0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Цитат
На нас май ни никнат зъби, педиатъра ни каза, че са набъбнали венците. Само се чудя колко време, след като се виждат набъбнали, изниква зъбче 

Мен педиатърът ме успокои, че може със седмици, дори месеци да никнат. Зависело от детето. Сватя, ние от три-четири седмици сме на периоди на никнене. Венецът се е подул, побелял, като започне да хапе де кво намери изпада в нещо като криза, после се успокои, после пак наново. Аз от Премаман взех едни дъвкалки  за 10 кинта- кат биберон са във форма, но там където е биберона е пласмасово на пъпчици за чесане. Е родих се с тва нещо - много добре си ги гризе.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Здравейте и от нас.
Честито на рожденичката.Много здраве и любов и пожелавам!
По темата за мръсните градинки мога много да изпиша.Като живеехме в България, всеки две седмици организирахме чистка пред и зад блока, няма да ви казвам как още на следващия ден всичко потъваше отново в мърсотия, виждах как някои хора си хвърляха боклука през терасите/не знам защо :(/
Като си бяхме лятото в България, коментираме с големия син един контейнер с боклук, от който извираха боклуци и всичко беше разпиляно по улицата, и кучета и котки ръфаха отпадъците, чак ме беше страх да минавам, тези песове ми изглеждаха зловещи.И зълвата взе да ми се кара как съм възпитавала сина си да мрази България."Не ми казвай, че при вас няма боклуци", ми казва,ами има и отговарям, ама са в чували и всеки понеделник изкарвам кофата на улицата, когато минава колата за боклук, да вземе чувалите.И й предложих да се съберем и да направим оборка,нали и ние сме на тази улица,живеем в кочината...Идеята не беше посрешната с одобрение.
Явно си е до хора,до навици, преди 10 Ноември беше много, много по- чисто и повече се пазеше, но после хаосът се отрази във всичко.
Такива работи...
Извинете за дългия постинг, но това е много, много болна тема

:)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Лейди, аз купих чесалки - няколко, ама не ще да ги дъвче, явно нещо като биберон ще трябва. Може да ида да потърся дето казваш. Тенкс.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Честита последна месечинка и на Симона на Цвети :bighug:

хубава седмица от нас на всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
И аз сега видях, че Симонка става на 11 месеца днес.
Да и е честита месечинката.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:balk_16:Честита 11 месечинка,
 преди 1вия рожден ден незабравим, на :balk_104:Симона!



:flower:Цветенце да ти е жива и здрава!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
:butterfly:

Момичета днес нашата принцеска Зорничка става на половин годинка


:ballons:

Искам да ви благодаря за неоценимата подкрепа по време на борбата ни да имаме детенце и за чудесното приятелство. Обичам ви


 
:party:


« Последна редакция: Януари 29, 2008, 10:04:19 am от denito »


*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Весела и много слънчева седмица от нас!
Честит празник на Мими с малко закъснение! Да си здрава и щастлива!

Честити месечинки на сладките куклички Симона и Зорничка!
Нека да са много здрави и послушни, да радват мама и тати!


Мишенце, не се ядосвай, мила, нали съм ти казала къде ще е сбирката :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
denito, честита половин годинка на Зорничка! Да е здрава и весела госпожица!  :D

п.с. ти къде се загуби напоследък?!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Весела седмица и от нас! Здраве!
На нас май ни никнат зъби, педиатъра ни каза, че са набъбнали венците. Само се чудя колко време, след като се виждат набъбнали, изниква зъбче  :?
При Мия минават месеци преди да изникне зъбчето. Но при всяко дете си е различно. Нашите зъби излязоха късно -малко преди да стане на година, а сега вече имаме доста зъбки.
<br />[link=http:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Благодаря Наде, касси

...  :D ами тука съм си, ама от игри със Зорито почти не ми остава време да пиша. Нацелувай малчуганчетата от нас със Зори.


*
Здравейте

Поздрави за месечинките на Зори И Симона, да са живи и здрави и да радват всички околотях.                                                                           Аз имам едно въпросче към мамите някой от вас почнал ли е профилактика за зъбчетата на дечицата.На моят мъж първи братовчед е стоматолог и ни каза след шестия месец да започнем да даваме VIMAFLUR 4-ри КАПКИ.На вас какво ви препоръчаха.
Хайде днес май ще е слънчево за разходки.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:balk_5:Честита половин годинка
 на сладка :balk_102:Зорничка!



 yahoo_17Бъди здрава и много щастива
 и нека :flower:Мама и Тате много те слушат!

Delica, аз със стоматолог още не съм говорила но пия зимафлор, който пиех и през бременноста.
Още кърмя и се надвам да отива до него през кърмата.
На следващия преглед ще питам педиатъра!
Ще е добре да кажат и мамите с повече опит!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Честити месечинки на слънцата - да са здрави и щастливи!!!  :D

Един любвеобвилен 3 годишен младеж с течащ нос явно е заразил мойта принцеса  :( ще умра от яд, че късно забелязах, че младежа е сополив - ма къде беше майка му да каже - ще пукна то мъка... :(
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Честита месечинка на Симона, живо, здраво, палаво и прекрасно детет да расте!
Бора   :( Понякога е неизбежно. На последната консултация бяхме в чакалня с 10 кашлящи и кихащи възрастни и деца....Педиатърката ни започна да ми се идига в очите по ред причини след известен скептицизъм /основателен/ от моя страна, последната причнина е: видя ни, знаеше, че бяхме болни преди седмици и веднага ни настани в канцеларията на топло и бяхме само аз и Криси, изолирани от шайката болници, освен това ни пусна и през друг изход да си и идем.
Дано Ема да е само леко хремава и да не се усложни.
Честити месечинки!

Бора, дано малката не се разболее. Слагай там физ.разтвор, Олинт... Дано мине бързо!

Аз в началото давах на Стилияна Зимафлуор за бебета на капки, но вече не!
*
Бора, да те не плаша, но ако има сополки й вземи секрет от нослето, особено ако младежа ходи на ясли/градина. Деси така се заразява при всеки контакт с племениците, който са вечно със сополи, защото имат какво ли не в носа, но за родителите им това е нормално, което аз не разбирам, но това е тема на друг разговор.
*
Не ходи на ясла детето - и аз това си помислих  :?
иначе съм се заредила с илачи и наблюдавам! дано се разминем с хрема, но каквото и да е - все ще си се тревожим - ясно е...
мерси за загрижеността, милички!!!
*
Дано :D
но аз като стара свекърва да си кажа де, ако продължи хремата повече от 7 дни, пусни секретче :wink:
*
ааа, кой ще е жив да чака 7 дни  :) аз така или иначе ще я водя на контролни за 6 месеца, та и това ще свършим ...