0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #700 -: Октомври 06, 2008, 18:09:46 pm »
Цитат
Лекарите казват-нищо ти няма,хормонално нарушение и сега от диането веднага спира болката.Глупости

Как установиха хормоналното нарушение? Изследва ли всички хормони? Защо ти изписаха противозачатъчни, за да ти спре болката??? Имаш ли кисти? От киста може да те боли понякога. Какъв ти беше аборта? Спонтанен? Какво ти изписаха след него? Отговорите на тези всички въроси са много важни.

Цитат
Събудих се една сутрин с голяма болка,тази лекарка ме прегледа и ми каза,че жълтото тяло ми се е спукало много късно и от това ме боли. изписа ми клиндамицин мип600
  :lol:
Препоръчвам ти да си намериш добър гинеколог. Момичетата от Пловдив ще те насочат.
Не са ми изследвали хормони-освен тестостерона,които си е в нормата,нямам поликистоза, цитонамазка-1 група,микробиология-всичко е чисто,хламидии-нямам
Като заключение от последната лекарка при която ходих в  софия-доктор Ненова чух; фоликулите като ти се пукат ти причиняват болка ,тъй като най вероятно течността не се изсипва в тръбата, а зад матката.Просто овулацията не ти протича както трябва. Това беше. Пии диането и ще се оправиш.
А след аборта пих антибиотик,но не помня какъв. Май беше аугуметин-нещо такова. Беше преди година и непомня много. Болките почнаха 5 месеца след това. Чистиха ме с вакум-лекарката каза че всичко е наред и ,че пак ще си забременея,че не ме е увредила
Не знам вече какво да мисля
Има нещо и друго което искам да отбележа-че така почна да ме боли след проблем с бъбреците.Но бъбреците ги оправих,а това продължава
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #701 -: Октомври 08, 2008, 12:12:33 pm »
ходих на лекар вчера-на гинеколог
Прегледа ме -нищо ми няма
Сега щял да говори с някакъв професор да го пита какво може да е
Наистина е супер странно
Нямам овулация сега,а пак ме боли
Каква може да е тази болка се чудя аз
Сега мисля на невролог да отида-някои може ли да ме посъветва да ходя ли или не
Не знам откъде да почна
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #702 -: Октомври 08, 2008, 12:44:29 pm »
Аз съм с положителен тест за бременност и от 2 дена имам кански болки в яйчника ниско долу (този който овулира). Снощи даже не спах защото все едно някой ме бодеше с нож. Много се ошашках и се обадих на док. Утре съм на преглед и ще ви кажа какво е казал за тази болка като се бърна. По телефона ме попита да не е цистит, но няма как да е защото скоро пусках изследвания и всичко е в норма!
Миналия месец след овуто имах опстоянна болка пак в яйчника и бях пак на док и ми каза че можело да е от перисталтиката и че много жени се заблуждавали че това било яйчник  8O
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #703 -: Октомври 08, 2008, 12:59:21 pm »
Аз съм с положителен тест за бременност и от 2 дена имам кански болки в яйчника ниско долу (този който овулира). Снощи даже не спах защото все едно някой ме бодеше с нож. Много се ошашках и се обадих на док. Утре съм на преглед и ще ви кажа какво е казал за тази болка като се бърна. По телефона ме попита да не е цистит, но няма как да е защото скоро пусках изследвания и всичко е в норма!
Миналия месец след овуто имах опстоянна болка пак в яйчника и бях пак на док и ми каза че можело да е от перисталтиката и че много жени се заблуждавали че това било яйчник  8O
при мен нещата стоят така- всеки месец на около 13-14 ден почва да ме боли, а сега пия противозачатъчни и изключвам да е болка от овулация, а за перисталтика не знам- на всеки 14 ден от цикъла да се обажда-дали е възможно
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #704 -: Октомври 08, 2008, 13:14:27 pm »
Аз съм с положителен тест за бременност и от 2 дена имам кански болки в яйчника ниско долу (този който овулира). Снощи даже не спах защото все едно някой ме бодеше с нож. Много се ошашках и се обадих на док. Утре съм на преглед и ще ви кажа какво е казал за тази болка като се бърна. По телефона ме попита да не е цистит, но няма как да е защото скоро пусках изследвания и всичко е в норма!
Миналия месец след овуто имах опстоянна болка пак в яйчника и бях пак на док и ми каза че можело да е от перисталтиката и че много жени се заблуждавали че това било яйчник  8O
при мен нещата стоят така- всеки месец на около 13-14 ден почва да ме боли, а сега пия противозачатъчни и изключвам да е болка от овулация, а за перисталтика не знам- на всеки 14 ден от цикъла да се обажда-дали е възможно
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #705 -: Октомври 08, 2008, 13:22:35 pm »
Незнам на какво да вярвам и какво да си мисля честно казано!!! Но болката е мноооого гадна  :(
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #706 -: Октомври 08, 2008, 13:27:02 pm »
Незнам на какво да вярвам и какво да си мисля честно казано!!! Но болката е мноооого гадна  :(
Криска,ако това толкова те притеснява и имаш такива болки не е ли по добре да отидеш на лекар възможно най бързо

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #707 -: Октомври 08, 2008, 13:52:38 pm »
Незнам на какво да вярвам и какво да си мисля честно казано!!! Но болката е мноооого гадна  :(
Криска,ако това толкова те притеснява и имаш такива болки не е ли по добре да отидеш на лекар възможно най бързо

Парси утре рано сутринта съм при доктора. Лошото е че е ако е извънматочна няма да се види защото още е рано  :( Незнам от какво може да ме боли така?
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #708 -: Октомври 08, 2008, 14:35:07 pm »
аз при първата ми бременност също имах сила болка в левия яйчник. Тогава доки ми каза,че органите вече почват да се изменят и е нормално да боли,но най-добре иди на лекар, и по -малко притеснениа вкарвай,щади се
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #709 -: Октомври 08, 2008, 14:46:40 pm »
С риск да Ви поизплаша малко: мен ме болеше доста дълго време. Не постоянно, от време на време една много гадна болка ниско в дясно. Първо мислеха, че е "хроничен апендицит", което до колкото знам не е възможно като диагноза, после решиха, че е киста на яйчника и какви ли не още диагнози.... Оказа се, че съм имала сраствания в малкия таз и възпалени тръби, затова ме е боляло така. За съжаление тръбите не се виждаха на видеозон и според доктора всичко си беше наред,да ама мен си ме болеше.
Минаха години докато си направя цветна снимка, а после и лапаро, за да разбера, че имам проблем, който е можело да бъде избегнат, ако бях намерила точния доктор.
Та съветът ми е да се обърнете към специалист, да ви направи необходимите изследвания и да се разбере навреме от какво са тези болки възможно най-скоро.
успех!


Re: Всичко за овулацията
« Отговор #710 -: Октомври 08, 2008, 14:50:02 pm »
аз сега бях на лекар-при личната
Тя каза,че според нея болката е от възпаление на нерв,след като гинекологично нищо не се вижда
обясних и как ме боли и кога
болките са дископатични каза тя и това е от възпален нерв
а това че болката се проявява около овулация и мензис се дължало на това ,че в този период ставните връзки омеквали
изписа ми дексофен и милогама :?
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #711 -: Октомври 08, 2008, 15:43:43 pm »
Криска,надявам се всичко да е нормално,но недай си боже ако е извънматочна съм сигурна че ще се види,защото мойта доки каза че при 5 дни закъснение и положителен тест за бременност веднага да ходя при нея защото при мен вероятността от извънматочна е много голяма.Та...мисълта ми е че щом ми е казала това има начин да се види.

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #712 -: Октомври 08, 2008, 15:50:39 pm »
Криска,надявам се всичко да е нормално,но недай си боже ако е извънматочна съм сигурна че ще се види,защото мойта доки каза че при 5 дни закъснение и положителен тест за бременност веднага да ходя при нея защото при мен вероятността от извънматочна е много голяма.Та...мисълта ми е че щом ми е казала това има начин да се види.
Аз не зная дали ще се види толкова рано , но трябва в рискови случаи да се следи нивото на ЧХГ на 48 часа.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #713 -: Октомври 08, 2008, 16:39:00 pm »
Криска,надявам се всичко да е нормално,но недай си боже ако е извънматочна съм сигурна че ще се види,защото мойта доки каза че при 5 дни закъснение и положителен тест за бременност веднага да ходя при нея защото при мен вероятността от извънматочна е много голяма.Та...мисълта ми е че щом ми е казала това има начин да се види.
Аз не зная дали ще се види толкова рано , но трябва в рискови случаи да се следи нивото на ЧХГ на 48 часа.

Ами да той доктора каза същото че ако не се види ще следиме нивата на ЧХГ. Стискайте палци!
Въпреки болките аз съм позитивно настроена и гледам много да не се шашкам пък да видиме...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #714 -: Октомври 08, 2008, 16:40:28 pm »
Parsi  за съжаление извънматочната се вижда много рядко на ехограф дори и вагинален.Аз бях с почти три седмици закъснение и за мой голям късмет последния ден я установиха.А преди това никой нищо не виждаше а аз обиколих доста лекари.Не искам да изпадам в подробности защото ми е болна тема но ще ви посъветвам при такива съмнения да не чакате защото мен и това ме съветваха.И нещото което може да даде най-голяма яснота тава е ЧХГ кръвен тест повторен през 48 часа.
Но не си вкарвайте такива лоши мисли без да има причина.Вярвам че всичко ще е наред при вас.Криска късмет мила Парси и на теб


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #715 -: Октомври 10, 2008, 06:48:30 am »
Аз искам да ви питам следното: Цикълът винаги ли идва 14 дни след овулация? Питам защото почти винаги цикълът ми е на 28 дни, а овулацията ок 13-14 ден, миналият месец засякох с тест овулация на 13 ден, а цикълът ми дойде 12 дни след това. Та се чудя дали е имало нормално развитие на фоликулът или е някаква "фалшива" овулация. Разбира се бебправихме ама явно нищо не се е получило.
Извинете за термина ама исках да съм по-образна.


*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #716 -: Октомври 10, 2008, 07:34:34 am »
Зина,не винаги е 14 след ову.. Това се нарича лутеална фаза и е индивидуална при всеки,както и овулацията.. Аз съм с 12 дни Лф .След ову на 13 ден настъпва кървенето..Има момичета с 9 дни Лф,има и с 16 дни.. Не се притеснявай и се наслаждавайн любовта :) По принцип е най-хубаво да е 14 дни.За твое успокоение можеш да пуснеш едно изследване на прогестерон 7 дни след ову и ще разбереш дали всичко е наред.Успех!
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #717 -: Октомври 10, 2008, 10:12:54 am »
Нормално ли е О, да е между 18-20 ден от МЦ при цикъл 32-33-34 дена?
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #718 -: Октомври 10, 2008, 10:45:50 am »
Нормално ли е О, да е между 18-20 ден от МЦ при цикъл 32-33-34 дена?
Според мен да -при такава дължина на цикъла :wink:


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #719 -: Октомври 10, 2008, 14:22:58 pm »
Нормално ли е О, да е между 18-20 ден от МЦ при цикъл 32-33-34 дена?
Според мен-абсолютно нормално :)