0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #920 -: Май 16, 2009, 17:59:24 pm »
Ову настъпва ако не се лъжа от 6 до 24 часа след наситен положителен тест. Но трябва обезателно втората линийка да е по-тъмна от контролната, а не просто да я има !!!

Гардже мила, ама на мен никога линията не ми е била по-тъмна от контролната. Винаги е даже една идея по-светла от контролната. Само един месец съм видяла по-тъмна  8O
При мен вариантите са два - с почти еднакъв цвят като контролната или мнооого по-бледа от контролната! Хм, това значи ли че не съм имала регистрирана ОВУ?
[/url][/url]
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #921 -: Май 16, 2009, 19:00:03 pm »
 Спред мене не означава че не си имала ,при мене тестовете еинаги са с бледи черти ,а в същност имам овулация като ме прегледа доктор,така че според мен има ли втора да се действа  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #922 -: Май 16, 2009, 19:20:55 pm »
Ясмин, щом втората не е по-наситена от първата , за да си сигурна че имаш овулация е най-добре да направиш 2-3 месеца фоликулометрии. Лекарски преглед на ехограф си е най-сигурния начин. Иначе може много дълго време да се заблуждаваме и да се разочароваме (вкл. и аз) ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #923 -: Май 16, 2009, 21:58:21 pm »
Да момичета тестовете за О са просто  насочващи кога е пика ,но дали ще има О те не показват!
При мен например винаги си има две черти и втората е по-наситена и т другата !
Както и БТ имаше добри разлики средно през първата половина 36.7 а през втората половина забива на 37.2 - графики по учебник ,но.....
Чудна работа оказа се че пролактина ми е висок - т.е. О няма !
Вече нищо не разбирам !
Абе гледайте като станат 2 чертички да действате пък каквото сабя покаже  :D :D :D :D :D( и най вече кожената сабя ) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Айде милички успешен лов !
Аз още малко съм в почивка и захващаме др месец пак!
Нали Гардже мила !? :wink:
[/url]
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #924 -: Май 17, 2009, 12:51:34 pm »
Момичета имам един неразясен за мен въпрос  :?
Ще съм много благодарна ако знаете причината(или ако е изобщо такава)да ми я разясните!
Забелязах втори месец че БТ в първата фаза е 36.90!
Не е ли малко високичка за първа фаза :(?..Не съм болна, не съм грипава  :D..знам ли?
Преди мсеци си беше ок..36.6...36.7  :?
Случвало ли ви се е ?Ако да на какво с едъулжи това!

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #925 -: Май 17, 2009, 15:40:36 pm »
Aми Зиз,то има само една стойност мила? :) Може да е инцидентна :? Ти нали нямаше да мериш! Защо се стресираш така сега :? :D Важно е разликата ФФ/ЛФ да е хубава 0.4-0.6 ако я има,всичко е ок :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #926 -: Май 17, 2009, 16:08:56 pm »
Aми Зиз,то има само една стойност мила? :) Може да е инцидентна :? Ти нали нямаше да мериш! Защо се стресираш така сега :? :D Важно е разликата ФФ/ЛФ да е хубава 0.4-0.6 ако я има,всичко е ок :wink:
охх ами нямаше да меря ама на  :x
не се стърпях
е само днес де  :lol:
засега  :D
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #927 -: Май 17, 2009, 17:54:24 pm »
Фибо е права! Може да е инцидентна стойност, може да е минала ову...може всичко- не се стресирай!Не,че и аз не правя така де! :wink:
Според вас какво значи по-наситената втора черта на ову теста- че ову е съвсем близо, или, че напротив- хващам началото на пика....и ову ще е чак след N часа!?
Дали изобщо рабрахте какво питам?! :oops:
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #928 -: Май 17, 2009, 19:25:14 pm »
alimania това означава че започва земетресение мила! :lol: :lol: :lol: :lol:
Искам да кажа че О е съвсем близо и трябва да бачкате здраво за бебче според мен същата вечер и на другата вечер пак и сутрин и през деня ако има възможност абе.....
Разбра ме какво имам предвид  :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:!
[/url]
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #929 -: Май 17, 2009, 19:34:30 pm »
 Момичета, всяка от вас има самостоятелна тема, където си коментирате графиките. Моля, не го правете тук!
 Тази тема е информативна. На път сте да я превърнете в спамо-чат.
Последното пък може да го правите в седмичната си тема.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #930 -: Юни 06, 2009, 17:22:48 pm »
Здравейте момичета,

Аз съм сравнително нова в откриването на тялото си и всички въпроси свързани със забременяването. Откакто взехме решение с моя приятел, че ще работим по въпроса изкочиха много въпраоси. Пследните седмици съм изчела почти всичко в интернет за бебеправенето и въпреки това бих искала да ви споделя някои неща и да ви помоля за съвет.

Цикълът ми е 28 дни, като часовник, последната дата беше 22 май и днес е 16 ден. Почнах с тестовете от 11 ден(честно казано май не ги правех както трябва, тъй като 4 дни около 12 ден имаше 2ра черта, но тя беше винаги една идея по светла от контролната). На 12 ден отидох на генеколог, той установи доминантен фоликул 17мм и каза 3 дена да работим по въпроса. Въпреки този преглед аз продължих с тестовете, така и не видях положителен резултат. ЦС беше като крем бяла и леко лепкава. Около 11 дена почна да ме боли кръста и ниско долу корема, имах лека тежест от 15тия вече не ме боли нищо.Днес 16 ден се появи разтеглива слуз и то доста обилна, но теста за овулация беше категорично отрицателен. Доста съм объркана от всичките противоречиви сигнали на тялото ми. Бих била благодарна на всеки съвет osi_1 Успех на всички в бебеправенето osi_9
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #931 -: Юни 06, 2009, 18:34:17 pm »
По-добре отиди на лекар, за да се види дали доминантния фоликул се е спукал. Тестовете се оказват не много точен метод. Ако искаш можеш да измерваш и базалната температура и така ще се ориентираш по-лесно.
 Успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #932 -: Юни 06, 2009, 18:54:38 pm »
За съжаление БТ не мога да мерч тъй като работя на смени  :( наистина най-достоверния начин е да отида на лекар, но това ще трябва да стане в понеделник. А дали ЦС може да се появи след О., а не преди това. Доста ми е объркващо всичко, т.е логично е като е написано навсякъде по сайтовете, но...
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #933 -: Юни 10, 2009, 15:17:32 pm »
Как предполагате кога е била-може ли по графиката да се разбера дали овулацията е била сутринта или вечерта,и дали също по графиката може да се предположи дали е имало фоликул(отделен)или не.
   
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #934 -: Юни 10, 2009, 15:27:58 pm »
влияе ли алкохола (виното) върху тестовете за овулация  :ask:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #935 -: Юни 10, 2009, 15:46:36 pm »
Как предполагате кога е била-може ли по графиката да се разбера дали овулацията е била сутринта или вечерта,и дали също по графиката може да се предположи дали е имало фоликул(отделен)или не.
Не!
влияе ли алкохола (виното) върху тестовете за овулация  :ask:
Мисля че не!


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #936 -: Юни 10, 2009, 18:32:09 pm »
Здравейте момичета. От доста време съм регистрирана във форума, водя си календара и чета темите, но за първи път се включвам във форума.
Благодарение на календара януари месец забременях от първия път за съжаление с фатален край.
Мислехме, че при повторния опит (май месец, че беше необходимо изчакване )ще се случи веднага, но уви. Проблемът е, че с приятелят ми се виждаме рядко-обикновено за 1, 2 вечери мах и аз определям дните подходящи за зачеване. Този месец подходящите дни бяха 6, 7, 8, 9-ти юни по календара. Ние бяхме заедно на 8 вечерта. Днес -10 ти юни обаче направих тест за овулация Clear Ovu който отчете положителен резултат (двете линийки са еднакво наситени) и много се обърках. Четирите подходящи дни са минали, днес вече е 5-тия ден. Цикълът ми е на 23, 24 дни винаги. Всъщност тези тестове 1 или 2 дни отчитат положителни резултати и кога в такъв случай е най- подходящо да се видим следващия път с него? Не мога да се ориентирам по Ц слуз, защото ако имам такава не го усещам. И януари месец когато опитахме бях сигурна, че нищо не е станало защото не усетих да имам такава слуз, а то взе, че стана. Извинявам се за некомпетентния въпрос, но не разбирам кога точно трябва да правим секс. Точно когато съм в овулация ли, преди това или след това?
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #937 -: Юни 10, 2009, 18:55:26 pm »
Благодарение на календара януари месец забременях от първия път
....
 Днес -10 ти юни обаче направих тест за овулация Clear Ovu който отчете положителен резултат (двете линийки са еднакво наситени) и много се обърках. Четирите подходящи дни са минали, днес вече е 5-тия ден.

тестовете за овулация показват по-добре от календара, кога ти е овулацията. те показват пика на лутеинизиращия хормон, който кара фоликулите да се пукат. значи видиш ли 2 чертички на теста, най-подходящото време за зачеване е 24-36 часа след полужителен резултат. добре е да мериш и базална температура.
желая ти успех
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #938 -: Юни 10, 2009, 19:06:18 pm »
Благодаря ти много big_eyes. Значи януари месец е станало чудо. Тогава се видяхме на втория ден от четирите подходящи и то за 1 вечер. Тест правя за първи път и ще те послушам да планирам срещите в зависимост от следващите тестове. Този месец ми се вижда невъзможно нещо да се е получило и ми е много болно, особено след загубата преди 4 месеца.
Освен, ако не е оцелял някой здрав сперматозоид :)
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 19:08:31 pm от Alekstraza »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #939 -: Юни 10, 2009, 19:20:48 pm »
Алекс, ами вижте се и днес. днес и утре са силно фертилни дни. Как така планираш вашите срещи ? Проблем ли е да се видите днес и утре ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.