0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Добро утро, мами!

Това май е първата ми седмична темичка, откакто съм мама на двама.

Да са ни здрави дечицата и ние покрай тях, за да си ги гледаме с обич.

Желая седмицата да е слънчеваа и ведра, и да се радваме на по-топличко време.

Хубава седмица от мен и моите мишлета.




« Последна редакция: Януари 28, 2008, 09:00:19 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 28.01.-03.02.-януари си отива, февруари идва!
« Отговор #1 -: Януари 28, 2008, 08:57:09 am »
Лека  и успешна седмица на всички с много нови мами!
*
Спорна седмица и от нас.Да няма болни бебчета.
*
Лека и успешна и от нас с Венци!
Много здрави дечица!
*
Черпя :D
[/li]
[li][/li]
[/list][/img]
[/b][/color]
*
[/b][/color]
[/quote]
*
Здрава и по топла седмичка и от нас на всички  :D

Честит рожден ден  mimi007
Бъди обичана, здрава, щастлива и бременна жена.
Лични и професионални успехи.

Нещо май съм пропуснала за mpia но много се радвам, че седмицата започва с ново попълнение в нашата седмичка. Честито мила, леко и безаварийно дето казват едни други, ама и за нас важи  :wink: Радвай се на коремчето и се любувай след това на малко сладко пухкаво пандишпанче. :crossfingers:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
И аз съм с пропуск за mpia.Честито :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Честита нова седмичка!
Мими,честит рожден ден!Това е първият ти рожден ден с малката принцеса,насладете му се!И да не даваш на детето торта :lol:(четох една друга тема).
Каси,седмицата хич не се очертава топла, но да се надяваме, че ще бъде топло в сърцата ни :wink:.
Весела седмичка и от нас. Много нови бременелки и здрави и весели дечица :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Каси,седмицата хич не се очертава топла, но да се надяваме, че ще бъде топло в сърцата ни :wink:.

Що така бе, Джоши :wink:! Аз пък гледах, че от утре ще бъде по-топло от днес, към 6-7 градуса :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Весела и здрава седмичка и от нас!
Мими07, Честит рожден ден! Бъди здрава, щастлива и много обичана!
« Последна редакция: Януари 28, 2008, 13:13:03 pm от mecheto »
*
Поздрави и от нас.И аз така чух че седмицата ще се затопля и дано да края да чукнем някоя и друга разходка :babbycarrage:
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Весела и успешна седмичка и от нас!
Много нови бременелки и мами,и ако може
мааалко по топло време!
Мими,Честит рожден ден!Бъди здрава и много обичана!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Здрава седмица и от нас  :D
Ще почакаме доста до края на зимата, ама няма лошо да репетираме отсега  :lol:

Честит рожден ден, Мими! Усмихната и щастлива да посрещнеш празника си!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Весела и  :sunshine:ва седмица от нас, всичкото народ и челяд здрава и пъргава!
Да ходим на разходки, че вкъщи лееекинко полудяваме!

Незнам за вас маминки с опит, ама нашата компания за разходки е в потрес от няколко градинки околовръс!
 :? :(Особенно едната, до училище е!То са опаковки от сандвичи, бутилки мин. вода!
Катерушки!Децата се пързалят и бам в тая гадост!

Що за култура, думи нямам!Помня племенника още да говори не можеше
го учехме салфетката, ако няма кофа около нас се слага в джоба и у дома се хвърля!
А догодина ще почнат да щъкат децата, кво правим!? 8O

Имам чувството, че тая тема е стара колко света!Както и това, че културата на българина е 0!
Ходи по улицата и яде, кофата е на две стъпки ама хвърлил си опаковката от вафлата в пощенската ни кутия!Тая нечистотия на действието и мисълта ме отвръщава!
Да де, ама си мисля, че и ние сме българи ама не сме такива!
Чистим пред нас!И снега зимата и цяло лято боклуците дето ги разнася вятъра от кофата до нас дето е една за 50 семейства!
Мале, май яхнах  :witch:!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Ох Мише, Мише да наистина българина е невъзхпитан, разхвърлян и мръсен. Мойто диване, яде възможно най големите гнусотии и сега като се затопли, не ми се замисля, как ще търчи из Морската градина в която тревата бъка от животински изпражнения, а колко са ни интересни  8O те ако знаеш, направо се потрисам. Люлките и пързалките, що годе са чиси, но мисля само в Морската градина са така, защото уж се грижат хора затова, иначе кварталните са както ги описваш.
Абе бай ганьовска работа и това е :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Културата на децата няма да я коментирам, то е ясно от къде идва :x.Много, ама много съм се ядосвала на майките в градинките.Пият си кафето,пушат си цигарите,лошо няма,но като си тръгват съм виждала как си оставят пластмасовата чашка, пълна с фасове до пейката 8O.Е,какво очакваш от децата!Такова ни е обществото.За коледните празници си бяха дошли комшиите от Германия.Те преживяват такъв шок всеки път като си идват нищо, че тук са израстнали и знаят как е.Като ми разказват там какво съзнание има у хората относно чистотата навън направо ми се струва някакъв блян.Аз съм решила като се запролети за организирам комшиите от блока да си направим една оборка около блока,че има нужда.А на тези магазинерки от магазините пред нас да им кажа, че пред нашия блок не е пепелник :x.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Весела седмица и от нас! Здраве!
На нас май ни никнат зъби, педиатъра ни каза, че са набъбнали венците. Само се чудя колко време, след като се виждат набъбнали, изниква зъбче  :?
Е поне тези, които пишем в интернет и по форумите винаги чистим след нас  :wink:. В един друг форум, в който чета като се почне такава тема, абсолютно всички чистят и не хвърлят боклуци, а по площадките за друго става дума :x
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Цитат
На нас май ни никнат зъби, педиатъра ни каза, че са набъбнали венците. Само се чудя колко време, след като се виждат набъбнали, изниква зъбче 

Мен педиатърът ме успокои, че може със седмици, дори месеци да никнат. Зависело от детето. Сватя, ние от три-четири седмици сме на периоди на никнене. Венецът се е подул, побелял, като започне да хапе де кво намери изпада в нещо като криза, после се успокои, после пак наново. Аз от Премаман взех едни дъвкалки  за 10 кинта- кат биберон са във форма, но там където е биберона е пласмасово на пъпчици за чесане. Е родих се с тва нещо - много добре си ги гризе.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Здравейте и от нас.
Честито на рожденичката.Много здраве и любов и пожелавам!
По темата за мръсните градинки мога много да изпиша.Като живеехме в България, всеки две седмици организирахме чистка пред и зад блока, няма да ви казвам как още на следващия ден всичко потъваше отново в мърсотия, виждах как някои хора си хвърляха боклука през терасите/не знам защо :(/
Като си бяхме лятото в България, коментираме с големия син един контейнер с боклук, от който извираха боклуци и всичко беше разпиляно по улицата, и кучета и котки ръфаха отпадъците, чак ме беше страх да минавам, тези песове ми изглеждаха зловещи.И зълвата взе да ми се кара как съм възпитавала сина си да мрази България."Не ми казвай, че при вас няма боклуци", ми казва,ами има и отговарям, ама са в чували и всеки понеделник изкарвам кофата на улицата, когато минава колата за боклук, да вземе чувалите.И й предложих да се съберем и да направим оборка,нали и ние сме на тази улица,живеем в кочината...Идеята не беше посрешната с одобрение.
Явно си е до хора,до навици, преди 10 Ноември беше много, много по- чисто и повече се пазеше, но после хаосът се отрази във всичко.
Такива работи...
Извинете за дългия постинг, но това е много, много болна тема

:)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Лейди, аз купих чесалки - няколко, ама не ще да ги дъвче, явно нещо като биберон ще трябва. Може да ида да потърся дето казваш. Тенкс.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Честита последна месечинка и на Симона на Цвети :bighug:

хубава седмица от нас на всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
И аз сега видях, че Симонка става на 11 месеца днес.
Да и е честита месечинката.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:balk_16:Честита 11 месечинка,
 преди 1вия рожден ден незабравим, на :balk_104:Симона!



:flower:Цветенце да ти е жива и здрава!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
:butterfly:

Момичета днес нашата принцеска Зорничка става на половин годинка


:ballons:

Искам да ви благодаря за неоценимата подкрепа по време на борбата ни да имаме детенце и за чудесното приятелство. Обичам ви


 
:party:


« Последна редакция: Януари 29, 2008, 10:04:19 am от denito »


*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Весела и много слънчева седмица от нас!
Честит празник на Мими с малко закъснение! Да си здрава и щастлива!

Честити месечинки на сладките куклички Симона и Зорничка!
Нека да са много здрави и послушни, да радват мама и тати!


Мишенце, не се ядосвай, мила, нали съм ти казала къде ще е сбирката :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
denito, честита половин годинка на Зорничка! Да е здрава и весела госпожица!  :D

п.с. ти къде се загуби напоследък?!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Весела седмица и от нас! Здраве!
На нас май ни никнат зъби, педиатъра ни каза, че са набъбнали венците. Само се чудя колко време, след като се виждат набъбнали, изниква зъбче  :?
При Мия минават месеци преди да изникне зъбчето. Но при всяко дете си е различно. Нашите зъби излязоха късно -малко преди да стане на година, а сега вече имаме доста зъбки.
<br />[link=http:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Благодаря Наде, касси

...  :D ами тука съм си, ама от игри със Зорито почти не ми остава време да пиша. Нацелувай малчуганчетата от нас със Зори.


*
Здравейте

Поздрави за месечинките на Зори И Симона, да са живи и здрави и да радват всички околотях.                                                                           Аз имам едно въпросче към мамите някой от вас почнал ли е профилактика за зъбчетата на дечицата.На моят мъж първи братовчед е стоматолог и ни каза след шестия месец да започнем да даваме VIMAFLUR 4-ри КАПКИ.На вас какво ви препоръчаха.
Хайде днес май ще е слънчево за разходки.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:balk_5:Честита половин годинка
 на сладка :balk_102:Зорничка!



 yahoo_17Бъди здрава и много щастива
 и нека :flower:Мама и Тате много те слушат!

Delica, аз със стоматолог още не съм говорила но пия зимафлор, който пиех и през бременноста.
Още кърмя и се надвам да отива до него през кърмата.
На следващия преглед ще питам педиатъра!
Ще е добре да кажат и мамите с повече опит!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Честити месечинки на слънцата - да са здрави и щастливи!!!  :D

Един любвеобвилен 3 годишен младеж с течащ нос явно е заразил мойта принцеса  :( ще умра от яд, че късно забелязах, че младежа е сополив - ма къде беше майка му да каже - ще пукна то мъка... :(
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Честита месечинка на Симона, живо, здраво, палаво и прекрасно детет да расте!
Бора   :( Понякога е неизбежно. На последната консултация бяхме в чакалня с 10 кашлящи и кихащи възрастни и деца....Педиатърката ни започна да ми се идига в очите по ред причини след известен скептицизъм /основателен/ от моя страна, последната причнина е: видя ни, знаеше, че бяхме болни преди седмици и веднага ни настани в канцеларията на топло и бяхме само аз и Криси, изолирани от шайката болници, освен това ни пусна и през друг изход да си и идем.
Дано Ема да е само леко хремава и да не се усложни.
Честити месечинки!

Бора, дано малката не се разболее. Слагай там физ.разтвор, Олинт... Дано мине бързо!

Аз в началото давах на Стилияна Зимафлуор за бебета на капки, но вече не!
*
Бора, да те не плаша, но ако има сополки й вземи секрет от нослето, особено ако младежа ходи на ясли/градина. Деси така се заразява при всеки контакт с племениците, който са вечно със сополи, защото имат какво ли не в носа, но за родителите им това е нормално, което аз не разбирам, но това е тема на друг разговор.
*
Не ходи на ясла детето - и аз това си помислих  :?
иначе съм се заредила с илачи и наблюдавам! дано се разминем с хрема, но каквото и да е - все ще си се тревожим - ясно е...
мерси за загрижеността, милички!!!
*
Дано :D
но аз като стара свекърва да си кажа де, ако продължи хремата повече от 7 дни, пусни секретче :wink:
*
ааа, кой ще е жив да чака 7 дни  :) аз така или иначе ще я водя на контролни за 6 месеца, та и това ще свършим ...
*
Весела и слънчева седмица от нас!

Честити месечинки на малките принцеси Симона и Зорничка! :balk_16:

Бора, дано на Ема да и се размине леко...

Мойта кифла от няколко дена като е в полулегнало положение и се опитва да се изправя до седнало 8O. Сигурно звучи смешно, защото ми се струва малка за подобни упражнения, но тя се напъва и ако не я задържа назад успява и да се изправи.

За градинките и при нас е така. Сега в едната са наслагали кошчета на всеки 2 крачки и дано положението да се подобри. Иначе блока ни е срещу училище и келешите пушат и пият кафета точно в градинката зад блока и естествено е пълна мизерия.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
честити месечинки на всички дечица!
Всички болни да оздравяват мн бързо!
И времето да вземе да се оправя, че нито на децата, нито на мамите им се стои в къщи!
Тука от 3-4 дни едни ветрове едно чудо, ама дано сняг да няма! 
*
Честити месечинки на Симона и Зори.
Да растат все така здрави и хитри. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Честити месечинки на Симона и Зорничка.Растете здрави, весели и засмени за радост на мама и татко.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Ooooo, пропуснала съм Зорничка в честитката...Зло да я забрави! И цял живот само радост и щастие, здраве и късмет. На мама денито - много веселба и безгрижие покрай детето  :bighug:
*
4естита месе4инка на вси4ки де4ица да са здрави4ки и послу6ни :D :D
gery_k77 и ние се надигамеи не ни се седи ни легнали ни полулегнали  не мисля ,4е е малка ,но се 4удя ве4е в ква поза да я слагам  и къде :?
за флуора тук ве4е не дават капки ,а като изникнат зъб4ета се мият с подходя6та паста за зъби, която е богата на флуор така по добре се усвоявал ,поне тука такава е практика
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Благодярим за пожеланията!
Денито - честит половин рожден ден :D Само да те радва и дано нямате поводи за тревоги!

Гери, не е толкова рано, и Симона по това време някъде започна да прави опити, и аз мислех, че е невероятно рано, но  като споделих, се оказа, че повечето деца запозват да опитват горе долу на тази възраст.

Дано малката Ема бързо се оправи, и аз при всеки сопол, всяко кашляне подскачам, племенницицте като я наобиколят Симона, така искат да играят с нея, а аз тръпна дали са здрави. И знам, че няма да си гледаме децата в изолатор, ама мънички са много :(

На нас най - накрая ни никнат още зъби - на 8 и нещо избиха долните два, а сега излизат горните. леле, колко е подута там! При долните нямаше такова нещо, но все пак горните са по-големи, сигурно е нормално. Едното зъбче е избило и се подава леко. какво последно сега за температура и зъбоникненето? Д-р Бърди казва - няма връзка едното с другото? Вашият опит какво показва? Пратила съм таткото за термометър, че не намирам нашия, но съм почти убедена, че има - доста е топла. Иначе средна работа кисела.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Благодаря ви момичета. Бъдете всички живи и здрави и много весели зачатничета  :D.

Цветенце, да нацелуваш Симонка от нас със Зорито  :D


*
Цвети, и аз си мисля че са митове и легенди това с Т и зъб, но може и да е възможно, но не повече от 37,2,3 например, както и да спадне бързо. Деси има 10 зъба и не е имала Т при нито един :)
*
Ха здравейте и от нас!
Гледам много нови теми за майчици и бебенца във форума! Сърцето ми ликува! Честито на Пети Пати и другите момичета!
Честити месечинки тука на дечурлигата!
Много здрава седмица пожелавам на всички бебета, деца и кръжащите около тях. Да устискаме още 10 дена докато се вдигне грипа! Много нови бременни момичета!

Дайте идея как да направя Амурски крилца? Да купя едни евтини пеперудени китайски и да ги налепя с памук ли...? Че фотосесия ни чака... :-)

А, забравих: намерих си спанак на БондЮел. И у наше село го продавали, само трябва да дебнеш на магазина, явно бързо свършва! Да не ме мислите! :-)
Alexandra
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Момичета, благодаря ви на всички за милите думи и пожелания. А ето и няколко снимки от днешното празненство  :D





*
каква госпожица е станала :D
ей, как минава времето.
*
Честити месечинки на Симона (със закъснение :oops:) и на Зори! Да папкат и да слушкат много, а  с белите по-малко!

Мари, нямате ли някакви магазини за карнавални костюми в Ямбол? А можеш да провериш и в някой детски парти център. В крайна сметка и с памук ще стане. На теб всичко ти се отдава с лекота, така че съм сигурна, че ще направиш прекрасни крила и Али ще е малко сладко ангелче.

Да ви се оплача, не мога да се оправя с това лигавене - непрекъснато ръцете са й в устата и нищо друго не признава, всичко плюе и пак лапа ръцете. До тук добре. Ама от слюнките й се получи обрив - под брадичката и цялото вратле са й червени като подсечено, вече прерастват в рани. Чудя се с какво да я намажа, така че хем да лекува, хем ако попадне в устата да няма проблем. Помагайте с идеи.


« Последна редакция: Януари 29, 2008, 23:27:07 pm от sia »
*
Честито на всички месечинки и месечинковци.Здрави и щастливи, весели, игриви.

Да ви се оплача, не мога да се оправя с това лигавене - непрекъснато ръцете са й в устата и нищо друго не признава, всичко плюе и пак лапа ръцете. До тук добре. Ама от слюнките й се получи обрив - под брадичката и цялото вратле са й червени като подсечено, вече прерастват в рани. Чудя се с какво да я намажа, така че хем да лекува, хем ако попадне в устата да няма проблем. Помагайте с идеи.

Кремче на А-Дерма или Мустела за атопична кожа и мажеш само преди сън, тоест да може добре да попие в кожата и да няма какво да облизва после лиглата  :wink: :). Поне 3-4 дни мисля и ще се оправи, при нас така се лекуваме  :) :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Ех Денито, много весела торта и много пораснала  :balk_100:Зори!
Колко искрящи очета имате и двете!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*


Мари, нямате ли някакви магазини за карнавални костюми в Ямбол?

 :lol: Аз едва спанак намерих!  :P Ще майсторя аз, то там му е чара!
За лигите: и Али е от лигливите, сменям лигавници на час и бърша непрекъснато. На няколко пъти излизаха пъпки, но по-скоро единични, чиста вода и малко кремче за лице преди лягане. Но вашето е по-силно... Да не би е нещо друго или си е точно от плЮнките?
Alexandra
Ми да кажа и аз - и ние сме от "лигавите". Брадичката й също през деня почервенява и вечер я мажа точно с А-дермата и така. Има подобрение до следващата вечер 8)

А пък аз днес съм в чуденка - чувалчето дето спи малката е големичко и се закопчава отгоре надолу. И като рита цяла нощ си го вдигнала нощес до брадичката и с ципа си издрала цялата брадичка :( А сега кажете аз ко да правя, та да не се драска?
Здравейте момичета! Не съм влизала скоро, че ми беше едно заето и напрегнато... Моето слънчице вече е на една годинка  :balk_20: 26 януари беше много специален ден за нас  :D Но Диди усети рожденна треска и два дни беше с температура, кривеше се и спеше през два часа  :( На всичко отгоре два дни преди рождения ден си удари скулата на лицето  :( И така посрещнахме рождения ден и гостите с аркада под окото и мрънкащо дете на ръце  :? Но...така е трябвало да бъде  8O
Искам да честитя на всички бебчовци, на които съм пропуснала празниците - месечинки и рождени дни. Да растат здрави и весели дечица  :balk_7:


*
Здравей Mari_Pz ние точно за това не ползваме чувалче първо се изподра и второ като изпуснеше бибата и почвше да смуче ципа или съмите краища около ципа и се нараняваше съответно рев и аз ставах на през половин чес да гледам какво става и реших да не го ползвам.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
desita_r, Честит Празник. Нека малката хубавица расте здраво и много усмихнато детенце. Сигурна съм, че за вас е бил един изключителен празник. Пожелавам ви всичките ви дни заедно със съкровището да бъдат също така изключителни.  :D


*
Перденце, Мари, Мари Пз, благодаря за съветите, ще ги приложа на практика, пък да видим. И педиатърът днес ще идва да я мери и да бие Пентаксима, та ще видим и тя какво ще каже. Явно ще трябва да се купуват още лигавници, та да се лигави детето на воля. :lol:
Десита, честит първи рожден ден на малката хубавица!
Благодаря момичета! Да попитам нещо мамите на по-големите бебчовци: до кога давате Вигантол и по колко капки?


*
Десита, да ви е жива и здрава малката кукла, и да пълни живота ви с незабравими мигове!

Денито, Зорничка е голяма сладурана и страхотна торта сте и избрали! Да ви е жива и здрава и много весела!


Благодаря, че ме успокоихте за опитите за сядане, на моменти ме хваща страх да не я "повредя" нещо...

Сия, и ние много се лигавим и си смучем ръцете, ама бърша с лигава (до изриване до сега не сме стигали), а сега и от една седмица се учим на биберон залъгалка, не че имаме големи резултати...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Цвети, Мия не е вдигала температура при никненето на зъби. Но когато почнаха кътниците беше кошмарно изживяване и 2 пъти бях на косъм да я водя в спешното -толкова е пищяла и риташе с крака, че аз си мислех, че корем я боли. Самите кътници излязоха 3-4 месеца след тези изпълнения.
Десита, честита ви първа годинка! Много късмет на малката госпожица. Вигантол давах някъде до навършване на година, но най-добре се консултирай с педиатъра си да погледне как е фонтанелата ви. Нашата фонтанела се затвори на година и 3 месеца.
<br />[link=http:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:flower:  desita_r ,честито ви  :balk_5: 1ви рожден ден!



 :balk_16:Нека :balk_101: Диди расте здрава и много усмихната!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Честити месечинки и годинки!!! Да растат здрави, умни и щастливи всички бебета!
Искам да питам по-старшите в занаята :P таквоз чудо дали са имали!?!
От около седмица започнахме да спим на пресекулки по цяла нощ! Ама тая беше ужас! Събуждаше се на всеки час! Не плаче, не иска да яде извън графика си /на 3 часа яде само кърма и вечер/ :oops:, като дам биберон мрънка! Вземам я гушвам я, тогава взема бибата и след няколко минути заспива и това така до сутринта!?! Може ли да се дължи на зъби?!? Каква друга причина може да има?! Не съм променяла нищо в облекло, завивки, режим!  8O   
Яна, аз нещо не разбрах много каква е ситуацията. Буди се, но не реве и не мрънка? Ако е така, значи е много малко вероятно да са зъби. Успокоява ли се като я гушнеш? може просто е да била по-неспокойна през деня и това да й влияе на съня. Когато водех Мия на физиотерапия, което трая 3 месеца, тя започна да спи много неспокойно нощем. Будеше се с плач, стряскаше се, пиеше водичка. Но това беше свързано с масажите и процедурите в клиниката, а се налагаше и сутрин да я будя, за да я водя там. Като цяло й действаха супер зле -беше спряла да се усмихва, плачеше неистово при всеки масаж и  беше кошмар за всички ни. Като спряхме да я тормозим с такива процедури, пак започна да си спи спокойно и по цяла нощ.
<br />[link=http:
*
А сега кажете аз ко да правя, та да не се драска?

Ми купи й ново, с нормално разположен цип. Ние имаме две чувалчета, едно с цип от долу на горе а другото е със страничен цип. Такива проблеми не сме имали  8)

Честит рожден ден на Диди, да расте здраво и послушно дете. Да ви радва и ощастливява, както и вие нея.

Вигантол спрях да давам с появата на д-р Бърди. Личната педиатърката на Тони ми каза да давам по две капки, а да намаля лятото на една и така да откарам до година и половина.
Моето цветенце си събира вит.Д от разходките и според горепосоченият доктор това е достатъчно или само до 3-ти месец по две капки сутрин съм давала.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
да ви споделя какво прочето случайно - оказва се, че освен от пъпната връв, стволови клетки могат да се извличат и от млечните зъбки на децата. така че, който не е замразил при раждането, има втори шанс. в Япония вече имало банка за млечни зъби. надявам се до няколко години и тук да достигне това нещо.


още нещо - ВАЖНО!
ако имате от онези килимчета-пъзели с букви и фигурки - изхвърлете ги веднага!
http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex_search.cfm?zoek=puzzle&vanaf=1

потърсете в средата на страницата от линка за Eva puzzle mats и прочетете какво съдържат и защо са опасни. аз днес изхвърлих нашето килимче, но като се сетя колко го е дъвкал - лошо ми става.
« Последна редакция: Януари 30, 2008, 15:00:10 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
да ви споделя какво прочето случайно - оказва се, че освен от пъпната връв, стволови клетки могат да се извличат и от млечните зъбки на децата. така че, който не е замразил при раждането, има втори шанс. в Япония вече имало банка за млечни зъби. надявам се до няколко години и тук да достигне това нещо.

мда, точно последния ден като бях на зъболекарския стол и се обадиха в кабинета да обясняват и оферират. така че явно някой се занимава вече.
*
Лелееее, аз нашето килимче съм го махнала, че ми омръзна да го редя, ама колко време си игра с него, а го и дъвчеше яко, ужас 8O
Отива в кошаааа :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Eх да му се невидяло с тези играчки... И на големите известни фирми производството се изнася в Китай. Тези дни нали обсъждахме и производството на детски пюрета, че има контрол, независимо, че се правят в страни, които не са с особено добра репутация. Ако съдим по контрола у нас - значи за съжаление гаранция няма. Преди месеци имаше проблем точно и с детски консерви/пюрета.  
Май парцалените кукли домашно производство ще влязат в употреба. Едно време нали знаете как са си правили и топки - от свинкси мехури, то малко брутално звучи, ама нема химия, нема нищо.  
Няма да има проблем, надявам се, за дечицата, но добре, че сте изхвърлили това нещо. Като знам и ние колко играчки имаме, кой знае след време от къде ще "изскочи заека"

Момичета, аз пак да питам, дойде време за рутинни изследвания на Кристина, дайте инфо за надеждна лаборатория.

Лан, Кристина и тя тези дни не ще да яде както обикновено и е малко нервна, но се надявам да отмине, дано са тез пусти зъби и да изникват по-бързо.

Поздрави на всички.

« Последна редакция: Януари 30, 2008, 16:26:12 pm от Nina »
*
Ху! Само тоз артикул го нЕмаме. Слава богу.
Горещо препоръчвам бг дървените играчки.

Аз тази седмицасе вясвам рядко, щото така съм яхнала метлата на тема осиновяване, домове за деца, правителство и други подобни, че просто не ставам за нормални разговори.
В очакване ....
*
Нина, Кандиларов е добра лаборатория, носила съм и във Вита. По принцип за стандартните кръв и урина не е проблем, всяка лаборатория ги прави, няма какво да объркат.  :wink:
Ето това го купи бабата от Джъмбо , под малки части сигурно имат в предвид дръжките , може би ако се приложи по-голяма сила ще се отделят , ще пробвам.
 А килимчето го хвърлям на момента.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Ето това го купи бабата от Джъмбо , под малки части сигурно имат в предвид дръжките , може би ако се приложи по-голяма сила ще се отделят , ще пробвам.
 А килимчето го хвърлям на момента.

Цвете, и тази играчка я има на сайта.... Аз преди време се изказах негативно за Джъмбо и продължавам да съм на това мнение. Почти всичко там, което е за деца и бебета ми изглеждам много ниско качество. 95% китайско производство. Аз купих на Кристина от там едно червено боди и то пусна боя  8O

Стефиз, благодаря за инфото. Аз понеже и за кръвна група ми се струва рутинно изследването, ама такива бози ни направиха в една лаб., че съм на щрек :)
« Последна редакция: Януари 30, 2008, 16:34:01 pm от Nina »
*
Нашата баба живее до Джъмбото и купила на Деси една музикална калинка, с батерии и пее и ходи из къщи. Истината е че детето много й се радваше, но я блъсна точно два пъти и тя се разпадна, ами как не като тежи две кила сигурно :lol:
Абе незнам, много трябва да се внимава, ама какви и от къде да купуваме играчки като и чико, дисни, фишърпрайс и др. се правят от братята китайци вече...
Севи имат хубави неща, но от плат, поне аз такива съм виждала само, а то не може да се играе само с такива.
*
Севи нямаха ли и дървени?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
аз в момента чета наред списъка на всички опасни играчки от сайта на Европейската комисия и какво да ви кажа - отчаяна съм и се изпълвам със злоба и погнуса към китайците. от тях тръгна тая зараза на евтиното, бързочупливото и отровното, която е заляла пазара на всякакви стоки по света. в алчността си тия хора не жалят дори и малките бебета - блъскай PVC, фталати, олово в бебешките дрънкалки, прави играчки-еднодневки с разпадащи се дребни части, та да се задавят децата на чужденците... нещо бях чела, че Меглена Кунева предупредила на високо ниво китайската индустрия, че ако продължават така, ще им забранят вноса на всякакви стоки в ЕС, но нали се сещате, че ние не сме в ЕС - колкото и да ни уверява правителството в обратното.

изводът от прочетения списък ми се налага такъв - даваме по един кош пари за малко, но относително сигурни и качествени играчки на реномирани марки. всички останали пластмасовки - вън.
и не се залъгвайте, че дървено е автоматично равносилно на качествено. особено в червените и сините бои за дървени играчки масово намират олово.

ами помислете за популярните повивалници - всички имаме такива, нали? ами покритието им е отново от прословутото PVC.

изобщо, отровната химия е проникнала дълбоко в малкия свят на нашите бебета - шишета, играчки, мебели.

и, специално към Cygnus - това е много по-опасно и сериозно от ретранслатора на покрива на съседите ви!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Севи имат едни от най-прекрасните дървени играчки. :D
Ето тук:
http://www.sevi.com/eng/catalogo.php?mid=1&lid=4&cid=20
Вижте и това:
http://www.haba.de/Toddler_Presch.infant.0.html
Имат нов магазин в Красно село. Невероятни неща!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
White, напиши адреса на този магазин.

но все пак, не всичко може от дърво да се направи. някои дървени играчки са си също опасни за травми, защото тежат, имат ръбове и прочие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
изводът от прочетения списък ми се налага такъв - даваме по един кош пари за малко, но относително сигурни и качествени играчки на реномирани марки. всички останали пластмасовки - вън.
и не се залъгвайте, че дървено е автоматично равносилно на качествено. особено в червените и сините бои за дървени играчки масово намират олово.
 

И си ги разменяме  :wink:

ама аз ти говорим за небоядисани дървени играчки бре госпожа! Нашето конче е баш такова
В очакване ....
*
White,
давай адреса :D
мисля ти беше писала, че в ЦУМ има детски магазин в който продават и на Севи играчките, или бъркам? Там има ли разнообразие, че нашите са купувани от тук от там ...
*
Пиша, обаче гадта не ще да публикува :x
ул. Царица Елеонора 16, кв. Борово, тел. 955 00 36 - имат играчки на НАВА и SIGIKID. Огромен избор от дървени пъзели и всякакви игри за по-големи дечица.
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=802520da802fe8c93785701f1121c8db&ix=32&iy=34

Магазинът на Севи, Труди и Олли е на 3 или 4-ти етаж в ЦУМ.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Аз на Кристина имам един космонавт, но от плат на Захи - супер е, подарен ни е, реших да и взема някакъв по-дебел, по-скъп, понеже ни дадоха баба и дядо пари за космонавт и отидох в Мадъркеър. Гледам гъба за бебе, някаква подходяща, естествена, произведена в Англия - купих я, после купих космонават, прибирам се поглеждам етикета на космото - "произведено в Китай, специално за Мадъркеър"....Не е лош, хубав е, но от тогава нямам съмнения, че почти всичко вече се прави в Китай. От тогава дори и в един и същ магазин да купувам - на всяка стока си и гледам отделно произхода.
Изводът е, че вече нищо май не е много сигурно, но все пак оставам на принципа за някои неща, че по-скъпо и марково - по-добре.
И на Криси баба й и дядо й подариха една музикална играчка за закачане, която освен, че тежи 2 кила, пласртмаса и боя - неизвестно качество, а и децибелите и -  8O мен ме проглуши. И аз купих на чико от плат една пеперудка....малко накриво ме гледаха, ама това е положението. Въпреки, че и чико незнам вече колко са надеждни.
« Последна редакция: Януари 30, 2008, 17:44:50 pm от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Нина, то е ясно, че всичко се прави в Китай, но все пак, реномираните марки се предполага да имат по-голяма степен на качествен контрол - те задават материалите, технологиите и прочие. още повече, техните стоки трябва да са сертифицирани според стандартите на САЩ и ЕС, където ги проверяват (по-често).
тук никой никого не проверява, всеки може да си навнесе от Китай контейнери, пълни с пластмасови отровни боклуци и да ги продава свободно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Напълно съм съгласна с теб Джам, но вече не съм твърде убедена. Е, все пак на това разчитам /което си написала/. Има чужди фирми у нас, които в Европа работят, у нас - не, а има контрол.
*
играчките са ми болна тема. купувам по - обикновени, не скъпи дрешки, но за сметка на това давам повече пари за играчки. купувам само Чико, Фишър Прайс, Толо, Плейгро и подобни с идеята, че би трябвало качеството да отговаря на цената, ама знам ли, може да съм в голяма заблуда и да си давам парите за същите вредни боклуци. по отношение на здравина - ами по-здрави са, но от какво точно са направени и с какви бои боядисани, не знам вече дали името гарантира :( и аз така - надявам се реномираните марки да си следят качеството, където и да им е производството. то ясно, че всичко в китай се прави.

В тази връзка - някой да се е отказал от пластмасовите шишета и да е минал на стъклени?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Честити месечинки и годинки!

Цитат
Нина, Кандиларов е добра лаборатория, носила съм и във Вита. По принцип за стандартните кръв и урина не е проблем, всяка лаборатория ги прави, няма какво да объркат
А ДКК-то де го забраи? То май не се прави на кампютър.
Сватя, ако ти се плащат изследванията - лабораторията на Детската Педиатрия, не работят със ЗК.

Цитат
играчките са ми болна тема. купувам по - обикновени, не скъпи дрешки, но за сметка на това давам повече пари за играчки. купувам само Чико, Фишър Прайс, Толо, Плейгро и подобни с идеята, че би трябвало качеството да отговаря на цената, ама знам ли, може да съм в голяма заблуда и да си давам парите за същите вредни боклуци
.

За Чико и Толо не съм съгласна. И те се правят в Китай. Имаме и от двете марки играчки, но повече ми харесват Плейгро. От тигърчето дето го имаме на Толо направо си се измъква ватата например, а  дракона-висулка доста се поразши, ще кажеш, че е правен в час по бит и техника. 
Фен съм на  http://www.fehn.de/, макар че пише , че се правят в Шри Ланка. Ето това нещо ни е любимата играчка :
Гъсеницата толкова смукане отнася, че се чудя как оцелява, но и на милиметър не е мръднало откакто го купих.



*
За Чико и Толо не съм съгласна. И те се правят в Китай.

Да, да, така е, почти всичко се прави в Китай. купувам ги с надеждата и идеята, че тъй като това са известни, реномирани марки, би трябвало да контролират качеството си, където и да е изнесено производството.
засега нямам счупена или дефектирала играчка от гореизброените, може и чист късмет да е.
най ми харесват Фишър Прайс, но повечето са ни донесени от Щатите, ама то нали и там някакъв скандал имаше. Както и Мамас и Папас от текстилните и плюшките.

Кажете, някой ползва ли стъклени шишета от съображения, че пластмасовите са вредни?
« Последна редакция: Януари 30, 2008, 21:20:17 pm от tzvetenze »
*
Лейди, я кажи къде ги има тези играчки, аз не съм срещала.

Цвети, аз ползвам авентските, но от шишето пием само сутрин и вечер мляко, незнам, чак пък толкова да е вредно, но ако трябва и стъклено ще купим :wink:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
От отрови в играчките и мен тръпки ме побиват. Следвам също правилото "малко, скъпи, качествени (уж!)". Имам няколко добри попадения, със задържане на интереса месеци наред.

http://www.simbatoys.de/de/marken__produkte/nicotoy/babypluesch/detail.shtml?ArtNr=4022421
Това оранжевочервено клоунче бе смукано, дъвкано, двайсе пъти прано, центрофугирано - не мръдна. Детето като го видя и продума "Ки-коо". В плюша следва по-малко химия да има от пластмасата, си въобразявам.

И на Eichhorn хареса много една играчка - http://www.simbatoys.de/de/marken__produkte/eichhorn/kugelbahnen/detail.shtml?ArtNr=2027

- заиграва се и не дъвче частите, което е голяяямо изключение. В Хиполенда ги предлагат.

И ето го номер 1 в нашата класация - въдицата с червейчето! http://www.dacta.eu.com/product.asp?pid=38

Тази играчка е вълшебна, особено канапчето. Като конец за зъби го ползва. Още не може да лови рибите, но за зъбоникнене е супер.
*
Али играе с 3 орехчета и дървената лъжица на баба си!  :lol:
Разбирам опасенията ви, ама на места яко драматизирате!
То пък и стресът по притесненията за качествата на играчките си е опасен!
Alexandra
*
Ей това е нашата любима http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&category=165&pc=140&lang=1

имахме аналогична, подарък, но някаква откровено китайска. няма да ви кажа за какво отрицателно време се разглоби и какви малки частици се отделиха. да, не е кой знае каква драма наистина, докато детето ти не ги нагълта, обаче.

Лейди, много съм изненадана, че толкова некачествена е излязла играчката ви на толо, аз съм много доволна. само пластмасови имам от тях де, текстилни не, но то няма логика да има разлика в качеството.
*
Момичета, стискайте ни палци! Вместо успокоение д-р Георгиева ни прати на Ядрено-магнитен резонанс. Утре ще го правим. Притеснявам се малко и от упойката, но в пъти повече от резултата. :(
*
Момичета, стискайте ни палци! Вместо успокоение д-р Георгиева ни прати на Ядрено-магнитен резонанс. Утре ще го правим. Притеснявам се малко и от упойката, но в пъти повече от резултата. :(

Lan,  с теб сме!!!
*
Стискам палци всичко да е наред, Лан, кураж.
*
Дано вси4ко е наред и резултатът да е добър  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Лан, дано страховете ти са напразни. Ще стискам палци да мине добре и чакам хубави новини.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Лан, стискам палци. Всичко ще бъде наред!
*
Лан опитай се да мислиш позитивно, знам че е много трудно, но ти трябва кураж и спокойствие, ще видиш че всичко ще бъде наред.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Лани yahoo_17 с теб сме, мило!
Бъди силна и смела ще преминете и през това препятствие!
 :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Сватя, много благодаря за инфото. Дават ми се пари, много ясно, аз за кви ли не тъпотии дадох пари...Може и да параноясвам, ама вие знаете как е, няма кво да ви обяснявам, парен каша духа, та ако се наложи и ще повторим изследванията.
А там ква кръв взимат на бебето - от пръст или?

Marie, не си права. Опасни са недонаправни и изкусурени играчки, за задавяне. Крисьо е такъв техник, всичко пипа в детайли, особено "неиграчки" - дистанционни, телефони. Вече са на високо, лапа ги, а на половината ми дистанционни копчетата падат  :? като я видях да ги лапа и се позамислих, найш кви драми ме раздраха.
А за химиите - олово, формалдехид   8O - драма си е това.

Лан, стискам палци на наборчето. Всичко ще е наред.  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
цветенце, когато се разшумя в бг-мамата за бисфенола в поликарбонатните шишета, ние със Сигнуса много умувахме и четохме. накрая решихме да не сменяме. аз мисля, че и тук съм пускала линк към един доста сериозно звучащ сайт, посветен на ажиотажите около бисфенола в бебешките шишета. прочетеното там ме убеди, че не е нужно да се психясвам. за разлика от фталатите в пвц играчките, за бисфенола европейските органи не са казали гък.
само дето престанах да ги изварявам - добре, че беше бисфенола, иначе още сигурно щях да стерилизирам :) смених пластмасовите и меламинови купички с порцеланови и това е. млякото се прави в шишета Авент.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Нина, то е ясно, че всичко се прави в Китай, но все пак, реномираните марки се предполага да имат по-голяма степен на качествен контрол - те задават материалите, технологиите и прочие. още повече, техните стоки трябва да са сертифицирани според стандартите на САЩ и ЕС, където ги проверяват (по-често).
тук никой никого не проверява, всеки може да си навнесе от Китай контейнери, пълни с пластмасови отровни боклуци и да ги продава свободно.


Така е.
И на нашите играчки, купени от Де, и водеши се маркови, пише произведено в Китай,
Момичета, дали не залитаме все пак в някаква крайност..... Не гледам какво пише на космонавтите и дрехите на детето, струва ми се крайно. Ако започна за всяко парченеце и трохичка, която се допира по нея да се трвожа.... дали ще я отгледа редовна майка :o :D :D :D

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Лани, едни стиснати палци и от мен.

Цитат
Лейди, я кажи къде ги има тези играчки, аз не съм срещала.
Има голям избор от тях в Пигис хаус. Зареждат и в Премама.

Сватя, взимат пръст от бебето. Един плюс на детската педиатрия - там лаборантите работят предимно с деца и бебета, по изключения с възрастни. Ся ако вашта док е неписала да се вземе примерно серумно желязо, то е от вената. Мисля обаче че профилактичните не включваха такива неща. ПКК, ДКК, СУЕ и урина доколкото знам.
*
Лан,кураж!С малкият Цецко всичко ще е наред.

Като говорите за играчки се чудя, ами как се оправяте с подаръците?Всеки носи играчки и едва ли има вашите вкусове :?.Сега може да ги криете,но като децата станат на 2,3,4 годинки не може да не му я дадеш!Как се процедира тогава?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Цитат
Като говорите за играчки се чудя, ами как се оправяте с подаръците?Всеки носи играчки и едва ли има вашите вкусове
Подарявам. Последния хит на свекито е една плюшена панда от стоки по левче, дето очите й са залепени така, че за една идейка и ще паднат и могат да бъдат глътнати. В квартала има доста бедни дечица и мисля да й намеря притежател, като предупредя майката да си презалепи очите на животинчето.
Аз не обичам да подаряват. Кат толкова много искат да дадат нещо - да дадат парички, пък аз ще купя нещо качествено и по свой вкус. Ей го бабата на мъжо тъй постъпи за коледа и съм много доволна, щото взех един компелкт на Кармела.
*

Най-напред да пожелая на Лан леко да мине изследването и всичко да е наред с детенцето! Стискам палци от сърце!


Marie, не си права. Опасни са недонаправни и изкусурени играчки, за задавяне. Крисьо е такъв техник, всичко пипа в детайли, особено "неиграчки" - дистанционни, телефони. Вече са на високо, лапа ги, а на половината ми дистанционни копчетата падат  :? като я видях да ги лапа и се позамислих, найш кви драми ме раздраха.
А за химиите - олово, формалдехид  8O - драма си е това.


Защо да не съм права, Нина? Ясно е, че пазарът е залят с некачествена стока и никой не следи. От бебешки играчки, през храни, памперси, козметика, през напомпани плодове и зеленчуци, фалшива боя за коса, пиратски CD, стари лекарства и какво ли не. Това е положението. Така е в България. Просто си отваряш очите, ушите, четеш, събираш мнения и вземаш решение: какво ще купуваш, какво няма, какво ще даваш, какво няма. Наостряш родителския си инстинкт и действаш според своето конкретно положение.

Всички деца са различни. Както и всички семейства. Така както на едно дете пЮрето от слива му помага, а на друго-не, така и едно обича да си смуче играчките, друго- да ги тръшка в земята, трето- да ги подрежда внимателно. Т.е. една и съща играчка в ръцете на различни деца, ще оцелее различно време. Разбира се, китайски боклуци нямат място в домовете ни. Дистанционни и телефони се крият, клавиатурите се заклЮчват, компЮтрите се изнасят. Подаръци, които не ни харесват, не се вадят хич за игра.

Обаче драмата започва тук: от сериозно зададена тема ("опасни  играчки") вместо да се получи полезна дискусия, тук го избиваме на жив драматизъм- "ето нашата лЮбима", "а, ето пък нашата", "а пък тази ми е от САЩ", "а пък ей в тоз магазин са немски", "а пък ей таз я прах, гладих, киснах в Белина и нищо й няма"...И снимки, снимки...Колкото да се подкукуроса някоя майка да иде да купи точно ей такава играчка, щото видиш ли тя в ръцете на еди кой си издържала 6 месеца!

С този социален маркетинг си притъпяваме природните инстинкти на родители.
Смляно инфо, снимка, линк от къде да го купиш. Жива реклама.
А тогава къде остава твоето майчинско-експериминтаторско настроение да вземеш на детето си нещо, което може да му хареса. Като 3 орехчета и една дървена лъжица, например?
Как тогава сам тренираш цензурските си качества на родител-това може, това не?

Alexandra
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Lan мила, чак сега чета.
Стискам палци, бъди силна и целуни малкият бонбон от нас.
Всичко ще бъде наред. yahoo_17
С вас сме.

 :bighug:


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Чета Мари и си спомних за една снимка на Криско на Ман!
Истински се забавляваше с една голяма бачонка-бутилка от минерална вода!
И щом с три орехчета и една дървена лъжица Алекс е щастлива, какво по хубаво от това!
Децата си играят с най-невероятни неща, племенника ми на 3-4 години
предпочиташе един нов комлект инструменти,махнахме острите отверки
и с останалите ключове поправяше шкафа с часове!

Ние все още нямаме много играчки, а и интереса ни на този етап
е концентриран в/у въртележката над леглото и висящите такива от активната гимнастика!
Не можем да бъдем 100%сигурни какво предлагаме на децата като качество,
но можем да се информираме и в това тази дискусия е полезна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Лан, много, много, много положителна енергия и подкрепа от мен. Вярвам, че всичко ще се размине само с притесненията ти.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Лан, стискам палци всичко да мине добре и да се успокоиш най-накрая и ти :bighug:
*
Лани, искрено се надявам всичко да е наред!!!
С вас сме!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Marie, има доста правота в думите ти. вашите дечица са още мънички бебенца и играчките им са основно специално предназначени за целта изделия. когато минат годинката, проходят и започнат да боравят ловко с пръстите, ще установите, че вече играчките не ги интересуват, а предпочитат да се занимават с предмети от околния свят, особено с тези от дома. и особено със забранените. играли сме и с картонени кутии, и с джезвета, и с картонени ролки от тоалетна хартия, в момента унищожава кутийка от CD - когато една играчка започне да не ги занимава повече от 5 минути, повярвай ми - ставаш ужасно креативен. и се научаваш, че купищата играчки не действат стимулиращо. и спираш да купуваш толкова много. всички майки на деца над 1 годинка тук ще го потвърдят.
но въпреки това, на тази възраст продължават да лапат всичко. и тук е мястото да се замислим (макар и случайно да сме се светнали за това) за отровите в играчките, които децата ни пъхат постоянно в устата си. това е сериозен проблем, чиито измерения едва ли можем да оценим сега.
колкото до информацията със снимки и адреси на магазини - аз лично съм благодарна, защото нямам никакво време да кръстосвам София в търсене на подходящите неща. много рядко излизам, не познавам всички магазини, къде какво се продава. ето, в неделя ходихме в огромния за нашите мащаби детски магазин Джъмбо, за да купим някоя играчка на детето - ами нищо нямаше там за неговата възраст. нищичко! 10 декара магазин и пак... затова информацията е полезна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ЗА полезните теми и дискусии съм. И линковете са хубаво нещо, ориентираш се в обстановката. Но маааалко да ми лъхне на сноботийка и запалвам!  :P

Айде да питам в тази връзка: КЪДЕ си водят хората дечурлигата и бебетата в София? Освен прословутия Южен парк и Борисова градина? Витоша? Софияленд има ли го още? Други места за забавление с малки деца?
Alexandra

но все пак, не всичко може от дърво да се направи. някои дървени играчки са си също опасни за травми, защото тежат, имат ръбове и прочие.
И аз това си мисля. Мия като метне веднъж някоя дървена играчка по мен, и после ще ме събират начасти из вкъщи ....Не си е работа. Тя все още продължава да си играе основно с книжки и списания, та засега няма проблем. Наредила съм й цял куп "Моето бебе" до пакета с памперсите и тя отива там и почва да ги бута едно по едно, докато си избере нещо за четене, после си го чете доста време. Друга любима игра в момента е да хвърляме ринговете из цялата стая и да ходим да ги събираме след това.
<br />[link=http:
Кажете, някой ползва ли стъклени шишета от съображения, че пластмасовите са вредни?
Цвети, ами как да ползвам стъклени? Направо не ми се мисли колко по-опасни могат да бъдат. Имам предвид, че като го метне веднъж и то се пръсне на хиляди парченца.... Мия пие от чико и авент.
<br />[link=http:
Момичета, стискайте ни палци! Вместо успокоение д-р Георгиева ни прати на Ядрено-магнитен резонанс. Утре ще го правим. Притеснявам се малко и от упойката, но в пъти повече от резултата. :(
Стискам палци всичко да е наред. А не можеше ли скенер да направите без упойка? на Мия на същата възраст й правиха скенер и минахме без упойка. Изчакахме я да заспи и така направиха изследването.
<br />[link=http:
*
Кажете, някой ползва ли стъклени шишета от съображения, че пластмасовите са вредни?
Цвети, ами как да ползвам стъклени? Направо не ми се мисли колко по-опасни могат да бъдат. Имам предвид, че като го метне веднъж и то се пръсне на хиляди парченца.... Мия пие от чико и авент.

Да, и аз не го виждам как ще стане със стъклени по същата причина.
Пък и то мина голямото пиене де, каквото било - било.
*
Лан, стискам палци всичко да е наред и тревогите ви да са били напразни!
 :bighug:

За играчките съм на същото мнение като Мари. Да трябва да внимаваме какво купуваме, но прекаленото вманиачаване за мен е създаване на излишни тревоги, сякаш ако няма за какво да се тревожиш не си напълно щастлив. Истината е, че колкото и да ни се иска да отгледаме децата си в екологично чист район, с екологично чисти продукти с безвредни играчки, няма да стане защото живеем в 21 век и такова място несъществува. Децата ни ще са обградени с телевизори, компютри, телефони и ако се опитваме да ги отгледаме в саксия това само би им навредило.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Lan, много кураж и сили, мила!
Ще се справите с това, сигурна съм! :crossfingers:
С теб съм! yahoo_17
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Гери, там е работата, че един телевизор е по-малко вреден в днешно време, от играчка с формалдехид, която детето смуче, там е въпросът, не става дума за вманиачаване чак.
Дискусията си е екстра качествена и аз съм много доволна, че купувам неща, които някоя друга майка тука е препоръчала.
Сватя, за мен като един истинкси сноб е важно, че там работят с бебета и деца, защото последният път като взимахме носен секрет една сестра гледаше Криси и 15 минути се тюхка как не била взимала секрет на бебе скоро /според мен никога/ и аз поради аристократичното си потекло - забелих очи от притеснение дали тая знае кво прави. Та тенкс, там отиваме.

Лан
, още мисля и знам, че Цецко ще е ОК и се надявам, че всики проблеми приключват до тук.

Мари
, аз бих водила детето си в някой частен парк, за да е адекватно на свръх високите ми изисквания, но понеже живея в Драгалевци и Витоша ми е близо - там водя. южният парк в хубаво време е толкова населен, че чак е инервящо, не ми харесва. За другите паркове нензнам, сякаш Борисовата градина е по-просторно.
Но Витоша си е най-добре, но е по-трудно за организация до там.
*
Момичета имам нужда от един практичен съвет. Ще водя бебо на ортопед, но докато отидем, чакаме там, влезем и се върнем ще са минали три часа и той естествено ще е прегладнял, как да постъпя в случай, защото педиатърката ми беше казвала,че АМ приготвено трябва да се използва до 1 час и затова не знам как да постъпя, че да имам храна в себе си или може би в такива случаи се носи само вода, да обаче аз вода не му давам - ще се радвам ако ме светнете как да подходя  :?
*
Violet, да разбирам, че храниш с АМ, нали?
Слагаш малко топла вода в термос, взимаш си шишето и най-добре си отдели в някакъв затворен малък съд дозата с мляко, за да неносиш цялата кутия.
Има едни такива кутии дозатори, много са удобни за навън - имат по три отделения, т.е. можеш да си сложиш мляко за три хранения. но и да нямаш такава кутия, можеш да използваш чисто стерилизирано бурканче от пюре, например. Аз винаги нося една доза в повече, отколкото  ми трябват - за всеки случай.
*
Слагаш в една авентска кутийка дозата с мляко, ако нямаш в едно шишенце пак става, в другото сипваш водичката и като му дойде времето смесваш и даваш :)

Цвети ме е изпреварила :lol:
*
Violet, преваряваш водата, отмерваш си нужното количество и я слагаш в термос или термочанта, за да седи 2-3 часа топла. Взимаш буркана със сухото мляко с теб или си отмерваш само прахчето, което ти трябва. Като дойде време за ядене, вадиш, определяш на око дали водата е добра Т, ако е гореща-изчакваш малко. Смесваш, разклащаш и даваш. Най-добре е ако можете да изкарате до след прегледа да го нахраниш. Хайде, дано да няма опашка!

Нина, защо този язвителен тон? Аз изобщо не съм имала теб предвид. Просто на твоята реплика разясних защо смятам, че съм права. Защо общото го свеждаш баш до твойто частно? Чак пък да болдваш, сякаш не те чета и така, и така!? Пък "сноб" и "аристократично потекло" са антоними...Но както и да го въртим, тук понякога си намирисва на сноботийка, пък ако щете ме изяжте! Нарочно "сноботийка" пиша, така има повечко пикантно наситени нЮанси. :-)
« Последна редакция: Януари 31, 2008, 12:38:55 pm от Marie »
Alexandra
*
ох благодаря ви момичета, само дано тоя загубен Фризовом успее да се разтвори, че аз в къщи го бъркам с лъжичка иначе няма разтваряне. Преди с моя мъж го слагахме в шишето и шейкирахме из целия апартамен такааааааааа хуууубаво да се разтвори, а то направо се газира, горкият ми бебок здраво го пълнехме с газове.
Ще купя термос и вече спокойно можем и да се престрашим да поизлезем навън. :lol:
*
Стефи, има ги тези дозаторни кутийки и на разни други марки, да не кажат, че авентските налагаме сега :) иначе, аз съм точно с авентска и съм страшно доволна, практично нещо си е, за излизане на вън и пътуване е идеална.

В термоса не нужно чак да дозираш водата, и повече да сложиш - после нали има разделения на шишето. Аз обикновено гледам да имам малко повече вода. И щом с лъжичка го разбиваш - ми какво, взимаш си и една лъжичка :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Ооооо, Мари, нищо подобно, аз съм толкова самоиронична и самосъркастична, че чак понякога си се обиждам на себе си. Просто пропуснах да сложа емотикон с усмивка примерно и глей кво стана :)
Няма такова нещо. Не се сърди, естествено, че си права в много отношения и за себе си, аз пък за мен си и така. Напротив, добре е да има различни мнения и който не е съгласен - казва, обсъжда...
 :croc:

Аз за Витоша бях напълно сериозна и за парковете.
*
Цвети, аз имах предвид обикновена авентска кутийка, не дозатор :wink:
аз такова чудо нямам :lol:
*
Ееее, неее, аз ли само сега ще съм сноб, дето имам и таквоз чудо :lol:
Ама, Стефи, вие се кърмихте до късно и не ти е била нужна - но, който храни с АМ, е наистина много практична.
*
Да бе, поради тази причина не ми е била нужна :)
Аз снобарията не я разбирам като да си улесняваш живота, нормално е човек да купува практични неща :wink:
За снобария мога да ви говоря много, в нашата градинка 80% от мамите са такива, ами ако искате ми вярвайте но я заобикалям от далече. Онзи ден си мислех чак толкова ли съм се променила, но преди можех да си говоря с всеки, т.е. винаги съм намирала общ език с хората,радвах се да общувам с различни хора, а сега умишлено ги избягвам някой, ето например мамите от градинката ни, ами не ми е приятно, защо да се насилвам, по-добре сами с Деси отколкото такава компания.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."

С този социален маркетинг си притъпяваме природните инстинкти на родители.
Смляно инфо, снимка, линк от къде да го купиш. Жива реклама.
А тогава къде остава твоето майчинско-експериминтаторско настроение да вземеш на детето си нещо, което може да му хареса. Като 3 орехчета и една дървена лъжица, например?
Как тогава сам тренираш цензурските си качества на родител-това може, това не?




Мари, кефиш ме както винаги :D

в този хм, магазин Джъмбо влязох само веднъж и се почувствах като в ПВЦ магазините за 1 лев, ама за детски стоки...изключително отблъскващо място.


Лан, най-искрено се надявам всичко с детенцето да е наред!
« Последна редакция: Януари 31, 2008, 13:20:41 pm от manhattan »
За снобария мога да ви говоря много, в нашата градинка 80% от мамите са такива, ами ако искате ми вярвайте но я заобикалям от далече. Онзи ден си мислех чак толкова ли съм се променила, но преди можех да си говоря с всеки, т.е. винаги съм намирала общ език с хората,радвах се да общувам с различни хора, а сега умишлено ги избягвам някой, ето например мамите от градинката ни, ами не ми е приятно, защо да се насилвам, по-добре сами с Деси отколкото такава компания.
О, Стефи добре дошла в отбора! Аз за 7 месеца майчинство, бях говорила точно с 2 майки в парка. И на мен разговорите с детето са ми много по-приятни, отколкото такива с откровени простакеси или превзети недоказани фръцли.
Violet, само да кажа нещо от опит с АМ, че при нас много се налагаше да храня извън вкъщи заради многото прегледи и процедури на Мия. Най-добре си вземи термобокс, така като сложиш топла вода в шишето, тя след 3 чаша все още е достатъчно топла, за да се разтвори млякото, но не е гореща. Ако сложиш в термос току що преварена вода, задължително трябва да имаш и студена, защото след 3 часа тя ще е много гореща, за да се дава директно на бебето. Поне моят термос запазва водата топла много дълго -около 10 часа.
<br />[link=http:
*
Цветенце, тъй ли излезе?  :lol:  :lol:  :lol: Сладурка!  :P

Който е готвил спанак, да казва как го е готвил? Ама бързо, че ми е на котлона!  :lol:

Аз имам 3 дружки в парка.С другите по градинките не говоря, щото те не ме харесват-ходя дебела, без грим и без ток.

Първата е голяма простакеса, чак ме кефи с комичността си. Най-обича да ми изнася беседи как да си гледам Аличката. Аз съм добра актриса: като облещя едни комбали, като зяпна една уста и слушам ли, слушам. Понякога, докато я слушам как това-така, онова-онака, ми идва на ума за вас, тук. Като си помисля как ще се пукнем от смях, ако ви разкажа какъв ценен съвет съм получила, и се налага двойни усилия да полагам да ми останат комбалите облещени и устата виснала.

Втората пък е изтрещяла и само за нейното бебе говори. Всичко му било марково! И как педиатърката я хвалела как добре си гледала детето. Как по книга вървял...Иде ми да й направя комплимент-ако беше момиченце, щеше да проходи с книгата на главата! Поне е старателна, туй-онуй мога да науча от нея.

Третата пък е хептен изтрещяла, щото така истерично го приспива това дете в парка, че чак не мога да й се начудя. Като пружинка обикаля по алеите  и друс-друс-друс, друс-друс-друс. Аз нейното бебе не съм го видяла, завито е все през глава. С тази майка сме само на помахвания през дръвчетата и толкоз, то от друс-друс друго не ни остава време да правим.

Харесвам си ги и трите. Като Фанта ми действат-освежително.

 :P

 
Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
спанака е за адашката, нали?

задуши го с много малко вода, на слаб огън. не знам какво друго яде Али, за да прибавиш... важо е да запазиш бульончето, защото там е отишло всичко убаво :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Marie, да ти кажа, описаните от теб мами от тип А, Б и В май се срещат равномерно разпределени по всички градинки. и при нас имаме от трите типа :)

да добавя още тип "майка-непукистка" - детето реве някъде (в количка, в пясъчник, в храсти, в локва), тя си бичи лафчето и си пие кафенцето. накрая някоя друга майка не издържа, отива и утешава детето й.

хех, то си стана "матрял" за проучване :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Мари, аз тоя тип дето ми казват как да си гледам детето и с какво да го храня, най-много ги обичам, :lol:

Предполагам ядете картоф и морков, но първо свари картофа и моркова, след това прибави спанака, защото на него му трябват няколко минути (говоря за замразения), малко мазнинка и готова ти манджа :D
*
Айде, манджата готова!  :lol: Ох, да не се смея така истерично! Чакай да се засрамя!  :oops:

Бреее, момичета, много ми е негативен доклада за София. Ще се изплашат колегите, няма да искат да дойдат!

Джамке, Ман, Стефи, Лейди, Фуси: казвайте, бре, къде извеждате децата за външни забавления освен градинките и Витоша? В моловете има ли кътове за игра? Други места за деца?
Alexandra
*
Мари, в Редута имаме няколко детски клубчета, там я водех често като вали и не става за разходка, но сега не я водя заради грипния сезон :wink:
На Витоша сме я водила няколко пъти, много се кефи да се пързаля с шейната :lol:
Борисовата, южния, нашия парк в Редута, ами това е...
*
Стефи, какво представляват тези детски клубове? Закрито, открито? Родителят седи и пази?
Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Бреее, момичета, много ми е негативен доклада за София. Ще се изплашат колегите, няма да искат да дойдат!

що бе, Мари? чужденците много се забавляват в БГ - "the drugs come easy, and the girls come cheap" :( :D


детските клубове, обикновено са смесен вариант вътре/вън. аз досега, обаче, не съм намерила около нас. пък и все са май за по-големи деца 1.5-2
*
Нашите за закрит вариант :lol: Има отделна зала за игра с много и разнообразни играчки, там ги занимават/пазят 1,2 момичета, в зависимост от броя на децата към момента. Деси я водя там от 11 месечна, но взимат и по-малки, стига да могат да се предвижват сами, защото ако са само седящи трудно е да ги забавляват, да ги пазат от по-големи дечица и т.н.
Майките седят в кафето отпред, има монитор на който виждаш цялата зала. Има вариант също да оставиш детето и да тичаш по задачи, не е задължително да си там.
Деси много се забавляваше, играла си по час-два без проблеми.
*
Момичета, идвам да се отчета :)! Както винаги Вие ми носите късмет и това, заради което отидохме на изследването не се потвърди. Т.е. добре са му размерите на вентрикулите и Малчо няма хидроцефалия. Обаче има леко увеличаване на течността м/у мозъка и черепа и ще ходим на консултация с невролог, но според този лекар, който прави изследването това е физиологично и ще се израстте с възрастта. Голямата глава се обяснява с големият мозък - т.е. всичко е съразмерно!
Благодаря Ви искрено и дълбоко за подкрепата! :DНадявам се никога на никоя мама да не и се случва да се притеснява за такова нещо! Пожелавам на всички ви - само леки настинки и по някой друг сопол и нищо друго, защото е страшна мъка и голямо притеснение. Беше ме и страх да споделям дори и с най-близките.
Така, прегъщам Ви всички  :bighug:, вашата положителна енергия ми помогна много! :balk_21:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Много се радвам за малкия, Лан!
 :)
Дано повече да няма притеснения от този род!





We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
браво, браво :D
ами умно си е детето, какво сега :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Lan, чудесна новина! радвай се сега спокойно на доброто детенце! пожеланието ти е много хубаво.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Лани  :hug2:, камък ми падна!
Прегръщам те силно!
Нагушкай това умно момче Цецко от нас!
 yahoo_17Живи да сте, здрави да сте всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Лани, радвам се за вас! Айде вече без такива притеснения!

Цитат
За снобария мога да ви говоря много, в нашата градинка 80% от мамите са такива, ами ако искате ми вярвайте но я заобикалям от далече
Стефи, аз все си мислех, че в твоя квартал народа е малко по-интелегентен.
Ела да гледаш ко става у село Обеля.Малейййй. Само се надпреварват коя по-скъпа количка да извади, коя по марково шише и все в тоя порядък. Обаче: млякото в Чиковско анти колика шише или Авент-а мръзне три часа в колата и се дава на бебока. За захранването и сокчетата - то ясно - я изкара бебето до втори месец само на кърма или АМ я не /признавам има и изключения/. Можеш да чуеш всякакви безумни съвети.
Тук има нова мода - детето в столче за кола /та да видят хората явно че имат и такваз придобивка/, количката в колата, бръм до кафето, слизат, вадят количката от колата  и слагат детето в нея, след което следва пиене на кафе и лаф. Бахти разходката.
Мен общо взето ме гледат като извънземно /особено септември-октомври когато градинката ми беше нещо и кат офис/,  но не ми пука.
*
Браво, Лани! Страхотна новина  :) Да нацелуваш малкия змей по дупето!
*
Чудесна новина Лан, много се радвам, че малчо е добре :D

Лейди, к'во да ти кажа, същата работа която описваш.
Десита, честита ви първа годинка! Много късмет на малката госпожица. Вигантол давах някъде до навършване на година, но най-добре се консултирай с педиатъра си да погледне как е фонтанелата ви. Нашата фонтанела се затвори на година и 3 месеца.
Фонтанелата й се затвори рано, някъде към 10 месец. Педиатъра ми каза да й давам по 1 капка зимните месеци до навършване на 3 години  8O. Ама на мен това ми се струва мноооого. Освен това знам и мнението на д-р Бърди относно вит.Д, та затова много се обърках какво да правя  :?


*
Лан,толкова се радвам за вас!!!Много!Целувки на Цецко :).

Мари, в кината Арена също има място за децата.Оставяш ги и можеш да гледаш филм или да хапнеш в заведенията в същата сграда.Дано съм била полезна.
*
Много се радвам за Лан и детенцето й! Браво!

Момичета, да питам едно нещо. Прибира се майка ми от работа и ми казва, че лекарката й нещо говорела, че за бебетата вече ще има всеки месец кръвна захар, 2 пъти очен лекар до годинката, 2 пъти уши, 2 ортопед. Ама не било много сигурно. Някой да знае нещо? Щото аз казвам на майка ми, че в София водите децата на очен профилактично, но тука нямало специалист и не се полагало по каса...Пък сега май щяло да има. Да сте чули нещо?
Alexandra
*
здравейте и от нас с Емо :)

да ви питам за играчка над леглото какво е по-добре - с пластмасови или плюшени животинки? аз мислех, че плюшените са опасни ако почне да ги яде да не се задави с части от "плюша", ама сега като чета за пластмасата, май не е добре. аз щото му взех една с платмасови меченца, ама няма да му давам да ги лапа.

а какво е мнението на бърди за витамин Д? извинявам се, че се повтарям, ама едва ли ще го намеря, темите му са толкова обширни. на нас засега не са ни предписали, но чувам, че на зимните бебета им предписват след първия месец.

Прекрасни новини Лан, дишай вече спокойно и се радвай на детенцето си.


Момичета, да ви попитам, от кога зашочнахте да давате жълтък и по колко.
Благодаря

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Лан, радвам се за вас много. Браво на малкото юначе, оттук нататък само хубави неща да ви се случват.  :D

На единия близнак играчката над леглото е с пластмасови пеперуди и разни там други джаджи, а на другия е с палачьовци от плат. Много им се радват, това е най-важно. А и те нямат достъп до тях, освен да ги гледат и да им се хилят.  :D

Аз пък съм нова в квартала и си въртя кръгчета сама в градинката, даже така се разтоварвам.
Днес Хриси плака много /бяхме с ini и Дара заедно на разходка  :D/, принудих се да го извадя и да го гушна, и той естествено спря да плаче, започна да въздиша и заспа в мен. Покрай нас минаха две жени и ужасно гадно се изсмяха :x и взеха да се побутват една друга и да си обръщат главите. Кое беше смешното?  :x Общо взето погледите към нас са много любопитни, и все надничат в количката, а някои открито ме съжаляват как съм се справяла сама с тях.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Цветенце, тъй ли излезе?  :lol:  :lol:  :lol: Сладурка!  :P

е вярвам всички тук имаме възможност да шегуваме :wink:
*
Лан, много се радвам за вас и ти желая от сърце да нямате вече такива сериозни притеснения!
*

Момичета, да ви попитам, от кога зашочнахте да давате жълтък и по колко.
Благодаря

Всеки различно. Зависи кога си започнала да захранваш. Аз смятам след 10-20 дни да дам, т.е. към 7 месеца и половина-осем. Започва се с трошичка, после четврътинка, после половинка и така до цял желтък в пЮрето.
Alexandra
Лан, браво мила, чудесна новина! Айде вече стига с притесненията и се наслаждавай на тоз умник Цеци :lol:

А за градинките - тук е същото. Аз за сега евентуално се разхождам с една млада баба, дето е в "майчинство", щото щерката бачка, а бебо е на 6 мес.
*
Момичета, да питам едно нещо. Прибира се майка ми от работа и ми казва, че лекарката й нещо говорела, че за бебетата вече ще има всеки месец кръвна захар, 2 пъти очен лекар до годинката, 2 пъти уши, 2 ортопед. Ама не било много сигурно. Някой да знае нещо? Щото аз казвам на майка ми, че в София водите децата на очен профилактично, но тука нямало специалист и не се полагало по каса...Пък сега май щяло да има. Да сте чули нещо?
Децата до някоя година (не знам до коя) могат да посещават специалист неограничен брой пъти!!! Ако ти се налага 10 пъти очен (дано никога нищо де :) ), можеш да си вземеш 10 направления!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Лан, чудесна новина за изтерзаната ти душа  :hug2:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Чудесни новини Лан! Айде това да е краят на всичките ти тревоги. Целувки по петичката на малкия Цецо!

Това за градинките и майките ми е болна тема и на мен.
Тука покрай мен има 2-3, които под разходка разбират пътя до барчето и обратно :?
Ах, да дойде пролетта как ще щурмувам морската градина, макар и сама...
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Lan миличка, много, много се радвам за добрия резултат.  :D  :D  :D Нацелувай миличкото бонбонче. Прегръщам те


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
До мамите с цикъл след раждането- кога отидохе за цитонамазка, аз този месец вече си имах стандартен цикъл и се чудя да видя ли как ще е следващия или да отида на преглед и да си пусна цитонамазка?
А мамолог кога?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Браво Lan, много се зарадвах като прочетох! Целувки за умничето ти!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
До мамите с цикъл след раждането- кога отидохе за цитонамазка, аз този месец вече си имах стандартен цикъл и се чудя да видя ли как ще е следващия или да отида на преглед и да си пусна цитонамазка?
А мамолог кога?


Аз ще ходя след две седмици при док за тези неща. Моя МЦ се нормализира и е редовен вече, но аз не съм кърмила и може би затова. На мамолог кога се ходи обаче - не знам.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
До мамите с цикъл след раждането- кога отидохе за цитонамазка, аз този месец вече си имах стандартен цикъл и се чудя да видя ли как ще е следващия или да отида на преглед и да си пусна цитонамазка?
А мамолог кога?


Аз отидох миналата седмица, т.е. половин година след като се възстанови цикъла :oops:
а някакви кръвни рутинни изследвания ще пускаш ли? аз съм много изморена последно време, доста повече от нормалното, трудно се съсредоточавам, вие ми се свят често, та трябва да взема мерки, а всеки ден отлагам.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Лани, чудесна новина мила! Дано нямаш повече такива притеснения.

Да ви питам, знаете ли къде може да се провери защо не ми
превеждат детските? Има ли изобщо телефон за такова инфо?

Пипи, нашата играчка над леглото е с плюшени животинчета, но
както е писала Каси, няма достъп до нея, тя е само за гледане :D
Витамин Д тук масово се предписва по 2 капки дневно, а Бърди смята,
че по 1 капка е достатъчно, ако пък се храните с АМ не е нужно изобщо.
*
Лан, много се радвам, че са се разсеяли съмненията ти. Целувки на Цецича, умник е от малък и тва е. :wink:

Мини, аз си ги направих преди един месец. Цикълът ми се възстанови преди седмица, въпреки че още сме изключително на кърмене. Единствено на мамолог мисля да отида няколко месеца след като преустановя кърменето. Чела съм (мисля че тук, във форума), че е хубаво да се изчака 6 месеца след като спре кърмата.

За майките в градинката - аз съм невероятна късметлийка. :D Общувам само с готини майки и бъдещи такива, с които общо взето сме на един акъл. Всекидневните разходки са истинко удоволствие за мен. Всяка хвали хлапето си, след това обсъждаме злободневни теми, после оплюваме свекитата (по мъничко де :wink:) и накрая снимки за архива и за най-любимата тема Снимки на нашите деца. За да не ми завиждате много, ще ви кажа, че и вие общувате с тях (макар и виртуално), защото те са момичета на Зачатие. И благодаря на Форума, че ме срещна с тях.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
За да не ми завиждате много, ще ви кажа, че и вие общувате с тях (макар и виртуално), защото те са момичета на Зачатие. И благодаря на Форума, че ме срещна с тях.

:hug2:Банда, не мога без форума и вас, ни ден!
 :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Да ви питам, знаете ли къде може да се провери защо не ми
превеждат детските? Има ли изобщо телефон за такова инфо?
На теория има някакви телефони, но до сега никой не ми е отговорил в Пловдив, в София обаче е различно (сестра ми работи личен състав и редовно звъни на Софийското НОИ). Та с една дума - най-добре се обади във фирмата и помоли те да се задействат. Имат опит  :lol:, особено ако работодателят ти е голяма фирма. Телефоните ги има на сайта им!
*
Пипи, нашата играчка над леглото е с плюшени животинчета, но
както е писала Каси, няма достъп до нея, тя е само за гледане :D
Витамин Д тук масово се предписва по 2 капки дневно, а Бърди смята,
че по 1 капка е достатъчно, ако пък се храните с АМ не е нужно изобщо.


мерси за отговора, надин!
ще обсъдя значи с педиатърката като стигнем до този момент. само на кърма сме.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Мерси Лани, значи пак в НОИ да звъня. А случайно да знаеш
дали са същите телефони като за болничните?
И всъщност там могат ли да ми направят справка на IBAN-a, да
не съм го объркала нещо :?

Сия  :balk_21:
« Последна редакция: Януари 31, 2008, 22:50:15 pm от Nadyn »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Ох, Сия тъй ама според моята гинеколожка тук, която ми следеше бременността, хубаво е поне един цикъл да имаш след раждането и минимум 6 месеца, тъй като шийката на матката участва активно в родовия процес и евентуално могат да се получат някакви фрапиращи и неверни резултати от цитонамазката, но може би това важи за нормалното раждане де, за това исках да чуя и вашето мнение.
Цвети, ПКК мисля да пусна след като спра да кърмя- да се надяваме, че до напролет ще се справя и с това. А ти задължително в най-скоро време го направи, пък и направи и един тест, ако нещо има съмнения в тази посока  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Момичета, като ви чета и лекинко ви завиждам за разходките с други мами. Тук(в квартала) за жалост е изключително рядко да срещна майка с количка. Чудно ми е тези хора къде си извеждат децата. А и почти няма паркове в нашто село.

Мини, за цитонамазката тук препочъчват да се направи до 2месеца след раждането.
Лан, и на наш Алекс му е малко голямка кратунката, но какво да се прави, повечко ъкъл имат, дано след време да го използват пълноценно :wink:.

Имам въпрос към майчетата, които са ползвали на Памперс Актив Фит 3ката, доволни ли сте? Че днес са ми пратили 2бройки и ваучери за зарибявка :wink:.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
За майките в градинката - аз съм невероятна късметлийка. :D Общувам само с готини майки и бъдещи такива, с които общо взето сме на един акъл. Всекидневните разходки са истинко удоволствие за мен. Всяка хвали хлапето си, след това обсъждаме злободневни теми, после оплюваме свекитата (по мъничко де :wink:) и накрая снимки за архива и за най-любимата тема Снимки на нашите деца. За да не ми завиждате много, ще ви кажа, че и вие общувате с тях (макар и виртуално), защото те са момичета на Зачатие. И благодаря на Форума, че ме срещна с тях.


Сия слънце,  :bighug:


*
А случайно да знаеш
дали са същите телефони като за болничните?
И всъщност там могат ли да ми направят справка на IBAN-a, да
не съм го объркала нещо :?
Да точно същите. Надали ще направят справка за IBAN-а по телефона. Най-малкото нямат право по закон, защото това си е твоята лична сметка, а те не могат да са сигурни, че ти си от другата страна на линията. Когато си подава документите нали ти искаха една бланка от Банката - Удостоверение, че си си открила сметка. Е, там не може да е сгрешено!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!



на Пипи и :babyflips:Емко в тази тема!

Нашата играчка над леглото е тази:



с нея се приспиваме и забавлваме!
Аз мисля, че това е по-удачния вариант с меките "въртялки"
защото и да реши нещо да пада играчките са и от памук, а пластмасата е грубичка!
От опит го казвам, на нас ни се е случвало!

За качеството, тя ни е в наследство ние сме и 5то бебе.
Преди девет години когато кръщелника се роди му я подарихме
цветовете и материята не е мръднала, а клоуните са прани мнооого!

Вигантол ние започнахме да пием *2 капки от втория месец!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
На мамолог се ходи минимум 5-6 месеца след спиране на кърменето! Това от мамолог го знам.

За общ гинекологичен преглед -не знам. И да ви кажа хич не ми се ходи в Ямбол при онази лекарка дето ми изписа 2 курса антибиотик, за да спука задържан фоликул. Ке чакам до София я! Или ке додам специално. Тук не отивам.

Сия, я кажи ти къде си? Леле, щом сте от нашия форум, значи и нас пообсъждате малко! Леле, леле!  :P
Alexandra
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мари :lol:, да изпреваря Сията  идвай насам в Красноселско-Бъкстонския вилает вилнеем! :lol:
Съвсем правилно предполагаш, :P точка 1ва от дневния ред е "Зачатие"

Момичета сигурно сте го гледали, но аз го предлагам на вашето внимание  :wink:ЦЪК , майко мила какво ли ни чака! 8O
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Този месец и на мен ми забавиха майчинството - досега не се е случвало!
Отдавам го на един репортаж наскоро, в който се обясняваше как 30-дневния срок, в който НОИ трябва да ти преведе парите, отпада, което аз го разбирам, че няма срок 8O
Здравейте момичета!
Рядко пиша,но малкия е превзел цялото ми време,дори домакинската ми работа често изостава,а и от 5дена е болничък-свива се,пъшка,по малко повръща,въобще не спи и иска да го нося по цял ден на ръце.
Според педиатърката ни това са обострени колики.При 3 навършени месеца нормално ли е да има все още колики и те да се засилват,как е(било) при вашите дечица?
Искам да се посъветвам и за още нещо-през 3месец Ангел качи само 650гр.,което много ме притесни,а вече не иска и да се храни 6 пъти през 3часа ,а 5пъти по различно време,според вас това нормално ли е?
Хубав,спокоен ден!
Целувки за дечицата Ви!
*
Мише, от къде го намери това ревящо хлапе :lol:.Добре си ни е сега на разходките, бутаме си количките, мирно и тихо е.После какво шоу ще е :wink:!
Баксиса, ако са колики, да не си яла нещо,което ги е предизвикало?Иначе предполагам,че е нормално да яде по 5 пъти вече :?.
Пипи,нашата играчка е пластмасова.Понякога,когато му оправям завивката през нощта или го вадя ги удрям и те вдигат шум и това не ми харесва.Аз съм ЗА плюшените,а и както е писала Мишанта,ако паднат поне са меки.
« Последна редакция: Февруари 01, 2008, 09:52:08 am от joshi »
Пипи, Мия имаше и пласмасови и меки играчки за въртележка. В началото ги сменях, за да й е по-интересно, но когато започна да ги достига и съответно да ги дърпа, оставих само меките. С другите можеше да се удари и да се нарани.
Мини, на цитонамазка ходих почти 1 година след раждането -тогава се организирах. Иначе цикъл си имах от втория месец.
Лан, миличка, чудесна новина. Много се радвам за вас. Знам колко е напрегнато и гадно да ходиш по подобни изследвания. :D
baksisa, чувала съм, че някои бебета имат колики до 6 месечна възраст, просто при всяко бебе е различно. дано да спрат скоро. Иначе мисля, че е нормално вече да прави по-голяма пауза между храненията и да наддава по-малко.
Сия, за детските провери първо в районната социална служба. На мен ми бяха оставили един телефон там, защото ме връщаха 4 пъти за най-различни документи.
<br />[link=http:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Еййй страшно хлапенце. Ама какво артистче е, може и някой ден да го гледаме в някой холивудски филм  :lol:  :lol:  :lol: Мен  честно да ви кажа момичета не ме е страх от тези изпълнения, нито от това какво ще изпотроши в къщи, или че е разхвърляно, или че трябва да я преобличам по "сто" пъти защото се е изцапала. Само да ми е живичка и здравичка. Пък от възпитанието никой не е избягал и тя няма да избяга.  :D


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Днес Алекс на Ганка става на 2 годинки!

Да е здраво и щастливо детенце!

Гане, честит празник!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Гане, честит рожденик! Да ти е здрав и много усмихнат!
Весел празник ти желая от сърце!
*
Честит рожден ден на Алекс!
Да е много послушен и да радва мама и тате!
*
Сватя, да е ти е жив и здрав малкия рожденик! Да папка, да слушка, да расте голямо, умно и силно момче! Адашката му праща специални поздрави и целувки. :wink:

Мари, групата е много голяма и обхваща Бъкстон, Красно село, Борово, Бели брези. Често имаме гости от Лозенец (за сега 2 в 1) и от Световрачене. Ама приемаме и от други квартали. Всички са добре дошли, независимо дали бъдещи или настоящи бременни и майки.
*
Честит рожден ден на Алекс! Гане, да ти е жив и здрав, да ви слуша много и вие него!

Лан, много се радвам че всичко с Цецко е наред, дано повече да нямате такива тревоги.

Мари, групата е много голяма и обхваща Бъкстон, Красно село, Борово, Бели брези. Често имаме гости от Лозенец (за сега 2 в 1) и от Световрачене. Ама приемаме и от други квартали. Всички са добре дошли, независимо дали бъдещи или настоящи бременни и майки.

Ние сме в Славия, ако ни искате някой път може да наминем да се запознаем лично, само май първо ще трябва да взема свидетелство за правоуправление на количка, че нещо трудно се справям (с кенгуруто ми е по-лесно, но диването вече взе доста да ми тежи).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Честит 2ри рожден ден на адаша Алекс! Да расте здраво, умно и весело хлапе!
« Последна редакция: Февруари 01, 2008, 11:50:53 am от mecheto »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Gane, честит рожден ден на МАЛЧО. Да порастне здраво, щастливо и прекрасно дете. Да слуша много красивата си майка, да я дари с много обич и хубави мигове. Да е палав и лудетина, да е винаги усмихнат и да го съпътсват само хубави неща. На теб поелавам да го дариш с другарче в живота и да сте винаги щастливи заедно. И три дни яли пили и се веселили  :lol: /демек - приказен живот ви желая/
 :hug2:



Накой знае ли нещо за най-доброто ми виртуално другарче tanja  :?

Lan, браво на Цецко - той е мъж - един път, няма да се дава! До тук с проблрмите, казвам стига :)

*
Охо, Гането днес има рожденник! Честит рожден ден на Алекс! Да расте здраво, умно и добро дете! Гане, наздраве и от нас!  :D

Мишанкееее! Днес е 1 февруари, остават 3 пълни месеца до летните дрехи! Айде на диета, а? Ама заедно, щото аз сама нищо не мога да направя. А така, като сме двете, ще се окуражаваме една друга. Как стана така, че родих на 71 кила, спаднах до 63-64 около притесненията по преместването, и сега пак съм 70! Голямо плЮскане, значи!

Сия и компания, браво на вас! Хубаво е да ходиш на разходка с хора, които познаваш. Ако дойдем в София, ще се присъединя с удоволствие, но ви предупреждавам, че съм много бърборива!  :lol:
Alexandra
Честит рожден ден на Алекс!
Да е жив и здрав!
Весел празник!
*
 :D Gane, да ти е здрав Рожденикът! Много да те слуша и да расте щастлив за радост на мама и тате!
*
Момичета, от кога мога да оставям Цветомир да спи по корем? Сега е заспал така и аз съм все при него, да го следя  :(.
*
Лан, не можеш ли да го обърнеш? Ще се събуди ли? Не знам точният отговор, но ако е ял скоро, може да си притиска коремчето и да повърне. Аз бих се опитала да го завъртя.
Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Ганеш, жив и здрав голям юнак Алекс!!! цели 2 годинки :D много радост ви желая!

Мини, на мамолог се ходи 6 месеца след спиране на кърменето. цитонамазката я правих на 5 месец след раждането. не зная какви са изискванията за срок. имах вече 2-3 цикъла.

Мари, обсъждаме ви всички и то яко хахахах :D ама само с усмивка и мили думи :D добре си ни дошла в нашата групичка.

Лан, остави детето спокойно да спи. голям е вече за това, от което се притесняваш. той е един умен малък мъж и си знае работата :D
*
лан, има бебета, които предимно така предпочитат да спят - Стефито на Мини, мисля и Андрея на Васи също, може Цецко да е и той от тяхната партия :)
Симона много често също заспива по корем, аз обаче винаги преди да легна гледам да я обърна по гръб, защото през нощта се събужда - иска да се обърне, но на гръб не може още. Мисълта ми е, че можеш внимателно да го обърнеш, ако е заспал дълбоко, няма да се събуди, и ако това ще те направи по-спокойна :D но все пак и той е човек бе, нормално е да му се доспи по корем или в разни други пози :lol:
*
Честит рожден ден на малкия-голям Алекс, да е много здрав и палав :D
*
Момичета, седя си аз гладна пред компа и са ме налегнали едни такива мисли... и поаднах на това  писание и работата съвсем се отече...

Ръцете ми заети бяха през деня.
Не можех да играя или да ти почета;
Когато молеше и канеше ме ти,
за теб минутка аз не отделих.

Днес кърпих дрехите и сготвих,после прах,
ти дотърча с рисунка и със весел смях
и каза:"Мамо,виж каква шега!"
Аз рекох:"Синко,чакай малко,не сега".

Внимавам хубаво да те завивам,
молитвата като си кажеш и излизам,
на пръсти отивам лампата да загася -
а трябвало е още миг да постоя.

Животът кратък е,годините летят и изведнъж -
момченцето пораснало е и е вече мъж.
Не е край теб с молбите си безкрайни
и не споделя скъпоценните си тайни.

Албумите с картинки са прибрани,
игрите до една са изиграни.
Молитвата вечерна,целувка за нощта -
това са вече минали неща.

Ръцете ми,заети постоянно,
сега притихнали стоят.
Тъй бавен,муден,празен е денят.
Да можех да се върна и да сторя
онези нещица,които искаше ми ти с:"Мамо,моля!"

********************************************************
Тази сутрин ще се усмихна,когато видя лицето ти и ще се смея за да не заплача.
Тази сутрин ще те оставя да облечеш каквото искаш и ще кажа колко добре изглеждаш.
Тази сутрин ще зарежа прането и ще те заведа в парка да си поиграем.
Тази сутрин ще оставя чиниите в мивката и ще седна до теб да ми покажеш как се реди този пъзел.
Днес след обяд ще изключа теелефона и компютъра,няма да крещя, дори и тон няма да повиша.
Днес след обед няма да се тревожа какъв ще станеш когато пораснеш.
Днес след обед ще отидем в МакДоналдс и ще си поръчаме две детски менюта с две играчки.
Тази вечер ще те държа в прегръдките си и ще ти разкажа за твоето раждане и за това колко много те обичам.
Тази вечер в банята ще те оставя да се намокриш и няма да ти се карам.
Тази вечер ще те държа дълго в прегръдките си и ще пропусна любимите си теливизионни програми.
Тази вечер ще те целуна и ще благодаря на Бога че ме е дарил с най-хубавия подарък.
И ще се замисля за майките и бащите,които търсят изчезналите си деца,за тези които стоят да гроба на детето си вместо до неговото легло,и за тези родители които седят в болничните стаи ,гледайки как детето им страда.
И ще ти кажа лека нощ,и ще помоля Бога за още много дни,които да се забавляваме заедно.....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
ох, Стефи, знам го това...
навлизаме в цикъла - Добра майка ли съм??? и така до края...
*
Не, напротив, аз съм най-добрата майка :D
тук иде реч за друго, а и моите мисли са в посока колко бързо лети времето и как вчера беше на 3м., а вече е минала 1 г. почти без да разбера :wink:
Колко прекрасни мигове сме преживели без дори да се замислим за тях, колко други сме пропуснали...
та така...
Гане, да ти е жив и здрав рожденика! Да има прекрасно детство и много да ви радва!
Лан, мисля че вече няма проблем да го оставяш да си спи както му е удобно. Някои бебета наистина много обичат по корем. Мия е в другата крайност -ненавижда да стои по корем изобщо и даже от зор първо се научи да се обръща от корем по гръб още на 4-5 месеца. Сега много често спи само на дясната си страна.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
освен вечната тревожна мисъл за това, как бързо лети времето, на мен постингът на Стефи ми навява мисли за подредбата на приоритетите и моите грешки в нея често пъти.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
4естит 2-ри рожден ден на Алекс да расте здраво, умно и послу6но дете и да е с много късмет ...
StefiZ толкова е хубаво (4е 4ак ми се приплака) ,мда трябва да осъзнаваме по 4ести4ко какви сме късметлиики ,за6тото имаме прекрасни и здрави де4ицаи дано така да е и  за в бъде6те и да се раждат само здрави бебенца ...
Да загуби6 роденето си дете или да го гледа6 как страда болно цялото увито в системи  от това по ло6о нямаааа :balk_146:...
Наскоро тук има6е дарителство за децата болни от миковисидоза(генети4на болест),много тъжно ,много деца си отиват ,много млади хора и все о6те няма ле4ение ,а само подържа6та терапия ,за6тото да се присъди бял дроб е много сложно (4ака се с години ,а някои недо4акват :().Дано медецината напредва колкото се може по бързо и да се намери ле4ение на коварните болести ...
А в Италия 6тели да приемат закон преди да се върне ембрион да се изследва предварително ,от евентуални аномалии и генети4ни болести ,но както винаги църквата е против :( та водят дебати сега ...
Весело прекарване не week-end a от нас
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Честит рожденик на Гането! Да расте жив и здрав, много послужен, да радва мама и тате!

Ние днес ставаме на цели 6 месеца! По този повод черпим виртуално: :kaos7:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
о, всяка майка е най-добрата за детето си. но нашите съмнения ще ги има винаги. именно защото времето лети...дали не трябваше да го гушкам повече? дали го чувах винаги? дали посрещнах всяка нужда? дали му четох достатъчно? дали...дали...дали...
и някой ден отговорът ни ще е - НЕ. защото всичко е отминало, а няма да ни е стигнало...
Честит рожден ден на Алекс.
Да расте много здраво момче, щастливо и умно.


Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Честит втори рожден ден на малкия Алекс!
:D Gane, да ти е здрав Рожденикът! Много да те слуша и да расте щастлив за радост на мама и тате!

Лан, моята щерка реши така да спи като започна сама да се обръща от гръб на корем (някъде към края на втория месец). Обръщах я като заспи и или ревеше, или през нощта пак си лягаше по корем. Зора беше да мине някой друг месец, в който вече да видя, ме сама може да си върти главата спокойно и няма да се задуши. Тя спи изцяло и само по корем. С много редки, единични случаи и те са когато е при нас в леглото.

Стефи, това стихотворение много ме разчувства.  :(
И аз се старая приоритет №1 да ми е детето. Когато плаче да го утеша. Да си поиграя с нея. Да й отделя нужното внимание, та даже и в повече. Домакинската работа ще почака. На който не му харесва да не идва у нас  :lol:. Както и всичко друго може да почака. Но факт е, че колкото и внимание да отделяме, когато децата пораснат ще си казваме, че е можело още да им отделим. Но поне ще се постарая да дам, колкото се може повече. Е, без да заличавам личността си в името на детето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

:D Gane, да ти е здрав Рожденикът! Много да те слуша и да расте щастлив за радост на мама и тате!

Лан, моята щерка реши така да спи като започна сама да се обръща от гръб на корем (някъде към края на втория месец). Обръщах я като заспи и или ревеше, или през нощта пак си лягаше по корем. Зора беше да мине някой друг месец, в който вече да видя, ме сама може да си върти главата спокойно и няма да се задуши. Тя спи изцяло и само по корем. С много редки, единични случаи и те са когато е при нас в леглото.
...

Мноооооооо съм добра в цитатите  8). Да се чете:  :wink:
Момичета, от кога мога да оставям Цветомир да спи по корем? Сега е заспал така и аз съм все при него, да го следя  :(.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Честит рожден ден ан Алекс! да расте здрав и силен и умерено послушен :wink:

мише, благодаря за топлото посрещане!

това стихотворение и мен много ме разчувства. като се връщаш в миналото сигурно винаги има за какво да се упрекваш и да мислиш - а ако бях постъпила иначе... важното е да са ни живи и здрави дечицата, да им се радваме всеки миг, защото времето наистина лети.

*
Не бе хора, защо трябва да се връщаме назад, защо трябва да си задаваме въпроса "дали", не, не трябва, защото ние правим най-доброто за децата си. Мисълта ми беше, че много от нещата приемаме за даденост и не ги запомняме, а имено те, беззъбите усмивки на 3 м. ни бебета са неповторими, първата стъпчица, малките хитри очички, които се опитват да ни изработят ...
Ето днес Деси за пореден път си събула пантофката, чорапчето и тича с един бос крак из къщи, прави го за 30 път сигурно, но като й погледнах сладките пръстчета подаващи се под анцунга ми се разтопи сърцето. За това говоря ... за мига, за неповторимите мигове.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
  Стефи :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Честит рожден ден на Алекс на мама Гане!!!Да бъде здраво момчето и да слуша мама и тати!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
СтефиЗ  :hug2:  Много хубаво! 

В последния брой на "9 месеца" има статия посветена на репродуктивното здраве /сигурно знете де.../ Чуждестранният опит по отношение на ендометриозата, как стои въпроса с финансирането на ин витро, цитиран е д-р Владимиров. Отделили са две страници /нещо е/.

Още нещо, което видях за пръв път, може да е старо. "Зелен телефон за родители"  :? - на който адмирират всякакви отзиви /похвали и оплаквания/ от фирми, институции и организации в сектора за майката и бебето. Специално списанието би дало трибуна на всички оплакванияи мнения...
Дали е/ще е ефективно -  :?


 
Не бе хора, защо трябва да се връщаме назад, защо трябва да си задаваме въпроса "дали", не, не трябва, защото ние правим най-доброто за децата си. Мисълта ми беше, че много от нещата приемаме за даденост и не ги запомняме, а имено те, беззъбите усмивки на 3 м. ни бебета са неповторими, първата стъпчица, малките хитри очички, които се опитват да ни изработят ...
Ето днес Деси за пореден път си събула пантофката, чорапчето и тича с един бос крак из къщи, прави го за 30 път сигурно, но като й погледнах сладките пръстчета подаващи се под анцунга ми се разтопи сърцето. За това говоря ... за мига, за неповторимите мигове.

Ами Стефи, май всеки го възприема по различен начин. Аз го приемам точно като изпуснати моменти
"...
Ръцете ми,заети постоянно,
сега притихнали стоят.
Тъй бавен,муден,празен е денят.
Да можех да се върна и да сторя
онези нещица,които искаше ми ти с:"Мамо,моля!" "
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Е да бе, аз не правя разбор на стихотворението, това го минахме в 7-ми клас, пък и литературата не ми е силна :wink: Важното сега е да погледнем децата си и да ги запомним, защото утре ще са други :)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Стефи, разплака ме!
Yana-v, честита половин годинка! Как лети времето само!
Нацелувай малката от нас!
Така, понеже като гледам не ми е излязло мнението, та да се повторя от обяд -

1. Гане
, много да е здравичък и щастлив русокосият красавец и много да ви радва :happy_birthday_1:

2. Стеф, не е честно - точно днес малката явно искаше да види до колко могат да ми се опъват нервите - щото като излязохме на разходка 2-3 часа не спря да реве докато е в количката, а щом я гушнех да гледа наоколо беше най-щастливата на света и раздаваше усмивки на всички. Да, ама само че аз трябваше да бутам и количка с една камара чанти по нея. Та по повод опъването на нерви и това, че й се ядосах - офффф ся ме накара да се разплача - бе мама му стара тя си е моя и е най-прекрасното дете на света. Тва е - все пак е ДЕТЕ.
Стеф, мерси, че ме вкара в тази емоция :bighug: :bighug: :bighug:
Маро, те повечето деца на вашата възраст така правят. В повечето случаи спират като почнат да стоят седнали. Сега просто искат да оглеждат, а легнали нестава  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
 :D  Честит рожден ден на Алекс.  :D

 :D yana-v, честита половин годинка на Вики. Да ви е здравичка и много усмихната сладуранка  :D
« Последна редакция: Февруари 01, 2008, 22:48:32 pm от denito »


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
StefiZ, сега прочетох това, което си поствала. Много хубаво и силно. Такива неща мен ме разплакват.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:balk_16:Честит 2ри Рожден Ден,  :balk_104: Алекс!

Мило дете, бъди здрав yahoo_17 и много усмихнат, бъди умен, бъди палав!
Бъди звездичката и утрото на  :flower:Мама Ганета и Тате!

Мишанкееее! Днес е 1 февруари, остават 3 пълни месеца до летните дрехи! Айде на диета, а? Ама заедно, щото аз сама нищо не мога да направя. А така, като сме двете, ще се окуражаваме една друга. Как стана така, че родих на 71 кила, спаднах до 63-64 около притесненията по преместването, и сега пак съм 70! Голямо плЮскане, значи!


Марииииии :scale: болна тема,не ми е харош в този вид тежи ми яко,
ама пусто с тайфата минаваме покрай една баничарница-Мух, мули майко!Мъка, Мъка!
Аз качих 28 килограма през бременността при ръст 160, на финала бях уникатна!
Няма таква топка,няма такава Мишка! :?
Айде казваш и почваме диетата!
Ела при нас и ще е екстра :wink:, аз на разходките разчитам и хлебеца ще поспра!

 :flower:Стефи  :thankyousign: за споделените думи!
« Последна редакция: Февруари 01, 2008, 23:30:59 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Ние днес ставаме на цели 6 месеца! По този повод черпим виртуално: :kaos7:


Ваня, честита месечинка!!! :D
*
Днес Стефи прави 6 месеца.
[/b][/color]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Честити шест месеца на почти адашката  :wink: и на Вики на Ваня. Да са ви живи и здрави момичетата и да ви радват много.
Честит втори рожден ден на Алекс на Ганка- здрава и щастие и скоро да стане батко на синеок младеж  :D
:happy_birthday_1:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:balk_56:Как можах снощи да пропусна, много ми се е спяло явно!

 :balk_16:Честита половин годинка на  :balk_101:Вики!
 :balk_16:Честита половин годинка на  :balk_102:Стефи!



Бъдете здрави и усмихнати мили, малки Дами!
Радвайте Мама и Тате и бъдете много щастливи заедно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Момичета, мисля че си имам бебе екстремист :oops:
Най-новия номер е да се качи на стола си за хранене и да скочи от там, ей това тази сутрин се повтаря поне за 10-ти път. Наредих й възглавници отдолу поне да не се пльоска на паркета, ужас, ще побелея на млади години 8O
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Мими 007, честита ви месечинка! :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
:jump12:
Стефииии, адашката ти 10-на дена след като се научи да слиза от дивана взе да го прави и през облегалката му
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Честити 6 месеца на Стефи!
Stefiz,такова силно впечатление ми направи стихотворението,че и днес си го препрочитам и намирам в него отговори за много мои действия.
Някой беше писал за килограмите,че му е болна тема,а на мен ми е още по-болна,не качих кой знае колко много -14кг.,ама съм само 1м,50см.-бях като лоена топка,а сега съм само с 4кг.по-лека,но по-рядко се оглеждам.
Хубав ден и дълги разходки,днес се очертава слънчев и топъл ден!
*
Добро утро :)!
Честита половин годинка на Вики и на Стефи!!!Весел празник на семействата им!
Ние тази сутрин с моят син си направихме дискотека :lol:.Танцувахме си!Той явно е още в еуфория,защото сега си пее в креватчето :lol:.Живота е прекрасен!
*
Re: Седмицата 28.01.-03.02.-януари си отива, хайде, стига l
« Отговор #237 -: Февруари 02, 2008, 10:18:26 am »
Lan много се радвам, че притесненията ти си останаха само такива. Наистина е много трудно в подобни моменти, но най важното е че всичко е ОК. Любувай се на момченцето си и го нагушкай силно, силно от батко Тони.

  :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1:Честита 2- ра годинка на Алекс  :D
Да е здрав, безгрижен и усмихнат. Да е умерено палав,игрив и пакостлив  :wink:.
Да се гордеят мама и тати с него и мнооооооооого да го слушкат.  :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1:



Чеф на моменти ти се чудя, как запазваш такова завидно (поне за мен) спокойствие в такива ситуации. Явно си е до човек, но когато имаме подобни изпълнения, аз се оптивам да не обръщам внимание, но в един момент изтрещявам от безумие. Мойто пък диване слава богу още на скача, то и това ще стане скоро, но ние имаме други два ужасни номера, които ме вбесяват. Обаче от както се замислям за ясла и детегледачки ми е много миличък и бързо, бързо му прощавам. Така като гледам, не се знае кой по трудно ще се адаптира с новата ситуация, дете или мама.
Иначе за това, че лети времето и понякога пропускаме такива прекрасни мигове, си ужасно права. Може би от месец съм се замислила в тази насока, а сякаш ме усеща малкото дзверче и нарочно ме провокира и наблюдава.  

Честити месечники и половин годинки на всички бебета на "Зачатие", Да бъдат здрави, щастливи и усмихнати. Да радват своите родители и нека те да се гордеят, че имат такива прекрасни  :sunshine: в живота си.

« Последна редакция: Февруари 02, 2008, 11:53:10 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Уф че гадна мъгла, пак няма излизане, пък така се бях нагласила за по дълга разходка  :( дано след обед пекне, та малко да се раздвижим.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта

Честита половин годинка на Стефи.

Да е много здравичка, много усмихната и много палавичка сладуранката.
:ballons:


*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Честит рожден ден на малкия Алекс! :P
Честити месечинки на всички бебета,които празнуват! :)
Ние от 2 дена вече си имаме първо зъбче и е голяма скица,прави нови физиономии и се плези с езичето нагоре непрекъснато :)Но напоследък спи много неспокойно,стряска се,проплаква и се събужда по няколко пъти нощем.:( Дайте съвет как да я успокоявам.
*
Re: Седмицата 28.01.-03.02.-януари си отива, хайде, стига l
« Отговор #241 -: Февруари 02, 2008, 12:50:43 pm »
Но напоследък спи много неспокойно,стряска се,проплаква и се събужда по няколко пъти нощем.:( Дайте съвет как да я успокоявам.

Ами зареди се с търпение, имате само още 19 зъбчета  :wink: :D

Панадолче преди да пробие зъбчето и Дентинокс 3 пъти на ден.
« Последна редакция: Февруари 02, 2008, 12:53:21 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
бени, много много гушкане
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Момичета, мисля че си имам бебе екстремист :oops:
Най-новия номер е да се качи на стола си за хранене и да скочи от там, ей това тази сутрин се повтаря поне за 10-ти път. Наредих й възглавници отдолу поне да не се пльоска на паркета, ужас, ще побелея на млади години 8O

хе хе, стефи, винаги ми е много интересно да ви чета вас с по-големите дечица, защото си представям какво ме чака :) и просто вече съм видяла как и ние носим фотьойл да затискаме гардеробните врати в коридора, към които симона отсега проявява огромен интерес. в момента сме в усилен процес на прохождане, вече не можеш да я сложиш в проходилката, хваща я и я бута като количка, обикаля от стая в стая, прави завои, изобщо скоро ще стане неконтролируема :lol:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Аз на мойте много не им отпускам аванта да правят бели, защото Боби гледа от Антъни и тогава нещата излизат извън контрол.Поначало Боби е много кротък и предпазлив, но като види брат си да се качва на стола за хранене/например/, и той се качва и представете си две скачащи бебета  8O.
Стефи, как се качва на стола, ако масичката е там?Моите могат само като е свалена.

Най-големият кеф е да ги пусна на стълбата, слизат като се свличат като на пързалка, или по корем, или по дупе...Смеят се и са много щастливи.

И малко със закъснение, Честит Втори Рожден ДЕн на Алекс!Много здраве и щастие на цялото семейство.
Честити месечинки и на другите бебчета!
Поздрави и целувки на всички.


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
 :D :D :D
Браво на малките калпазани!
Ние пък имаме слабост към гардероба! 8O
Един ден търся деца,на тук на там,никъде ги няма! 8O
Най-накрая отивам в спалнята и що да видя.... 8O
заврели се и двете в гардероба,седнали най отдолу,
свалили половината дрехи със закачалките,и се хилят като
маймунки!Е направо да се чуди човек да им се кара ли да се смее ли
 с тях!От тогава,като се утишат и изчезнат,първо там отивам! :D
Вече отваряме сами вратите,та почнаха и ключовете да щтракат! :D
Цункайте всички малчовци от мен!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Момичета,добре,че ме успокоявате,че вече и здраво крещене и каране се прибави към всичко останало. :x Днес се наложи да напусна скоропостижно кафето,за да не събудим останалите бебета,че крещеше с пълна сила! :? А как се мята като не е на нейната....страхотия....ще падне от спалнята!И моята май ще е екстремистка,от сега личи!!! :P
*
Ема, аз съм му махнала масичката, че ми е по-лесно да я храня така, а тя се качва за секунди, така се е усъвърпенствала ...
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Гане, жив и здрав да ти е Алекс! Умен, палав и с добро сърце да расте!
Ваня, как препуска времето... честито ти пораснало бебенце :)

Честити месечинки на всички малки Слънца!

Стеф, добре че са снимките да подсещат сърцето за минали вълнения - първите агу, зъбче, думичка, крачка :D
Леле,като чета за" екстремните спортове",които описвате,че практикуват дечицата ви,направо започвам да харесвам и да намирам за чудесно реването и пищенето на Ангел,ами то това е направо нищо в сравнение с това,което ме очаква.
Я, по-честичко да пишете за такива случки с дечицата,че бебешките изпълнения на моето дете да спрат да ме притесняват,а и да набирам опит.

 
*
Re: Седмицата 28.01.-03.02.-януари си отива, хайде, стига l
« Отговор #250 -: Февруари 03, 2008, 09:50:11 am »
Мойто слънце, започна да се завива с килима, незнам защо реши че това е завивка за спане  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Седмицата 28.01.-03.02.-януари си отива, хайде, стига l
« Отговор #251 -: Февруари 03, 2008, 11:21:05 am »
Хайде една скромна виртуална почерпка от нас за поредната 8 месечинка! :coke: :kaos7: :balk_12:
Друго си е като целите сме в плюнки и хапем де когото свари! :P
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
aii,Честита ви месечинка!Да сте живи и здрави!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Благодаря за хубавите пожелания. :bighug:
  • Честита месечинка на Алис.Да е много здрава, весела и щастлива за радост на мама и татко.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Честита месечинка на Алис. Да ресте здраво и усмихнато момиченце  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Честита месечинка на Алис!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
успех и бързи пръсти на всички, които утре ще кандидатстват по Интернет за ясли и детски градини в София!
за съжаление, успяха в последния момент почти изцяло да лишат от шанс за ясла децата от набор 2006. почти навсякъде има нулев прием за този набор, което е абсурдно и ненормално.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Лан, прекрасна новина! Ужасно се радвам за щастливия развой!

Джам, желая ти много, ама много късмет утре! И на всички други, които ще се пекат на този огън. В нашия квартал за септември нямаме шанс в единствената свястна ясла, в Гео Милев има цели свободни 5 места за набор 2006 г, в относително близката част на Слатина още 7 :-( В частната ясла също бая уклончиво ми приеха документите, без да ми обещават нищо.

Стефунче, много ме развълнува с това стихотворение! И на мен все не ми стига времето за нищо, ама тегля една пловдивска дума и гледам да си поиграя с децата. Няма да се върне никога днешния ден. С Дани имахме толкова проблеми със здравето, че пропуснах чистата радост от първите месеци на родителството. Димана наистина ми е дар от Бога, не само защото се появи толкова щастливо и неочаквано, ами и ми позволи да остана у дома и да играя и общувам с Дани. Та така, разприказвах се, но ти пък за награда получаваш инфото, че тези красиви дървени играчки, Сева ли бяха, ги има и в Редута, до голямото колело на парка, в детски център Пумпелина.

Nadyn, във всеки случай звънни на тел на НОИ за София, те дълго не вдигат, ама и не прекъсва линията, аз чаках 20 мин, като ми бавеха майчинството, но накрая вдигнаха и ми отговориха съвсем адекватно хората. А после може да си следите кога какво е изплатено на този адрес https://benefits.nssi.bg/EGN. За целта трябва ПИК, който се издава в стая 106 на НОИ на Стамболийски, няма опашка и го генерират за секунди.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07