0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nori4

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #900 -: Април 23, 2009, 15:44:48 pm »
Здравейте!

Бих искала да попитам за мнение дали има шанс този месец да сме улучили момента.

Ето така съм правила тестовете:

1-ви ден на тестване - отрицателен - правихме секс
2-ри ден - положителен - двете черти са еднакво наситени - нямаше секс
3-ти ден - положителен - тестовата по-наситена - правихме секс
4 ден - отрицателен - няма секс

За съжаление поради програмите ни не можем да сме редовни  :( правим едни комбинации и се питах дали има някакъв шанс.

Предварително ви благодаря за мненията!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #901 -: Април 23, 2009, 15:48:35 pm »
 Шанс винаги има ... А и ОВУ настъпва до 24 часа след положителния тест, а сперматозоидите могат да преживяват до около 3 - 5 дена във влагалището, така че шанс има, но никога и никой не може да ти каже дали е станало :)
 Успех и дано не ти дойде 9 месеца !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Nori4

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #902 -: Април 23, 2009, 15:51:32 pm »
Благодаря ти, garga! Дано, дано! Не ги знам нашите сперматозоиди дали са от дълголетните  :D

А принципно има ли вероятност овуто да е било на 2-ри ден, когато е по-наситения тест. Тези 2 полож. теста ме объркват - след тях ли настъпва овуто?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #903 -: Април 23, 2009, 21:46:59 pm »
Ову настъпва ако не се лъжа от 6 до 24 часа след наситен положителен тест. Но трябва обезателно втората линийка да е по-тъмна от контролната, а не просто да я има !!!
  Срещала съм доста мнения, че тестовете не са кой знае колко точен метод, така че и за тези ориентировъчни часове след положителен тест никога няма как да си сигурен кога точно настъпва ову ( може и хич да не настъпи, въпреки положителния ову тест ) - най-тозно си е фоликулометрията. А за желанието да си забременяла не се тревожи - божа работа. Чела съм за момичета забременели уж в "невъзможни за зачеване дни" !!! Така, че ние сме в ръцете на съдбата донякъде. Не се вманиачавай толкова в конкретния ден на ову !!!
 
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #904 -: Април 24, 2009, 00:21:15 am »
Гарджето правилно е казала(от 6-36 на практика) може и до 48ч(но това на теория)
Колкото до двата + теста,то тогава О е някъде посредата.Възможно е да си засякла пика на ЛХ при втория си О тест(чертата е по-тъмна от контролната).Тогава О е този ден или във следващите два :) Може да си мериш и БТ за да си сигурна,че е имало О :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #905 -: Април 24, 2009, 11:35:24 am »
Благодаря ви garga, fibo! (аз съм Nori4 преди да се регистрирам във форума)

Ще се опитам да не се вглеждам толкова.
А за меренето на БТ още не съм се решила, защото имам детенце и често ми се налага да ставам нощем, така че работата малко се разваля. Нали трябва да се лежи поне n-часа преди меренето.
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #906 -: Април 29, 2009, 14:16:49 pm »
да скъпа fibo сигурна съм.миналия цикъл ми правиха инсе фоликулът се спука на 18/19ден а и тестове си правя доста отдавна.били ми казала нещо за лечението благодаря. :) :)
[/url]
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #907 -: Май 15, 2009, 20:39:05 pm »
 Здравейте ,имам един въпрос,при тест отрицателен обаче поява на цервикуална слуз има или няма ову защото напълно се шашнах?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #908 -: Май 15, 2009, 21:09:22 pm »
Когато има белтъкообразна ЦС,значи вече си фертилна и е време за кексене.Такава ЦС има преди,по време на и понякога(рядко) след О.
Това че теста ти е "-" а има белтъкообразна ЦС,явно О наближава :) Мери си и БТ за най-сигурно.Не винаги + тест означава че ще има О
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #909 -: Май 15, 2009, 22:18:28 pm »
И аз все я меря и пак нестава-вижте ми графиката за тоз месец.Другия месец ще си купя ову-тест.Кажете ми според графиката-от кой ден да започна с тестовете?На babyplan ми изчислява овуто на 15-я ден
   
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #910 -: Май 15, 2009, 22:32:45 pm »
 Багодаря ти fibo ще почна и тем. да меря  :wink:
 Леле Zuza направо ти завидях на сърчицата,толкова с амногоооо БРАВО ето така се прави  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Май 15, 2009, 22:38:04 pm от iskra.p.dimitrova »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #911 -: Май 15, 2009, 22:56:27 pm »
Багодаря ти fibo ще почна и тем. да меря  :wink:
 Леле Zuza направо ти завидях на сърчицата,толкова с амногоооо БРАВО ето така се прави  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
май от мн.правене нищо нестава ми каза доктора ми,з-то сперматозоидите в спермата намаляли като се прави постоянно,и шанса бил по-малък.Каза на 2 дни да го правим.Затова започвам с ову-тестовете този месец,4е така измъчих и мъжа си-то нали знаеш-насила хубост нестава
   
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #912 -: Май 15, 2009, 23:27:05 pm »
 Ами аз знам че е добре през ден.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #913 -: Май 16, 2009, 00:28:06 am »
Може и през ден,може и през два.Може и когато ви харесва :wink: Като видите двете чертички на О теста кекс 3/4 дни поред.Най-фертилни са 3те дни преди О,денят на и след О.БТ можете да мерите за да сте сигурни че О е имало и е минала.Т.е. ако е имало О,БТ трябва да се вдигне и задържи висока.

Зиза,на мен ми се струва че графиката не е съвсем отлична.Не смея да коментирам,за да не изръся глупост.Просто ми се струва,че нещо не е ок,но най -добре попитай Денис във "дайте да ви видя графиката".Тя ще си каже мнението по компетентно.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #914 -: Май 16, 2009, 00:32:58 am »
Зиза, графиката ти не е реална, защото мериш в различни часове на денонощието ... Трябва да мериш примерно само в часа около 7ч. и да се откланяш от него с най-много 30-40 мин.
 Иначе относно секса около овулация и аз мисля, че е най-добре с тестове и с БТ - ориентираш се и правиш секс около тези дни... Мине ли ову - според мен вече няма шанс :) Макар, че знам ли - понякога стават и чудеса .. Една позната забременя в 1 ден от МЦ !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #915 -: Май 16, 2009, 00:38:11 am »
Зиза, графиката ти не е реална, защото мериш в различни часове на денонощието ... Трябва да мериш примерно само в часа около 7ч. и да се откланяш от него с най-много 30-40 мин.
Ха-така!Граджето си отваря очите пък аз дремя :oops: Мдааа,за това графиката ти ми изглежда проблемна(ама кой да чете бележките :oops:)
Е,ми Гарджето го е казала отлично -винаги в един и същ час!!!Аз си навивам аларма и само ако ми се наложи се отклонявам.БТ е най-реална м/у 5-8ч сутрин.Най реално е ректалното измерване.
Диг термометър се държи 5мин след сигнала,живачния 10 мин
Успех,дано сме успели да разясним  :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #916 -: Май 16, 2009, 13:49:36 pm »
Винаги в един и същ час и аз го знам,но нали пише че ако ходиш до тоалетната през ноща-трябвада я измериш тогава,както е при мен 3.50ч.Иначе като си легна след това и стана в 5.30 винаги температурата ми е сащата както е била в 3.50ч.И винаги си меря т' ректално з-то е най-точно
   
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #917 -: Май 16, 2009, 13:53:51 pm »
Заза, нищо че ставаш до тоалетна - гледеай да мериш БТ винаги около 7ч. примерно. В един и същи час !!! Това дава отклонения - пробвай да мериш все около 7 - 7:30 и ще забележиш, че нещата си идват на мястото.
 П.П: Момичета, нещата които разискваме започнаха да се откланят от темата и рискуваме модераторите да я заключат. Затова, мила ЗАЗА - по-добре си отвори темичка за графиката ти и там ще ти помагаме с каквото можем ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #918 -: Май 16, 2009, 14:49:08 pm »
Да благодаряви мн.за мненията.Аз имам и там отворена тема,но никой не е погледнал този месец.Според меннещо не е наред с мен.Благодаря ви още веднъж.При мен като отиде най-горе,никога не се задържа-винаги пада до ден след това.Когато се ка4и най-догоре,значи ли че това е последният ден за бебеправене.В дните когато е запо4нала да се покачва постепенно от най-ниската към най-високата то4ка-по средата ли е овуто?
   
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #919 -: Май 16, 2009, 16:36:55 pm »
Зиз,по принцип когато мине О,БТ се покачва веднага(тогава вече е късно за кекс)и се задържа сравнително хоризонтална в продължение на цялата ЛФ.В деня на М или ден,най много два преди М,БТ пада и ти идва.Сега има често случаи когато след О,БТ се покачва постепенно(не изведнъж)стъпаловидно.Тогава казват че О е някъде посредата на "стълбицата".Разбирам че ти е доста объркано,но е добре да се поразровиш във сайта.Има доста писано по темите за БТ...
Съжалявам,графиката ти не съм я срещала,но ще те наглеждаме там :wink:
Наистина се отплесваме от темата
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!