0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #820 -: Януари 29, 2009, 18:44:03 pm »
Здравейте момичета, искам да ви попитам има ли някоя от вас която да е пила Клостилбегит/ ако правилно го исписвам/? Изсписаха ми го днес защото след няколко месечно следене на цикъла от специалист по стерилитет, накрая се установи,че почти нямам овулация или дори сега този месец липсва такава.Дадоха ми го за стимулация за евентуална инсеминация. Ако някоя от вас го е пила нека да ми каже как повлиява, качват ли се от него килограми? Благодаря! :)
 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #821 -: Януари 29, 2009, 18:47:27 pm »
Много различно, защото и оргнизмите ни са различни. Да аз май качих някое килце и бях люта и проклета покрай цикъл. Но на теб може да не ти се отрази така.
По-важното е имаш ли направена снимка за проходимост на тръби и спермограма. За теб е важно.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #822 -: Февруари 01, 2009, 23:07:14 pm »

По-важното е имаш ли направена снимка за проходимост на тръби и спермограма. За теб е важно.

Това е по-важно от всичко друго.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #823 -: Февруари 04, 2009, 16:23:59 pm »
имам направена снимка за проходимост на тръбите-проходими са! :) спермограми са правени поне 4бр. всяка последна все повече в нормата. Правиме опити вече 3години за дете. от 10.2007г. ходиме на консултация, прегледи и изследвания  в ПАГ"Света София"-София в отделение по стерилитет. Аз имам хипотериодизъм на щитовидната жлеза, доста напълнях за 2 години-25кг. 8O.Сега не могат да ми хванат овулацията защото цикъла ми от 26-40 дена- всеки месец различно :? Опитвам какво ли не, фитнес, меря си овулацията с тест, правиме често С, слагам си възглавница, лежа поне 15 мин. Незнам вече какво да правя? Посъветвайте ме вие ако имате подобен проблем.
 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #824 -: Февруари 04, 2009, 17:23:44 pm »
Ами Тина, ако в това отделение са ти предписали клостила и ще правят инеминация пий го.
А консултирала ли си се с ендокринолога си за въпросната стимулация? И нали ще те следят по време на нея? Има доста успели след стимулирано инсе, пожелавам ти да си от тях!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #825 -: Февруари 06, 2009, 17:00:58 pm »
Здравейте!Реших и аз да задам своя въпрос за О.Нещо организмът ми съвсем се побърка и въпреки 100 АГ преглед винаги всичко излиза в норма и няма за какво да се притеснявам въпреки странните симптоми.Имам редовен цикъл обикновено на 27 дни и О на 14 ден поне до преди няколко месеца.След опитите за бебе започна да ми идва по често по различно и О май се измести,което е обяснимо.Последните 2 месеца ми идва на 25 дни и не разбрах кога ми е О.Започнах с тестове за О от 11 ден,като 1 път разликата в двете чертички беше толкова малка,че се зачудих дали да не отбележа +,но все пак реших да изчакам.Прес следващите дни втората чертичка ставаше все по-бледа.Другите симптоми за О си ги имам от 1 ден в който ми свърши кървено и вече даже почти изчезнаха.Възможно ли е О да е било в първите дни след МЦ?Нали на организмът му трябват 14 дне за да се образуват фоликули и да се поготви за евентуална бременност?
П.С. Съжелявам,че стана толкова дълго :oops:
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #826 -: Февруари 06, 2009, 19:45:26 pm »
Здравейте, момичета!
Възможно ли е да имам две овулации в един месец или тестовете грешат? Първата ми беше на 12 ден от МЦ,като двете чертички бяха еднакво оцветени, а втората на 17 ден от МЦ, но тест лентата беше значитерно по-тъмна от контролната. Възможно ли е това или да считам, че съм имала една овулация на 17 ден?
Благодаря предварително и успех на всички в бебеправенето! 


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #827 -: Февруари 06, 2009, 20:57:33 pm »
Здравейте, момичета!
Възможно ли е да имам две овулации в един месец или тестовете грешат? Първата ми беше на 12 ден от МЦ,като двете чертички бяха еднакво оцветени, а втората на 17 ден от МЦ, но тест лентата беше значитерно по-тъмна от контролната. Възможно ли е това или да считам, че съм имала една овулация на 17 ден?
Благодаря предварително и успех на всички в бебеправенето! 
Не мисля че е нормално не е зле да си пуснеш изледване на половите хормони.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #828 -: Февруари 06, 2009, 21:13:56 pm »
Здравейте, момичета!
Възможно ли е да имам две овулации в един месец или тестовете грешат? Първата ми беше на 12 ден от МЦ,като двете чертички бяха еднакво оцветени, а втората на 17 ден от МЦ, но тест лентата беше значитерно по-тъмна от контролната. Възможно ли е това или да считам, че съм имала една овулация на 17 ден?
Благодаря предварително и успех на всички в бебеправенето! 
Не мисля че е нормално не е зле да си пуснеш изледване на половите хормони.
Благодаря ти, denisa12251.


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #829 -: Февруари 06, 2009, 22:13:55 pm »
Кой казва че не е възможно/нормално?
Възможно е да има две овулации в един цикъл. Имала си примерно два доминантни фоликула, единия се е спукал (т.е. овулирал) на 12, а другия по-късно - на 17 ден. Това е напълно възможно.
Според мен обаче деска, ако трябва да отчиташ една овулация само, отчети първата.

Ето тук по-напред в темата сме коментирали нещо подобно: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=21630.640

Момичета, четете, нали за това ги има тези теми.
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 22:28:54 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #830 -: Февруари 06, 2009, 22:47:07 pm »
Здравейте, момичета!
Възможно ли е да имам две овулации в един месец или тестовете грешат? Първата ми беше на 12 ден от МЦ,като двете чертички бяха еднакво оцветени, а втората на 17 ден от МЦ, но тест лентата беше значитерно по-тъмна от контролната. Възможно ли е това или да считам, че съм имала една овулация на 17 ден?
Благодаря предварително и успех на всички в бебеправенето! 
Не мисля че е нормално не е зле да си пуснеш изледване на половите хормони.
Разбира се, че е възможно да имаш 2 овулации. Че аз като съм си правила фоликулометрии съм имала по 2 доминантни фоликула при цикли без стимулации. Напълно възможно е. Ами че как иначе се зачеват разнояйчни близнаци по естествен път?!
Моля момечетата, които не са много наясно да не се изказват така. Прочетете преди да напишете нещо. Аз лично дълго време четях без да пиша каквото и да е било. Не става въпрос да пишем там нещо, а да дадем колкото се може по-точна информация и съвети. Този форум е за да си помагаме. Сори за спама.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #831 -: Февруари 07, 2009, 10:13:33 am »
Здравейте, момичета!
Възможно ли е да имам две овулации в един месец или тестовете грешат? Първата ми беше на 12 ден от МЦ,като двете чертички бяха еднакво оцветени, а втората на 17 ден от МЦ, но тест лентата беше значитерно по-тъмна от контролната. Възможно ли е това или да считам, че съм имала една овулация на 17 ден?
Благодаря предварително и успех на всички в бебеправенето! 
Не мисля че е нормално не е зле да си пуснеш изледване на половите хормони.
Разбира се, че е възможно да имаш 2 овулации. Че аз като съм си правила фоликулометрии съм имала по 2 доминантни фоликула при цикли без стимулации. Напълно възможно е. Ами че как иначе се зачеват разнояйчни близнаци по естествен път?!
Моля момечетата, които не са много наясно да не се изказват така. Прочетете преди да напишете нещо. Аз лично дълго време четях без да пиша каквото и да е било. Не става въпрос да пишем там нещо, а да дадем колкото се може по-точна информация и съвети. Този форум е за да си помагаме. Сори за спама.
Няма нужда да ме нападаш това е моето мнение,а колко съм изчела само аз си знам.Да възможно е разбирасе да имаш повече от един фоликул,но покачването на LH би трябвало да доведе до спукването и на двата фоликула аз самата забременях с двуяйчни близнаци и имах една овулация засъжаление се разви само едното но това е друга тема.Тук във форума съм чела че отчитането на повече положителни тестове за ову. може да означава че жената има СПКЯ.
« Последна редакция: Февруари 07, 2009, 10:15:08 am от denisa12251 »
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #832 -: Февруари 07, 2009, 10:24:37 am »
Характеристики на ановулаторна графика: 

Въпреки, че вашата графика може да варира, има няколко основни характеристики, които се срещат при ановулаторните графики. Те могат да са различни по едно и също време или в различните случаи. Повечето ановулаторни графики:

 Не показват двуфазен модел, няма температурно покачване.
 Показват променливи температури.
 Имат широка температурна амплитуда, дори когато температурата е измервана коректно.
 Многократно отчитане на фертилна слуз.
 Дълъг цикъл ( но не винаги).
 Нередовен цикъл ( но не винаги).
 Многократен положителен уринарен тест за овулация, предшестван от отрицателен.
 Признаци, показващи овулация, но без температурно покачване, което да я потвърди.
Това е копирано от този сайт.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #833 -: Февруари 09, 2009, 00:15:51 am »
Характеристики на ановулаторна графика: 

Въпреки, че вашата графика може да варира, има няколко основни характеристики, които се срещат при ановулаторните графики. Те могат да са различни по едно и също време или в различните случаи. Повечето ановулаторни графики:

 Не показват двуфазен модел, няма температурно покачване.
 Показват променливи температури.
 Имат широка температурна амплитуда, дори когато температурата е измервана коректно.
 Многократно отчитане на фертилна слуз.
 Дълъг цикъл ( но не винаги).
 Нередовен цикъл ( но не винаги).
 Многократен положителен уринарен тест за овулация, предшестван от отрицателен.
 Признаци, показващи овулация, но без температурно покачване, което да я потвърди.
Това е копирано от този сайт.

Ановулаторната графика в случая няма нищо общо. Ние коментираме друго.
И да, има много инфо в сайта, само няма кой да чете.

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #834 -: Февруари 09, 2009, 11:24:59 am »
Знам че не говорим за ануволаторна графика,но момичето казва че има положителни тестове през няколко дни,а в това което съм копирала това се дава за признак на ановулаторен цикъл.Това исках да покажа.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #835 -: Февруари 11, 2009, 09:15:20 am »
Ако има 2 Овулации, то те трябва да са в рамките на 24 часа.
Теста за О не ти гарантира спукване на фоликула. Ако има повече фоликули, ЛХ ще е по-високо /ще има + тест/, но не достатъчно за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #836 -: Февруари 25, 2009, 21:31:31 pm »
Здравейте,
рових из нета по моя въпрос,но не намерих нища и реших да питам.Много ще съм ви благодарна ако можете да ми помогнете с инфо.Та историята е малко объркана но..тя е следната.Последно ми дойде на 10.01.2009г.На 24-ти ден имах нещо като положителен тест за ову-казвам нещо като защото не бяха съвсем еднакви чертичките,а на другия ден втората беше още по-бледа.За това реших,че тогава е била овулаията.След това изчаках 14 дни и направих тест за бременност,който беше отрицателен.7 дни по-късно тестовете за бременност бяха странни т.е. втора черта но след оказаното време в брошурата.Към днешна дата 15 дни закъснение на цикъла тестовете са категорично отрицателни.И тук идва интересната част-или по-скоро странна-от два дни ме боли корема и реших,че ще ми дойде,но днес гледам цурвикална слуз точно каквато трябва да е по време на ову.Решавам все пак да направя тест за ову и о чудо по-положителен не може да бъде.Какво ще кажете за ову на 45-ти ден от цикъла?Нищо не намерих в нета по този въпрос и направо съм в шах.Другата седмица имам записани часове при всевъзможни доктори,но ако някой има инфо по моя въпрос на какво може да се дължи това ще съм много благодарна.
п.п.Извинете че стана толкова дълго,ама поеже е доста объркано и...
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #837 -: Февруари 27, 2009, 19:04:24 pm »
Ами то зависи по принцип колко ти е дълъг цикъла. Никъде не споменаваш. Направи кръвен тест за бременност, ако имаш съмнения. Той е най-точен.
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 19:06:54 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #838 -: Февруари 27, 2009, 19:59:50 pm »
Ами цикъла ми е доста нередовен и не мога да кажа колко е дълъг.Но пък чак толкова дълъг не е.Странното е че имах положителен тест за ове чак на 45ти ден.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #839 -: Февруари 27, 2009, 20:19:57 pm »
Здравейте,
рових из нета по моя въпрос,но не намерих нища и реших да питам.Много ще съм ви благодарна ако можете да ми помогнете с инфо.Та историята е малко объркана но..тя е следната.Последно ми дойде на 10.01.2009г.На 24-ти ден имах нещо като положителен тест за ову-казвам нещо като защото не бяха съвсем еднакви чертичките,а на другия ден втората беше още по-бледа.За това реших,че тогава е била овулаията.След това изчаках 14 дни и направих тест за бременност,който беше отрицателен.7 дни по-късно тестовете за бременност бяха странни т.е. втора черта но след оказаното време в брошурата.Към днешна дата 15 дни закъснение на цикъла тестовете са категорично отрицателни.И тук идва интересната част-или по-скоро странна-от два дни ме боли корема и реших,че ще ми дойде,но днес гледам цурвикална слуз точно каквато трябва да е по време на ову.Решавам все пак да направя тест за ову и о чудо по-положителен не може да бъде.Какво ще кажете за ову на 45-ти ден от цикъла?Нищо не намерих в нета по този въпрос и направо съм в шах.Другата седмица имам записани часове при всевъзможни доктори,но ако някой има инфо по моя въпрос на какво може да се дължи това ще съм много благодарна.
п.п.Извинете че стана толкова дълго,ама поеже е доста объркано и...
Така бях и аз миналата година когато трябваше да ми дойде не ми дойде ами ми зацапа нещо кафевичко,След това си направих тест за бременност който беше отрицателен  :bfn:.Казах си ще ми дойде сигурно...
След 10 дена все така не ми беше дошъл МЦ и реших да си направя втори тест,който се оказа с две доста ярки черти  :bfp:  8O,Бях доста изненадана защото не съм очаквала,Аз мисля че може би си бременна  :ask: