0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест овулация
« Отговор #40 -: Януари 14, 2008, 10:07:30 am »
Добре е да се комбинират няколко начина и теста едновременно наистина.Как не съм се сещалра досега.Ама съм кокошка.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тест овулация
« Отговор #41 -: Януари 14, 2008, 11:11:15 am »
Да се успокоя и аз, че явно партидата на Клиър Ову не я бива! Ошашках се яко, че ми дава само отрицателни и в първия момент си помислих, че съм подминала яко момента! И наистина - контролната линия беше толкова бледа, че втората бледа черта я виждах буквално на магия! Другия месец ще ги сменям! Много страшно ми стана, че съм без овулация...
Може наистина тестовете да са си били отрицателни. И цикъла да е бил ановулаторен, няма нищо страшно в това. Случва се веднъж на 11-12 цикъла. Моят миналият месец беше такъв, доказаха го и тестовете и БТ. А може и наистина тестовете да са били дефектни.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #42 -: Януари 14, 2008, 11:26:23 am »
Да се успокоя и аз, че явно партидата на Клиър Ову не я бива! Ошашках се яко, че ми дава само отрицателни и в първия момент си помислих, че съм подминала яко момента! И наистина - контролната линия беше толкова бледа, че втората бледа черта я виждах буквално на магия! Другия месец ще ги сменям! Много страшно ми стана, че съм без овулация...
Може наистина тестовете да са си били отрицателни. И цикъла да е бил ановулаторен, няма нищо страшно в това. Случва се веднъж на 11-12 цикъла. Моят миналият месец беше такъв, доказаха го и тестовете и БТ. А може и наистина тестовете да са били дефектни.

Един да.Ама три последователни не е на добре.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #43 -: Януари 14, 2008, 13:53:53 pm »
Момичета и аз вчера като си правих теста за парви пат имах две линии , но втората ми линия беше много бледа , явно тези тестове Клиър Ову са си индивидуални за всяка или партидата им е била кофти.Другия месец ще си купя друг тест.В календара обаче съм отбелязала че няма овулация защото до сега каквото  сам чела винаги линиите трябва и двете да са ясни,а моито втората не беше.
Re: Тест овулация
« Отговор #44 -: Януари 15, 2008, 12:49:06 pm »
А знаете ли нещо по-вече за "Тест овулация- микроскоп" и дали някоя от вас го е ползвала?
Аз използвам Fertitest ,взех го за 30-35лв. и засича точно.Използвала съм  го заедно с Клиър Ову тест и двата отчитат ову по едно и също време :D
Мила от къде си взе фертитест и от колко време го използваш и наистина ли от4ита фертилни дни от 1 до 11 дни(така сам 4увала)?

Re: Тест овулация
« Отговор #45 -: Януари 15, 2008, 15:26:03 pm »
Роди,щом тестовата линия е по бледа значи теста ти е отрицателен,продължавай с тестовете докато стане положителен.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #46 -: Януари 15, 2008, 17:59:31 pm »
Ще продалжа ама другия месец че вече два дни минаха и все забравям да си купя още тестове. Но пък от друга страна с мило не пропускаме ден освен когато  е на работа , защото има нощни смени така че и с тест и без ние сме редовни в  :bed:
Re: Тест овулация
« Отговор #47 -: Януари 15, 2008, 21:50:35 pm »
Ще продалжа ама другия месец че вече два дни минаха и все забравям да си купя още тестове. Но пък от друга страна с мило не пропускаме ден освен когато  е на работа , защото има нощни смени така че и с тест и без ние сме редовни в  :bed:

Rodi, завиждам ти за последното  :balk_103:


*
Re: Тест овулация
« Отговор #48 -: Януари 16, 2008, 08:53:25 am »
Ще продалжа ама другия месец че вече два дни минаха и все забравям да си купя още тестове. Но пък от друга страна с мило не пропускаме ден освен когато  е на работа , защото има нощни смени така че и с тест и без ние сме редовни в  :bed:
А така! Така стават хубавите работи  :wink:
*
Re: Тест овулация
« Отговор #49 -: Януари 16, 2008, 11:45:43 am »
Мерси -пожелавам ви го и на вас :D
Re: Тест овулация
« Отговор #50 -: Януари 16, 2008, 14:22:19 pm »
Здравейте момичета, аз съм отскоро в този форум и  искам да ви споделя, че
аз също ползвах Клиър Ову и не ми отчита досега никаква овулация, само една бледа тестова линия. Много се уплаших  :(, че нещо не съм наред, след като не ми отчете нищо от 11 до 15 ден го зарязах. :balk_153:
Ще взема другия месец да го сменя.
Тоз Fertitest откъде го взимате, питам щото в аптеката ми предложиха Клиър овуто като много добър, ама явно не е.
Пожелавам успехи на всички и в най - скоро да видите :bfp1:
*
Re: Тест овулация
« Отговор #51 -: Януари 16, 2008, 15:24:16 pm »
Гандалф, не е задължително О да ти е между 11 и 15 ден. На мен при редовен 28дневен цикъл съм имала случаи с О на 17 и 19 ден.
Момичета, когато се съмнявате в достоверността на тестовете, отидете на ФМ. Док ще ви каже има ли фоликул или е минала О. Или поне мерете БТ с тестовете. БТ няма как да ви излъже, освен ако не сте болни.
Айде скоро да не ви трябва да следите нищо, само да броите оставащите дни до срещата с бебока  :D
*
Re: Тест овулация
« Отговор #52 -: Януари 16, 2008, 16:10:06 pm »
 Момичета знаете ли нещо за този слюнчест фертилити тест " Julia" който е в реклавното прозорче на този сайт. Мисля да си го поръчам и ако някой има мнение за него нека го сподели.  :wink:
DSC00102
*
Re: Тест овулация
« Отговор #53 -: Януари 16, 2008, 16:50:15 pm »
Гандалф, не е задължително О да ти е между 11 и 15 ден. На мен при редовен 28дневен цикъл съм имала случаи с О на 17 и 19 ден.
Момичета, когато се съмнявате в достоверността на тестовете, отидете на ФМ. Док ще ви каже има ли фоликул или е минала О. Или поне мерете БТ с тестовете. БТ няма как да ви излъже, освен ако не сте болни.
Айде скоро да не ви трябва да следите нищо, само да броите оставащите дни до срещата с бебока  :D

Като стана дума за ФМ,днес ме гледаха по дръг повод и се оказа че имам 7 фоликула от едната страна.Това се случва 2-3 дни преди М. Нормално ли е? 8O
Re: Тест овулация
« Отговор #54 -: Януари 16, 2008, 17:19:18 pm »
Mimi26, за съжаление на мен цикълът ми е от 28 до 40 дни 8O и ми е адски трудно да определя ову-то, докито ми каза да по4на да се тествам от 11 ден и до 15 не можах да уловя нищо. Сега ще прдължавам с тестовете. Явно трябва да се запася с повече тестове и търпение
*
Re: Тест овулация
« Отговор #55 -: Януари 16, 2008, 17:53:16 pm »
Mimi26, за съжаление на мен цикълът ми е от 28 до 40 дни 8O и ми е адски трудно да определя ову-то, докито ми каза да по4на да се тествам от 11 ден и до 15 не можах да уловя нищо. Сега ще прдължавам с тестовете. Явно трябва да се запася с повече тестове и търпение

Точно това имах предвид, мила  :). При цикъл от 40 дена като извадиш 14, колкото е нормалната ЛФ се получава О да е на 26ти ден. Обаче ако почваш тестовете от 11 ден, доста соленичко ще ти излиза всеки месец. Май трабва да комбинираш с мерене на БТ и най-добрия вариант за теб фоликумерия.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #56 -: Януари 17, 2008, 15:13:03 pm »
Момичета вчера пак си правих тест за О обаче пак втората ми чеветичка беше бледа което значи че теста е отрицателен, и почвам да се чудя дали пак ще имам късна О или маи няма да имам.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #57 -: Януари 17, 2008, 15:31:31 pm »
Момичета вчера пак си правих тест за О обаче пак втората ми черетичка беше бледа което значи че теста е отрицателен, и почвам да се чудя дали  ще имам късна О или маи няма да имам.
Re: Тест овулация
« Отговор #58 -: Януари 17, 2008, 16:27:59 pm »
Rodi, току що и аз си направих и ми излезе за първи път втора черта, която обаче е маааалко по-бледа от контролната и сега съм в дилема е ли или не е дошъл точният момент. :? Ама сега ще прегледам снимките на положителнии тестове да се почудя още малко 8O, защото в теста пише че при по - бледа тестова линия тестът е отрицателен  :(
*
Re: Тест овулация
« Отговор #59 -: Януари 17, 2008, 16:52:22 pm »
Rodi, току що и аз си направих и ми излезе за първи път втора черта, която обаче е маааалко по-бледа от контролната и сега съм в дилема е ли или не е дошъл точният момент. :? Ама сега ще прегледам снимките на положителнии тестове да се почудя още малко 8O, защото в теста пише че при по - бледа тестова линия тестът е отрицателен  :(

Да, бледата черта означава отрицателен.Но ако и ти ползваш Клеър Ову, си вземи други тестове.