0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #800 -: Декември 19, 2008, 11:58:51 am »
Хм, смяташ ли че не съм наясно за каква киселина става въпрос? Иначе щяхме да си точим оцет за салатите отдолу. Но все пак за мен има разлика между киселинна среда и вкус на кисело.  Ако за вас няма, това е друг въпрос...
*

    lawyer

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #801 -: Декември 19, 2008, 12:06:11 pm »
...нееее, аз мириса на кисисело обсъждам
...но, ако трябва да сме сериозни, наистина средата се променя по време и извън овулация. Тези, които успяват да направят разликата сами, трябва да са много наблюдателни и дано така да успеят. Целувки
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #802 -: Декември 19, 2008, 13:02:52 pm »
Стига бе хора,ако може и аз де се намеся :wink:
Мисля че в крайна сметка беше написано с известна доза хумор,и пък защо да не се усеща разлика,в краина сметка ЦС е с киселинна основа по време на МЦ и алкална по време на О,така че мисля че е възможно да се различи,аз само ще добавя(с риск да ме разпнете)моя мъж така сам ми предвещава М,казва има лек вкус на желязо,както всички знаят преди да настъпи същинската М,в цервикса вече има наличие на кр телца :wink:
Мимко,ако ти харесва идеята на момчето ти,моя съввет е - САМО в тоя дух :D,пък само може да се кефиш :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #803 -: Декември 19, 2008, 14:28:20 pm »
Дами,да питам ако знаете,четох някаде че сироп за кашлица помага за стимулирането на ЦС,аз вече няколко месеца се следя,но ЦС като белтък,до сега не съм засичала :?,и си мислех ако някой има опит,да сподели :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #804 -: Декември 19, 2008, 16:31:22 pm »
Здравейте момичета,
искам да ви попитам възможно ли е тестовете за О да показват постоянно втора бледа чертичка? Правя си от 10 дни и все едно и също - да продължавам ли да си правя или това означава че е минала, или незнам и аз какво да си мисля?? Знам че теста е отрицателен но дали е минала или тепърва ще е?? не мога да си обясня и ви моля за мнение БЛАГОДАРЯ предварително!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #805 -: Декември 23, 2008, 15:31:38 pm »
На мен тия тестове не ми свършиха никаква работа. Но пък ... има и доволни момичета  :wink:
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #806 -: Декември 23, 2008, 17:02:28 pm »
аз също не съм очарована от помощта им
вече не ги правя
когато стане
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #807 -: Декември 24, 2008, 09:09:38 am »
И аз спрях тестовете, но може би пак ще ги почна от другия месец.
Пожелавам весело порещане на Коледните празници и да изтеглите най-хубавите късмети от баницата!!!!
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #808 -: Декември 25, 2008, 09:47:10 am »
Ако имате проблем с тестовете за О. , може причината да е в това, че имате проблем със самата О.
Добре е да се провери това, с помоща на лекар /УЗ и изследвания/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: За овулацията и мъжът ми ...
« Отговор #809 -: Декември 26, 2008, 12:05:09 pm »
Та според него, колкото по-близо е овулацията толкова моят вкус е по-не-кисел.
Чудя се ако това е начин да се определи овулацията защо ли се занимавам със следенето на другите работи, а от понеделник и БТ мерим  :lol:
Ще видим и от това какво ще излезе - пък дано се похвалим другия месец  :crossfingers:
Успех на всички в бебеправенето!!!  :goodluck:

Хах, хареса ми теорията.
Я да вземем да ги специализираме.
Ще отбележа да се обърне внимание :)
Значи как беше - колкото по-не кисела толкова по-близо до О сме, така ли? :)))))
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #810 -: Януари 02, 2009, 16:58:46 pm »
Трети месец подред си правя тестове за ову,като започвам от 11 до 17 ден и ми показва все бледа втора черта,какво ли значи това?
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #811 -: Януари 02, 2009, 18:58:56 pm »
така и аз бях сигурно 3-4 месеца, но последните 2мес поне 2-3ч преди да направя тест-около 12ч, спирам течностите и към 14,30-15ч го правя. не повярвах на очите си че видях и аз толкова наситена втора черта. опитай се и ти да направиш същото и ще видиш и ти че има разлика. не вярвах, но  го видях
успех :crossfingers:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #812 -: Януари 02, 2009, 20:07:39 pm »
Трети месец подред си правя тестове за ову,като започвам от 11 до 17 ден и ми показва все бледа втора черта,какво ли значи това?
то4но така,Принстон4ето е права :D,3-4 4аса преди О теста спира6 с те4ностите и не ходи6 до тоалетна,теста най-добре го прави около 13-14 4аса,не със сутри6ната урина,ЛХ се опви6ава през деня ,м/у 10 - 20 4аса
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #813 -: Януари 02, 2009, 22:23:01 pm »
Добре защо вчера теста за овулация ми показа по-тъмна 2ра черта а днеска са еднакви ? Не трябва ли днеска да е отрицателен ? Спазвала съм всички условия да не пия течности и т.н.  :?
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #814 -: Януари 02, 2009, 23:03:25 pm »
не,теста за О може да е няколко поредни дни положителен :D,2-3 напр. но ако продалжи по дълго 4-5-6 дена,не6то най вероятно не е наред...при мен винаги е 2 дни :D....
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #815 -: Януари 05, 2009, 11:03:31 am »
Здравейте и Честита Нова Година,
може би тестовете за О са си наред само дето аз не съм защото О трябваше да е на 13 или 14 аз започнах тестове на 10 (става въпрос за 12 месец) и чак на 19 и 20 ми беше положителен. Сега незнам кога ще ми дойде уж трябваше на 29 но още няма правих тест на 29 отрицателен и сега незнам писна ми вече ако не ми дойде тука до 1 седмица се чудя какво да правя и каде да ходя на лекар тук в Силистра са едни специалисти да знае ли се.   :(
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #816 -: Януари 06, 2009, 09:56:20 am »
Здравейте и Честита Нова Година,
може би тестовете за О са си наред само дето аз не съм защото О трябваше да е на 13 или 14 аз започнах тестове на 10 (става въпрос за 12 месец) и чак на 19 и 20 ми беше положителен. Сега незнам кога ще ми дойде уж трябваше на 29 но още няма правих тест на 29 отрицателен и сега незнам писна ми вече ако не ми дойде тука до 1 седмица се чудя какво да правя и каде да ходя на лекар тук в Силистра са едни специалисти да знае ли се.   :(

Според мен ако О е била на 21-22ри, т.е. до 2 дни след положителен тест, то трябва да ти дойде след 14 дни приблизително (толкова трябва да е ЛФ) т.е. на .... трябва вече да се е случило. Направи пак тест, на 29-ти е било рано според мен и дано е това, което искаш. :)
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #817 -: Януари 06, 2009, 12:02:35 pm »
almam, писна ми вече от тестове с  :bfn:  записала съм си час при Бойчев в Тутракан да видим какво ще каже той. Благодаря за подкрепата
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #818 -: Януари 06, 2009, 18:27:45 pm »
almam, писна ми вече от тестове с  :bfn:  записала съм си час при Бойчев в Тутракан да видим какво ще каже той. Благодаря за подкрепата


За нищо. Стискам палци, ако не е заради най-хубавото то поне да е само заради някое леко хормонално смущение. И мен ми се е случвало така и това ми отговориха.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #819 -: Януари 07, 2009, 06:39:16 am »
Подкрепям мнението на almam ако О е била на 21-22 ден от цикъла \както излиза според тестовете за Ову\ + 14 дни ЛФ, М трябва дя е 35-36 ден \ на 4 Януари\. Днес вече е трети ден закъснение и ако не си правила тест по-добре направи, на 29-я ден е било твърде рано.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!