0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #840 -: Февруари 28, 2009, 17:23:37 pm »
момичетааа,днес теста за ову в 13;30 е с 2ра черта по-наситена от контролната.вчера правих в 21 часа и беше 2ра малко по-бледа от контролата.+малко белтък тази сутрин и падане на темп. от 36,7 на 36,4.в теста ми пище-че след положителен резултат,ову-то ще е след 24-48 часа.проблема е ,че вчера бебеправихме наобяд,а днес съпругът ми го няма :(.но утре ще си е тук към 11...какви са шансовете ?страхувам се,да не я изтървем..и имаме ли шанс за момиче,ако бебеправим утре?(тои ,много иска момиче,за мен е все едно- само да стане!!!)кога според вас е възможно оплождане?маи дълго стана,ама...направо съм луднала...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #841 -: Февруари 28, 2009, 17:26:23 pm »
между другото,днес,положителниа тест за ову е на 10 ден..да му се ненадяваш..аз го чаках около 6-7 другия месец..съвсем се обърках ве1е..наи-добри пожелания за всички нас!!! :wink:
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #842 -: Февруари 28, 2009, 18:11:03 pm »
чакам  за отговори,мили момичета!! :P
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #843 -: Февруари 28, 2009, 19:01:39 pm »
чакам  за отговори,мили момичета!! :P
О може да е довечера,през ноща,утре или най-късно вдругиден.Продължавай да мериш БТ,когато се повиши достатъчно О вече е минала,имате все още шанс да я хванете
успех
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #844 -: Февруари 28, 2009, 19:10:49 pm »
чакам  за отговори,мили момичета!! :P
О може да е довечера,през ноща,утре или най-късно вдругиден.Продължавай да мериш БТ,когато се повиши достатъчно О вече е минала,имате все още шанс да я хванете
успех
Подкрепям Фибо.Хубаво е да правиш тестовете за О.по едно и също време всеки ден.Успех
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #845 -: Февруари 28, 2009, 21:05:20 pm »
мерси за бързият отговор!направо утре ще го чакам пред вратата.. :D
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #846 -: Март 01, 2009, 10:39:03 am »
момичета,тъкмо ставам.днес темепратура 36,5.вчера беше 36,4.още не съм правила тест заО.и чакам съпругът ми...дали има шанс при тази температура,започнала е да се дига... 8O
а тои ще си доиде към 12....
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #847 -: Март 01, 2009, 11:30:41 am »
Има шанс,споко :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #848 -: Март 01, 2009, 12:32:11 pm »
направих и тест за О-положителен е!дори е по-наситена от чертата от вчера!!!стискаите палци!!!!!!!!!!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #849 -: Март 03, 2009, 12:09:32 pm »
здравеите!О ми беше на 28.03-01.03. от тогава температурата ми не мръдва от 36,5...вече 2 дни е така..вярно,4е я меря след 4-5 часа сън,ама ще е така още 4 дни.нали трябва да се мери по едно и също време..меря я в 6:30...ама сега си лягам по-късно към 1-2 през ноща..вчера така се разочаровах,4е след като я измерих в 6:30(36,5градуса), заспах и я измерих преди да стана към 10:30...беше 37,...даите съвет..нали трябва да се вдигне след О? и колко време след това?чакам вашите отговори...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #850 -: Март 03, 2009, 15:24:49 pm »
Спокойно, БТ може да се вдигне до ден-два, че и три след овулацията. Ако искаш ползвай календара на фертилити френд  ( www.fertilityfriend.com ) за определяне на овулацията. При мен този календар показва доста точно ову, тъй като взема предвид не само БТ, но и овулаторни болки ( ако имаш такива), тестове за овулация и други.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #851 -: Март 05, 2009, 09:23:10 am »
Момичета как ви е желанието за секс по време на ову? Според мен би трябвало с настъпването на ову да се увеличава, обаче при мен не е така. Точно когато трябва да сме най-активни на мен най-малко ми се прави секс. Че и тогава най-много се караме с мъжа ми  :oops: Имате ли някакви наблюдения
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #852 -: Март 05, 2009, 11:56:16 am »
Момичета как ви е желанието за секс по време на ову? Според мен би трябвало с настъпването на ову да се увеличава, обаче при мен не е така. Точно когато трябва да сме най-активни на мен най-малко ми се прави секс. Че и тогава най-много се караме с мъжа ми  :oops: Имате ли някакви наблюдения
Мимко,споко,и ние сме така,всичко е на психична основа,защото "трябва",и двамата се стресирате...по-добре не му споделяй,че е "дошло време",че те горките мн се шашкат,ева ли не е
време да се доказват като "мъже" и е по "принуда",те са си такива - обичат да "решават"сами,най-добре,като настъпи момента просто проявявай "инициатива" :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    veritaaira

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #853 -: Март 05, 2009, 18:18:22 pm »
Здравейте момичета, аз съм нова тук, но искам да ви питам.Възможно ли е овулацията да настъпва веднага след М, защото аз само тогава наблюдавам въпросната цервикална слуз. Аз по принцип съм с кратък цикъл 24-25 дни, та и по-малко.
Благодаря ви. и успех в забременяването на всички момичета.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #854 -: Март 05, 2009, 21:28:36 pm »
Не знам,малко кратък ми се вижда цикъла ти :?,на доктор ходила ли си???Някакви изследвания?? Не винаги по време на О се наблюдава такава слуз,мериш ли базалната си температура??Ако не - започвай,така по-ясно ще се разбере дали имаш О,дори и тестовете не са гаранция!!
успех миличка
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #855 -: Март 05, 2009, 21:31:11 pm »
Не че съм кой знае колко компетентна,но знам че при къс цикъл овуто е по-рано.Според мен може.Да каже и друг.

А аз да попитам.Понеже от този месец ще меря БТ-престраших се сутрин рано да е ректално меренето.Та с колко трябва да падне Т.,за да разбера че точно "днес" е Ову?Четох,четох и от цифри се обърках.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #856 -: Март 05, 2009, 22:18:30 pm »
А аз да попитам.Понеже от този месец ще меря БТ-престраших се сутрин рано да е ректално меренето.Та с колко трябва да падне Т.,за да разбера че точно "днес" е Ову?Четох,четох и от цифри се обърках.
Миличка по БТ няма как да се разбере кога ще е О,а само кога е била! И дали е имало О изобщо!
Както и графиката добре показва дали нещата ти с хормоните са наред!Важно е да има двуфазност с разлика от 0,4 - 0,6 м/у ФФ и ЛФ.Иначе супер,че ще мериш ректално - не е страшно :wink: а е точно!Ако си с диг терм се държи 3-4 мин след сигнала(аз си навивам мобилния да звани през 5 мин) ако е жив се държи 10 мин,добре е и тестове за О да правиш!
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #857 -: Март 05, 2009, 23:53:12 pm »
Благодаря fibo!
Меря с живачен-специално си го взех.Нямам доверие нещо на дигиталните.Тестове май няма да си взема този месец,че съм на село,пък там само това чакат... :?
Като посъбера температурни дни ще си пусна и аз темичка.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #858 -: Март 06, 2009, 09:07:37 am »
ТВ,не е фатално,мила,кекс през ден ти дава мн добър шанс да улучите момента :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #859 -: Март 06, 2009, 10:52:08 am »
Ами да ходила съм. Имах анаеробна инфекция, но след лечение ми каза, че вече съм ок и нищо да не пия. Но бебето не става. А пък цикала си ми е нередове последния месец ми дойде на 24 ден а предишния на 32. Май си идва когато си иска.