0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    tarsisia

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #880 -: Март 26, 2009, 22:02:04 pm »
здравейте.искам да ви питам нещо което  не ми се е случвало при първата бременност.на 23март трябваше да сам в овулация и правихме опити с мъжа ми за второ дете на 23 и 24 март,но след 2 дена получих много слабо кървене.някой може ли да ми каже на какжо се далжи
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #881 -: Март 26, 2009, 23:51:50 pm »
здравейте.искам да ви питам нещо което  не ми се е случвало при първата бременност.на 23март трябваше да сам в овулация и правихме опити с мъжа ми за второ дете на 23 и 24 март,но след 2 дена получих много слабо кървене.някой може ли да ми каже на какжо се далжи
На имплантация на ембриона,например,но два дни след О е невъзможно(имплантацията е винаги 5-10ден след О),ти сигурна ли си че О ти е била тогава,възможно ли е да е била няколко дена по-рано?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Определяне датата за зачеване
« Отговор #882 -: Март 30, 2009, 19:53:56 pm »
Като следя календара,и като из4исля с калкулатора най-благоприятния ден за за4еване,винаги ми показва дата на зачеване след феритилните дни определени в календара.След феритилните дни ли наистина е най-върховият момент за за4еване(овулацията)?Четох 4е ако си следим температурата,когато стане най-висока на следващия ден има малък спад-и точно този малък спад с 1-2десети било овулацията а не когато е най-висока-вярно ли е и това,че не6о ве4е съвсем се обърках?Благодаря ви предварително
   
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
« Последна редакция: Март 30, 2009, 20:02:30 pm от denisa12251 »
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #884 -: Март 31, 2009, 19:46:14 pm »
Благодаря за бързата информация.Ве4е ми стана ясно,запо4вам пак с меренето.Един път нямах време да меря,и то4но тогава бях забременяла(изтървах да си видя кога е била овулацията ми всъщност-наЙ-важното)-но за жалост извънматъ4но.
   
*

    Веселина79

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #885 -: Април 02, 2009, 16:14:26 pm »
Здравейте,
Изчетох това онова за овулацията, но ми се струва, че аз не спадам към стандарта.
6 месеца вземах противозачатъчни, а преди това цикъла ми беше на 30,31,32 дни.Миналия месец доки ми каза на 10 ден от началото на МЦ, че в следващите 3-4-дни ще съм в овулация и даже му се стори рано.
Този месец правя тестове за ову от 11 ден и до сега все „- „.ЦС имам веднага след края на МЦ.Не съм я засичала по друго време.В момента я следя по внимателно, но тя определено си е бяла кремообразна и не е обилна.За това си мисля, че ову ми е ужасно рано.Дали е възможно въобще?

*

    Веселина79

Re: Определяне датата за зачеване
« Отговор #886 -: Април 02, 2009, 16:21:00 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=791&Itemid=20
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=1633.0

Прочети и ще ти стане ясно.Успех

само където пише, че теста за ову се прави с първата урина сутрин, което не отговаря на истината  8O
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #887 -: Април 02, 2009, 16:36:34 pm »
Привет, едно въпросче и от мен.... Ако теста за овулацията е дал + резултат на 10тия и 11тия ден примерно, а на 12тия няма втора чертичка, кога се счита, че трябва да настъпи овулацията? Ако броим 24-48 часа от положителния резултат, би следвало да има овулация около 12тия ден, т.е. точно когато няма втора чертичка??!!..това така ли е или аз нещо бъркам, че съвсем се оплетох..   8O
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #888 -: Април 02, 2009, 16:48:16 pm »
Привет, едно въпросче и от мен.... Ако теста за овулацията е дал + резултат на 10тия и 11тия ден примерно, а на 12тия няма втора чертичка, кога се счита, че трябва да настъпи овулацията? Ако броим 24-48 часа от положителния резултат, би следвало да има овулация около 12тия ден, т.е. точно когато няма втора чертичка??!!..това така ли е или аз нещо бъркам, че съвсем се оплетох..   8O
Правилно си разбрала,ЛХ пика който засича теста,предизвиква овулацията,т.е. О е в следващите два дни(след първия + тест)Нооо има и случаи когато О е и в деня на самия + тест,така че видиш ли двете чертички - газ!! :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    megi_paradise

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #889 -: Април 07, 2009, 14:53:05 pm »
Zdravejte.molja njakoi da pomogne.Resila sam da zapo4na da si pravja testove za ovulacia,no nemoga da rzbera to4no koga trjabva da zapo4na.ot koi den trjabva da zzapo4na da broja i nakoi den da si napravja testa.naprimer dojde mi na 25.03 i mi te4e 3 dni.zna4i trjabva da vzema za parvi den 25.03 i na desetija den koito e 03.04 da zapo4na da si pravja testovete taka li?tozi mesec go izpusnah no drugija mislja da probvam.molja napisete na koi den trjabva da zapocna da si pravja testovete pri polozenie 4e imam samo 3 dni kravote4enie?na 10 tija den ili gre6a?i po koe vreme da zapocna sutrin ili sledobed.
 
    MOLJA ZA POMO6T<<<????????

бел.мод: пиши на кирилица!
« Последна редакция: Април 07, 2009, 15:09:19 pm от Елфи »
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #890 -: Април 07, 2009, 15:26:56 pm »
Zdravejte.molja njakoi da pomogne.Resila sam da zapo4na da si pravja testove za ovulacia,no nemoga da rzbera to4no koga trjabva da zapo4na.ot koi den trjabva da zzapo4na da broja i nakoi den da si napravja testa.naprimer dojde mi na 25.03 i mi te4e 3 dni.zna4i trjabva da vzema za parvi den 25.03 i na desetija den koito e 03.04 da zapo4na da si pravja testovete taka li?tozi mesec go izpusnah no drugija mislja da probvam.molja napisete na koi den trjabva da zapocna da si pravja testovete pri polozenie 4e imam samo 3 dni kravote4enie?na 10 tija den ili gre6a?i po koe vreme da zapocna sutrin ili sledobed.
 
    MOLJA ZA POMO6T<<<????????

бел.мод: пиши на кирилица!
А НА КОЛКО ВРЕМЕ ТИ Е ЦИКЪЛА?
Продължителност на МЦ;Начало на тестването Очакван пик на ЛХ; Очаквана овулация
21                          5               6              7
22                            5               7              8
23                            9               8              9
24                            7               9              10
25                            8               10              11
26                            9               11              12
27                            10               12              13
28                            11               13              14
29                            12          14             15
30                            13               15               16
31                            14               16              17
32                            15               17              18
33                            16               18              19
34                            17               19               20
35                            18               20              21
и така нататъка
Например, ако цикъла е с продължителност 29 дни, овулацията би трябвало да настъпи 14 дни преди края му – т.е. на 15-тия ден. Тъй като Пикът на ЛХ предхожда овулацията с 24- 36 часа, той се очаква да настъпи на 14-тия ден. Според таблицата, трябва да започнете тестването на 12-тия ден. Това е така, защото настъпването на овулацията може да варира от цикъл на цикъл – тестването се започва винаги 2 дни по-рано, за да не се пропусне Пикът на ЛХ.
Не забравяй, че той е много кратък – само 1-2 дни.
УСПЕХ


Re: Всичко за овулацията
« Отговор #891 -: Април 08, 2009, 10:06:50 am »
Добро утро момичета. Искам да ви питам нещо , извинявам се прадварително ако въпроса ми е тъп. :oops: Така - онзи ден теста за ову беше с две еднакви чертички. Снощи като го правих втората черта беше по-бледа от първата. По време на секс усетих , че се появи доста слуз- прозрачна и разтеглива.С предишната ми бременност/която завърши рано за съжаление/ точно такава слуз имаше също и тогава забременях. Незнам- може би е съвпадение.  Та въпроса ми е , дали снощи е бил момента?
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #892 -: Април 08, 2009, 11:37:40 am »
Не че много разбирам   :bunie:,но от коментарите на момичетата знам ,че Ову е 1-2 дни след положителен тест за овулация. osi_9

*

    роси

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #893 -: Април 08, 2009, 12:44:57 pm »
как се установява овулация с преглед при лекар? т.е. какво представлява прегледа?
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #894 -: Април 08, 2009, 12:48:22 pm »
как се установява овулация с преглед при лекар? т.е. какво представлява прегледа?
с тест е най лесно, но и доки ще ти каже


Re: Всичко за овулацията
« Отговор #895 -: Април 08, 2009, 12:49:20 pm »
и на мен ми е интересно това с установяването с преглед при лекар?!



Re: Всичко за овулацията
« Отговор #896 -: Април 08, 2009, 12:53:27 pm »
с вагинален видеозон така се останови моята ранна О


*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #897 -: Април 22, 2009, 02:25:03 am »
Тествам се вече близо година с ову тестове. При моя къс цикъл овуто ми винаги е било между 9-ти най-късно -12-ти ден. Започвам с тестовете на 8-ми ден и винаги я "хващам", да ама тази месец.....
На 8-ми ден- бледа черта,
на 9-ти -отначало почти невидима след 10-та минута- малко по-ярка от предишния ден, но все пак доста бледа в сравнение с контролната
на  10-ти ден- няма никой! 8O
Днес отидох на док, той каза- овуто не е минало, дали ще има е рано да се каже!
На някой случвало ли му  се е това с тестовете- тука има, тука нема, или по-точно- днеска има, утре нема! :(
Ще продължа да се тествам, ама доста се сдухах този месец с този ресултат!  :?
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #898 -: Април 22, 2009, 10:53:53 am »
Тествам се .......
Лекарят не ти ли каза дали има фоликул или фоликули?
Кога да очакваш О.?
Теста за О. не ти гарантира че наистина ще има такава.
При СПКЯ има (+) тестове, но няма О., напр.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #899 -: Април 22, 2009, 19:53:54 pm »
Тествам се .......
Лекарят не ти ли каза дали има фоликул или фоликули?
Кога да очакваш О.?
Теста за О. не ти гарантира че наистина ще има такава.
При СПКЯ има (+) тестове, но няма О., напр.
За съжаление, тъй като "нахлух" без час нямах много време за приказки...Но на снимките, които получих виждам, че има фоликули. В левия яйчник 2, а в десния-1, но всички са малки, най-големият е 12 мм. Както вече съм писала докторът каза, че е рано да се каже дали ще има овулация. Така и не съм имала + тест този месец, само тестове с видими черти, а днес за втори ден няма никаква втора черта....Така ли изглеждат ановулаторните цикли?! До сега се тествам близо година и не съм попадала на месец без + тест! Ииии, много ми е сдухано! Док каза да ида в петък да рискуваме да направим посткоитален тест, ама май рискът няма да си струва!  :(
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"