0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Момичета, да ви попитам, от кога зашочнахте да давате жълтък и по колко.
Благодаря

Всеки различно. Зависи кога си започнала да захранваш. Аз смятам след 10-20 дни да дам, т.е. към 7 месеца и половина-осем. Започва се с трошичка, после четврътинка, после половинка и така до цял желтък в пЮрето.
Alexandra
Лан, браво мила, чудесна новина! Айде вече стига с притесненията и се наслаждавай на тоз умник Цеци :lol:

А за градинките - тук е същото. Аз за сега евентуално се разхождам с една млада баба, дето е в "майчинство", щото щерката бачка, а бебо е на 6 мес.
*
Момичета, да питам едно нещо. Прибира се майка ми от работа и ми казва, че лекарката й нещо говорела, че за бебетата вече ще има всеки месец кръвна захар, 2 пъти очен лекар до годинката, 2 пъти уши, 2 ортопед. Ама не било много сигурно. Някой да знае нещо? Щото аз казвам на майка ми, че в София водите децата на очен профилактично, но тука нямало специалист и не се полагало по каса...Пък сега май щяло да има. Да сте чули нещо?
Децата до някоя година (не знам до коя) могат да посещават специалист неограничен брой пъти!!! Ако ти се налага 10 пъти очен (дано никога нищо де :) ), можеш да си вземеш 10 направления!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Лан, чудесна новина за изтерзаната ти душа  :hug2:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Чудесни новини Лан! Айде това да е краят на всичките ти тревоги. Целувки по петичката на малкия Цецо!

Това за градинките и майките ми е болна тема и на мен.
Тука покрай мен има 2-3, които под разходка разбират пътя до барчето и обратно :?
Ах, да дойде пролетта как ще щурмувам морската градина, макар и сама...
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Lan миличка, много, много се радвам за добрия резултат.  :D  :D  :D Нацелувай миличкото бонбонче. Прегръщам те


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
До мамите с цикъл след раждането- кога отидохе за цитонамазка, аз този месец вече си имах стандартен цикъл и се чудя да видя ли как ще е следващия или да отида на преглед и да си пусна цитонамазка?
А мамолог кога?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Браво Lan, много се зарадвах като прочетох! Целувки за умничето ти!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
До мамите с цикъл след раждането- кога отидохе за цитонамазка, аз този месец вече си имах стандартен цикъл и се чудя да видя ли как ще е следващия или да отида на преглед и да си пусна цитонамазка?
А мамолог кога?


Аз ще ходя след две седмици при док за тези неща. Моя МЦ се нормализира и е редовен вече, но аз не съм кърмила и може би затова. На мамолог кога се ходи обаче - не знам.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
До мамите с цикъл след раждането- кога отидохе за цитонамазка, аз този месец вече си имах стандартен цикъл и се чудя да видя ли как ще е следващия или да отида на преглед и да си пусна цитонамазка?
А мамолог кога?


Аз отидох миналата седмица, т.е. половин година след като се възстанови цикъла :oops:
а някакви кръвни рутинни изследвания ще пускаш ли? аз съм много изморена последно време, доста повече от нормалното, трудно се съсредоточавам, вие ми се свят често, та трябва да взема мерки, а всеки ден отлагам.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Лани, чудесна новина мила! Дано нямаш повече такива притеснения.

Да ви питам, знаете ли къде може да се провери защо не ми
превеждат детските? Има ли изобщо телефон за такова инфо?

Пипи, нашата играчка над леглото е с плюшени животинчета, но
както е писала Каси, няма достъп до нея, тя е само за гледане :D
Витамин Д тук масово се предписва по 2 капки дневно, а Бърди смята,
че по 1 капка е достатъчно, ако пък се храните с АМ не е нужно изобщо.
*
Лан, много се радвам, че са се разсеяли съмненията ти. Целувки на Цецича, умник е от малък и тва е. :wink:

Мини, аз си ги направих преди един месец. Цикълът ми се възстанови преди седмица, въпреки че още сме изключително на кърмене. Единствено на мамолог мисля да отида няколко месеца след като преустановя кърменето. Чела съм (мисля че тук, във форума), че е хубаво да се изчака 6 месеца след като спре кърмата.

За майките в градинката - аз съм невероятна късметлийка. :D Общувам само с готини майки и бъдещи такива, с които общо взето сме на един акъл. Всекидневните разходки са истинко удоволствие за мен. Всяка хвали хлапето си, след това обсъждаме злободневни теми, после оплюваме свекитата (по мъничко де :wink:) и накрая снимки за архива и за най-любимата тема Снимки на нашите деца. За да не ми завиждате много, ще ви кажа, че и вие общувате с тях (макар и виртуално), защото те са момичета на Зачатие. И благодаря на Форума, че ме срещна с тях.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
За да не ми завиждате много, ще ви кажа, че и вие общувате с тях (макар и виртуално), защото те са момичета на Зачатие. И благодаря на Форума, че ме срещна с тях.

:hug2:Банда, не мога без форума и вас, ни ден!
 :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Да ви питам, знаете ли къде може да се провери защо не ми
превеждат детските? Има ли изобщо телефон за такова инфо?
На теория има някакви телефони, но до сега никой не ми е отговорил в Пловдив, в София обаче е различно (сестра ми работи личен състав и редовно звъни на Софийското НОИ). Та с една дума - най-добре се обади във фирмата и помоли те да се задействат. Имат опит  :lol:, особено ако работодателят ти е голяма фирма. Телефоните ги има на сайта им!
*
Пипи, нашата играчка над леглото е с плюшени животинчета, но
както е писала Каси, няма достъп до нея, тя е само за гледане :D
Витамин Д тук масово се предписва по 2 капки дневно, а Бърди смята,
че по 1 капка е достатъчно, ако пък се храните с АМ не е нужно изобщо.


мерси за отговора, надин!
ще обсъдя значи с педиатърката като стигнем до този момент. само на кърма сме.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Мерси Лани, значи пак в НОИ да звъня. А случайно да знаеш
дали са същите телефони като за болничните?
И всъщност там могат ли да ми направят справка на IBAN-a, да
не съм го объркала нещо :?

Сия  :balk_21:
« Последна редакция: Януари 31, 2008, 22:50:15 pm от Nadyn »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Ох, Сия тъй ама според моята гинеколожка тук, която ми следеше бременността, хубаво е поне един цикъл да имаш след раждането и минимум 6 месеца, тъй като шийката на матката участва активно в родовия процес и евентуално могат да се получат някакви фрапиращи и неверни резултати от цитонамазката, но може би това важи за нормалното раждане де, за това исках да чуя и вашето мнение.
Цвети, ПКК мисля да пусна след като спра да кърмя- да се надяваме, че до напролет ще се справя и с това. А ти задължително в най-скоро време го направи, пък и направи и един тест, ако нещо има съмнения в тази посока  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Момичета, като ви чета и лекинко ви завиждам за разходките с други мами. Тук(в квартала) за жалост е изключително рядко да срещна майка с количка. Чудно ми е тези хора къде си извеждат децата. А и почти няма паркове в нашто село.

Мини, за цитонамазката тук препочъчват да се направи до 2месеца след раждането.
Лан, и на наш Алекс му е малко голямка кратунката, но какво да се прави, повечко ъкъл имат, дано след време да го използват пълноценно :wink:.

Имам въпрос към майчетата, които са ползвали на Памперс Актив Фит 3ката, доволни ли сте? Че днес са ми пратили 2бройки и ваучери за зарибявка :wink:.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
За майките в градинката - аз съм невероятна късметлийка. :D Общувам само с готини майки и бъдещи такива, с които общо взето сме на един акъл. Всекидневните разходки са истинко удоволствие за мен. Всяка хвали хлапето си, след това обсъждаме злободневни теми, после оплюваме свекитата (по мъничко де :wink:) и накрая снимки за архива и за най-любимата тема Снимки на нашите деца. За да не ми завиждате много, ще ви кажа, че и вие общувате с тях (макар и виртуално), защото те са момичета на Зачатие. И благодаря на Форума, че ме срещна с тях.


Сия слънце,  :bighug:


*
А случайно да знаеш
дали са същите телефони като за болничните?
И всъщност там могат ли да ми направят справка на IBAN-a, да
не съм го объркала нещо :?
Да точно същите. Надали ще направят справка за IBAN-а по телефона. Най-малкото нямат право по закон, защото това си е твоята лична сметка, а те не могат да са сигурни, че ти си от другата страна на линията. Когато си подава документите нали ти искаха една бланка от Банката - Удостоверение, че си си открила сметка. Е, там не може да е сгрешено!