0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Всичко за овулацията
« -: Декември 06, 2007, 21:55:50 pm »
Мацки, от три  дни правя тестове за овулация.Първия ден беше със сигурност отрицателен, но вчера и днес има втора черта , по-бледа. Да считам ли теста за положителен или не. Аз като мислих, мислих, те пишат в теста че и по-бледата черта е положителен тест, но мене ми е чудно защо излизат по-бледи чертите? Дали оцветяването зависи от нивото на ЛХ и ако е така, по-ниското ниво какво може да означава?
*
Re: Тест овулация
« Отговор #1 -: Декември 06, 2007, 22:26:20 pm »
 Ха и при мен така се получи три поредни дни с бледа чертичка а в упътването пише че това значи отрицателен резултат  8O за това другият месец ще пробвам с друг вид който вече ми препоръчаха тук във форума.
DSC00102
*
Re: Тест овулация
« Отговор #2 -: Декември 06, 2007, 22:30:40 pm »
Ха и при мен така се получи три поредни дни с бледа чертичка а в упътването пише че това значи отрицателен резултат  8O за това другият месец ще пробвам с друг вид който вече ми препоръчаха тук във форума.

А така. 8O Ти ме ошашави съвсем.Защо така пишат различни неща в тестовете. Моите са Клеар Ову тест с чуствителност 40 ЛХ.От тези дето са 5 теста в комплект и един за бременност в комплекта. Но съм сигурна и сега пак погледнах, пише бледа черта също е положителен резултат.
Re: Тест овулация
« Отговор #3 -: Декември 07, 2007, 10:59:11 am »
Момичета, контролната черта при тестовете за О. не е така наситена като при тест за бременност. Въпреки това, за да е положителен тестът, тестовата черта трябва да е еднаква или по-наситена от контролната. Из форума има адски много теми, където надълго и нашироко са обсъдени тестовете за О.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #4 -: Декември 07, 2007, 11:57:02 am »
Да, аз разнищих проблема. Излиза че въобще не съм била във овулация, защото тестовата линия е била по-бледа от контролната. Ама защо тогава ми се появява два дни, а преди и след това, не? Четох, четох из форума ама не мога да намеря отговор на това. Търсих и за дигиталните тестове нещо, от къде мога да си купя такъв. Преди е имало, но сега не откривам никъде да се продават.
Re: Тест овулация
« Отговор #5 -: Декември 07, 2007, 12:11:48 pm »
PUKANKA,може в тези два дни да ти е бил по-висок все пак ЛХ,но не достатъчно за да са еднакви по-яркост четричките!!!
аз като правя обикновено -ако почна твърде рано с тестовете в началото няма понякога дори втора черта(макар и рядко),а във всички фертилни дни(когато има и подходяща ЦС..и т.н.) има втора черта,но не са еднакви с тесовата,само преди О.имам две еднакви и то един единствен ден..но като гледам по графиките на други момичета,виждам че понякога може да има "+" два поредни дни,т.е. два поредни дни да е с еднакви по яркост черти!при мен не е така-само един ден имам "+" резултат!!!
ЗАТОВА МОЖЕ ПЪК ПРИ ТЕБ ДА НЕ ОТЧИТА ЛХ-то ако е малко по-ниско..знам ли!!!в една от темите бях чела за едно момиче дето си има О.,но тестовете не я хващат!!незнам дали и при теб е така.. :(,ако два-три месеца,все не ти отчитат пика на ЛХ(не видиш две еднакво ярки черти),по-добре попитай твоя лекар на какво може да се дължи?така мисля, :crossfingers:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Тест овулация
« Отговор #6 -: Декември 07, 2007, 13:42:35 pm »
На мене тестовете ми показваха че няма ову, а доки каза че има. Аз забременях и прав естествено се оказа доки. Та така мен тези тестове не ме хващат и доки каза че е възможно такова нещо. 
Успех, пожелавам две чертички на тестовете за бременност  :D

*
Re: Тест овулация
« Отговор #7 -: Декември 07, 2007, 14:19:41 pm »
На мене тестовете ми показваха че няма ову, а доки каза че има. Аз забременях и прав естествено се оказа доки. Та така мен тези тестове не ме хващат и доки каза че е възможно такова нещо. 
Успех, пожелавам две чертички на тестовете за бременност  :D

Да, аз като четох за тестовете май срещнах писано от тебе как си правила тестове, все отрицателни , а при преглед се оказвало че имаш овулация.Та мнението ти много ми помогна и успокои все пак.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тест овулация
« Отговор #8 -: Декември 07, 2007, 16:03:40 pm »
И на мен ми се е случвало тестовете да не ми отчитат овулацията. Не, че съм правила и успоредно с това фоликулометрии, но все пак няколко месеца подред ми отчитаха, а после в два последователни имах само бледа втора чертичка,а в един от тези месеци изследвах хормони, които показваха, че е имало О. И става въпрос точно за Клиър ову тестовете, които са по 5 бр. Така че имайте си едно наум..

Re: Тест овулация
« Отговор #9 -: Януари 10, 2008, 20:16:36 pm »
хмм, и аз ползвам Клиър Ову и ми дава само отрицателен резултат, а според моята гинеколожка трябваше днес да ми е овуто  :ask:


*
Re: Тест овулация
« Отговор #10 -: Януари 10, 2008, 20:20:18 pm »
Значи разбирам че от една страна Клиър Ову са боклуци,от друга се успокоих че съм имала овулации и просто боклуците не са я засекли. Повече няма да купувам от тях никога.
Re: Тест овулация
« Отговор #11 -: Януари 10, 2008, 20:23:53 pm »
не е заддължително да са боклуци..има повредени партиди вероятно-аз ползвам точно такива и съм доволна,както и много други момичета!!мисля,че всяко правило си има изключение и е нормално да не отчитат при 100% от жените :D
а ти fiore_f щом доки ти е казал кога ще  е О. действайте си  :wink: ,все пак винаги е по-сигурно док какво е видял!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Тест овулация
« Отговор #12 -: Януари 10, 2008, 21:43:21 pm »
При мен точно тези тестове отчетоха в два последователни дни две еднакви по яркост чертички. Междувременно следя БТ и освен това си усетих физически /с остро мигновено "прерязване"/ ову-то. Явно при всеки е индивидуално.
Re: Тест овулация
« Отговор #13 -: Януари 10, 2008, 22:42:08 pm »
Katia13,  благодаря за пожеланието.
То аз какво ли не следя вече ....
и мъжа ми го подлудявам със специални режими  :bonk:
но определено съм улучила кофти партида явно :BangHead:


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест овулация
« Отговор #14 -: Януари 11, 2008, 07:37:05 am »
На мене тестовете ми показваха че няма ову, а доки каза че има. Аз забременях и прав естествено се оказа доки. Та така мен тези тестове не ме хващат и доки каза че е възможно такова нещо. 
Успех, пожелавам две чертички на тестовете за бременност  :D
Може теста да не е бил годен,да не си го направила както трябва или си пропуснала точният момент за тестване.
ЛХ има пик обикновено само 1 ден.
Ако си го направила напр.10-12 часа след пика, нормално е теста да отчете отриц.резултат.
Теста отчита   вълната на LH при ниво от 30 mlU/ ml както е при CLEAR Ovu TEST, има други които са по-чувствителни и улавят 25 mlU/ ml.
О.настъпва при около  40 mlU/ ml.
Така че ако си го направила в деня след пика на лх.много ясно е че теста, ще е (-).
Ето ти картинка за да се ориентираш.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Тест овулация
« Отговор #15 -: Януари 11, 2008, 08:09:52 am »
Денис, аз например правих тестове през 12 часа, точно поради този факт.  Правех тестовете общо по около 5 дни. Интересното бе, че два от тези дни винаги ми се появяваше втора бледа черта която също е отрицателен резултат. Този месец ще се убедя действат ли тестовете,когато ме стимулират и планират овулацията.Ако и тогава ми покажат тестовете такъв резултат,значи наистина са кофти.
Re: Тест овулация
« Отговор #16 -: Януари 11, 2008, 13:09:58 pm »
Пуканка, а ти какви тестове ползваш?


*
Re: Тест овулация
« Отговор #17 -: Януари 11, 2008, 13:26:46 pm »
Аз съм ползвала веднъж HomeTest,който всъщност е dBest, и ми показа втора черта доста наситена, но не колкото контролната, преди и след това бяха по-бледи и приех това за + резултат, което док доказа след 2 дни с ултразвук.
Вторият месец взех Клиър Ову (такива имаше в аптеката) и те показаха 2 дена + резултат, като тестовата пак не беше толкова наситена, колкото контролната.
Може и аз да не съм съвсем в час с наситеността, защото тестовете ми приличаха много на този от картинката, която Денис е дала, пък там също ми се вижда контролната не еднаква с тестовата  :?
*
Re: Тест овулация
« Отговор #18 -: Януари 11, 2008, 13:28:42 pm »
Да се включа и аз за тестовете. Правих същите и винаги ми отчитаха + резултат. Незнам дали знаете, но тестовете трябва да се правят следобяд (например след работа), да не се пие много вода през деня, за да не се разрежда количеството на хормона в урината и поне 3 часа преди теста да не сте ходили до тоалетната. А иначе за положителен резултат се смята същата по наситеност или по-тъмна тестова линия.
Пожелавам ви скоро да видите + резултат и на шестия тест в опаковката  :wink:
Аз точно с него открих моите ангелчета  :D
*
Re: Тест овулация
« Отговор #19 -: Януари 11, 2008, 18:00:14 pm »
А знаете ли нещо по-вече за "Тест овулация- микроскоп" и дали някоя от вас го е ползвала?