0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: хистероскопия
« Отговор #80 -: Октомври 14, 2009, 00:02:23 am »
Здравей!

По принцип би трябвало твоята анестезиоложка да те информира за всичко и да те подготви за интервенцията... Но при мене беше така:

- Не съм вземала очистително.
- Трябваше да не се храня 10 часа преди операцията и да не пия течности 6 часа преди нея. Това означаваше и никакви бонбони, дъвки и подобни. (На пушачите се препоръчва и да не пушат за същото време)
- Приема на медикаменти (примерно, ежедневни такива) би трябвало да се обсъди преди това с анестезиоложката или лекаря. (На мене ми позволиха, да си взема хапченцето с глътка вода сутринта,  2 часа преди операцията)
- Трябва да си без грим и без лак за нокти.
- На мене ми искаха нощница, бельо, топли чорапи (а беше лято).
- Никой не ми каза нищо за обезкосмяването, но аз се епилирах за всеки случай.
- 8 дни преди операцията не би търябвало да се пие аспирин.
- 14 дни преди операцията не бива да се имунизираш.

Необходими ми бяха следните изследвания:
- ЕКГ
- Spirometrie или Спирография (изследване функцията на белите дробове)
Лабораторни (кръвни):
     - Левкоцити, тромбоцити, хемоглобин
     - калий
     - Na, GGT (Гама-глутамил трансфераза)
     - Cholinesterase

Моята хистероскопия трябваше да е диагностична и ако се наложи, да пооправят каквото е необходимо... Е, наложи се и ми махнаха полип и половина и едно малко субсептумче...

Операцията беше изключително лека. Час след нея си тръгнах от болницата. :)

Желая ти лека и успешна операция!   :) yahoo_17






"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: хистероскопия
« Отговор #81 -: Октомври 14, 2009, 09:12:02 am »
На мен ми искаха и Спин и Васерман.
Така че, най-добре питай лекаря, който ще прави манипулацията какви изследвания трябва да представиш.

Аз я правих в частна клиника, така че нищо не съм носила. Отидох, попълних  2 формуляра за опериращия и за анестезиолога, поговорихме с анестезиолога. Нямах ограничение за цигарите, а тогава пушех много. Просто казваш всичко на анестезиолога и той си преценява от там нататък.
И аз час пред нея си тръгнах за вкъщи.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #82 -: Октомври 14, 2009, 10:06:13 am »
На мен ми вzеха кръв, когато вече ме бяха качили на магарето. Така и не каzаха какво точно Ще иzследват. Очистително не съм пила. При мен беШе като при Чандра. Никакви дъвки, никакви бонбончета, кафета и т.н.
Час след като ми поставиха упойката вече се раzхождах иz коридорите.
При мен беШе диагностична. Не е имало ниЩо zа отсраняване, вzели са само тъкан zа иzследване.
Успех.
Re: хистероскопия
« Отговор #83 -: Октомври 24, 2009, 22:23:17 pm »
здравейте момичета, преди пет дена мина и моята хистероскопия. Диагностична с отстраняване на полипче. Само че аз толкова се бях ошашкала че забравих да попитам сега какво да очаквам. Кажете ми моля при вас как беше. Колко време се кърви, трябва ли да се пазим сега - колко време.... Честно казано нещо не се чувствам нормално и имам чувството че нещо не е наред. имам кървене - не много, но като че ли няма изгледи да спре... Имам доста време до следващия ми контролен преглед и не ми е спокойно.
Благодаря ви.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #84 -: Октомври 24, 2009, 22:39:50 pm »
На нас ни каzаха 7 дни никакъв секс. Не са ни каzвали да се паzим от zабременяване. То не че Ще стане де.  :? Кървенето продължи при мен около 3 дни. Ако имаШ някакви притеснения се обади на лекаря си.
Re: хистероскопия
« Отговор #85 -: Октомври 26, 2009, 11:24:45 am »
Благодаря mile07, записала съм си час за лекар но има още десетина дена до първия възможен свободен час който ми дадоха, за това попитах. Днес вече си мисля че нещата се нормализират..
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: хистероскопия
« Отговор #86 -: Ноември 03, 2009, 18:10:35 pm »
И аз може би ще правя диагностична в края на месеца при д-р Стаменов.

Има ли някоя от вас в клиника Малинов, да попитам някои неща.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #87 -: Ноември 03, 2009, 18:19:56 pm »
Аз съм правила диагностична в Малинов! Питай каквото искаш!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: хистероскопия
« Отговор #88 -: Ноември 03, 2009, 19:19:48 pm »
аз също ще правя хистероскопия, но оперативна- за хидросалпинкс. При Стаменов. Интересува ме колко време след това ще може да почнем ин витро
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

*
Re: хистероскопия
« Отговор #89 -: Ноември 03, 2009, 22:39:46 pm »
следващия цикъл
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: хистероскопия
« Отговор #90 -: Ноември 04, 2009, 10:01:12 am »
Интересува ме, трябват ли предварително някакви изследвания, ПКК, нещо друго искат ли.Предполагам и, че трябва гладна и жадна, очистително трябва ли, до кой ден от цикъла се прави, как протича.И също цената каква е.
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 10:02:43 am от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: хистероскопия
« Отговор #91 -: Ноември 04, 2009, 10:43:13 am »
Интересува ме, трябват ли предварително някакви изследвания, ПКК, нещо друго искат ли.Предполагам и, че трябва гладна и жадна, очистително трябва ли, до кой ден от цикъла се прави, как протича.И също цената каква е.

Предварително не трябват изследвания, като отидеш сутринта ще ти вземат кръв за ПКК. Да не си яла и пила, не са ми казвали нищо за очистително. За диагностичната е без значение деня от цикъла. Обикновено не се налага да те упояват, моята мина без упойка. Ако нещо много те заболи ще ти я сложат тогава. Цената беше 350 лв.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: хистероскопия
« Отговор #92 -: Ноември 04, 2009, 11:21:50 am »
На мен са ми правили май 2008 г., д-р Персенска беше, с упойка, отидох за диагностична, но се оказа, че после някакви полипи са отстранявали все пак.

А при теб защо е било без упойка, нещо правиха ли ти всъщност, само погледнаха ли.

Не може ли да си направя ПКК през личната лекарка, не че нещо, но 23 лева се спестяват.

Дават ли болничен и за колко време.
След колко време може да се почне инвитро, заради фонда нямаме много време за мотаене вече.
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 12:00:09 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: хистероскопия
« Отговор #93 -: Ноември 04, 2009, 12:05:37 pm »
на мен по-горе ми отговориха. Следващия цикъл
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 12:07:43 pm от miletka77 »
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

*
Re: хистероскопия
« Отговор #94 -: Ноември 04, 2009, 12:19:14 pm »

Предварително не трябват изследвания, като отидеш сутринта ще ти вземат кръв за ПКК. Да не си яла и пила, не са ми казвали нищо за очистително. За диагностичната е без значение деня от цикъла. Обикновено не се налага да те упояват, моята мина без упойка. Ако нещо много те заболи ще ти я сложат тогава. Цената беше 350 лв.

Хм, за първи път чувам за хистероскопия без упойка.  :? В какви случаи се прави това? Не става въпрос за цветна снимка, нали?
Re: хистероскопия
« Отговор #95 -: Ноември 04, 2009, 16:51:14 pm »
silvanchence, вчера се обаждах в клиниката и ми казаха,че дават 1 месец болнични. за ПКК ми бяха казали, че важи 2 седмици преди хистероскопията. може да се направи и от където сме. За инвитрото не знам колко време е необходимо да мине от хистероскопията...Това е информацията, която имам.
Re: хистероскопия
« Отговор #96 -: Ноември 04, 2009, 19:12:56 pm »
Момичета и на мен ми предстои хистероскопия - Док каза на 3-4 ден от МЦ.. с упойка ще е.. щото коментирахме, че може и лапаро да направи.. така и така ще ми слагат упойка.. даже си направих устата и за биопсия на матката.. но тогава Док каза, че няма да може на 3-4 ден защото лигавицата ми ще е прекалено тънка и ще нарани матката ако вземе материал от нея.. та биопсията след 10-12 дни след хистеро-то.
Re: хистероскопия
« Отговор #97 -: Ноември 05, 2009, 18:27:13 pm »
 Момичета,имам 2 хистероскопии при д-р Стаменов+1лапаро.Въобще...пълен набор.И двете се правят на 1,2 чист ден от цикъла и до 10-я ден.Моите всичките бяха оперативни.Не се притеснявайте, въобще не е страшно, не боли, упойките са хубави и бързо идваш на себе си, а освен това и страхотно много се грижат вас.
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
Re: хистероскопия
« Отговор #98 -: Ноември 06, 2009, 10:26:56 am »

Предварително не трябват изследвания, като отидеш сутринта ще ти вземат кръв за ПКК. Да не си яла и пила, не са ми казвали нищо за очистително. За диагностичната е без значение деня от цикъла. Обикновено не се налага да те упояват, моята мина без упойка. Ако нещо много те заболи ще ти я сложат тогава. Цената беше 350 лв.

Хм, за първи път чувам за хистероскопия без упойка.  :? В какви случаи се прави това? Не става въпрос за цветна снимка, нали?

Аз споменах, че става дума за ДИАГНОСТИЧНА хистероскопия, за каквато пита Силванченце, не оперативна  yahoo_33 Оперативната ми мина под пълна упойка.
Както писах, при диагностичната тръгват без упойка, ако се почувства силна болка чак тогава слагат упойка. Така ми каза анестезиолога. Правих я през юли т.г.
Re: хистероскопия
« Отговор #99 -: Ноември 07, 2009, 14:01:27 pm »
Здравейте, момичета. Да попитам - преди хистероскопията трябва ли да се направи специална епилация или няма нужда от такава?