0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лапароскопия?
« Отговор #20 -: Януари 21, 2009, 17:34:11 pm »
това не е точно така, защото при леки сраствания, тръбите ти могат да пропуснат контрастно в-во и док ще ти каже: "проходими са, но са тънки" и в този случай при 1 евентуална бременност, има голяма вероятност тя да е извънматочна. а и така се установява евентуална ендометриоза (не дай Боже)

Права си, това което обяснаваш се установява с ЦС нали?
Все пас мисля, че цветна снимка не е излишна!Не мисля, че може да се прави избор дали да е цветна снимка или лапароскопия. Мисля, че те трябва да се правят последователно.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #21 -: Януари 21, 2009, 17:53:51 pm »
svetla83_petrova При теб проблема е със задъръжането на бременноста, а не липсата на такава. Така че просто не виждам защо напъваш за лапаро все пак това е ХИРУРГИЧНА ОПЕРАЦИЯ. Това последното е към всички фенове на лапарото. А и ако беше толкова ясно и лесно досега да са премахнали Цветната снимка от похватите на лекарите. И двете носят информация за общата картина, но първо се преминава през ЦС и след това лапаро. Иначе кой от където лекар се свърне може да иска да те отваря и да те оглежда (това през последните години наистина е много модно наистина). А иначе petia_l44 момичетата правилно са ти казали ако си решила да правиш лапаро направи го при специалист по репродуктивни проблеми и искай видеозапис на самата операция за да може след това да послужи нагледно и пред други лекари ако се наложи, а и дори и пред самият опериращ след време.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #22 -: Януари 21, 2009, 18:01:31 pm »
svetla83_petrova, за задържането на бременността могат да бъдат АФА, тромбофилия или малоформации на матката, които се откриват с хистероскопия.

Re: Лапароскопия?
« Отговор #23 -: Януари 21, 2009, 18:17:59 pm »
Много Ви благодаря момичета. Много ми помогнахте да си изясня картинката. Да, лекарката ми е специалист по стерилитет, клиниката , която посещавам също. От това, което научих от Вас ми се струва, че ще е по-добре да направя лапарото, та ако има нещо, както се казва с един куршум два заека :). Много благодаря на big_eyes, за успокоението, че лапарото всъщност не е толкова страшно. Много ви благодаря на всички! Страхотни сте! :bighug:
[/url]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #24 -: Януари 21, 2009, 18:23:47 pm »
Много Ви благодаря момичета. Много ми помогнахте да си изясня картинката. Да, лекарката ми е специалист по стерилитет, клиниката , която посещавам също. От това, което научих от Вас ми се струва, че ще е по-добре да направя лапарото, та ако има нещо, както се казва с един куршум два заека :). Много благодаря на big_eyes, за успокоението, че лапарото всъщност не е толкова страшно. Много ви благодаря на всички! Страхотни сте! :bighug:


Успех тогава с лапарото petia_l44  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #25 -: Януари 21, 2009, 18:24:38 pm »
petia_l44, и аз мисля, че това е правилното решение. Лапароскопията се води безкръвна операция, наистина изобщо не е страшно, за една седмица всичко е отминало, а и ще ти се изсясни картинката без съмнения, че е пропуснато нещо.
Успех!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #26 -: Януари 21, 2009, 18:52:28 pm »
ocean,какво е хистероскопия?Какво са тези малформации на матката?
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #27 -: Януари 21, 2009, 19:57:51 pm »
Хистероскопията е оглед на вътрешността на матката с помощта на оптичен телескоп, наречен хистероскоп. Използва сe за откриване на причината за симптоми като: необичайно кръвотечение, проблеми със забременяването и износване на плода и други гинекологични заболявания. Използвайки тесни инструменти , които преминават през хистероскопа, прави възможно отстраняването на полипи, стари сраствания и малоформации.
Някои жени са родени с малформации на матката. Често жената не знае за съществуването на проблема. Вродените дефекти на матката са разнообразни, като някои от тях подлежат на лечение, а други не.


Re: Лапароскопия?
« Отговор #28 -: Януари 22, 2009, 08:41:20 am »
Здравейте пак от мен момичета :). Отново имам ужасно тъп въпрос-при лапарото открива ли се евентуална ендометриоза, общо взето дава ли пълната картинка? Или все пак трябва да се направи и хистероскопия? Вече тотално се обърках 8O. Имам чувството че изследванията и диагнозите просто нямат край!  :(
[/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лапароскопия?
« Отговор #29 -: Януари 22, 2009, 08:48:24 am »
Здравейте пак от мен момичета :). Отново имам ужасно тъп въпрос-при лапарото открива ли се евентуална ендометриоза, общо взето дава ли пълната картинка? Или все пак трябва да се направи и хистероскопия? Вече тотално се обърках 8O. Имам чувството че изследванията и диагнозите просто нямат край!  :(
Да, открива се - Лапароскопия
Хистероскопия

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #31 -: Януари 22, 2009, 09:41:04 am »
Не, не е едно и също.
Хистероскопията позволява на доктора да разгледа вътрешността на матката.
Лапароскопията позволява на доктора да огледа отвътре коремната кухина.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #32 -: Януари 22, 2009, 09:43:03 am »
Не, не е едно и също.
Хистероскопията позволява на доктора да разгледа вътрешността на матката.
Лапароскопията позволява на доктора да огледа отвътре коремната кухина.
Благодаря ти за отговора! Значи все пак едното не спестява другото :?
[/url]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #33 -: Януари 22, 2009, 10:15:34 am »
Благодаря ти за отговора! Значи все пак едното не спестява другото :)?

Хей, хей Петя успокой се малко, остави на лекарката ти да прецени дали имаш нужда или не от хистероскопия. Просто не се шашкай и самонавивай предварително. :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #34 -: Януари 22, 2009, 10:56:36 am »
Благодаря ти за отговора! Значи все пак едното не спестява другото :)?

Хей, хей Петя успокой се малко, остави на лекарката ти да прецени дали имаш нужда или не от хистероскопия. Просто не се шашкай и самонавивай предварително. :)
Много си права Starlet, ама аз съм си такава-с главата напред. Да има едно лесно всичко наведнъж да направя :D. Та и така съм тръгнала с тъпите въпроси-да попитам:ендометриозата вижда ли се по друг начин освен с лапароскопия? Или има определена симптоматика и при останалите изследвания? Сигурно вече Ви става лошо от мен :?
[/url]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #35 -: Януари 22, 2009, 11:13:21 am »
Много си права Starlet, ама аз съм си такава-с главата напред. Да има едно лесно всичко наведнъж да направя :D. Та и така съм тръгнала с тъпите въпроси-да попитам:ендометриозата вижда ли се по друг начин освен с лапароскопия? Или има определена симптоматика и при останалите изследвания? Сигурно вече Ви става лошо от мен :?

Сигурно си зодия Овен  :D! Вижда се и при хистероскопия, понякога лекарите имат съмнения и при ЦС, зависи къде и в каква степен е, но честно да си призная не съм спец специално в ендометриозата. По въпроса ти съдя че си започнала да четеш из форума.  :D Само, че наистина се поуспокой, че ако почетеш още малко кой знае какво ще си изкараш сама  :) :grouphug2:

П.С. Ето един цял подфорум за ендометриозата поразрови се там http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=36.0
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 11:17:28 am от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #36 -: Януари 22, 2009, 11:17:34 am »
Ендометриоза е заболяване, при което тъкан от вътрешната обвивка на матката (ендометриумът, от endo — вътре, и metra — матка) се установява извън матката, обикновено в други органи в областта на таза. Това може да доведе до проблеми, на първо място болки и безплодие. Ендометриозата се среща най-често при жени в репродуктивна възраст.
Ендометриумът е вътрешната обвивка на матката (лигавицата на матката). Ако отделената от яйчниците яйцеклетка бъде оплодена, тя се закрепя именно в ендометриума. Всеки менструален цикъл завършва с изхвърляне на маточната лигавица (ендометриума) – това става по време на менструация. Нормалното разположение на ендометриума естественно е по вътрешността на матката, но има случаи в които тази тъкан се разпространява и в други части на тялото – яйчници, дори и в белия дроб, а в някои случаи и в мозъка. В този случай вече говорим за ендометриоза. Това е заболяване, което се открива единствено с лапароскопия и се лекува бавно и продължително. Когато ендометриалната тъкан се развива по яйчниците, се образуват “шоколадови кисти” (ендометриоми). Наричнат се така, защото са пълни с тъмна на цвят кръв. Могат да се получат и ендометриални сраствания.
 
Още въпроси има ли? :wink:
 
Re: Лапароскопия?
« Отговор #37 -: Януари 22, 2009, 11:24:08 am »
OOOO Starlet веднага ме разкри, че съм се разчела из форума-и аз взех да си мисля, че най-добре да поспра да си поставям диагнози. Иначе съм лъвче не овен :). Ocean, много благодаря за изчерпателният отговор.Мисля, че засега спирам да досаждам с въпросите :oops:Поне докато не се сетя нещо ново :D
[/url]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #38 -: Януари 22, 2009, 11:27:56 am »
Starlet веднага ме разкри, че съм се разчела из форума-и аз взех да си мисля, че най-добре да поспра да си поставям диагнози. Иначе съм лъвче не овен :). Ocean, много благодаря за изчерпателният отговор.Мисля, че засега спирам да досаждам с въпросите :oops:Поне докато не се сетя нещо ново :D

Ти си чети  :D само че не си поставяй диагнози предварително :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #39 -: Януари 22, 2009, 16:22:57 pm »
Здравейте,аз съм съвсем нова в това пространство.Чета много мнения и то компетентни
някой правил ли е хистероскопия за затваряне на трабите и какво става с течноста от хидросалпинксите?Ще се радвам ако някой сподели.Благодаря предварително. :thankyousign: