0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест овулация
« Отговор #100 -: Януари 25, 2008, 19:40:45 pm »
Вива: от къде намери такива, аз само Клиър Ову намерих. Обаче май не ми харесват особено. Този месец намерих едни  Blue Dream, обаче явно в аптеката ги продават на бройка и имаше само едно. Тези са с легенче, наистина много удобно. Обаче само на едно място ги намерих. Цената е 1.50 лв./бр., добра е, но не можах само от едно да разбера дали ми харесват. Другият месец пак ще ги потърся.
 
*
Re: Тест овулация
« Отговор #101 -: Януари 25, 2008, 19:52:59 pm »
Meggy този тест си го поръчах в аптека Оптима(до Папагала),но само с поръчка ги доставят,до сега в която и аптека да вляза само "Клиър Ову" ми предлагат.А ти твоя от каде го взе?
*
Re: Тест овулация
« Отговор #102 -: Януари 25, 2008, 20:03:28 pm »
Онзи ден нямаше къде да спра с колата по центъра :-) и като се прибирах се сетих, че в Кауфланд в Дружба има аптека и влязох там. Много странно, че го продават на бройка, но си взех го. Казаха, че пак ще доставят. Така че пак Клиър-а взех от друга аптека. Отрицателен беше, но някак си по ми хареса от Клиър-а. Особено легенчето, много хитро са се сетили.
 
*
Re: Тест овулация
« Отговор #103 -: Януари 25, 2008, 20:57:30 pm »
Те и мен ме питаха дали искам цялата кутийка,явно ги продават и на бройка,но специално "Клиур План" са със заявка и то в аптека която е доста добре заредена.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #104 -: Януари 25, 2008, 22:14:59 pm »
Пробва ли новия тест? Щом са толкова скъпи една ли ще ги има свободно налични, даже на една аптека ми казаха, че по принцип ову тестове зареждали само по заявка. Много странно ми беше това, обаче е факт. За другия месец ще потърся пак тези Блу Дрийм с легенчетата, ако трябва ще ги поръчам. Иначе на Клиър Ову наистина много са им бледи лентичките.
 
*
Re: Тест овулация
« Отговор #105 -: Януари 25, 2008, 22:26:07 pm »
още не съм,след 3-4 дена,раничко ми е оше  :)
*
Re: Тест овулация
« Отговор #106 -: Януари 26, 2008, 12:17:01 pm »
а да видях :-)
 
Re: Тест овулация
« Отговор #107 -: Януари 26, 2008, 13:07:52 pm »
за първи път ползвам тест за овулация. Купих си Oview - този с петте лентички вътре. Странното е, че не отчете положителен резултат (вчера вечерта използвах и последната). Възможно е да не съм чакала достатъчно - нали в инструкциите пише, че резултата се отчита след 5-та минута, а аз като видя една чертичка, чакам още малко и хайде в коша :)
До сега положителен резултат така и не съм видяля. За това искам да ви питам дали винаги се появява първо контролната чертичка и чак след около 5 минути се появява и втората (ако е положителен)? Или и двете чертички се появяват едновременно? А дали трябва да се чака повече от 5 минути? Благодаря ви.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест овулация
« Отговор #108 -: Януари 26, 2008, 13:11:46 pm »
за първи път ..............
Първо се появява контролната, после тестовата.
Ако не се появи контролна линия - теста  е негоден
Колко дълъг е МЦ при теб?
« Последна редакция: Януари 26, 2008, 13:17:09 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест овулация
« Отговор #109 -: Януари 26, 2008, 13:16:29 pm »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Тест овулация
« Отговор #110 -: Януари 26, 2008, 13:21:23 pm »
 :balk_46: :balk_46: :balk_47: :balk_47:
Браво Денис.Страшна си.Дано най-после се разбере,че бледа тест линия е ОТРИЦАТЕЛЕН.
Момичета,като казвате бледа втора линия,гледате ли изобщо коя от двете линии е бледата-контрална или тестова?На много мнения съм попадала досега където си мислят че бледата тестова линия е положителен резултат.
*
Re: Тест овулация
« Отговор #111 -: Януари 26, 2008, 13:36:02 pm »
Лично аз съм добре запозната коя е контролна и коя е тестова  :),точно за това казвам,че контролната и на 5-те теста беше бледа,а не ярко изразена както си мисля,че трябва да бъде.За първи път си правих тест за О.предния цикъл,но съм правила тестове за бременност и предполагам,че при тестовете за О трябва да е по същият начин наситена.Аз съм си отбелязала + тест с еднакво наситени и контролна и тестова,макар че не бяха ярко изразени розови линии,но бяха еднакво наситени.Бяха точно като на Денис картинката втория +
*
Re: Тест овулация
« Отговор #112 -: Януари 26, 2008, 13:40:27 pm »
Говоря по принцип защото постоянно се задава като въпрос.А тук имаше едно такова мнение за положителен тест защото имало бледа втора линия.сега не го намерих, значи потребителката го е изстрила след като е попрочела малко.Винаги остава неясно въпреки че го пише в указанията.А така нагледно както Денис го сложи е супер лесно.Иначе иди че обяснявай.
Re: Тест овулация
« Отговор #113 -: Януари 26, 2008, 13:56:09 pm »
Денис, при мен всеки яйчник си има собствен цикъл :). Левият ми е на 28-29 дни, докато десният ми е с 30-31 дневен цикъл, дори и до 33 дни се е стигало. За това ми е важно да ползвам правилно овулационните тестове. Явно не съм чакала достатъчно дълго време, за да отчета истинския резултат :) Вече ще зная.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Тест овулация
« Отговор #114 -: Януари 26, 2008, 14:16:01 pm »
Денис, при мен всеки яйчник си има собствен цикъл :). Левият ми е на 28-29 дни, докато десният ми е с 30-31 дневен цикъл, дори и до 33 дни се е стигало. За това ми е важно да ползвам правилно овулационните тестове. Явно не съм чакала достатъчно дълго време, за да отчета истинския резултат :) Вече ще зная.
и аз съм така на десния ми е по-рано О. 13-14 ден,а на левия 16-17-20 ден..затова denis ми беше казала,че тестовете се правят от"-" до "-" ;така хем няма да изпуснеш деня,хем след"+" като направиш пак до "-" ше разбереш по-добре кога е бил пика на ЛХ :D и ще изчислиш по-добре кога ще е О.1
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Тест овулация
« Отговор #115 -: Януари 26, 2008, 14:41:24 pm »
Ей на това му се вика ясна картинка. Браво, Денис.
Наистина в началото е много трудно да се определят ясно тестовете.
 
Re: Тест овулация
« Отговор #116 -: Януари 26, 2008, 17:55:00 pm »
Здравейте момичета, Аз използвах този месец две кутии от Клиър Ову- то и се убедих, че наистина просто чертите му на този тест са бледи. Интересното беше, че докато първата опаковка не ми показваше нищо освен контролна линия, втората винаги ми показваше бледа  втора, което разбира се е отрицателен резултат :? Попаднах на една прошурка от този тест Овю, който е продукт на Шуър Чек се оказва :wink: Смятам него да пробвам другия месец. Успех на всички момичета :D
*
Re: Тест овулация
« Отговор #117 -: Януари 26, 2008, 18:52:41 pm »
Дали този Овю е по добре , че при мен с Клиър Овуто май не се поли нищо и искам другия месец да пробвам друг вид
*

    krasiko

  • ***
  • 412
  • Щастлива мама на двама
Re: Тест овулация
« Отговор #118 -: Януари 26, 2008, 19:02:54 pm »
Аз досега не съм имала проблем с Клиър Ову , а го използвам всеки месец и винаги ми показва по-ярка черта  :) Миналият месец ми беше отрицателен , но според БТ и мини микроскопа не съм имала ову  :?
*
Re: Тест овулация
« Отговор #119 -: Януари 26, 2008, 19:08:00 pm »
krasiko kакъв е този микроскоп