0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fraia

Лапароскопия?
« -: Януари 24, 2007, 20:42:52 pm »
Viarno li e 4e na po pulnite geni ne se pravi laparoskopia
Пиши на кирилица
« Последна редакция: Януари 24, 2007, 20:53:07 pm от Lali »
Re: Лапароскопия
« Отговор #1 -: Януари 25, 2007, 09:12:31 am »
 8O Това за пръв път го чувам
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Лапароскопия
« Отговор #2 -: Януари 25, 2007, 09:25:34 am »
Съвсеме скоро претърпях лапаро. С мен в стаята имаше едно доста пълничко момиче. Нейната операция беше преди моята. Малко по-трудно са възстановяваше, но и операцията й не е била никак лека - в смисъл имала е много сраствания.
Мога, стига да искам.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Лапароскопия
« Отговор #3 -: Януари 25, 2007, 09:32:21 am »
Зависи от това колко "по-пълна" е в действителност жената, но наистина някои лекари препоръчват спазване на диета преди лапароскопията.
Със сигурност преди време имаше подобна тема - пусни търсачката :D.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Лапароскопия
« Отговор #4 -: Януари 25, 2007, 11:18:16 am »
Вярно е , но само ако имаш доста тлъстинки отпред на корема.Аз когато правих моята бяха върнали едно момиче да поотслабне.Нещо било свързано с дължината на апаратурата за проникване през корема.
Re: Лапароскопия
« Отговор #5 -: Януари 25, 2007, 13:59:19 pm »
Какво е това лапароскопия? Не ми се смейте моля! :?
Re: Лапароскопия
« Отговор #6 -: Януари 25, 2007, 14:41:33 pm »
« Последна редакция: Януари 25, 2007, 14:44:18 pm от BLACK_ROSE »
Re: Лапароскопия
« Отговор #7 -: Януари 25, 2007, 15:10:43 pm »
Благодаря, BLACK-ROSE!
*

    fraia

Re: Лапароскопия
« Отговор #8 -: Януари 25, 2007, 21:56:32 pm »
благодаря Ви момичета щте тьрся др начин
Лапароскопия?
« Отговор #9 -: Януари 21, 2009, 14:36:32 pm »
Здравейте момичета! Имам нужда от съвет! Със съпруга ми правим опити вече 11 месеца и реших да започна серията от изследвания. Досега съм направила по-голямата част от тях, но лекарката ми каза да се подготвям психически за лапароскопия. Мислех, че цветната снимка е по-добрия вариант, но лекарката ме опроверга. Много Ви моля ако някой е препатил от това или има някакъв опит да го сподели. Предварително Ви благодаря и Успех на всички! :)
[/url]
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #10 -: Януари 21, 2009, 15:18:11 pm »
Лекарката специалист по репродуктивна медицина ли е?
Не знам защо ти е казала така, но не мисля че една коремна операция, колкото и щадяща да е, може да е по-добра от цветна снимка.
Да, наистина на снимка не внаги се вижда всичко толкова добре, но все пак това е утвърден метод за установяване на проходимостта на тръбите, преди да се премине към лапароскопия.
Според мен по-добре е първо снимка и ако се установи проблем или има съмнение, чак тогава лапаро.
Успех!


Re: Лапароскопия?
« Отговор #11 -: Януари 21, 2009, 15:37:39 pm »
Аз съм правила и цветна снимка и лапаро и мисля че второто е по добро и сигурно
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #12 -: Януари 21, 2009, 15:42:17 pm »
Аз също съм правила и двете, но ако всичко е наред още като се прави снимката, няма да има нужда от лапаро :D


*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #13 -: Януари 21, 2009, 15:52:48 pm »
Лапароскопията е много по-информативна от цветната снимка.
Само дано посещаваш клиника по стерилитет, защото понякога, ако твоята лекарка е обикновено АГ в повечето случаи е губене на време.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #14 -: Януари 21, 2009, 15:54:06 pm »
Цветна снимка се прави, за да се установи дали има някакъв проблем свързан с проходимостта на тръбите! Може изобщо да не се налага да правиш лапаро.
При мен спициално, преди лапарото задължително си направихме цветна снимка. Все пак лапарото е вид хирургическа намеса...
Re: Лапароскопия?
« Отговор #15 -: Януари 21, 2009, 16:07:59 pm »
Моята цветна снимка беше направена много неграмотно и затова пристапих към лапаро
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 16:12:40 pm от dan4eto27 »
Re: Лапароскопия?
« Отговор #16 -: Януари 21, 2009, 16:09:36 pm »
Искам да кажа че трябва много да внимавате къде правите и двете
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 16:13:23 pm от dan4eto27 »
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #17 -: Януари 21, 2009, 16:46:21 pm »
лапароскопията е най-точния начин, за да получиш информация за състоянието на тръбите ти. да не говорим, че ако има някакъв проблем по тях (сраствания например), той може да бъде отстранен, като лапароскопията от диагностична, се превръща в оперативна. както се казва, така могат да се видят нещата отвътре.

Само дано посещаваш клиника по стерилитет, защото понякога, ако твоята лекарка е обикновено АГ в повечето случаи е губене на време.
и аз се надявам, че посещаваш специалист по стерилитет и съм напълнио съгласна с казаното!

Цветна снимка се прави, за да се установи дали има някакъв проблем свързан с проходимостта на тръбите! Може изобщо да не се налага да правиш лапаро.
При мен спициално, преди лапарото задължително си направихме цветна снимка. Все пак лапарото е вид хирургическа намеса...

това не е точно така, защото при леки сраствания, тръбите ти могат да пропуснат контрастно в-во и док ще ти каже: "проходими са, но са тънки" и в този случай при 1 евентуална бременност, има голяма вероятност тя да е извънматочна. а и така се установява евентуална ендометриоза (не дай Боже)

дано не съм те стресирала. мисля, че няма какво толкова да се подготвяш психически за лапаро. това е съвсем лека и щадяща операция и на 3-я ден си като нова. и накрая ще имаш съвсем ясна представа, какво е положението с тръбите ти.
аз минах и през двете процедури, но от незнание  :wink:
желая ти успех :goodluck:
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 16:52:01 pm от big_eyes »
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #18 -: Януари 21, 2009, 17:06:57 pm »
При мен на ЦС показа ограничено пропускаща,прегъната тръба.Наложи се лапароскопия за отстраняване на срастванията и резултата не закъсня :).Успех!

Re: Лапароскопия?
« Отговор #19 -: Януари 21, 2009, 17:29:41 pm »
Здравейте!Искам да попитам нещо и дано не звучи тъпо,но просто не знам много по въпроса!Лапароскопията само за проходимост на тръбите ли се прави?Аз съм с три спонтанни аборта и се чудех,дали е възможно да имам някакъв проблем,който да не може да се установи с обикновен преглед,а само при лапароскопия?Само това не съм правила,мислите ли,че е необходимо да го правя?Благодаря ви!