0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лапароскопия?
« Отговор #60 -: Януари 25, 2009, 19:52:06 pm »
Днес ме изписаха от болницата след лапароскопия на миома.Само първия ден след операцията имах температура 37,3, после спадна.
Сега като се прибрах в къщи пък за мой ужас вдигнах 37,7.
Притеснявям се да не е  инфекция,а не мога да се свържа с док.
Моля помагайте,на някой ако му се е слумчвало!!!

В болницата казаха, че до 37,5 а моята е по-височка и цял следобяд не мога да сваля,според вас да потърся ли мед.помощ или да поизчакам?
Re: Лапароскопия
« Отговор #61 -: Януари 25, 2009, 20:33:50 pm »
az sam palna i mi praviha laparoskopia no sas razrez ako iska6 mi pi6i na skype ******* (Модерирано, моля обменяйте тези информации на ЛС)

От Мод: Пиши на кирилица или ползвай КРЕДОР!
« Последна редакция: Януари 27, 2009, 08:15:47 am от rally_pat »
Re: Лапароскопия
« Отговор #62 -: Януари 25, 2009, 20:36:20 pm »
Viarno li e 4e na po pulnite geni ne se pravi laparoskopia
Пиши на кирилица
ами аз сам доста пална и ми пражиха но сас разрез
*
Re: Лапароскопия
« Отговор #63 -: Януари 25, 2009, 21:54:07 pm »
Миличка, с разрез вече не е лапароскопия, а лапаротомия, което си е жива коремна операция
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #64 -: Февруари 14, 2009, 15:09:38 pm »
Здравейте момичета! Имам нужда от съвет! Със съпруга ми правим опити вече 11 месеца и реших да започна серията от изследвания. Досега съм направила по-голямата част от тях, но лекарката ми каза да се подготвям психически за лапароскопия. Мислех, че цветната снимка е по-добрия вариант, но лекарката ме опроверга. Много Ви моля ако някой е препатил от това или има някакъв опит да го сподели. Предварително Ви благодаря и Успех на всички! :)

Според мен първо смени лекарката не прави като мен две години да се мотаеш по лекари некадърници.
Няма ни6то страшно в ЦС прави се и с упойка ,по желание на пациента събуждаш се след 5-10 минути толкова трае и цялата процедура след като се събудиш ставаш и си тръгваш нищо страшно няма.А след това вече може да се говори за лапаро.
Изследвания за хламидия прави ли и хормонални също,спермограма?
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Лапароскопия?
« Отговор #65 -: Февруари 14, 2009, 18:52:45 pm »
тези метални пружини се поставят в края на тръбата от към матката. Тръбата за около 3 месеца зараства около тях.
ето по-подробно описание на интервенцията:
Hysteroscopic sterilization is the "plugging up" of the fallopian tubes to prevent fertilization. The Essure tubal ligation method, which works in this way, was FDA-approved in 2002 and requires no incisions. During this procedure, two small metal springs (known as micro-inserts) are placed in each fallopian tube. Over time, the coil implants will trigger scar tissue to grow around them. The scar tissue serves to permanently block the tubes. The implants are inserted without surgery or general anesthesia. The procedure takes about 30 minutes and is typically performed in an outpatient surgery center or hospital that does not иrequire an overnight stay.И на мен ми е интересен този начин със обгарянето същия резултат ли има както прекъсването на тръбите.Дали се практикува някъде в България.

също може да стане и с обгаряне.

Океанче благодаря за инфото  :D не бях чела за този метод! Незнам дали се практикува тук в България, и се чудя защо не се практикува ако е така? Все пак е интерсно и бързо (от към медицинска интервениця) решение на проблема.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #66 -: Февруари 17, 2009, 14:32:27 pm »
Здравейте момичета! Имам нужда от съвет! Със съпруга ми правим опити вече 11 месеца и реших да започна серията от изследвания. Досега съм направила по-голямата част от тях, но лекарката ми каза да се подготвям психически за лапароскопия. Мислех, че цветната снимка е по-добрия вариант, но лекарката ме опроверга. Много Ви моля ако някой е препатил от това или има някакъв опит да го сподели. Предварително Ви благодаря и Успех на всички! :)

Според мен първо смени лекарката не прави като мен две години да се мотаеш по лекари некадърници.
Няма ни6то страшно в ЦС прави се и с упойка ,по желание на пациента събуждаш се след 5-10 минути толкова трае и цялата процедура след като се събудиш ставаш и си тръгваш нищо страшно няма.А след това вече може да се говори за лапаро.
Изследвания за хламидия прави ли и хормонални също,спермограма?
Да, минала съм ги всичките-хламидия, микоплазма, хормони, овулацията ми е доказана в 3 цикъла, спермограмата е екстра. Общо взето дотук всичко е  нормално. Лапарото е това, което се предполага, че ще изясни пълната картинка. Засега нямам мнението, че лекарката ми е некадърна-но все пак не мога да съм сигурна. Единственото ми желание е да не продължавам да си губя времето. Искам да имам пълна представа за какво става въпрос-а не да си лежа и да си викам-Когато стане ! :)
[/url]
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #67 -: Февруари 17, 2009, 20:10:37 pm »

Да, минала съм ги всичките-хламидия, микоплазма, хормони, овулацията ми е доказана в 3 цикъла, спермограмата е екстра. Общо взето дотук всичко е  нормално. Лапарото е това, което се предполага, че ще изясни пълната картинка. Засега нямам мнението, че лекарката ми е некадърна-но все пак не мога да съм сигурна. Единственото ми желание е да не продължавам да си губя времето. Искам да имам пълна представа за какво става въпрос-а не да си лежа и да си викам-Когато стане ! :)
[/quote]
Разбира се ,че не трябва да се чака ,но поне да си в добри ръце.Гинеколошката специално със стерилитет ли се занимава?А относно лапарото можеби е вярно ,че е най -добре направо да пристъпиш към него защото така или иначе на снимката се виждат само запушвания,а лапарото не само ще е точна диагнозата ,но и ще се отстрани проблема.Аз правих лапаро на 08.01.2009 няма нищо страшно незнам дали си наясно с цялата процедура ако има нещо питаи :D
Re: Лапароскопия?
« Отговор #68 -: Февруари 18, 2009, 09:37:25 am »

Да, минала съм ги всичките-хламидия, микоплазма, хормони, овулацията ми е доказана в 3 цикъла, спермограмата е екстра. Общо взето дотук всичко е  нормално. Лапарото е това, което се предполага, че ще изясни пълната картинка. Засега нямам мнението, че лекарката ми е некадърна-но все пак не мога да съм сигурна. Единственото ми желание е да не продължавам да си губя времето. Искам да имам пълна представа за какво става въпрос-а не да си лежа и да си викам-Когато стане ! :)
Разбира се ,че не трябва да се чака ,но поне да си в добри ръце.Гинеколошката специално със стерилитет ли се занимава?А относно лапарото можеби е вярно ,че е най -добре направо да пристъпиш към него защото така или иначе на снимката се виждат само запушвания,а лапарото не само ще е точна диагнозата ,но и ще се отстрани проблема.Аз правих лапаро на 08.01.2009 няма нищо страшно незнам дали си наясно с цялата процедура ако има нещо питаи :D
[/quote
Благодаря за подкрепата Бибка. Надявам се и аз, че съм в добри ръце при моята лекарка. Отначало доста ме беше страх но във времето се поуспокоих-още повече, че така ще съм наясно с положението. Моето лапаро е за 23.03-трябваше да е сега на 25, но се наложи да го отложим, така че ще имам достатъчно време да се подготвя психически :D Още веднъж благодаря за подкрепата :bighug:
[/url]
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #69 -: Февруари 18, 2009, 19:13:07 pm »

Благодаря за подкрепата Бибка. Надявам се и аз, че съм в добри ръце при моята лекарка. Отначало доста ме беше страх но във времето се поуспокоих-още повече, че така ще съм наясно с положението. Моето лапаро е за 23.03-трябваше да е сега на 25, но се наложи да го отложим, така че ще имам достатъчно време да се подготвя психически :D Още веднъж благодаря за подкрепата :bighug:

Няма нищо страшно аз на следващия ден се разхождах .След лапарото ще разкажеш как е минало при теб.
       Ще се радвам април - май да се похвалиш с : :bfp1:  preggo
                  Успех! :)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #70 -: Февруари 18, 2009, 19:24:59 pm »
Още веднъж много ти благодаря за подкрепата Бибка! Като мине обезателно ще разкажа :wink: Дано пожеланието ти за  :bfp: се сбъдне за всички нас! :blowingdust:
[/url]
Re: Лапароскопия?
« Отговор #71 -: Март 10, 2009, 10:24:43 am »
Здравейте момичета.
И ние от 1 година правиме опити за бебе. Оказах се със запушени тръби, видно от цветната снимка, но ме посъветваха да направя и Лапароскопия и чак тогажа да мина на ин витро.
С Д-р Тюфекчиева сме се разбрали за началото на април. Даде ми списък с неща, к да направя като ПКК, ЕКГ и да взема някакви талони от личната лекарка.
Но аз до сега не съм претърпявала хирургическа интервенция. Докторката ме успокои, че в деня на лапарото ще ме прегледа анестезиолог. Въпреки това ме малко страх от упойката. Според вас трябва ли предварително да си направя антибиограма, за да знам дали не съм алергичнакъм медикамент. Освен това, имам диагноза есенциална хипертония, к не лекувам, а кръвното го поддържам около 130/90 без медикаменти, но при стрес се повишава до 140/100.
Въобще, не мислите ли че трябват още преварителни (и колко време преди операцията) изследвания, а не в насрочения ден и платени 450 лева за избор на екип, да се окаже, че нещо не е наред.
Много благодаря предварително на всяко ваше мнение.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #72 -: Март 10, 2009, 11:03:56 am »
Рина, аз моята лапароскопия правих при д-р Попов в клиника Вита. Сега като чета поста ти се сещам, че и аз си задавах същите въпроси, но и при мен всичко беше в деня на операцията - ПКК, преглед от интернист, не си спомням дори да са ми правили тестове за  упойки, само ме питаха дали не съм алергична??? Аз, естествено, казах, че незнам, тъй като досега не ми бяха правени никакви хирургични интервенции, особено с пълна упойка. Все пак си мисля, че ако имаш някакъв проблем със сърцето ще се види на кардиограмата. Като цяло бих те посъветвала да се довериш на лекарите, те знаят какво правят, през ръцете им са минали хиляди такива операции, така че не се тревожи...мисля, че специалиста, кото си избрала е добър. Желая ти късмет и скоро да гушкаш едно хубаво здраво бебче! :)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #73 -: Март 10, 2009, 18:12:09 pm »
Много благодаря!
И все пак така ми се иска всичко да е под контрол и най-вече да не губя време.
И аз съм чувала, че Д-р Попов оперира във Вита. Те работят ли по здравна каса? надявам се все пак в Майчин дом условията да не са плачевни. Разчитам на специалист като Д-р Тюфекчиева.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #74 -: Март 10, 2009, 19:48:52 pm »
Да, работят съз здравната каса. Плаща се, обаче, за избор на екип - лятото беше 800 лв. /толкова е и в Шейново/. Иначе условията в болницата са супер! Незнам как е в Майчин дом, но каквото и да решиш пожелавам ти успех!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #75 -: Март 10, 2009, 21:21:20 pm »
Още веднъж много ти благодаря за подкрепата Бибка! Като мине обезателно ще разкажа :wink: Дано пожеланието ти за  :bfp: се сбъдне за всички нас! :blowingdust:

Здравей petia_144!Kакво става с теб как си мина ли лапарото?
Re: Лапароскопия?
« Отговор #76 -: Март 13, 2009, 13:55:41 pm »
zdraveite iskam da popitam kolko vreme se pravi laparoskopiq i  kakvo e use6taneto sled tova . predstoi mi v kraq na meseca i 4esno da si kaja me e strah :?

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 13, 2009, 13:57:31 pm от Елфи »
Re: Лапароскопия?
« Отговор #77 -: Март 13, 2009, 14:14:21 pm »
Още веднъж много ти благодаря за подкрепата Бибка! Като мине обезателно ще разкажа :wink: Дано пожеланието ти за  :bfp: се сбъдне за всички нас! :blowingdust:

Здравей petia_144!Kакво става с теб как си мина ли лапарото?
Не е минало още-сега изчаквам да ми дойде и на десетия ден от цикъла ще го направя, което се пада на 25.03. Аз все още си имам една тайна надеждичка, че може и да ми се размине, но като си гледам симптомите работата е от ясно по-ясна :(А и нали съм обещала като приключи всичко веднага да пиша!От мен имаш една голяма  :bighug:
[/url]
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #78 -: Март 13, 2009, 16:58:41 pm »
zdraveite iskam da popitam kolko vreme se pravi laparoskopiq i  kakvo e use6taneto sled tova . predstoi mi v kraq na meseca i 4esno da si kaja me e strah :?

Пиши на кирилица!

колко време протича процедурата ли? 30-40 минути. под пълна упойка. след това не усещаш нищо притеснително, само лека болка в "дупките" (все пак са рани) и това е.
смело, не се страхувай, на 2-я ден си като нова
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #79 -: Март 13, 2009, 20:00:29 pm »
Не съм много съгласна с това, че е 30-40 мин. лапароскопията, поне при мен е била ок. 1,5 часа /по думите на мъжа ми/. Все пак е от значение дали е диагностична или и оперативна, е, пожелавам ти разбира се да мина по най-лекия възможен начин, най-важен, разбира се, е  резултата!