0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #100 -: Март 26, 2009, 17:34:58 pm »
Не изкам да ви разочаровам,но от пластиката няма много полза,след 6 месеца тръбите ще си възвърнат предишното състояние.Имам две приятелки,които правиха пластика и нищо не се получи, и най накрая ги отсраниха,но все пак всичко е до организъм.
Аз също съм с 2 лапароскопии-при първата ми отсраниха лявата тръба и част от дясната.Една година след това при направена ЦС при д-р Стаменов излезе ,че оставената половин тръба пак се е запушила,преминах към 2 лапароскопия,от която излезе че не е запушена тръбата,а съм имала ендометриозна киста.Но аз бях взела вече решение,че запушена - незапушена ще я отстраня,иначе само я мисля.А винаги има опасност (особено при мен,тъй като съм и с 3 коремни операции)пак да се запуши и да обрече на неуспех инвитро опита ми.
На всички ви желая от все сърце успех!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #101 -: Март 26, 2009, 17:40:46 pm »
здравейте момичета може ли да ми кажете  колко след лапорото може да се правят опити за бебче или евентуално полов контакт :?
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #102 -: Март 26, 2009, 17:42:12 pm »
здравейте момичета може ли да ми кажете  колко след лапорото може да се правят опити за бебче или евентуално полов контакт :?
Аз правих на следващия месец,но все пак е индинидуално и как се чувстваш.

*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #103 -: Март 26, 2009, 17:44:16 pm »
Докато се престраша да правя секс минаха 10 дни  :lol:Иначе още от първия месец може да почвате с опитите.Успех в начинанието  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #104 -: Март 26, 2009, 18:00:07 pm »
здравейте момичета може ли да ми кажете  колко след лапорото може да се правят опити за бебче или евентуално полов контакт :?
Едва ли някой може да ти даде отговор на този въпрос..При всеки е много индивидуално, и зависи много как се чувстваш, как ти е понесла операцията и т.н.. Но да, както ти е казала Мечката, нормално около 10 дни, мисля, че и при мене бяха толкова. Иначе опити за бебче - най - рано след цикъла, като се има предвид, че лапарото се прави около датата на овулацията, то няма и как да е по-рано. Е, при мен чудото се случи още на следващия месец,така че късмет!!! :D
Re: Лапароскопия?
« Отговор #105 -: Март 26, 2009, 18:03:11 pm »
  :Dблагодаря ви много зарадвахате супруга ми много
Re: Лапароскопия?
« Отговор #106 -: Март 26, 2009, 18:08:58 pm »
почна да брои дните  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #107 -: Март 26, 2009, 18:12:55 pm »
vaniq83, ползвай бутона редактирай! 20 минути след публикуване можеш да редактираш.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #108 -: Март 26, 2009, 18:28:12 pm »
vaniq83, ползвай бутона редактирай! 20 минути след публикуване можеш да редактираш.

20 минути или 2 часа?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #109 -: Март 26, 2009, 18:35:22 pm »
vaniq83, ползвай бутона редактирай! 20 минути след публикуване можеш да редактираш.

20 минути или 2 часа?

2 часа
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #110 -: Март 26, 2009, 20:39:20 pm »
vaniq83, ползвай бутона редактирай! 20 минути след публикуване можеш да редактираш.
20 минути или 2 часа?
2 часа

да, така е, но се учудих защо коментара на Pesheck е 20 минути
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #111 -: Март 26, 2009, 20:40:34 pm »
vaniq83, ползвай бутона редактирай! 20 минути след публикуване можеш да редактираш.
20 минути или 2 часа?
2 часа
да, така е, но се учудих защо коментара на Pesheck е 20 минути

:)вероятно се е объркала
Re: Лапароскопия?
« Отговор #112 -: Март 26, 2009, 20:59:12 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика.

Петя, как така предстояща пластика???Какво си имала предвид?
След лапарото ти предстои пластика, така ли?
имам предвид, че ми предстои пластика на дясната тръба. Незнам дали е възможно тя да се направи с лапаро или е при друг вид интервенция, Защото ако е при лапаро съм много учудена, че не са пристъпили към нея веднага при положение, че бях дала пълен картбланш за действие :ask:
[/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #113 -: Март 26, 2009, 21:41:26 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика.

Петя, как така предстояща пластика???Какво си имала предвид?
След лапарото ти предстои пластика, така ли?
имам предвид, че ми предстои пластика на дясната тръба. Незнам дали е възможно тя да се направи с лапаро или е при друг вид интервенция, Защото ако е при лапаро съм много учудена, че не са пристъпили към нея веднага при положение, че бях дала пълен картбланш за действие :ask:
Ами... много ми е странно това и на мен. Не ти ли обясниха защо не са го направили с лапарото? И защо изобщо ще правите пластика? Да не бъда крайна в изказването си, но те (пластиките)рядко водят до хубав резултат. Лично мое мнение разбира се, без да съм лекар.
Незная къде ти е правено лапарото, но аз бих се консултирала с още някой.
Пожелавам ти успех.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #114 -: Март 26, 2009, 22:02:28 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика.
Петя, как така предстояща пластика???Какво си имала предвид?
След лапарото ти предстои пластика, така ли?
имам предвид, че ми предстои пластика на дясната тръба. Незнам дали е възможно тя да се направи с лапаро или е при друг вид интервенция, Защото ако е при лапаро съм много учудена, че не са пристъпили към нея веднага при положение, че бях дала пълен картбланш за действие :ask:


Петя, аз минах по този път. Първо лапаро, после пластика. Ако тогава знаех за какво става въпрос, никога нямаше да се подложа на това. Не искам да си спомням какво преживях тогава, но 10-сантиметровия белег на корема ми ми го напомня всеки ден  :x И изпитвам огромен гняв към човека, който ми каза, че пластиката е единственият ми шанс да имам дете. :x
Е, дете вече трета година след това нямам...
Но се обзаведох с куп сраствания вследствие на грубата хирургическа намеса.
В един разговор, след лапарото ми при д-р Александров, той ми каза, че толкова грубо пипане, не е виждал, че в 21 век при тази техника, всичко е можело да мине само с едно лапаро ...
Може ли да те попитам къде ти правиха лапарото и кой ти препоръча пластиката?
Успех, каквото и да предприемеш!  :bighug:

Ако имаш възможност, може да прочетеш нещичко от дневника ми
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20250.0
« Последна редакция: Март 26, 2009, 22:33:14 pm от Eли :) »
Re: Лапароскопия?
« Отговор #115 -: Март 26, 2009, 22:18:10 pm »
Ох,Ели, последния ти пост сякаш съм го писала аз .Пластика след диагностична лапароскопия и никакъв резултат вече 3 години.И след втора лапароскопия -прекъснати тръби.Няма да забравя думите на д-р Стаменов след цветната снимка-"Крайно неуспешна операция!" :balk_136:


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #116 -: Март 26, 2009, 23:36:51 pm »

bibka и моето лапаро е правено кадето и твоето,след операцията док. ми каза също,че съм имала сраствания,но ги е отстранил и ми даде 8 месеца срок в който мога да забременея по естествен път,но моите тръби не дочакаха този срок,6 месеца след лапарото при нова цветна снимка се останови запушване на едната тръба и хидросалпинкс при другата,което означава нова лапароскопия  :(

Съжалявам за проблема ти такива резултати са много объркващи ,но нали е за добре аз  много се притеснявам ,че и на мен може да ми се наложи второ лапаро.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #117 -: Март 27, 2009, 00:21:12 am »
bibka не мисли за второ лапаро,дано бебчето скоро те изненада.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #118 -: Април 02, 2009, 22:55:16 pm »
мина и моето лапаро според лекаря всичко е добре, имах две запушени тръби . но наистина не е болка за умиране търпимо е .благодаря  ви за суветите  и куража  момичета .
*

    dpetcova

Re: Лапароскопия?
« Отговор #119 -: Юни 04, 2009, 01:04:51 am »
здравейте момичета искам да питам дали някой е правил лапароскопия и след това инсемимация и дали има резултат от това