0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #940 -: Юни 10, 2009, 19:24:00 pm »
Алекс, според мен е добре да го направите :bed:  и днес.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #941 -: Юни 10, 2009, 19:35:47 pm »
Да, момичета, от вчера сутринта сме на 500 км разстояние. Затова ми е толкова трудно да определям едната или евентуално двете нощи за срещи. За следващия месец ще определя денят на срещата на 11 и 12 ден от МС, а не до 11 както предния и този месец и дано съм редовна. С всеки следващ месец все повече се убеждавам какво чудо е станало януари месец- толкова дни преди овуто. Не съм предполагала колко болка или радост може да изпита една жена, сблъскала се с надеждите за детенце. Благодаря ви от все сърце за съветите и подкрепата. Предният месец бях и на преглед и по съвета на гинеколога ми трябваше поне още един ден да правим любов. Оказа се прав. Да даде Господ това щастие на всеки потърсил надежда, подкрепа, информация и решение в този сайт.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #942 -: Юни 12, 2009, 14:42:51 pm »
Здравейте момичета  :). Днес бях на ехограф за да видим фоликули сред прием на кломифен, та 11 ден ми е и лекарката ми каза че са малки - 11мм в десния яйчник и 9мм в левия, (честно казано аз очаквах да са повече ама незнам, в др старна съм а те не са по напред от нас и леко се притеснявам от това)Ще ходя пак във вотрник - 16 ден ще е от цикъла. Та въпроса ми е има ли за какво да се притеснявам, нормално ли е?
(ако е тъп съжалявам, чела съм много, имам и опит с две бременности, прекъснати съвсемв началото не по моя желание аборт и извънматочна бременност без да се види и прекратена с инжекции, нямам операция)
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 14:47:48 pm от Дими »

 
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #943 -: Юни 12, 2009, 16:11:06 pm »
с приятелят ми се виждаме рядко-обикновено за 1, 2 вечери мах и аз определям дните подходящи за зачеване.

мисля, че е геройство от твоя страна щом се виждате толкова рядко, а си решила да имате дете. аз каквато съм пъзла, сигурно нямаше да се реша.  :?


Re: Всичко за овулацията
« Отговор #944 -: Юни 15, 2009, 10:43:04 am »
Да ви попитам- Въжможно ли е понякога да засичам овулацията с евтините тестове за овулация, понякога да не я засичам: преди 2 месеца не я засякох, предния месец я засякох + фоликулометрия (2 ехографски прегледа, че има доминантен фоликул, който нараства добре и изглежда "като по учебник") и този месец, пак не успях да я засека (пак ходих 2 пъти на ехограф, пак ми потвърдиха нормално нарастване). Лекарят ми изписа Клостилбегит (имаме 2 добри спермограми и са ми проходими тръбите). Мен малко ме е страх да го взимам още този Клостилбегит, защото може да се пие само 6 пъти в живота. Дали просто да не сменя тестовете за овулация с по-скъпите - ClearPlan - те ме засичат, иначе ще си ходя пак на ехограф всеки месец.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #945 -: Юни 15, 2009, 12:46:38 pm »
Да ви попитам- Въжможно ли е понякога да засичам овулацията с евтините тестове за овулация, понякога да не я засичам: преди 2 месеца не я засякох, предния месец я засякох + фоликулометрия (2 ехографски прегледа, че има доминантен фоликул, който нараства добре и изглежда "като по учебник") и този месец, пак не успях да я засека (пак ходих 2 пъти на ехограф, пак ми потвърдиха нормално нарастване). Лекарят ми изписа Клостилбегит (имаме 2 добри спермограми и са ми проходими тръбите). Мен малко ме е страх да го взимам още този Клостилбегит, защото може да се пие само 6 пъти в живота. Дали просто да не сменя тестовете за овулация с по-скъпите - ClearPlan - те ме засичат, иначе ще си ходя пак на ехограф всеки месец.

а лекарят защо реши да ти изписва клостилбегит?


Re: Всичко за овулацията
« Отговор #946 -: Юни 15, 2009, 13:18:49 pm »
Не каза конкретна причина, просто лекарят видя, че се ядосвам, че тази овулация не мога да я засичам винаги, от друга страна мъжът ми така ме припира вече да забременея, че ми беше казал, че ако аз самата не мога да я засека - да ходя по лекари колкото пъти е необходимо, само и само да я хванем - той уж за добро, ама стресирам се допълнително.
Друга причина може би е, че ендокринолога си държи на мнението, че имам хиперандрогенемия (въз основа на повишен андростендион - 2 пъти над нормата), без да ми пусне изследване за free testosteron, което си е най-важното за тази диагноза. Друго, което прочетох вчера, е че андростендиона се тествал на 3-ти ден, защото в лутеалната фаза се покачвал - а моите изследвания са точно в тази лутеална фаза, т.е. може за това да е повишен. Според ендокринолога високия андростендион подтискал прогестерона.
И аз не зная вече какво да мисля, защото специалисти по стерилитет ми казаха, че не е проблем този андростендион.
Иначе нямам клинични изяви за тази "хиперандрогенемия". Но може би наистина да подтиска овулацията, знам ли.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #947 -: Юни 15, 2009, 13:32:02 pm »
Мила Маги, мисля че ще е добре да действаш малко по-спокойно и да не се натоварваш допълнително. А това, че мъжът ти иска да забременееш колкото се може по-скоро, кой не го иска .. но трябва да му поговориш, че с това бързане и стресиране - става по-зле ... Посещавай специалист, това е най-сигурния начин че се движиш в правилна посока. Макар че от опит мога да ти кажа, че аз лично от форумите научих доста повече :)
 Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #948 -: Юни 15, 2009, 13:53:21 pm »
Благодаря ти, garga! Аз тъкмо се бях успокоила, като моя мъж пак ме "вкара в схемата" с това ходене по доктори. И те всичките ми казват да се успокоя, че е много важно да не го мисля изобщо и тогава ще стане. Обаче го виждам моя мъж как направо се депресира, че вече 2,5 не мога да забременея, все ме пита: "Кога ти е овулацията, кога ти е овулацията". Той явно, че го изживява по-тежко и някакси ме обвинява мен (без да го изразява с думи). Прелива неговия стрес към мен. Много неприятно. Ще пробвам да се успокоя, но трябва и него да успокоя. Ще видим как ще стане.
Иначе си пускам пълни хормонални изследвания 3-ти ден, те ще си покажат дали да има стимулация или не и да се изясни тоя момент с андростендиона, че и аз вече се стресирам.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #949 -: Юни 15, 2009, 14:46:37 pm »
Маги съвета ми е да посетиш специалист по стерилитет. Да намерите причината да не идва бебето и да следвате своя план на действие.. С хаотично изнервяне и губене на време - няма да стане. Затова просто си състави план - посети специалист, пускайте изследванията в поредност, в която той ви посъветва и ще се успокоиш... Може да се окаже съвсем малък проблем, а може и да няма такъв и бебето да дойде. Просто наистина ти трябва не обикнов АГ, а специалист по стерилитет..
 Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #950 -: Юни 15, 2009, 15:43:45 pm »
Благодаря ти, garga. Ходих вече в 2 клиники по стерилитет (в Плевен и Варна), разговарях с главните доктори там (Конова и Александров) и с всички изследвания. Те не виждат причина да не става. Явно стресът ми идва в повече, или лош тайминг, или просто лош късмет.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #951 -: Юни 15, 2009, 16:54:40 pm »
Здравейте! По повод тази тема аз имам два мисед аборта и ходих да си правя всякякви изследвания!Резултатите са все добри и моята гинеколожка ми каза,че имам добра овулация и да действаме отново,но аз се притеснявям да не се случи отново  :balk_145:Сега ми каза да си следя овулацията с тестове,но засега тестовете винаги излизат с две чертички,но винаги едната е по-бледа,което значи че резултата е отрицателен и се питам защо така!?Дали всичко е наред,а просто тестовете не са точни какво ще кажете...? :ask:

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #952 -: Юни 15, 2009, 16:58:57 pm »
Здравейте! По повод тази тема аз имам два мисед аборта и ходих да си правя всякякви изследвания!Резултатите са все добри и моята гинеколожка ми каза,че имам добра овулация и да действаме отново,но аз се притеснявям да не се случи отново  :balk_145:Сега ми каза да си следя овулацията с тестове,но засега тестовете винаги излизат с две чертички,но винаги едната е по-бледа,което значи че резултата е отрицателен и се питам защо така!?Дали всичко е наред,а просто тестовете не са точни какво ще кажете...? :ask:
А фоликулометрия има ли ? Тоест проследена на узи овулация ... защото хормоните може да са добре, но да не настъпва ову ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #953 -: Юни 16, 2009, 14:50:13 pm »
Здравейте отново, виждам че няма отговор към мен, което значи че или аз не съм се изразила ясно какво питам или е тъпо  osi_17. Та порових се доста  докато намеря колко е нормалното нарастване на фоликул, за да се спука и има яйцеклетка и се оказа че 17-19мм. Днес на 15 ден от цикъла ми и след 4 дни от предния преглед се оказа, че са нараснали само с 1мм  :(, явно няма да има овулация ли и аз незнам. Пиша тук защото и аз незнам къде, но проблема е в това, че бях при ендоркинолог , изледвахме хормоните и се оказа че има извън нормите, вместо очакваното от мен лечение ми предписа кломифен (клостилбегит), доста време се чудех дали изобщо да ги пия, защото нямам снимка на тръбите а вече имах ненормална бременност. Днес ми предписаха пак кломифен този път увеличена доза, в пълен шах съм........ :(

 
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #954 -: Юни 16, 2009, 14:53:09 pm »
Вяра, преди да пиеш Клостилбегит - задължително направете спермограма и тест з апроходимост на тръбите. И за да си сигурна какво правиш, моля те намери специалист по стерилитет и слушай съветите му. Не се доверявай на обикновен гинеколог.
 Успех ти желая !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #955 -: Юни 16, 2009, 14:59:44 pm »
garga това го четох нявсякъде из форумите и аз самата смятам, че е правилно, но съм в др страна инямам възможност да остана в Бг за повече време за да мога да направя всичко необходимо, затова почнах тук, но май ще изчакам за Бг- Благодаря ти за отговора  :thankyousign:

 
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #956 -: Юни 16, 2009, 15:05:14 pm »
Вяра, най-общо казано ти трябват следните изследвания (като за начало):

на 3 ден от МЦ - Естрадиол, ФСХ, ЛХ, Пролактин, Тестостерон
фоликулометрия и 7 дена след доказна ову - прогестерон
спермограма
хистеросалпингография (цветна снимка)
тест за хламидия
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #957 -: Юни 16, 2009, 15:15:41 pm »
 Момичета, искам да ви обърна внимание, че темата е Всичко за овулацията. Моля, насочете питанията и коментарите си към подходящите теми или на ЛС.
 Благодаря за разбирането!

Ето тук една много полезна тема относно  необходимите изследвания http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.0
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 15:19:33 pm от Елфи »
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #958 -: Юни 17, 2009, 00:30:27 am »
Здравейте! По повод тази тема аз имам два мисед аборта и ходих да си правя всякякви изследвания!Резултатите са все добри и моята гинеколожка ми каза,че имам добра овулация и да действаме отново,но аз се притеснявям да не се случи отново  :balk_145:Сега ми каза да си следя овулацията с тестове,но засега тестовете винаги излизат с две чертички,но винаги едната е по-бледа,което значи че резултата е отрицателен и се питам защо така!?Дали всичко е наред,а просто тестовете не са точни какво ще кажете...? :ask:
А фоликулометрия има ли ? Тоест проследена на узи овулация ... защото хормоните може да са добре, но да не настъпва ову ...
Ами след миседа като ходих на контролен преглед ми казаха,че всичко е ок и след това пуснах всички останали изследвания!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #959 -: Юни 17, 2009, 00:33:37 am »
Овулацията не може да се докаже от един контролен преглед ! Може би се предполага обаче, че щом си забременяла нямаш проблем с ову.
 Успех ти желая и скоро да се похвалиш!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.