0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Clear Ovu моля ви спешно!!!
« Отговор #740 -: Октомври 16, 2008, 09:05:52 am »
Дидро,
Разбира се, че има шанс. В една капка сперма има милиони сперматозоиди, а само един е нужен за зачеването. Така че, шанс винаги има.
По принцип, когато тестът за овулация стане положителен (с две еднакво наситени ивици или с тестова ивица по-наситена от контроланата) е добре да се прави секс. Още по-добре ако се повтори на следващия ден, когато вероятно е и самата овулация. Но дори и да не се повтори, сперматозоидите имат преживяемост поне 48 часа. Когато в деня на положителния тест има секс, сперматозоидите се придвижват през цервикалния канал (което има отнема няколко часа) и на практика изчакват до отделянето на яйцеклетката, за да я атакуват и оплодят. Така шансът да има зачеване ако се прави секс ден преди овулацията е дори по-голям отколкото ако се прави секс в деня на самата овулация. Причината е,че яйцеклетката има сравнително кратък живот и докато сперматозоидите преминат разстоянието до нея, тя може да е загубила способността да бъде оплодена.
Но...преди всичко не се замисляй толкова! Бебето ще стане, когато най-малко очакваш. Успех, дано да е този път, но ако не - продължавайте с опитите.
Re: Clear Ovu моля ви спешно!!!
« Отговор #741 -: Октомври 19, 2008, 16:12:15 pm »
Аз лично се оплетох... според календарът ми трябваше вече да съм в ову...ама не...теста не показва втора чертичка...а си имам всички симптоми на ОВУ даже леки болки в матката сутрин и вечер-съвсем леки и подръпващи...Ама теста вече трети ден казва че нямам ОВУ...

А да не пропусна- С Клиър Ову Тест съм.

Ако в следващите два дни не покаже наличие на ОВУ ще ида на лекар за да направим някаква схема на следене или да видим дали всичко ми е в ред.
Някакви идеи защо нямам ОВУ ???
[/url][/url]
Моля за вашето внимание-овулация?
« Отговор #742 -: Октомври 30, 2008, 00:34:18 am »
Едно бързо въпросче!
Става въпрос за овулацията.
Ако прецени модератора да я премести!
Та,питането ми е: На 22 октомври ми дойде(цикъла ми е около 23-24дена).Сега виждам на превръзката си едно жълтеникаво течение,постоянно чувство на влага(затова и съм с превръзка),пробождания в десния яйчник...Не правя тестове,нито меря БТ.Дали има някаква вероятност да съм в овулация?Това течение дали всъщност не е жълтото тяло?Простете за невежесвото!Вчера се кексахме...ама днес е на работа чак до утре 17-18часа! :-(
Пак ли пропуснахме момента?!?!  :bonk: :bonk: :bonk: :rockon: :balk_145:
« Последна редакция: Октомври 30, 2008, 00:38:54 am от Solano »
Re: Моля за вашето внимание-овулация?
« Отговор #743 -: Октомври 30, 2008, 07:38:50 am »
  Щом цикъла ти е на 23-24 би трябвало овулацията ти да е на 9-10 ден от първият ден на цикъла.Следователно сега са ти фертилните дни,т.е. дните в които можеш да забременееш.А това течение,най-вероято е цервикална слуз,която се появаява по време на фертилните дни и спомага на сперматозоидите да се придвижват към желаното място.Желая ти успех!   :P  А, и жълтото тяло се появява след овулацията.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля за вашето внимание-овулация?
« Отговор #744 -: Октомври 30, 2008, 10:18:05 am »
ЦС трябва да е бяла /а във ферт. дни прозрачна/ - ако е оцветена / жълто , зелено и т.н / може да е от възпаление. Ако имаш и др. неразположения пусни си МБ или се консултирай с лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Овулация
« Отговор #745 -: Ноември 08, 2008, 21:08:55 pm »
момичета цикьльт ми беше на 20 09. правихме секс на 27 09 и на 3 10 тези 2 дни мьжьт ми свьрши в мен, а по принцип все осте се пазим и нее имало гафове освен някоя изпусната капка, но тези 2 пьти тои напьлно свьрши в мен ,но след това на 6 10 пак го направих ме и тои отново ме пази.незнам какво да си мисля.как мога да си определя кога сам в овулация при положение ,че ми е нередовен цикьла. далжината му в различните месеци е м/у 28 и 33 дни.вазможно ли е да сам забременяла?!мисля че точно тогава бях в ову застото имах воднисто леко течение, но не сам напулно сигурна ,несам правила ову тестове
Re: ovulaciq
« Отговор #746 -: Ноември 08, 2008, 21:26:41 pm »
Втория пьт е вьзможно,течението е прозрачно и разтегливо.
Овулация обикновено настъпва:
 между 14-тия и 17-тия ден при нормален 28 дневен цикъл;
 между 8-ия и 11-ия ден при къс 22 дневен цикъл
между 21-ия и 24-ия ден при дълъг 35 дневен цикъл
Да ти кажа божа работа,освен да изчакаш и ще стане ясно,само не разбрах, ти искаш или не?
http:
*
Re: ovulaciq
« Отговор #747 -: Ноември 08, 2008, 21:49:30 pm »
искам! и то много го искам!сега като се сетя усещах голяма влага в влалището и дори имах мокри петна по бельото точно в този период.само дано мьжьт ми наи накрая се реши а не само да прави плахи опити :lol:
*
Re: ovulaciq
« Отговор #748 -: Ноември 09, 2008, 13:29:20 pm »
анджела благодаря ти за за изчерпателния отговор.тук всички сте много мили и  отзивчиви а не като в розали .сом кадето само те нападат!
*
Re: ovulaciq
« Отговор #749 -: Ноември 09, 2008, 14:44:10 pm »
момичета предварително се извинявам, ако вьпросьт ми ви се стори глупав, но сега като си дам сметка за последните 2-3 месеца имам това воднисто течение с петна по бельото някаде между 11-12 и 16 -17 ден от цикьла,което по принцип се отнася за нормалния 28 дневен цикул ,а мен започна все по кьсно да ми идва последните 2 месеца дори на 33 дни.означава ли това ,че дьлжината на цикьла ми се променя или просто е било закьснение ,защото почти сам сигурна ,че овуто ми е било в средата на цикьла, поне според воднистото течение а при 33 дневен цикул би трябвало да ми е кьм 21-24 ден от мц.как да си направя данните в овулационния календар като далжината на мц ми варира, а овуто ми сьвпада ,като за 28 дневен цикул ,за да ми е наи точен като показатели?благодаря ви предварително за отговора, а и според калкулатора за зачеване точно 3 11 ми е деня с наи голям шанс за зачеване :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ovulaciq
« Отговор #750 -: Ноември 10, 2008, 07:55:51 am »
Избери средна продължителност на МЦ /ако най-къс е 28 дни , най-дълъг 34 - означи 31 дни за МЦ/. за фертилни дни дай 7 дни, та дори и 8 дни.

За Овулацията - може да си сигурна, че има закъснение само ако си сигурна /но не чрез твоята интуиция, а да си засякла по някакъв начин О. - ФМ, Тестове за О., БТ , изследвания и т.н/ кога е била О.- ако са минали повече от 14-16 дни след О. - тогава има закъснение.
До тогава - или не си сигурна какво е или е по-късна О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: ovulaciq
« Отговор #751 -: Ноември 10, 2008, 10:56:16 am »
денис,благодаря ти за отговора,засега не ми се налага да си засичам овулацията с бт и ов тестове и т.н ,просто исках да знам повече за нея,дано и никога не ми се наложи да го правя.пожелавам на всички момичета и жени тук много сбьднати мечти и много бебчета :)
*
Re: Clear Ovu моля ви спешно!!!
« Отговор #752 -: Ноември 10, 2008, 18:50:43 pm »
този месец реших и аз да пробвам с тест за Овулация
Вчера (15-ти ден) правих първи тест за О и имах две ясни чертички, от който тест линията беше по-тъмна от контролната линия.
преди малко отново направих тест също ми се появиха две черти видими, но съвсем еднакви.
Извинявайте за глупавия въпрос  :oops:, но за пръв път ползвам тестове за О въпросът ми е утре да направя ли отново, неободимо ли е?
Re: Clear Ovu моля ви спешно!!!
« Отговор #753 -: Ноември 10, 2008, 22:32:49 pm »
Хубаво е тестовете да се правят от "-" до "-".
*

    tin_cheto

Re: ovulaciq
« Отговор #754 -: Ноември 11, 2008, 16:11:17 pm »
Хем още се пазите, хем искаш да забременееш - нещо не се връзват нещата.
Ако искаш да збременееш порзвай тестове за овулация.
Ако не искаш - презерватив.
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Въпрос
« Отговор #755 -: Ноември 11, 2008, 22:23:22 pm »
От 2-3 дни очаквам да ми дойде,а от 4-5 имам цервикална слуз като в период на овулаця.На какво се дължи това? дали е нормално?
  <br />
Re: Въпрос
« Отговор #756 -: Ноември 12, 2008, 09:48:40 am »
Здравей Титибар! Аз също съм забелязала, че точно преди да ми дойде цервикалната ми слуз доста се увеличава, и около средата на моя цикъл също. Предполагам тогава би трябвало да съм в овулация.
Така, че не се притеснявай , нормално е.
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
Прокървяване 13 дена преди цикъл?!
« Отговор #757 -: Ноември 17, 2008, 15:32:12 pm »
Здравейте,
набързо ще разкажа за последните 4 месеца- от август правим опити за бебе, до сега не стана, но не съм ходила на лекар с надеждата, че всеки следващ месец е моят месец! От 09 октомври пия фолиева киселина, цикълът ми през октомври (25.10) бе странен- по-слабо течение, кафяво, кратко, а това не е характерно за мен, в началото си мислех че може да е фолиевата кислениа, но във форума ми обясниха, че тя не давала такива реакции. Направих си и тест за бременност- отрицателен. Този месец продължихме с бебеправенето, но на 14.11 се появи розово течение, много слабо, искаше ми се това да е онова леко прокървяване, което се появява понякога, когато яйцеклетката си намира местенце в матката (чела съм, че може да се появи). Но при мен продъжи на 15, 16 и днес. Течението не е обилно (май го забелязвам само по тоал.хартия), ръждиво е на цвят, нямам болки. Не знам цикълът ли ми е това, но защо 2 седмици почти по- рано?! Какво може да предизвика такъв вид прокървяване? Досега не ми се е случвало, опитах се да си запиша час в Лозенец, но няма свободен прием сега, много е натоварено. Ще потърся на друго място, но не зная добри гинеколози в София.
Какво да правя, докато си намеря час?
Моля за съвети и препоръки за гинеколог.
Благодаря ви предварително.
Re: Прокървяване 13 дена преди цикъл?!
« Отговор #758 -: Ноември 17, 2008, 16:09:17 pm »
Най-добре да се консултираш с лекар , но понякога около дните на овулация се появява такова зацапване. Така , че може би това е момента да правите бебе. Успех
*

    Isidimi

  • **
  • 81
  • никога не губи кураж
Re: Прокървяване 13 дена преди цикъл?!
« Отговор #759 -: Ноември 17, 2008, 16:28:12 pm »
    Gitana, смятам, че нямаш повод за притеснение...Дано е имплантиране на бебче...успех..