:13 am »
Хистероскопията ,пррвоначално е диагностична -прави се оглед на маточната кухина. Ако всичко е наред тя си остава диагностична ,но ако нещо се види в маточната кухина което трябва да се премахне като полип или преграда тя става оперативна .

Ако има хидросалпингс на тръбите ,те немогат да се отсранят по тази процедура за тях се прави -лапароскопия.
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 12:03:45 pm от zarina »
Re: хистероскопия
« Отговор #232 -: Януари 16, 2012, 12:05:04 pm »
Редкатирах си предишния пост. Бях изпуснала едно НЕ - т. е. лекарят ми каза, че не можело да се оглежда матката и да правия нещо оперативно по тръбите и мен това ме смути, защото последната ми цветна снимка е преди повече от година, а е хубаво да се знае че с единствената ми тръба междувременно не е направила хидросалпингс. Та за това си мислех, че такъв проблем би могъл да се изясни и евентуално реши при предстоящата хистероскопия, макар да е насрочена с друга цел.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #233 -: Януари 16, 2012, 12:23:02 pm »
Чрез хистероскопията се оглежда най-вече маточната кухина за полипи ,миоми ,сратвания . Може също да се видят отворите на маточните тръби .Мястото където тръбите са свързани с матката . Ако там има проблем и тези отвори са запушени тръбите трябва да се отсранят но не по този метод а чрез лапароскопия. Премахването на тръбите неможе да стане с хистероскопия .Хистероскопията не е метод за отстраняване на тръби. Не само едновременно докато тече диагностичната хистероскопия а въобще. Ако трябва да се премахнат тръбите не се назначава този метод.

Хистеросонография е метода с който чрез контастно вещество се вкарва под налягане за да могат да се огледат и тръбите .Но дори и да се установи запушване неможе по този метод да бъдат отстранени.

дали хистероскопия и цветна снимка /хистеросалпингография/могат да се направят едновременно. Отговора е Не. Трябва да са в два отделни цикъла.
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 12:47:52 pm от zarina »
*
Re: хистероскопия
« Отговор #234 -: Януари 16, 2012, 13:28:06 pm »
hope-love, може да се направи хистероскопия и лапароскопия комбинирано, т.е. с една упойка.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: хистероскопия
« Отговор #235 -: Януари 16, 2012, 13:41:32 pm »
Момичета,да ви попитам,кога идва МЦ след хистерото?Моето беше за изолиране( запушване) на тръбите.Имам едни тъпи болки и едно такова придръпване,които не минават вече една седмица! :( И дали ще мога още другия месец да започна стимулацията,ще ми мине ли до тогава?!Ох,много се притеснявам,тъй като срока на заповедта ми изтича на 1 март....
*
Re: хистероскопия
« Отговор #236 -: Януари 16, 2012, 17:02:13 pm »
sole, при мен МЦ ми дойде по-рано. А дали можеш да започнеш веднага, ще ти каже твоя лекар. Ако те притеснява срока на заповедта, можеш да я удължиш.

hope-love, rtfrtf ти е дала добър съвет  osi_9
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 17:04:12 pm от *lily* »
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: хистероскопия
« Отговор #237 -: Януари 16, 2012, 18:04:13 pm »
За можене може но е изключително опасно да се правят двете манипулации едновременно  да не говорим ако се наложи да се премине към оперативна интервенция.

Изключително лош и опасен съвет.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #238 -: Януари 16, 2012, 18:38:09 pm »
Zarina,ти лекар ли си?Комбинацията лапаро- с хистероскопия ми се струва,че в повечето случаи се практикува именно,когато е необходимо да бъдат оперативни.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #239 -: Януари 16, 2012, 20:15:22 pm »
Момичета,да ви попитам,кога идва МЦ след хистерото?Моето беше за изолиране( запушване) на тръбите.Имам едни тъпи болки и едно такова придръпване,които не минават вече една седмица! :( И дали ще мога още другия месец да започна стимулацията,ще ми мине ли до тогава?!Ох,много се притеснявам,тъй като срока на заповедта ми изтича на 1 март....

Тези болки и придърпвания мен ме държаха около седмица.Не съм пила нищо болкоуспокоително,минаха от само себе си,зацапването също значително намаля.Дано да успея в четвъртък да направя първата промивка,че другата седмица чакам цикъл и другите 2 ще останат за след това.

Относно хистеро и лапаро бях чела,че може да се направи с една упойка.Започват с оглед на матката с хистероскопия и ако преценят докторите се преминава към лапаро.