0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
White, напиши адреса на този магазин.

но все пак, не всичко може от дърво да се направи. някои дървени играчки са си също опасни за травми, защото тежат, имат ръбове и прочие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
изводът от прочетения списък ми се налага такъв - даваме по един кош пари за малко, но относително сигурни и качествени играчки на реномирани марки. всички останали пластмасовки - вън.
и не се залъгвайте, че дървено е автоматично равносилно на качествено. особено в червените и сините бои за дървени играчки масово намират олово.
 

И си ги разменяме  :wink:

ама аз ти говорим за небоядисани дървени играчки бре госпожа! Нашето конче е баш такова
В очакване ....
*
White,
давай адреса :D
мисля ти беше писала, че в ЦУМ има детски магазин в който продават и на Севи играчките, или бъркам? Там има ли разнообразие, че нашите са купувани от тук от там ...
*
Пиша, обаче гадта не ще да публикува :x
ул. Царица Елеонора 16, кв. Борово, тел. 955 00 36 - имат играчки на НАВА и SIGIKID. Огромен избор от дървени пъзели и всякакви игри за по-големи дечица.
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=802520da802fe8c93785701f1121c8db&ix=32&iy=34

Магазинът на Севи, Труди и Олли е на 3 или 4-ти етаж в ЦУМ.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Аз на Кристина имам един космонавт, но от плат на Захи - супер е, подарен ни е, реших да и взема някакъв по-дебел, по-скъп, понеже ни дадоха баба и дядо пари за космонавт и отидох в Мадъркеър. Гледам гъба за бебе, някаква подходяща, естествена, произведена в Англия - купих я, после купих космонават, прибирам се поглеждам етикета на космото - "произведено в Китай, специално за Мадъркеър"....Не е лош, хубав е, но от тогава нямам съмнения, че почти всичко вече се прави в Китай. От тогава дори и в един и същ магазин да купувам - на всяка стока си и гледам отделно произхода.
Изводът е, че вече нищо май не е много сигурно, но все пак оставам на принципа за някои неща, че по-скъпо и марково - по-добре.
И на Криси баба й и дядо й подариха една музикална играчка за закачане, която освен, че тежи 2 кила, пласртмаса и боя - неизвестно качество, а и децибелите и -  8O мен ме проглуши. И аз купих на чико от плат една пеперудка....малко накриво ме гледаха, ама това е положението. Въпреки, че и чико незнам вече колко са надеждни.
« Последна редакция: Януари 30, 2008, 17:44:50 pm от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Нина, то е ясно, че всичко се прави в Китай, но все пак, реномираните марки се предполага да имат по-голяма степен на качествен контрол - те задават материалите, технологиите и прочие. още повече, техните стоки трябва да са сертифицирани според стандартите на САЩ и ЕС, където ги проверяват (по-често).
тук никой никого не проверява, всеки може да си навнесе от Китай контейнери, пълни с пластмасови отровни боклуци и да ги продава свободно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Напълно съм съгласна с теб Джам, но вече не съм твърде убедена. Е, все пак на това разчитам /което си написала/. Има чужди фирми у нас, които в Европа работят, у нас - не, а има контрол.
*
играчките са ми болна тема. купувам по - обикновени, не скъпи дрешки, но за сметка на това давам повече пари за играчки. купувам само Чико, Фишър Прайс, Толо, Плейгро и подобни с идеята, че би трябвало качеството да отговаря на цената, ама знам ли, може да съм в голяма заблуда и да си давам парите за същите вредни боклуци. по отношение на здравина - ами по-здрави са, но от какво точно са направени и с какви бои боядисани, не знам вече дали името гарантира :( и аз така - надявам се реномираните марки да си следят качеството, където и да им е производството. то ясно, че всичко в китай се прави.

В тази връзка - някой да се е отказал от пластмасовите шишета и да е минал на стъклени?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Честити месечинки и годинки!

Цитат
Нина, Кандиларов е добра лаборатория, носила съм и във Вита. По принцип за стандартните кръв и урина не е проблем, всяка лаборатория ги прави, няма какво да объркат
А ДКК-то де го забраи? То май не се прави на кампютър.
Сватя, ако ти се плащат изследванията - лабораторията на Детската Педиатрия, не работят със ЗК.

Цитат
играчките са ми болна тема. купувам по - обикновени, не скъпи дрешки, но за сметка на това давам повече пари за играчки. купувам само Чико, Фишър Прайс, Толо, Плейгро и подобни с идеята, че би трябвало качеството да отговаря на цената, ама знам ли, може да съм в голяма заблуда и да си давам парите за същите вредни боклуци
.

За Чико и Толо не съм съгласна. И те се правят в Китай. Имаме и от двете марки играчки, но повече ми харесват Плейгро. От тигърчето дето го имаме на Толо направо си се измъква ватата например, а  дракона-висулка доста се поразши, ще кажеш, че е правен в час по бит и техника. 
Фен съм на  http://www.fehn.de/, макар че пише , че се правят в Шри Ланка. Ето това нещо ни е любимата играчка :
Гъсеницата толкова смукане отнася, че се чудя как оцелява, но и на милиметър не е мръднало откакто го купих.



*
За Чико и Толо не съм съгласна. И те се правят в Китай.

Да, да, така е, почти всичко се прави в Китай. купувам ги с надеждата и идеята, че тъй като това са известни, реномирани марки, би трябвало да контролират качеството си, където и да е изнесено производството.
засега нямам счупена или дефектирала играчка от гореизброените, може и чист късмет да е.
най ми харесват Фишър Прайс, но повечето са ни донесени от Щатите, ама то нали и там някакъв скандал имаше. Както и Мамас и Папас от текстилните и плюшките.

Кажете, някой ползва ли стъклени шишета от съображения, че пластмасовите са вредни?
« Последна редакция: Януари 30, 2008, 21:20:17 pm от tzvetenze »
*
Лейди, я кажи къде ги има тези играчки, аз не съм срещала.

Цвети, аз ползвам авентските, но от шишето пием само сутрин и вечер мляко, незнам, чак пък толкова да е вредно, но ако трябва и стъклено ще купим :wink:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
От отрови в играчките и мен тръпки ме побиват. Следвам също правилото "малко, скъпи, качествени (уж!)". Имам няколко добри попадения, със задържане на интереса месеци наред.

http://www.simbatoys.de/de/marken__produkte/nicotoy/babypluesch/detail.shtml?ArtNr=4022421
Това оранжевочервено клоунче бе смукано, дъвкано, двайсе пъти прано, центрофугирано - не мръдна. Детето като го видя и продума "Ки-коо". В плюша следва по-малко химия да има от пластмасата, си въобразявам.

И на Eichhorn хареса много една играчка - http://www.simbatoys.de/de/marken__produkte/eichhorn/kugelbahnen/detail.shtml?ArtNr=2027

- заиграва се и не дъвче частите, което е голяяямо изключение. В Хиполенда ги предлагат.

И ето го номер 1 в нашата класация - въдицата с червейчето! http://www.dacta.eu.com/product.asp?pid=38

Тази играчка е вълшебна, особено канапчето. Като конец за зъби го ползва. Още не може да лови рибите, но за зъбоникнене е супер.
*
Али играе с 3 орехчета и дървената лъжица на баба си!  :lol:
Разбирам опасенията ви, ама на места яко драматизирате!
То пък и стресът по притесненията за качествата на играчките си е опасен!
Alexandra
*
Ей това е нашата любима http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&category=165&pc=140&lang=1

имахме аналогична, подарък, но някаква откровено китайска. няма да ви кажа за какво отрицателно време се разглоби и какви малки частици се отделиха. да, не е кой знае каква драма наистина, докато детето ти не ги нагълта, обаче.

Лейди, много съм изненадана, че толкова некачествена е излязла играчката ви на толо, аз съм много доволна. само пластмасови имам от тях де, текстилни не, но то няма логика да има разлика в качеството.
*
Момичета, стискайте ни палци! Вместо успокоение д-р Георгиева ни прати на Ядрено-магнитен резонанс. Утре ще го правим. Притеснявам се малко и от упойката, но в пъти повече от резултата. :(
*
Момичета, стискайте ни палци! Вместо успокоение д-р Георгиева ни прати на Ядрено-магнитен резонанс. Утре ще го правим. Притеснявам се малко и от упойката, но в пъти повече от резултата. :(

Lan,  с теб сме!!!
*
Стискам палци всичко да е наред, Лан, кураж.
*
Дано вси4ко е наред и резултатът да е добър  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Лан, дано страховете ти са напразни. Ще стискам палци да мине добре и чакам хубави новини.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Лан, стискам палци. Всичко ще бъде наред!