0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #80 -: Март 13, 2009, 21:46:00 pm »
zdraveite iskam da popitam kolko vreme se pravi laparoskopiq i  kakvo e use6taneto sled tova . predstoi mi v kraq na meseca i 4esno da si kaja me e strah :?

Пиши на кирилица!

колко време протича процедурата ли? 30-40 минути. под пълна упойка. след това не усещаш нищо притеснително, само лека болка в "дупките" (все пак са рани) и това е.
смело, не се страхувай, на 2-я ден си като нова

И при мен е била около 30 мин. не повече.:)И наистина на 2-ия ден не помнех какво са ми правили:) За страха...нормално е да те е страх, и мен ме беше:)

Пожелавам ти успех:)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #81 -: Март 13, 2009, 22:27:48 pm »
zdraveite iskam da popitam kolko vreme se pravi laparoskopiq i  kakvo e use6taneto sled tova . predstoi mi v kraq na meseca i 4esno da si kaja me e strah :?

Пиши на кирилица!

Моята беше диагностична и продължи около 30 мин.Като се събудих бях замаяна и много ми се спеше.На втория ден, вече бях забравила какво беше.Няма нищо страшно.Аз съм голяма страхливка по принцип, хич не търпя на болка, а само като си помисля за операционна и ми става лошо!Е, оживях :D
Не е толкова страшно, колкото си мислех.Така че, не се притеснявай, смело напред!Това е начин да разбереш какъв е проблема при теб и да действаш, за да постигнеш заветната цел!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Лапароскопия?
« Отговор #82 -: Март 14, 2009, 08:33:31 am »
Когато лапароскопията не е само диагностична, а и оперативна, нещата не са толкова розови. Оперативната протича за около 1,5 часа (зависи и от конкретния случай) моята беше около 2 ч имам си и четвърта дупка. И определено не бях на крак на следващия ден, както много от девойките тук. При мен доста беше рязано, имах доста болки и лежах 3-4 дни вкъщи, ставах едвам-едвам само за WC-то.
Ваня, Целта ми не е да те стряскам, а само да си наясно, че има и изключения от общото правило. Не че не съм оцеляла или съм умряла от болка, но все пак, при различните хора нещата се случват различно. Успех!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #83 -: Март 17, 2009, 13:13:29 pm »
Ох  и аз вече си имам сигурна дата за лапарото-не искам да Ви обяснявам колко много ме е страх! При мисълта, какво бих могла да чуя като се събудя и.....Ама няма как-това все пак надявам се е крачка към успеха. Пожелавам късмет на всички момичета, на които тази процедура тепърва предстои osi_9
[/url]
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #84 -: Март 17, 2009, 13:46:22 pm »
И мен ме беше страх преди лапарото, но като мина видях, че не е чак толкова страшно.
Моето беше оперативно - махнаха ми тръбите, една малка миома и сраствания до колкото е било възможно. На другия ден се прибрах нормално в къщи. Болка нямаше, само придърпване на мястото на шевовете, имах три дупки по около 1 см и това е. Е дискомфорт се усещаше, то е ясно, но чак някакви страдания - не.
Успех момичета!  :D


*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #85 -: Март 18, 2009, 10:22:34 am »
Когато лапароскопията не е само диагностична, а и оперативна, нещата не са толкова розови. Оперативната протича за около 1,5 часа (зависи и от конкретния случай) моята беше около 2 ч имам си и четвърта дупка. /quote]
И аз имам 4 дупки, но все пак е изваден цял яйчник от едната, така че е нормално! А за болката - явно е твърде индивидуално, защото като ме приеха в стаята имаше едно момиче оперирано предишния ден, което изобщо не искаше да стане и казваше, че много я боли. Добре, че след като я изписаха, моята другарка по стая хукна още рано сутринта на следващия ден/операциите ни бяха следобяд, даже моята в 18,30 вечерта/ и аз да не видя нещо, тръгнах сама с катетъра и дренажа и бяхме голяма картинка и двете :D Даже сестрата ни се скара, че сме я оставили без работа - тя тъкмо идвала да ни раздвижва :D Е, не че съвсем нищо не ме е Боляло, но не е болка за умиране! Даже после с мъжо и на кафе ходихме в квартала, много е важно да не се залежава човек! Пожелавам на всички, на които им предстои лапаро успех! Както са казали момичетата - важен е резултата, отговаряш си на много въпроси, така че действайте!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #86 -: Март 19, 2009, 21:41:41 pm »
Ох  и аз вече си имам сигурна дата за лапарото-не искам да Ви обяснявам колко много ме е страх! При мисълта, какво бих могла да чуя като се събудя и.....Ама няма как-това все пак надявам се е крачка към успеха. Пожелавам късмет на всички момичета, на които тази процедура тепърва предстои osi_9

           Силно вярвам ,че след лапарото ще се завърнеш с добри новини.
Както казваш ти това е една голяма крачка  :kickboy: към успеха ,желая на всички успех и горе главата това е само едно предизвикателство

                                       :goodluck:
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Лапароскопия?
« Отговор #87 -: Март 21, 2009, 16:33:46 pm »
На 18 март беше втората ми лапароскопия, за разлика от първата, този път се чувствам значително по-конфортно, доколкото е възможно това. Сега следват другите важни неща  :wink:
Re: Лапароскопия?
« Отговор #88 -: Март 21, 2009, 17:24:12 pm »
blagorq vi mnogo  4e me informirahte . sega sum po dobre kato znam 4e nqma da me mu4at mnogo .

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 21, 2009, 18:24:41 pm от Елфи »
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #89 -: Март 21, 2009, 18:45:47 pm »
На 18 март беше втората ми лапароскопия, за разлика от първата, този път се чувствам значително по-конфортно, доколкото е възможно това. Сега следват другите важни неща  :wink:

Защо се налага втора лапароскопия момичета,моята беше през Януари и кога док.решава че има нужда от втора .Сигурна съм ,че е индивидуално при всеки  :P
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Лапароскопия?
« Отговор #90 -: Март 23, 2009, 16:29:49 pm »
Индивидуална е да. Първата ми беше през 2007 г. при друг лекар. А втората се направи, заради неуспешните инсеминации и съмнението за ХСГ, който е токсичен за ембрионите - оказа се че нямам ХСГ, а тръбите просто са ми били по-тясни и се е наложило да ги разширят. Не се притеснявай,дано не се налага при теб втора, а се е открил и отстранил проблема още с първата лапароскопия.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #91 -: Март 24, 2009, 23:15:21 pm »
Индивидуална е да. Първата ми беше през 2007 г. при друг лекар. А втората се направи, заради неуспешните инсеминации и съмнението за ХСГ, който е токсичен за ембрионите - оказа се че нямам ХСГ, а тръбите просто са ми били по-тясни и се е наложило да ги разширят. Не се притеснявай,дано не се налага при теб втора, а се е открил и отстранил проблема още с първата лапароскопия.

 Аз съм имала сраствания. А дали може  пак да се получат тези сраствания , сега проблема ми е пролактина
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #92 -: Март 24, 2009, 23:34:15 pm »
Да,могат да се получат и нови сраствания,да се възстановят и стари/ако е имало големи и много такива/,поне така ми беше отговорено от докторите.Всичко е индивидуално.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #93 -: Март 26, 2009, 00:18:04 am »
Да,могат да се получат и нови сраствания,да се възстановят и стари/ако е имало големи и много такива/,поне така ми беше отговорено от докторите.Всичко е индивидуално.



                     
    :balk_159:        Благодаря Ви момичета за отговорите малко ме притесняват ,но това е няма как трябва да се борим             
                                                                                                                                                                                 :balk_602:
Re: Лапароскопия?
« Отговор #94 -: Март 26, 2009, 03:15:01 am »
Здравейте,момичета!И при мен се налага след известно време лапароскопия.
Цветната снимка ми я правиха в Пловдив. Нямам епикриза,само няколко думи ,които горе долу звучаха ами не се безпокойте,ще си имате бебе само че единствения шанс е инвитро.Преди това трябва да прекъснем тръбите,едната е нагъната а в другата се сабира течност.Така и не разбрах,какво точно означава това.
Ако ме беше ударил гръм,щеше да е по добре.
В първия момент даже се навих да я правим след два дни,но после размислих,грабнах си документите и отпраших в София при доктор Янакиева.
Оказа се че имам инфекция,която трябва да се излекува ,после куп други изследвания и чак след околко  месец може да говорим за евентуална диагностична лапароскопия.
Доволна сам като цяло от нея,много е внимателна,на всичките ми въпроси отговаря много подробно.Но конкретно за лапарото още не сме говорили.Ако някой е правил лапаро в Света София и има впечатления за специалистите да сподели.
Благодаря,и се извинявам,че стана толкова дълго.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #95 -: Март 26, 2009, 15:15:19 pm »
Здравейте и от мен.Клампирането на трьбите колко време продалжава при лапаро.Аз всьщност имам 1 трьба и 1 яйчник от 2001г.Април имам час при др.Стаменов :bori_020:
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #96 -: Март 26, 2009, 16:22:30 pm »
Цитат
author=bibka
Аз съм имала сраствания. А дали може  пак да се получат тези сраствания , сега проблема ми е пролактина

bibka и моето лапаро е правено кадето и твоето,след операцията док. ми каза също,че съм имала сраствания,но ги е отстранил и ми даде 8 месеца срок в който мога да забременея по естествен път,но моите тръби не дочакаха този срок,6 месеца след лапарото при нова цветна снимка се останови запушване на едната тръба и хидросалпинкс при другата,което означава нова лапароскопия  :(
« Последна редакция: Март 26, 2009, 16:24:48 pm от viva1 »
Re: Лапароскопия?
« Отговор #97 -: Март 26, 2009, 16:50:17 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика. Явно при мен проблема си е бил в чисто и просто в тръбите, след като всичко останало ми е в норма. Доста зле се чувствах докато излизах от упойката, но поне резултатите са що годе приемливи. Да се надяваме, че ще успея по трънливия път на успеха! Пожелавам успех на всички момичета! Не се предавайте за нищо на света! :bighug:
[/url]
Re: Лапароскопия?
« Отговор #98 -: Март 26, 2009, 17:12:31 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика. Явно при мен проблема си е бил в чисто и просто в тръбите, след като всичко останало ми е в норма. Доста зле се чувствах докато излизах от упойката, но поне резултатите са що годе приемливи. Да се надяваме, че ще успея по трънливия път на успеха! Пожелавам успех на всички момичета! Не се предавайте за нищо на света! :bighug:
Струва ми се че и аз съм със същата диагноза, но на мен доколкото говорихме искат да ми ги прекъсват и двете. Какво е това с пластиката на нагънатата?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #99 -: Март 26, 2009, 17:21:00 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика.

Петя, как така предстояща пластика???Какво си имала предвид?
След лапарото ти предстои пластика, така ли?