0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #40 -: Януари 22, 2009, 18:24:24 pm »
Здравейте,аз съм съвсем нова в това пространство.Чета много мнения и то компетентни
някой правил ли е хистероскопия за затваряне на трабите и какво става с течноста от хидросалпинксите?Ще се радвам ако някой сподели.Благодаря предварително. :thankyousign:

Да не би да имаш в предвид лапароскопия!?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #41 -: Януари 22, 2009, 20:02:09 pm »
Чета много мнения и то компетентни някой правил ли е хистероскопия за затваряне на трабите и какво става с течноста от хидросалпинксите?

да, аз съм правила.  :D тръбите се затварят от към матката и вече не те интересува хидросалпинкса.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #42 -: Януари 22, 2009, 20:56:46 pm »
да, аз съм правила.  :D тръбите се затварят от към матката и вече не те интересува хидросалпинкса.


Сподели подробности със самият начин на затваряне моля те?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #43 -: Януари 22, 2009, 23:10:02 pm »
тези метални пружини се поставят в края на тръбата от към матката.



тръбата за около 3 месеца зараства около тях.
ето по-подробно описание на интервенцията:
Hysteroscopic sterilization is the "plugging up" of the fallopian tubes to prevent fertilization. The Essure tubal ligation method, which works in this way, was FDA-approved in 2002 and requires no incisions. During this procedure, two small metal springs (known as micro-inserts) are placed in each fallopian tube. Over time, the coil implants will trigger scar tissue to grow around them. The scar tissue serves to permanently block the tubes. The implants are inserted without surgery or general anesthesia. The procedure takes about 30 minutes and is typically performed in an outpatient surgery center or hospital that does not require an overnight stay.

също може да стане и с обгаряне.


 
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #44 -: Януари 22, 2009, 23:13:48 pm »
Аз също съм правила лапароскопия за прекъсване на тръбите."прещипват" ги от страната на матката,а от страната на яйчниците не,защото те ги кръвоснабдяват.Остават ти два малки отвора ниско долу на корема.Не е кой знае колко болезнено,възстановяваш се след 3-4 дни.Дано съм била полезна,желая ти успех.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #45 -: Януари 23, 2009, 10:07:41 am »
Благодаря,на мен ми обясниха за самото затваряне на тръбите,но забравих да попитам тъйкато за запушени от доло от към матката и течноста ще продължи да се събирадали няма да делатира още тръбите ,защото понякога чувствам лек дикомфорт ниско долу.
А на тези които им предстои пожелавам успех манипулацията е много лека,възтановяваш се още същея ден и си тръгваш почти веднага.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Лапароскопия?
« Отговор #46 -: Януари 23, 2009, 10:26:21 am »
По кое време от цикъла се прави лапароскория? Знам само, че не трябва да е около овулация. Бихте ли споделили повече подробности, моля! Самата продцедура технически не ме интересува, по-скоро чисто практическите подробности. Ще правя процедурата в клиника Малинов. Знам само датата и никакви подробности. Трябва ли да правя други изследвания и подготовки преди това? Знам ли, направо незнам какво да попитам. Даже не съм сигурна в датата, защото е след 3 месеца, а едва ли някой може да каже след три месеца със сигурност кога ще му е цикъла, дали нещо няма да наложи отлагане. Моля, ако има момичета, които имат час за преди април и им се наложи отлагане на лапароскопията да ми пишат! Благодаря предварително.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #47 -: Януари 23, 2009, 10:32:15 am »
Аз също съм правила лапароскопия за прекъсване на тръбите."прещипват" ги от страната на матката,а от страната на яйчниците не,защото те ги кръвоснабдяват.Остават ти два малки отвора ниско долу на корема.Не е кой знае колко болезнено,възстановяваш се след 3-4 дни.Дано съм била полезна,желая ти успех.

Този метод ми е познат, много лекари го отричат обаче тъй като все пак често се случва част от течноста в тръбата да се излее отново в матката, а при хидросалпингс точно това не трябва да става.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #48 -: Януари 23, 2009, 10:39:45 am »
тези метални пружини се поставят в края на тръбата от към матката. Тръбата за около 3 месеца зараства около тях.
ето по-подробно описание на интервенцията:
Hysteroscopic sterilization is the "plugging up" of the fallopian tubes to prevent fertilization. The Essure tubal ligation method, which works in this way, was FDA-approved in 2002 and requires no incisions. During this procedure, two small metal springs (known as micro-inserts) are placed in each fallopian tube. Over time, the coil implants will trigger scar tissue to grow around them. The scar tissue serves to permanently block the tubes. The implants are inserted without surgery or general anesthesia. The procedure takes about 30 minutes and is typically performed in an outpatient surgery center or hospital that does not require an overnight stay.

също може да стане и с обгаряне.

Океанче благодаря за инфото  :D не бях чела за този метод! Незнам дали се практикува тук в България, и се чудя защо не се практикува ако е така? Все пак е интерсно и бързо (от към медицинска интервениця) решение на проблема.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #49 -: Януари 23, 2009, 10:47:53 am »
И забравих още нещо за часа не се притеснявай от клиниката ти се обаждат малко преди операцията за потвърждаване и указания
« Последна редакция: Януари 23, 2009, 11:42:41 am от silviaviktoria »
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #50 -: Януари 23, 2009, 11:19:56 am »
Аз също съм правила лапароскопия за прекъсване на тръбите."прещипват" ги от страната на матката,а от страната на яйчниците не,защото те ги кръвоснабдяват.Остават ти два малки отвора ниско долу на корема.Не е кой знае колко болезнено,възстановяваш се след 3-4 дни.Дано съм била полезна,желая ти успех.

Този метод ми е познат, много лекари го отричат обаче тъй като все пак често се случва част от течноста в тръбата да се излее отново в матката, а при хидросалпингс точно това не трябва да става.

Напълно подкрепям! При мен първия път се получи точно това.

Океанче благодаря за инфото  :D не бях чела за този метод! Незнам дали се практикува тук в България, и се чудя защо не се практикува ако е така? Все пак е интерсно и бързо (от към медицинска интервениця) решение на проблема.

На мен специално ми я правиха в чужбина, но знам, че д-р Стаменов я практикува в определени случаи. Може би има и други такива.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Лапароскопия?
« Отговор #51 -: Януари 23, 2009, 15:25:57 pm »
По кое време от цикъла се прави лапароскория? Знам само, че не трябва да е около овулация. Бихте ли споделили повече подробности, моля! Самата продцедура технически не ме интересува, по-скоро чисто практическите подробности. Ще правя процедурата в клиника Малинов. Знам само датата и никакви подробности. Трябва ли да правя други изследвания и подготовки преди това? Знам ли, направо незнам какво да попитам. Даже не съм сигурна в датата, защото е след 3 месеца, а едва ли някой може да каже след три месеца със сигурност кога ще му е цикъла, дали нещо няма да наложи отлагане. Моля, ако има момичета, които имат час за преди април и им се наложи отлагане на лапароскопията да ми пишат! Благодаря предварително.
Стенли_78, има много теми за Лапароскопията във форума, но все пак да ти отговорим на въпросите:
Лапароскопия се прави 2-3 дни след края на МЦ, трябва да няма кръвотечение. Странно е че са ти дали час за след 3 месеца?! Изследвания се правят стандартни: кръвна картина, кръвна група - те ще ти ги направят или 2-3 дни преди или в деня на операцията. Вечерта преди операцията не се яде, може и течности да не ти разрешат да пиеш - зависи от часа на операцията. Пие се очистително, или се прави клизма. Това са стандартните неща.
При теб с каква цел ще се прави лапаро? Ако доктора има някакви съмнения или вече установен друг проблем - може да ти назначат и други изследвания, например туморен маркер (кръвно изследване)- при съмнения за ендометриоза. Или Цветна снимка за проходимост на тръбите.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #52 -: Януари 23, 2009, 17:46:09 pm »
По кое време от цикъла се прави лапароскория? Знам само, че не трябва да е около овулация. Бихте ли споделили повече подробности, моля! Самата продцедура технически не ме интересува, по-скоро чисто практическите подробности. Ще правя процедурата в клиника Малинов. Знам само датата и никакви подробности. Трябва ли да правя други изследвания и подготовки преди това? Знам ли, направо незнам какво да попитам. Даже не съм сигурна в датата, защото е след 3 месеца, а едва ли някой може да каже след три месеца със сигурност кога ще му е цикъла, дали нещо няма да наложи отлагане. Моля, ако има момичета, които имат час за преди април и им се наложи отлагане на лапароскопията да ми пишат! Благодаря предварително.
Ако е само лапароскопия няма значение в кой ден от цикъла е, само трябва да няма кървене.
Изследвания не ти трябват, сутринта като отидеш в клиниката те пращат в лабораторията за ПКК. Клизми и подобни не правят в "Малинов", едно очистително се пие предния ден и това е.И моята дата я бях записала за след няколко месеца и се притеснявах за цикъла, затова си записах час за преглед няколко седмици преди датата за лапароскопията и си зададох всички въпроси, та дори и цикъла нагласихме според датата.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #53 -: Януари 25, 2009, 15:22:20 pm »
Чуйте всички не правете лапароскопия в майчин дом!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #54 -: Януари 25, 2009, 15:58:54 pm »
dan4eto27,АКО НЯМАШ НИЩО ПРОТИВ,КАЖИ ЗАЩО НЕ?!Моя приятелка прави лапаро там и в момента е бременна!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #55 -: Януари 25, 2009, 16:04:40 pm »
Аз правих преди две години при д-р Филипов ,който беше много груб и въобще не се появи след това да ми обясни положението.Лежах 5 дни там и се отнасяха с нас като с кучета.Накрая си тръгнах без никаква информация за състоянието ми.НАКРАЯ СЕ НАЛОЖИ ДА ПРАВЯ ВТОРА ЛАПАРОСКОПИЯ В ДРУГА КЛИНИКА
« Последна редакция: Януари 25, 2009, 16:09:38 pm от dan4eto27 »
Re: Лапароскопия?
« Отговор #56 -: Януари 25, 2009, 16:09:01 pm »
Съжалявам,че те върнах към това....Нямам думи...
Re: Лапароскопия?
« Отговор #57 -: Януари 25, 2009, 16:10:49 pm »
Няма нищо просто искам да предпазя други момичета от този кошмар
Re: Лапароскопия?
« Отговор #58 -: Януари 25, 2009, 16:15:30 pm »
svetla83_petrova ти в коя клиника ходиш?
Re: Лапароскопия?
« Отговор #59 -: Януари 25, 2009, 19:22:29 pm »
Аз ходя в Плевен-доц.Конова и д-р Светлозар Стойков.