0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fraia

Лапароскопия?
« -: Януари 24, 2007, 20:42:52 pm »
Viarno li e 4e na po pulnite geni ne se pravi laparoskopia
Пиши на кирилица
« Последна редакция: Януари 24, 2007, 20:53:07 pm от Lali »
Re: Лапароскопия
« Отговор #1 -: Януари 25, 2007, 09:12:31 am »
 8O Това за пръв път го чувам
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Лапароскопия
« Отговор #2 -: Януари 25, 2007, 09:25:34 am »
Съвсеме скоро претърпях лапаро. С мен в стаята имаше едно доста пълничко момиче. Нейната операция беше преди моята. Малко по-трудно са възстановяваше, но и операцията й не е била никак лека - в смисъл имала е много сраствания.
Мога, стига да искам.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Лапароскопия
« Отговор #3 -: Януари 25, 2007, 09:32:21 am »
Зависи от това колко "по-пълна" е в действителност жената, но наистина някои лекари препоръчват спазване на диета преди лапароскопията.
Със сигурност преди време имаше подобна тема - пусни търсачката :D.
Намерихме нашето синче.
*
Re: Лапароскопия
« Отговор #4 -: Януари 25, 2007, 11:18:16 am »
Вярно е , но само ако имаш доста тлъстинки отпред на корема.Аз когато правих моята бяха върнали едно момиче да поотслабне.Нещо било свързано с дължината на апаратурата за проникване през корема.
Re: Лапароскопия
« Отговор #5 -: Януари 25, 2007, 13:59:19 pm »
Какво е това лапароскопия? Не ми се смейте моля! :?
Re: Лапароскопия
« Отговор #6 -: Януари 25, 2007, 14:41:33 pm »
« Последна редакция: Януари 25, 2007, 14:44:18 pm от BLACK_ROSE »
Re: Лапароскопия
« Отговор #7 -: Януари 25, 2007, 15:10:43 pm »
Благодаря, BLACK-ROSE!
*

    fraia

Re: Лапароскопия
« Отговор #8 -: Януари 25, 2007, 21:56:32 pm »
благодаря Ви момичета щте тьрся др начин
Лапароскопия?
« Отговор #9 -: Януари 21, 2009, 14:36:32 pm »
Здравейте момичета! Имам нужда от съвет! Със съпруга ми правим опити вече 11 месеца и реших да започна серията от изследвания. Досега съм направила по-голямата част от тях, но лекарката ми каза да се подготвям психически за лапароскопия. Мислех, че цветната снимка е по-добрия вариант, но лекарката ме опроверга. Много Ви моля ако някой е препатил от това или има някакъв опит да го сподели. Предварително Ви благодаря и Успех на всички! :)
[/url]
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #10 -: Януари 21, 2009, 15:18:11 pm »
Лекарката специалист по репродуктивна медицина ли е?
Не знам защо ти е казала така, но не мисля че една коремна операция, колкото и щадяща да е, може да е по-добра от цветна снимка.
Да, наистина на снимка не внаги се вижда всичко толкова добре, но все пак това е утвърден метод за установяване на проходимостта на тръбите, преди да се премине към лапароскопия.
Според мен по-добре е първо снимка и ако се установи проблем или има съмнение, чак тогава лапаро.
Успех!


Re: Лапароскопия?
« Отговор #11 -: Януари 21, 2009, 15:37:39 pm »
Аз съм правила и цветна снимка и лапаро и мисля че второто е по добро и сигурно
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #12 -: Януари 21, 2009, 15:42:17 pm »
Аз също съм правила и двете, но ако всичко е наред още като се прави снимката, няма да има нужда от лапаро :D


*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #13 -: Януари 21, 2009, 15:52:48 pm »
Лапароскопията е много по-информативна от цветната снимка.
Само дано посещаваш клиника по стерилитет, защото понякога, ако твоята лекарка е обикновено АГ в повечето случаи е губене на време.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #14 -: Януари 21, 2009, 15:54:06 pm »
Цветна снимка се прави, за да се установи дали има някакъв проблем свързан с проходимостта на тръбите! Може изобщо да не се налага да правиш лапаро.
При мен спициално, преди лапарото задължително си направихме цветна снимка. Все пак лапарото е вид хирургическа намеса...
Re: Лапароскопия?
« Отговор #15 -: Януари 21, 2009, 16:07:59 pm »
Моята цветна снимка беше направена много неграмотно и затова пристапих към лапаро
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 16:12:40 pm от dan4eto27 »
Re: Лапароскопия?
« Отговор #16 -: Януари 21, 2009, 16:09:36 pm »
Искам да кажа че трябва много да внимавате къде правите и двете
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 16:13:23 pm от dan4eto27 »
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #17 -: Януари 21, 2009, 16:46:21 pm »
лапароскопията е най-точния начин, за да получиш информация за състоянието на тръбите ти. да не говорим, че ако има някакъв проблем по тях (сраствания например), той може да бъде отстранен, като лапароскопията от диагностична, се превръща в оперативна. както се казва, така могат да се видят нещата отвътре.

Само дано посещаваш клиника по стерилитет, защото понякога, ако твоята лекарка е обикновено АГ в повечето случаи е губене на време.
и аз се надявам, че посещаваш специалист по стерилитет и съм напълнио съгласна с казаното!

Цветна снимка се прави, за да се установи дали има някакъв проблем свързан с проходимостта на тръбите! Може изобщо да не се налага да правиш лапаро.
При мен спициално, преди лапарото задължително си направихме цветна снимка. Все пак лапарото е вид хирургическа намеса...

това не е точно така, защото при леки сраствания, тръбите ти могат да пропуснат контрастно в-во и док ще ти каже: "проходими са, но са тънки" и в този случай при 1 евентуална бременност, има голяма вероятност тя да е извънматочна. а и така се установява евентуална ендометриоза (не дай Боже)

дано не съм те стресирала. мисля, че няма какво толкова да се подготвяш психически за лапаро. това е съвсем лека и щадяща операция и на 3-я ден си като нова. и накрая ще имаш съвсем ясна представа, какво е положението с тръбите ти.
аз минах и през двете процедури, но от незнание  :wink:
желая ти успех :goodluck:
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 16:52:01 pm от big_eyes »
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #18 -: Януари 21, 2009, 17:06:57 pm »
При мен на ЦС показа ограничено пропускаща,прегъната тръба.Наложи се лапароскопия за отстраняване на срастванията и резултата не закъсня :).Успех!

Re: Лапароскопия?
« Отговор #19 -: Януари 21, 2009, 17:29:41 pm »
Здравейте!Искам да попитам нещо и дано не звучи тъпо,но просто не знам много по въпроса!Лапароскопията само за проходимост на тръбите ли се прави?Аз съм с три спонтанни аборта и се чудех,дали е възможно да имам някакъв проблем,който да не може да се установи с обикновен преглед,а само при лапароскопия?Само това не съм правила,мислите ли,че е необходимо да го правя?Благодаря ви!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #20 -: Януари 21, 2009, 17:34:11 pm »
това не е точно така, защото при леки сраствания, тръбите ти могат да пропуснат контрастно в-во и док ще ти каже: "проходими са, но са тънки" и в този случай при 1 евентуална бременност, има голяма вероятност тя да е извънматочна. а и така се установява евентуална ендометриоза (не дай Боже)

Права си, това което обяснаваш се установява с ЦС нали?
Все пас мисля, че цветна снимка не е излишна!Не мисля, че може да се прави избор дали да е цветна снимка или лапароскопия. Мисля, че те трябва да се правят последователно.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #21 -: Януари 21, 2009, 17:53:51 pm »
svetla83_petrova При теб проблема е със задъръжането на бременноста, а не липсата на такава. Така че просто не виждам защо напъваш за лапаро все пак това е ХИРУРГИЧНА ОПЕРАЦИЯ. Това последното е към всички фенове на лапарото. А и ако беше толкова ясно и лесно досега да са премахнали Цветната снимка от похватите на лекарите. И двете носят информация за общата картина, но първо се преминава през ЦС и след това лапаро. Иначе кой от където лекар се свърне може да иска да те отваря и да те оглежда (това през последните години наистина е много модно наистина). А иначе petia_l44 момичетата правилно са ти казали ако си решила да правиш лапаро направи го при специалист по репродуктивни проблеми и искай видеозапис на самата операция за да може след това да послужи нагледно и пред други лекари ако се наложи, а и дори и пред самият опериращ след време.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #22 -: Януари 21, 2009, 18:01:31 pm »
svetla83_petrova, за задържането на бременността могат да бъдат АФА, тромбофилия или малоформации на матката, които се откриват с хистероскопия.

Re: Лапароскопия?
« Отговор #23 -: Януари 21, 2009, 18:17:59 pm »
Много Ви благодаря момичета. Много ми помогнахте да си изясня картинката. Да, лекарката ми е специалист по стерилитет, клиниката , която посещавам също. От това, което научих от Вас ми се струва, че ще е по-добре да направя лапарото, та ако има нещо, както се казва с един куршум два заека :). Много благодаря на big_eyes, за успокоението, че лапарото всъщност не е толкова страшно. Много ви благодаря на всички! Страхотни сте! :bighug:
[/url]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #24 -: Януари 21, 2009, 18:23:47 pm »
Много Ви благодаря момичета. Много ми помогнахте да си изясня картинката. Да, лекарката ми е специалист по стерилитет, клиниката , която посещавам също. От това, което научих от Вас ми се струва, че ще е по-добре да направя лапарото, та ако има нещо, както се казва с един куршум два заека :). Много благодаря на big_eyes, за успокоението, че лапарото всъщност не е толкова страшно. Много ви благодаря на всички! Страхотни сте! :bighug:


Успех тогава с лапарото petia_l44  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #25 -: Януари 21, 2009, 18:24:38 pm »
petia_l44, и аз мисля, че това е правилното решение. Лапароскопията се води безкръвна операция, наистина изобщо не е страшно, за една седмица всичко е отминало, а и ще ти се изсясни картинката без съмнения, че е пропуснато нещо.
Успех!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #26 -: Януари 21, 2009, 18:52:28 pm »
ocean,какво е хистероскопия?Какво са тези малформации на матката?
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #27 -: Януари 21, 2009, 19:57:51 pm »
Хистероскопията е оглед на вътрешността на матката с помощта на оптичен телескоп, наречен хистероскоп. Използва сe за откриване на причината за симптоми като: необичайно кръвотечение, проблеми със забременяването и износване на плода и други гинекологични заболявания. Използвайки тесни инструменти , които преминават през хистероскопа, прави възможно отстраняването на полипи, стари сраствания и малоформации.
Някои жени са родени с малформации на матката. Често жената не знае за съществуването на проблема. Вродените дефекти на матката са разнообразни, като някои от тях подлежат на лечение, а други не.


Re: Лапароскопия?
« Отговор #28 -: Януари 22, 2009, 08:41:20 am »
Здравейте пак от мен момичета :). Отново имам ужасно тъп въпрос-при лапарото открива ли се евентуална ендометриоза, общо взето дава ли пълната картинка? Или все пак трябва да се направи и хистероскопия? Вече тотално се обърках 8O. Имам чувството че изследванията и диагнозите просто нямат край!  :(
[/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лапароскопия?
« Отговор #29 -: Януари 22, 2009, 08:48:24 am »
Здравейте пак от мен момичета :). Отново имам ужасно тъп въпрос-при лапарото открива ли се евентуална ендометриоза, общо взето дава ли пълната картинка? Или все пак трябва да се направи и хистероскопия? Вече тотално се обърках 8O. Имам чувството че изследванията и диагнозите просто нямат край!  :(
Да, открива се - Лапароскопия
Хистероскопия

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #31 -: Януари 22, 2009, 09:41:04 am »
Не, не е едно и също.
Хистероскопията позволява на доктора да разгледа вътрешността на матката.
Лапароскопията позволява на доктора да огледа отвътре коремната кухина.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #32 -: Януари 22, 2009, 09:43:03 am »
Не, не е едно и също.
Хистероскопията позволява на доктора да разгледа вътрешността на матката.
Лапароскопията позволява на доктора да огледа отвътре коремната кухина.
Благодаря ти за отговора! Значи все пак едното не спестява другото :?
[/url]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #33 -: Януари 22, 2009, 10:15:34 am »
Благодаря ти за отговора! Значи все пак едното не спестява другото :)?

Хей, хей Петя успокой се малко, остави на лекарката ти да прецени дали имаш нужда или не от хистероскопия. Просто не се шашкай и самонавивай предварително. :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #34 -: Януари 22, 2009, 10:56:36 am »
Благодаря ти за отговора! Значи все пак едното не спестява другото :)?

Хей, хей Петя успокой се малко, остави на лекарката ти да прецени дали имаш нужда или не от хистероскопия. Просто не се шашкай и самонавивай предварително. :)
Много си права Starlet, ама аз съм си такава-с главата напред. Да има едно лесно всичко наведнъж да направя :D. Та и така съм тръгнала с тъпите въпроси-да попитам:ендометриозата вижда ли се по друг начин освен с лапароскопия? Или има определена симптоматика и при останалите изследвания? Сигурно вече Ви става лошо от мен :?
[/url]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #35 -: Януари 22, 2009, 11:13:21 am »
Много си права Starlet, ама аз съм си такава-с главата напред. Да има едно лесно всичко наведнъж да направя :D. Та и така съм тръгнала с тъпите въпроси-да попитам:ендометриозата вижда ли се по друг начин освен с лапароскопия? Или има определена симптоматика и при останалите изследвания? Сигурно вече Ви става лошо от мен :?

Сигурно си зодия Овен  :D! Вижда се и при хистероскопия, понякога лекарите имат съмнения и при ЦС, зависи къде и в каква степен е, но честно да си призная не съм спец специално в ендометриозата. По въпроса ти съдя че си започнала да четеш из форума.  :D Само, че наистина се поуспокой, че ако почетеш още малко кой знае какво ще си изкараш сама  :) :grouphug2:

П.С. Ето един цял подфорум за ендометриозата поразрови се там http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=36.0
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 11:17:28 am от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #36 -: Януари 22, 2009, 11:17:34 am »
Ендометриоза е заболяване, при което тъкан от вътрешната обвивка на матката (ендометриумът, от endo — вътре, и metra — матка) се установява извън матката, обикновено в други органи в областта на таза. Това може да доведе до проблеми, на първо място болки и безплодие. Ендометриозата се среща най-често при жени в репродуктивна възраст.
Ендометриумът е вътрешната обвивка на матката (лигавицата на матката). Ако отделената от яйчниците яйцеклетка бъде оплодена, тя се закрепя именно в ендометриума. Всеки менструален цикъл завършва с изхвърляне на маточната лигавица (ендометриума) – това става по време на менструация. Нормалното разположение на ендометриума естественно е по вътрешността на матката, но има случаи в които тази тъкан се разпространява и в други части на тялото – яйчници, дори и в белия дроб, а в някои случаи и в мозъка. В този случай вече говорим за ендометриоза. Това е заболяване, което се открива единствено с лапароскопия и се лекува бавно и продължително. Когато ендометриалната тъкан се развива по яйчниците, се образуват “шоколадови кисти” (ендометриоми). Наричнат се така, защото са пълни с тъмна на цвят кръв. Могат да се получат и ендометриални сраствания.
 
Още въпроси има ли? :wink:
 
Re: Лапароскопия?
« Отговор #37 -: Януари 22, 2009, 11:24:08 am »
OOOO Starlet веднага ме разкри, че съм се разчела из форума-и аз взех да си мисля, че най-добре да поспра да си поставям диагнози. Иначе съм лъвче не овен :). Ocean, много благодаря за изчерпателният отговор.Мисля, че засега спирам да досаждам с въпросите :oops:Поне докато не се сетя нещо ново :D
[/url]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #38 -: Януари 22, 2009, 11:27:56 am »
Starlet веднага ме разкри, че съм се разчела из форума-и аз взех да си мисля, че най-добре да поспра да си поставям диагнози. Иначе съм лъвче не овен :). Ocean, много благодаря за изчерпателният отговор.Мисля, че засега спирам да досаждам с въпросите :oops:Поне докато не се сетя нещо ново :D

Ти си чети  :D само че не си поставяй диагнози предварително :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #39 -: Януари 22, 2009, 16:22:57 pm »
Здравейте,аз съм съвсем нова в това пространство.Чета много мнения и то компетентни
някой правил ли е хистероскопия за затваряне на трабите и какво става с течноста от хидросалпинксите?Ще се радвам ако някой сподели.Благодаря предварително. :thankyousign:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #40 -: Януари 22, 2009, 18:24:24 pm »
Здравейте,аз съм съвсем нова в това пространство.Чета много мнения и то компетентни
някой правил ли е хистероскопия за затваряне на трабите и какво става с течноста от хидросалпинксите?Ще се радвам ако някой сподели.Благодаря предварително. :thankyousign:

Да не би да имаш в предвид лапароскопия!?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #41 -: Януари 22, 2009, 20:02:09 pm »
Чета много мнения и то компетентни някой правил ли е хистероскопия за затваряне на трабите и какво става с течноста от хидросалпинксите?

да, аз съм правила.  :D тръбите се затварят от към матката и вече не те интересува хидросалпинкса.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #42 -: Януари 22, 2009, 20:56:46 pm »
да, аз съм правила.  :D тръбите се затварят от към матката и вече не те интересува хидросалпинкса.


Сподели подробности със самият начин на затваряне моля те?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #43 -: Януари 22, 2009, 23:10:02 pm »
тези метални пружини се поставят в края на тръбата от към матката.



тръбата за около 3 месеца зараства около тях.
ето по-подробно описание на интервенцията:
Hysteroscopic sterilization is the "plugging up" of the fallopian tubes to prevent fertilization. The Essure tubal ligation method, which works in this way, was FDA-approved in 2002 and requires no incisions. During this procedure, two small metal springs (known as micro-inserts) are placed in each fallopian tube. Over time, the coil implants will trigger scar tissue to grow around them. The scar tissue serves to permanently block the tubes. The implants are inserted without surgery or general anesthesia. The procedure takes about 30 minutes and is typically performed in an outpatient surgery center or hospital that does not require an overnight stay.

също може да стане и с обгаряне.


 
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #44 -: Януари 22, 2009, 23:13:48 pm »
Аз също съм правила лапароскопия за прекъсване на тръбите."прещипват" ги от страната на матката,а от страната на яйчниците не,защото те ги кръвоснабдяват.Остават ти два малки отвора ниско долу на корема.Не е кой знае колко болезнено,възстановяваш се след 3-4 дни.Дано съм била полезна,желая ти успех.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #45 -: Януари 23, 2009, 10:07:41 am »
Благодаря,на мен ми обясниха за самото затваряне на тръбите,но забравих да попитам тъйкато за запушени от доло от към матката и течноста ще продължи да се събирадали няма да делатира още тръбите ,защото понякога чувствам лек дикомфорт ниско долу.
А на тези които им предстои пожелавам успех манипулацията е много лека,възтановяваш се още същея ден и си тръгваш почти веднага.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Лапароскопия?
« Отговор #46 -: Януари 23, 2009, 10:26:21 am »
По кое време от цикъла се прави лапароскория? Знам само, че не трябва да е около овулация. Бихте ли споделили повече подробности, моля! Самата продцедура технически не ме интересува, по-скоро чисто практическите подробности. Ще правя процедурата в клиника Малинов. Знам само датата и никакви подробности. Трябва ли да правя други изследвания и подготовки преди това? Знам ли, направо незнам какво да попитам. Даже не съм сигурна в датата, защото е след 3 месеца, а едва ли някой може да каже след три месеца със сигурност кога ще му е цикъла, дали нещо няма да наложи отлагане. Моля, ако има момичета, които имат час за преди април и им се наложи отлагане на лапароскопията да ми пишат! Благодаря предварително.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #47 -: Януари 23, 2009, 10:32:15 am »
Аз също съм правила лапароскопия за прекъсване на тръбите."прещипват" ги от страната на матката,а от страната на яйчниците не,защото те ги кръвоснабдяват.Остават ти два малки отвора ниско долу на корема.Не е кой знае колко болезнено,възстановяваш се след 3-4 дни.Дано съм била полезна,желая ти успех.

Този метод ми е познат, много лекари го отричат обаче тъй като все пак често се случва част от течноста в тръбата да се излее отново в матката, а при хидросалпингс точно това не трябва да става.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #48 -: Януари 23, 2009, 10:39:45 am »
тези метални пружини се поставят в края на тръбата от към матката. Тръбата за около 3 месеца зараства около тях.
ето по-подробно описание на интервенцията:
Hysteroscopic sterilization is the "plugging up" of the fallopian tubes to prevent fertilization. The Essure tubal ligation method, which works in this way, was FDA-approved in 2002 and requires no incisions. During this procedure, two small metal springs (known as micro-inserts) are placed in each fallopian tube. Over time, the coil implants will trigger scar tissue to grow around them. The scar tissue serves to permanently block the tubes. The implants are inserted without surgery or general anesthesia. The procedure takes about 30 minutes and is typically performed in an outpatient surgery center or hospital that does not require an overnight stay.

също може да стане и с обгаряне.

Океанче благодаря за инфото  :D не бях чела за този метод! Незнам дали се практикува тук в България, и се чудя защо не се практикува ако е така? Все пак е интерсно и бързо (от към медицинска интервениця) решение на проблема.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #49 -: Януари 23, 2009, 10:47:53 am »
И забравих още нещо за часа не се притеснявай от клиниката ти се обаждат малко преди операцията за потвърждаване и указания
« Последна редакция: Януари 23, 2009, 11:42:41 am от silviaviktoria »
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #50 -: Януари 23, 2009, 11:19:56 am »
Аз също съм правила лапароскопия за прекъсване на тръбите."прещипват" ги от страната на матката,а от страната на яйчниците не,защото те ги кръвоснабдяват.Остават ти два малки отвора ниско долу на корема.Не е кой знае колко болезнено,възстановяваш се след 3-4 дни.Дано съм била полезна,желая ти успех.

Този метод ми е познат, много лекари го отричат обаче тъй като все пак често се случва част от течноста в тръбата да се излее отново в матката, а при хидросалпингс точно това не трябва да става.

Напълно подкрепям! При мен първия път се получи точно това.

Океанче благодаря за инфото  :D не бях чела за този метод! Незнам дали се практикува тук в България, и се чудя защо не се практикува ако е така? Все пак е интерсно и бързо (от към медицинска интервениця) решение на проблема.

На мен специално ми я правиха в чужбина, но знам, че д-р Стаменов я практикува в определени случаи. Може би има и други такива.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Лапароскопия?
« Отговор #51 -: Януари 23, 2009, 15:25:57 pm »
По кое време от цикъла се прави лапароскория? Знам само, че не трябва да е около овулация. Бихте ли споделили повече подробности, моля! Самата продцедура технически не ме интересува, по-скоро чисто практическите подробности. Ще правя процедурата в клиника Малинов. Знам само датата и никакви подробности. Трябва ли да правя други изследвания и подготовки преди това? Знам ли, направо незнам какво да попитам. Даже не съм сигурна в датата, защото е след 3 месеца, а едва ли някой може да каже след три месеца със сигурност кога ще му е цикъла, дали нещо няма да наложи отлагане. Моля, ако има момичета, които имат час за преди април и им се наложи отлагане на лапароскопията да ми пишат! Благодаря предварително.
Стенли_78, има много теми за Лапароскопията във форума, но все пак да ти отговорим на въпросите:
Лапароскопия се прави 2-3 дни след края на МЦ, трябва да няма кръвотечение. Странно е че са ти дали час за след 3 месеца?! Изследвания се правят стандартни: кръвна картина, кръвна група - те ще ти ги направят или 2-3 дни преди или в деня на операцията. Вечерта преди операцията не се яде, може и течности да не ти разрешат да пиеш - зависи от часа на операцията. Пие се очистително, или се прави клизма. Това са стандартните неща.
При теб с каква цел ще се прави лапаро? Ако доктора има някакви съмнения или вече установен друг проблем - може да ти назначат и други изследвания, например туморен маркер (кръвно изследване)- при съмнения за ендометриоза. Или Цветна снимка за проходимост на тръбите.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #52 -: Януари 23, 2009, 17:46:09 pm »
По кое време от цикъла се прави лапароскория? Знам само, че не трябва да е около овулация. Бихте ли споделили повече подробности, моля! Самата продцедура технически не ме интересува, по-скоро чисто практическите подробности. Ще правя процедурата в клиника Малинов. Знам само датата и никакви подробности. Трябва ли да правя други изследвания и подготовки преди това? Знам ли, направо незнам какво да попитам. Даже не съм сигурна в датата, защото е след 3 месеца, а едва ли някой може да каже след три месеца със сигурност кога ще му е цикъла, дали нещо няма да наложи отлагане. Моля, ако има момичета, които имат час за преди април и им се наложи отлагане на лапароскопията да ми пишат! Благодаря предварително.
Ако е само лапароскопия няма значение в кой ден от цикъла е, само трябва да няма кървене.
Изследвания не ти трябват, сутринта като отидеш в клиниката те пращат в лабораторията за ПКК. Клизми и подобни не правят в "Малинов", едно очистително се пие предния ден и това е.И моята дата я бях записала за след няколко месеца и се притеснявах за цикъла, затова си записах час за преглед няколко седмици преди датата за лапароскопията и си зададох всички въпроси, та дори и цикъла нагласихме според датата.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #53 -: Януари 25, 2009, 15:22:20 pm »
Чуйте всички не правете лапароскопия в майчин дом!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #54 -: Януари 25, 2009, 15:58:54 pm »
dan4eto27,АКО НЯМАШ НИЩО ПРОТИВ,КАЖИ ЗАЩО НЕ?!Моя приятелка прави лапаро там и в момента е бременна!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #55 -: Януари 25, 2009, 16:04:40 pm »
Аз правих преди две години при д-р Филипов ,който беше много груб и въобще не се появи след това да ми обясни положението.Лежах 5 дни там и се отнасяха с нас като с кучета.Накрая си тръгнах без никаква информация за състоянието ми.НАКРАЯ СЕ НАЛОЖИ ДА ПРАВЯ ВТОРА ЛАПАРОСКОПИЯ В ДРУГА КЛИНИКА
« Последна редакция: Януари 25, 2009, 16:09:38 pm от dan4eto27 »
Re: Лапароскопия?
« Отговор #56 -: Януари 25, 2009, 16:09:01 pm »
Съжалявам,че те върнах към това....Нямам думи...
Re: Лапароскопия?
« Отговор #57 -: Януари 25, 2009, 16:10:49 pm »
Няма нищо просто искам да предпазя други момичета от този кошмар
Re: Лапароскопия?
« Отговор #58 -: Януари 25, 2009, 16:15:30 pm »
svetla83_petrova ти в коя клиника ходиш?
Re: Лапароскопия?
« Отговор #59 -: Януари 25, 2009, 19:22:29 pm »
Аз ходя в Плевен-доц.Конова и д-р Светлозар Стойков.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #60 -: Януари 25, 2009, 19:52:06 pm »
Днес ме изписаха от болницата след лапароскопия на миома.Само първия ден след операцията имах температура 37,3, после спадна.
Сега като се прибрах в къщи пък за мой ужас вдигнах 37,7.
Притеснявям се да не е  инфекция,а не мога да се свържа с док.
Моля помагайте,на някой ако му се е слумчвало!!!

В болницата казаха, че до 37,5 а моята е по-височка и цял следобяд не мога да сваля,според вас да потърся ли мед.помощ или да поизчакам?
Re: Лапароскопия
« Отговор #61 -: Януари 25, 2009, 20:33:50 pm »
az sam palna i mi praviha laparoskopia no sas razrez ako iska6 mi pi6i na skype ******* (Модерирано, моля обменяйте тези информации на ЛС)

От Мод: Пиши на кирилица или ползвай КРЕДОР!
« Последна редакция: Януари 27, 2009, 08:15:47 am от rally_pat »
Re: Лапароскопия
« Отговор #62 -: Януари 25, 2009, 20:36:20 pm »
Viarno li e 4e na po pulnite geni ne se pravi laparoskopia
Пиши на кирилица
ами аз сам доста пална и ми пражиха но сас разрез
*
Re: Лапароскопия
« Отговор #63 -: Януари 25, 2009, 21:54:07 pm »
Миличка, с разрез вече не е лапароскопия, а лапаротомия, което си е жива коремна операция
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #64 -: Февруари 14, 2009, 15:09:38 pm »
Здравейте момичета! Имам нужда от съвет! Със съпруга ми правим опити вече 11 месеца и реших да започна серията от изследвания. Досега съм направила по-голямата част от тях, но лекарката ми каза да се подготвям психически за лапароскопия. Мислех, че цветната снимка е по-добрия вариант, но лекарката ме опроверга. Много Ви моля ако някой е препатил от това или има някакъв опит да го сподели. Предварително Ви благодаря и Успех на всички! :)

Според мен първо смени лекарката не прави като мен две години да се мотаеш по лекари некадърници.
Няма ни6то страшно в ЦС прави се и с упойка ,по желание на пациента събуждаш се след 5-10 минути толкова трае и цялата процедура след като се събудиш ставаш и си тръгваш нищо страшно няма.А след това вече може да се говори за лапаро.
Изследвания за хламидия прави ли и хормонални също,спермограма?
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Лапароскопия?
« Отговор #65 -: Февруари 14, 2009, 18:52:45 pm »
тези метални пружини се поставят в края на тръбата от към матката. Тръбата за около 3 месеца зараства около тях.
ето по-подробно описание на интервенцията:
Hysteroscopic sterilization is the "plugging up" of the fallopian tubes to prevent fertilization. The Essure tubal ligation method, which works in this way, was FDA-approved in 2002 and requires no incisions. During this procedure, two small metal springs (known as micro-inserts) are placed in each fallopian tube. Over time, the coil implants will trigger scar tissue to grow around them. The scar tissue serves to permanently block the tubes. The implants are inserted without surgery or general anesthesia. The procedure takes about 30 minutes and is typically performed in an outpatient surgery center or hospital that does not иrequire an overnight stay.И на мен ми е интересен този начин със обгарянето същия резултат ли има както прекъсването на тръбите.Дали се практикува някъде в България.

също може да стане и с обгаряне.

Океанче благодаря за инфото  :D не бях чела за този метод! Незнам дали се практикува тук в България, и се чудя защо не се практикува ако е така? Все пак е интерсно и бързо (от към медицинска интервениця) решение на проблема.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #66 -: Февруари 17, 2009, 14:32:27 pm »
Здравейте момичета! Имам нужда от съвет! Със съпруга ми правим опити вече 11 месеца и реших да започна серията от изследвания. Досега съм направила по-голямата част от тях, но лекарката ми каза да се подготвям психически за лапароскопия. Мислех, че цветната снимка е по-добрия вариант, но лекарката ме опроверга. Много Ви моля ако някой е препатил от това или има някакъв опит да го сподели. Предварително Ви благодаря и Успех на всички! :)

Според мен първо смени лекарката не прави като мен две години да се мотаеш по лекари некадърници.
Няма ни6то страшно в ЦС прави се и с упойка ,по желание на пациента събуждаш се след 5-10 минути толкова трае и цялата процедура след като се събудиш ставаш и си тръгваш нищо страшно няма.А след това вече може да се говори за лапаро.
Изследвания за хламидия прави ли и хормонални също,спермограма?
Да, минала съм ги всичките-хламидия, микоплазма, хормони, овулацията ми е доказана в 3 цикъла, спермограмата е екстра. Общо взето дотук всичко е  нормално. Лапарото е това, което се предполага, че ще изясни пълната картинка. Засега нямам мнението, че лекарката ми е некадърна-но все пак не мога да съм сигурна. Единственото ми желание е да не продължавам да си губя времето. Искам да имам пълна представа за какво става въпрос-а не да си лежа и да си викам-Когато стане ! :)
[/url]
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #67 -: Февруари 17, 2009, 20:10:37 pm »

Да, минала съм ги всичките-хламидия, микоплазма, хормони, овулацията ми е доказана в 3 цикъла, спермограмата е екстра. Общо взето дотук всичко е  нормално. Лапарото е това, което се предполага, че ще изясни пълната картинка. Засега нямам мнението, че лекарката ми е некадърна-но все пак не мога да съм сигурна. Единственото ми желание е да не продължавам да си губя времето. Искам да имам пълна представа за какво става въпрос-а не да си лежа и да си викам-Когато стане ! :)
[/quote]
Разбира се ,че не трябва да се чака ,но поне да си в добри ръце.Гинеколошката специално със стерилитет ли се занимава?А относно лапарото можеби е вярно ,че е най -добре направо да пристъпиш към него защото така или иначе на снимката се виждат само запушвания,а лапарото не само ще е точна диагнозата ,но и ще се отстрани проблема.Аз правих лапаро на 08.01.2009 няма нищо страшно незнам дали си наясно с цялата процедура ако има нещо питаи :D
Re: Лапароскопия?
« Отговор #68 -: Февруари 18, 2009, 09:37:25 am »

Да, минала съм ги всичките-хламидия, микоплазма, хормони, овулацията ми е доказана в 3 цикъла, спермограмата е екстра. Общо взето дотук всичко е  нормално. Лапарото е това, което се предполага, че ще изясни пълната картинка. Засега нямам мнението, че лекарката ми е некадърна-но все пак не мога да съм сигурна. Единственото ми желание е да не продължавам да си губя времето. Искам да имам пълна представа за какво става въпрос-а не да си лежа и да си викам-Когато стане ! :)
Разбира се ,че не трябва да се чака ,но поне да си в добри ръце.Гинеколошката специално със стерилитет ли се занимава?А относно лапарото можеби е вярно ,че е най -добре направо да пристъпиш към него защото така или иначе на снимката се виждат само запушвания,а лапарото не само ще е точна диагнозата ,но и ще се отстрани проблема.Аз правих лапаро на 08.01.2009 няма нищо страшно незнам дали си наясно с цялата процедура ако има нещо питаи :D
[/quote
Благодаря за подкрепата Бибка. Надявам се и аз, че съм в добри ръце при моята лекарка. Отначало доста ме беше страх но във времето се поуспокоих-още повече, че така ще съм наясно с положението. Моето лапаро е за 23.03-трябваше да е сега на 25, но се наложи да го отложим, така че ще имам достатъчно време да се подготвя психически :D Още веднъж благодаря за подкрепата :bighug:
[/url]
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #69 -: Февруари 18, 2009, 19:13:07 pm »

Благодаря за подкрепата Бибка. Надявам се и аз, че съм в добри ръце при моята лекарка. Отначало доста ме беше страх но във времето се поуспокоих-още повече, че така ще съм наясно с положението. Моето лапаро е за 23.03-трябваше да е сега на 25, но се наложи да го отложим, така че ще имам достатъчно време да се подготвя психически :D Още веднъж благодаря за подкрепата :bighug:

Няма нищо страшно аз на следващия ден се разхождах .След лапарото ще разкажеш как е минало при теб.
       Ще се радвам април - май да се похвалиш с : :bfp1:  preggo
                  Успех! :)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #70 -: Февруари 18, 2009, 19:24:59 pm »
Още веднъж много ти благодаря за подкрепата Бибка! Като мине обезателно ще разкажа :wink: Дано пожеланието ти за  :bfp: се сбъдне за всички нас! :blowingdust:
[/url]
Re: Лапароскопия?
« Отговор #71 -: Март 10, 2009, 10:24:43 am »
Здравейте момичета.
И ние от 1 година правиме опити за бебе. Оказах се със запушени тръби, видно от цветната снимка, но ме посъветваха да направя и Лапароскопия и чак тогажа да мина на ин витро.
С Д-р Тюфекчиева сме се разбрали за началото на април. Даде ми списък с неща, к да направя като ПКК, ЕКГ и да взема някакви талони от личната лекарка.
Но аз до сега не съм претърпявала хирургическа интервенция. Докторката ме успокои, че в деня на лапарото ще ме прегледа анестезиолог. Въпреки това ме малко страх от упойката. Според вас трябва ли предварително да си направя антибиограма, за да знам дали не съм алергичнакъм медикамент. Освен това, имам диагноза есенциална хипертония, к не лекувам, а кръвното го поддържам около 130/90 без медикаменти, но при стрес се повишава до 140/100.
Въобще, не мислите ли че трябват още преварителни (и колко време преди операцията) изследвания, а не в насрочения ден и платени 450 лева за избор на екип, да се окаже, че нещо не е наред.
Много благодаря предварително на всяко ваше мнение.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #72 -: Март 10, 2009, 11:03:56 am »
Рина, аз моята лапароскопия правих при д-р Попов в клиника Вита. Сега като чета поста ти се сещам, че и аз си задавах същите въпроси, но и при мен всичко беше в деня на операцията - ПКК, преглед от интернист, не си спомням дори да са ми правили тестове за  упойки, само ме питаха дали не съм алергична??? Аз, естествено, казах, че незнам, тъй като досега не ми бяха правени никакви хирургични интервенции, особено с пълна упойка. Все пак си мисля, че ако имаш някакъв проблем със сърцето ще се види на кардиограмата. Като цяло бих те посъветвала да се довериш на лекарите, те знаят какво правят, през ръцете им са минали хиляди такива операции, така че не се тревожи...мисля, че специалиста, кото си избрала е добър. Желая ти късмет и скоро да гушкаш едно хубаво здраво бебче! :)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #73 -: Март 10, 2009, 18:12:09 pm »
Много благодаря!
И все пак така ми се иска всичко да е под контрол и най-вече да не губя време.
И аз съм чувала, че Д-р Попов оперира във Вита. Те работят ли по здравна каса? надявам се все пак в Майчин дом условията да не са плачевни. Разчитам на специалист като Д-р Тюфекчиева.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #74 -: Март 10, 2009, 19:48:52 pm »
Да, работят съз здравната каса. Плаща се, обаче, за избор на екип - лятото беше 800 лв. /толкова е и в Шейново/. Иначе условията в болницата са супер! Незнам как е в Майчин дом, но каквото и да решиш пожелавам ти успех!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #75 -: Март 10, 2009, 21:21:20 pm »
Още веднъж много ти благодаря за подкрепата Бибка! Като мине обезателно ще разкажа :wink: Дано пожеланието ти за  :bfp: се сбъдне за всички нас! :blowingdust:

Здравей petia_144!Kакво става с теб как си мина ли лапарото?
Re: Лапароскопия?
« Отговор #76 -: Март 13, 2009, 13:55:41 pm »
zdraveite iskam da popitam kolko vreme se pravi laparoskopiq i  kakvo e use6taneto sled tova . predstoi mi v kraq na meseca i 4esno da si kaja me e strah :?

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 13, 2009, 13:57:31 pm от Елфи »
Re: Лапароскопия?
« Отговор #77 -: Март 13, 2009, 14:14:21 pm »
Още веднъж много ти благодаря за подкрепата Бибка! Като мине обезателно ще разкажа :wink: Дано пожеланието ти за  :bfp: се сбъдне за всички нас! :blowingdust:

Здравей petia_144!Kакво става с теб как си мина ли лапарото?
Не е минало още-сега изчаквам да ми дойде и на десетия ден от цикъла ще го направя, което се пада на 25.03. Аз все още си имам една тайна надеждичка, че може и да ми се размине, но като си гледам симптомите работата е от ясно по-ясна :(А и нали съм обещала като приключи всичко веднага да пиша!От мен имаш една голяма  :bighug:
[/url]
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #78 -: Март 13, 2009, 16:58:41 pm »
zdraveite iskam da popitam kolko vreme se pravi laparoskopiq i  kakvo e use6taneto sled tova . predstoi mi v kraq na meseca i 4esno da si kaja me e strah :?

Пиши на кирилица!

колко време протича процедурата ли? 30-40 минути. под пълна упойка. след това не усещаш нищо притеснително, само лека болка в "дупките" (все пак са рани) и това е.
смело, не се страхувай, на 2-я ден си като нова
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #79 -: Март 13, 2009, 20:00:29 pm »
Не съм много съгласна с това, че е 30-40 мин. лапароскопията, поне при мен е била ок. 1,5 часа /по думите на мъжа ми/. Все пак е от значение дали е диагностична или и оперативна, е, пожелавам ти разбира се да мина по най-лекия възможен начин, най-важен, разбира се, е  резултата!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #80 -: Март 13, 2009, 21:46:00 pm »
zdraveite iskam da popitam kolko vreme se pravi laparoskopiq i  kakvo e use6taneto sled tova . predstoi mi v kraq na meseca i 4esno da si kaja me e strah :?

Пиши на кирилица!

колко време протича процедурата ли? 30-40 минути. под пълна упойка. след това не усещаш нищо притеснително, само лека болка в "дупките" (все пак са рани) и това е.
смело, не се страхувай, на 2-я ден си като нова

И при мен е била около 30 мин. не повече.:)И наистина на 2-ия ден не помнех какво са ми правили:) За страха...нормално е да те е страх, и мен ме беше:)

Пожелавам ти успех:)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #81 -: Март 13, 2009, 22:27:48 pm »
zdraveite iskam da popitam kolko vreme se pravi laparoskopiq i  kakvo e use6taneto sled tova . predstoi mi v kraq na meseca i 4esno da si kaja me e strah :?

Пиши на кирилица!

Моята беше диагностична и продължи около 30 мин.Като се събудих бях замаяна и много ми се спеше.На втория ден, вече бях забравила какво беше.Няма нищо страшно.Аз съм голяма страхливка по принцип, хич не търпя на болка, а само като си помисля за операционна и ми става лошо!Е, оживях :D
Не е толкова страшно, колкото си мислех.Така че, не се притеснявай, смело напред!Това е начин да разбереш какъв е проблема при теб и да действаш, за да постигнеш заветната цел!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Лапароскопия?
« Отговор #82 -: Март 14, 2009, 08:33:31 am »
Когато лапароскопията не е само диагностична, а и оперативна, нещата не са толкова розови. Оперативната протича за около 1,5 часа (зависи и от конкретния случай) моята беше около 2 ч имам си и четвърта дупка. И определено не бях на крак на следващия ден, както много от девойките тук. При мен доста беше рязано, имах доста болки и лежах 3-4 дни вкъщи, ставах едвам-едвам само за WC-то.
Ваня, Целта ми не е да те стряскам, а само да си наясно, че има и изключения от общото правило. Не че не съм оцеляла или съм умряла от болка, но все пак, при различните хора нещата се случват различно. Успех!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #83 -: Март 17, 2009, 13:13:29 pm »
Ох  и аз вече си имам сигурна дата за лапарото-не искам да Ви обяснявам колко много ме е страх! При мисълта, какво бих могла да чуя като се събудя и.....Ама няма как-това все пак надявам се е крачка към успеха. Пожелавам късмет на всички момичета, на които тази процедура тепърва предстои osi_9
[/url]
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #84 -: Март 17, 2009, 13:46:22 pm »
И мен ме беше страх преди лапарото, но като мина видях, че не е чак толкова страшно.
Моето беше оперативно - махнаха ми тръбите, една малка миома и сраствания до колкото е било възможно. На другия ден се прибрах нормално в къщи. Болка нямаше, само придърпване на мястото на шевовете, имах три дупки по около 1 см и това е. Е дискомфорт се усещаше, то е ясно, но чак някакви страдания - не.
Успех момичета!  :D


*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #85 -: Март 18, 2009, 10:22:34 am »
Когато лапароскопията не е само диагностична, а и оперативна, нещата не са толкова розови. Оперативната протича за около 1,5 часа (зависи и от конкретния случай) моята беше около 2 ч имам си и четвърта дупка. /quote]
И аз имам 4 дупки, но все пак е изваден цял яйчник от едната, така че е нормално! А за болката - явно е твърде индивидуално, защото като ме приеха в стаята имаше едно момиче оперирано предишния ден, което изобщо не искаше да стане и казваше, че много я боли. Добре, че след като я изписаха, моята другарка по стая хукна още рано сутринта на следващия ден/операциите ни бяха следобяд, даже моята в 18,30 вечерта/ и аз да не видя нещо, тръгнах сама с катетъра и дренажа и бяхме голяма картинка и двете :D Даже сестрата ни се скара, че сме я оставили без работа - тя тъкмо идвала да ни раздвижва :D Е, не че съвсем нищо не ме е Боляло, но не е болка за умиране! Даже после с мъжо и на кафе ходихме в квартала, много е важно да не се залежава човек! Пожелавам на всички, на които им предстои лапаро успех! Както са казали момичетата - важен е резултата, отговаряш си на много въпроси, така че действайте!
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #86 -: Март 19, 2009, 21:41:41 pm »
Ох  и аз вече си имам сигурна дата за лапарото-не искам да Ви обяснявам колко много ме е страх! При мисълта, какво бих могла да чуя като се събудя и.....Ама няма как-това все пак надявам се е крачка към успеха. Пожелавам късмет на всички момичета, на които тази процедура тепърва предстои osi_9

           Силно вярвам ,че след лапарото ще се завърнеш с добри новини.
Както казваш ти това е една голяма крачка  :kickboy: към успеха ,желая на всички успех и горе главата това е само едно предизвикателство

                                       :goodluck:
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Лапароскопия?
« Отговор #87 -: Март 21, 2009, 16:33:46 pm »
На 18 март беше втората ми лапароскопия, за разлика от първата, този път се чувствам значително по-конфортно, доколкото е възможно това. Сега следват другите важни неща  :wink:
Re: Лапароскопия?
« Отговор #88 -: Март 21, 2009, 17:24:12 pm »
blagorq vi mnogo  4e me informirahte . sega sum po dobre kato znam 4e nqma da me mu4at mnogo .

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 21, 2009, 18:24:41 pm от Елфи »
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #89 -: Март 21, 2009, 18:45:47 pm »
На 18 март беше втората ми лапароскопия, за разлика от първата, този път се чувствам значително по-конфортно, доколкото е възможно това. Сега следват другите важни неща  :wink:

Защо се налага втора лапароскопия момичета,моята беше през Януари и кога док.решава че има нужда от втора .Сигурна съм ,че е индивидуално при всеки  :P
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Лапароскопия?
« Отговор #90 -: Март 23, 2009, 16:29:49 pm »
Индивидуална е да. Първата ми беше през 2007 г. при друг лекар. А втората се направи, заради неуспешните инсеминации и съмнението за ХСГ, който е токсичен за ембрионите - оказа се че нямам ХСГ, а тръбите просто са ми били по-тясни и се е наложило да ги разширят. Не се притеснявай,дано не се налага при теб втора, а се е открил и отстранил проблема още с първата лапароскопия.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #91 -: Март 24, 2009, 23:15:21 pm »
Индивидуална е да. Първата ми беше през 2007 г. при друг лекар. А втората се направи, заради неуспешните инсеминации и съмнението за ХСГ, който е токсичен за ембрионите - оказа се че нямам ХСГ, а тръбите просто са ми били по-тясни и се е наложило да ги разширят. Не се притеснявай,дано не се налага при теб втора, а се е открил и отстранил проблема още с първата лапароскопия.

 Аз съм имала сраствания. А дали може  пак да се получат тези сраствания , сега проблема ми е пролактина
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #92 -: Март 24, 2009, 23:34:15 pm »
Да,могат да се получат и нови сраствания,да се възстановят и стари/ако е имало големи и много такива/,поне така ми беше отговорено от докторите.Всичко е индивидуално.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #93 -: Март 26, 2009, 00:18:04 am »
Да,могат да се получат и нови сраствания,да се възстановят и стари/ако е имало големи и много такива/,поне така ми беше отговорено от докторите.Всичко е индивидуално.



                     
    :balk_159:        Благодаря Ви момичета за отговорите малко ме притесняват ,но това е няма как трябва да се борим             
                                                                                                                                                                                 :balk_602:
Re: Лапароскопия?
« Отговор #94 -: Март 26, 2009, 03:15:01 am »
Здравейте,момичета!И при мен се налага след известно време лапароскопия.
Цветната снимка ми я правиха в Пловдив. Нямам епикриза,само няколко думи ,които горе долу звучаха ами не се безпокойте,ще си имате бебе само че единствения шанс е инвитро.Преди това трябва да прекъснем тръбите,едната е нагъната а в другата се сабира течност.Така и не разбрах,какво точно означава това.
Ако ме беше ударил гръм,щеше да е по добре.
В първия момент даже се навих да я правим след два дни,но после размислих,грабнах си документите и отпраших в София при доктор Янакиева.
Оказа се че имам инфекция,която трябва да се излекува ,после куп други изследвания и чак след околко  месец може да говорим за евентуална диагностична лапароскопия.
Доволна сам като цяло от нея,много е внимателна,на всичките ми въпроси отговаря много подробно.Но конкретно за лапарото още не сме говорили.Ако някой е правил лапаро в Света София и има впечатления за специалистите да сподели.
Благодаря,и се извинявам,че стана толкова дълго.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #95 -: Март 26, 2009, 15:15:19 pm »
Здравейте и от мен.Клампирането на трьбите колко време продалжава при лапаро.Аз всьщност имам 1 трьба и 1 яйчник от 2001г.Април имам час при др.Стаменов :bori_020:
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #96 -: Март 26, 2009, 16:22:30 pm »
Цитат
author=bibka
Аз съм имала сраствания. А дали може  пак да се получат тези сраствания , сега проблема ми е пролактина

bibka и моето лапаро е правено кадето и твоето,след операцията док. ми каза също,че съм имала сраствания,но ги е отстранил и ми даде 8 месеца срок в който мога да забременея по естествен път,но моите тръби не дочакаха този срок,6 месеца след лапарото при нова цветна снимка се останови запушване на едната тръба и хидросалпинкс при другата,което означава нова лапароскопия  :(
« Последна редакция: Март 26, 2009, 16:24:48 pm от viva1 »
Re: Лапароскопия?
« Отговор #97 -: Март 26, 2009, 16:50:17 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика. Явно при мен проблема си е бил в чисто и просто в тръбите, след като всичко останало ми е в норма. Доста зле се чувствах докато излизах от упойката, но поне резултатите са що годе приемливи. Да се надяваме, че ще успея по трънливия път на успеха! Пожелавам успех на всички момичета! Не се предавайте за нищо на света! :bighug:
[/url]
Re: Лапароскопия?
« Отговор #98 -: Март 26, 2009, 17:12:31 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика. Явно при мен проблема си е бил в чисто и просто в тръбите, след като всичко останало ми е в норма. Доста зле се чувствах докато излизах от упойката, но поне резултатите са що годе приемливи. Да се надяваме, че ще успея по трънливия път на успеха! Пожелавам успех на всички момичета! Не се предавайте за нищо на света! :bighug:
Струва ми се че и аз съм със същата диагноза, но на мен доколкото говорихме искат да ми ги прекъсват и двете. Какво е това с пластиката на нагънатата?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #99 -: Март 26, 2009, 17:21:00 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика.

Петя, как така предстояща пластика???Какво си имала предвид?
След лапарото ти предстои пластика, така ли?
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #100 -: Март 26, 2009, 17:34:58 pm »
Не изкам да ви разочаровам,но от пластиката няма много полза,след 6 месеца тръбите ще си възвърнат предишното състояние.Имам две приятелки,които правиха пластика и нищо не се получи, и най накрая ги отсраниха,но все пак всичко е до организъм.
Аз също съм с 2 лапароскопии-при първата ми отсраниха лявата тръба и част от дясната.Една година след това при направена ЦС при д-р Стаменов излезе ,че оставената половин тръба пак се е запушила,преминах към 2 лапароскопия,от която излезе че не е запушена тръбата,а съм имала ендометриозна киста.Но аз бях взела вече решение,че запушена - незапушена ще я отстраня,иначе само я мисля.А винаги има опасност (особено при мен,тъй като съм и с 3 коремни операции)пак да се запуши и да обрече на неуспех инвитро опита ми.
На всички ви желая от все сърце успех!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #101 -: Март 26, 2009, 17:40:46 pm »
здравейте момичета може ли да ми кажете  колко след лапорото може да се правят опити за бебче или евентуално полов контакт :?
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #102 -: Март 26, 2009, 17:42:12 pm »
здравейте момичета може ли да ми кажете  колко след лапорото може да се правят опити за бебче или евентуално полов контакт :?
Аз правих на следващия месец,но все пак е индинидуално и как се чувстваш.

*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #103 -: Март 26, 2009, 17:44:16 pm »
Докато се престраша да правя секс минаха 10 дни  :lol:Иначе още от първия месец може да почвате с опитите.Успех в начинанието  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #104 -: Март 26, 2009, 18:00:07 pm »
здравейте момичета може ли да ми кажете  колко след лапорото може да се правят опити за бебче или евентуално полов контакт :?
Едва ли някой може да ти даде отговор на този въпрос..При всеки е много индивидуално, и зависи много как се чувстваш, как ти е понесла операцията и т.н.. Но да, както ти е казала Мечката, нормално около 10 дни, мисля, че и при мене бяха толкова. Иначе опити за бебче - най - рано след цикъла, като се има предвид, че лапарото се прави около датата на овулацията, то няма и как да е по-рано. Е, при мен чудото се случи още на следващия месец,така че късмет!!! :D
Re: Лапароскопия?
« Отговор #105 -: Март 26, 2009, 18:03:11 pm »
  :Dблагодаря ви много зарадвахате супруга ми много
Re: Лапароскопия?
« Отговор #106 -: Март 26, 2009, 18:08:58 pm »
почна да брои дните  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #107 -: Март 26, 2009, 18:12:55 pm »
vaniq83, ползвай бутона редактирай! 20 минути след публикуване можеш да редактираш.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #108 -: Март 26, 2009, 18:28:12 pm »
vaniq83, ползвай бутона редактирай! 20 минути след публикуване можеш да редактираш.

20 минути или 2 часа?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #109 -: Март 26, 2009, 18:35:22 pm »
vaniq83, ползвай бутона редактирай! 20 минути след публикуване можеш да редактираш.

20 минути или 2 часа?

2 часа
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #110 -: Март 26, 2009, 20:39:20 pm »
vaniq83, ползвай бутона редактирай! 20 минути след публикуване можеш да редактираш.
20 минути или 2 часа?
2 часа

да, така е, но се учудих защо коментара на Pesheck е 20 минути
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #111 -: Март 26, 2009, 20:40:34 pm »
vaniq83, ползвай бутона редактирай! 20 минути след публикуване можеш да редактираш.
20 минути или 2 часа?
2 часа
да, така е, но се учудих защо коментара на Pesheck е 20 минути

:)вероятно се е объркала
Re: Лапароскопия?
« Отговор #112 -: Март 26, 2009, 20:59:12 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика.

Петя, как така предстояща пластика???Какво си имала предвид?
След лапарото ти предстои пластика, така ли?
имам предвид, че ми предстои пластика на дясната тръба. Незнам дали е възможно тя да се направи с лапаро или е при друг вид интервенция, Защото ако е при лапаро съм много учудена, че не са пристъпили към нея веднага при положение, че бях дала пълен картбланш за действие :ask:
[/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Лапароскопия?
« Отговор #113 -: Март 26, 2009, 21:41:26 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика.

Петя, как така предстояща пластика???Какво си имала предвид?
След лапарото ти предстои пластика, така ли?
имам предвид, че ми предстои пластика на дясната тръба. Незнам дали е възможно тя да се направи с лапаро или е при друг вид интервенция, Защото ако е при лапаро съм много учудена, че не са пристъпили към нея веднага при положение, че бях дала пълен картбланш за действие :ask:
Ами... много ми е странно това и на мен. Не ти ли обясниха защо не са го направили с лапарото? И защо изобщо ще правите пластика? Да не бъда крайна в изказването си, но те (пластиките)рядко водят до хубав резултат. Лично мое мнение разбира се, без да съм лекар.
Незная къде ти е правено лапарото, но аз бих се консултирала с още някой.
Пожелавам ти успех.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #114 -: Март 26, 2009, 22:02:28 pm »
Мина и моето лапаро-резултата е лява тръба с хидросалпингс, прекъсната и дясна с множество нагъвания и предстояща пластика.
Петя, как така предстояща пластика???Какво си имала предвид?
След лапарото ти предстои пластика, така ли?
имам предвид, че ми предстои пластика на дясната тръба. Незнам дали е възможно тя да се направи с лапаро или е при друг вид интервенция, Защото ако е при лапаро съм много учудена, че не са пристъпили към нея веднага при положение, че бях дала пълен картбланш за действие :ask:


Петя, аз минах по този път. Първо лапаро, после пластика. Ако тогава знаех за какво става въпрос, никога нямаше да се подложа на това. Не искам да си спомням какво преживях тогава, но 10-сантиметровия белег на корема ми ми го напомня всеки ден  :x И изпитвам огромен гняв към човека, който ми каза, че пластиката е единственият ми шанс да имам дете. :x
Е, дете вече трета година след това нямам...
Но се обзаведох с куп сраствания вследствие на грубата хирургическа намеса.
В един разговор, след лапарото ми при д-р Александров, той ми каза, че толкова грубо пипане, не е виждал, че в 21 век при тази техника, всичко е можело да мине само с едно лапаро ...
Може ли да те попитам къде ти правиха лапарото и кой ти препоръча пластиката?
Успех, каквото и да предприемеш!  :bighug:

Ако имаш възможност, може да прочетеш нещичко от дневника ми
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20250.0
« Последна редакция: Март 26, 2009, 22:33:14 pm от Eли :) »
Re: Лапароскопия?
« Отговор #115 -: Март 26, 2009, 22:18:10 pm »
Ох,Ели, последния ти пост сякаш съм го писала аз .Пластика след диагностична лапароскопия и никакъв резултат вече 3 години.И след втора лапароскопия -прекъснати тръби.Няма да забравя думите на д-р Стаменов след цветната снимка-"Крайно неуспешна операция!" :balk_136:


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #116 -: Март 26, 2009, 23:36:51 pm »

bibka и моето лапаро е правено кадето и твоето,след операцията док. ми каза също,че съм имала сраствания,но ги е отстранил и ми даде 8 месеца срок в който мога да забременея по естествен път,но моите тръби не дочакаха този срок,6 месеца след лапарото при нова цветна снимка се останови запушване на едната тръба и хидросалпинкс при другата,което означава нова лапароскопия  :(

Съжалявам за проблема ти такива резултати са много объркващи ,но нали е за добре аз  много се притеснявам ,че и на мен може да ми се наложи второ лапаро.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #117 -: Март 27, 2009, 00:21:12 am »
bibka не мисли за второ лапаро,дано бебчето скоро те изненада.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #118 -: Април 02, 2009, 22:55:16 pm »
мина и моето лапаро според лекаря всичко е добре, имах две запушени тръби . но наистина не е болка за умиране търпимо е .благодаря  ви за суветите  и куража  момичета .
*

    dpetcova

Re: Лапароскопия?
« Отговор #119 -: Юни 04, 2009, 01:04:51 am »
здравейте момичета искам да питам дали някой е правил лапароскопия и след това инсемимация и дали има резултат от това
Re: Лапароскопия?
« Отговор #120 -: Юни 04, 2009, 16:28:31 pm »
Здравеите.Предстои ми лапароскопиа при д_р На4ев в маи4ин дом.Много молиа ако ниакои има впе4атлениа от него да сподели.Благодариа
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #121 -: Юни 06, 2009, 13:19:33 pm »
Здравей, аз си правих при д-р Начев на 20 март, така че пиши на лични какво те интересува. Кога ти е операцията?
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Лапароскопия?
« Отговор #122 -: Септември 12, 2009, 16:09:48 pm »
i na men mi nazna4iha data za laparoskopiq poneje se okaza 4e i dvete mi trabi sa zapu6eni ako nqkoi mi dade pove4e informaciq 6te sam mu mnogo blagodarna moje da mi pi6ite i na maela shoni_s@abv.bg



бел.мод. Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Септември 12, 2009, 18:31:52 pm от Pesheck »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #123 -: Септември 13, 2009, 14:36:57 pm »
Иначе опити за бебче - най - рано след цикъла, като се има предвид, че лапарото се прави около датата на овулацията, то няма и как да е по-рано. Е, при мен чудото се случи още на следващия месец,така че късмет!!! :D
Нуну, много ме заинтрегува това, че си забременяла още следващия месец след лапароскопия. Би ли нахвърлила в 2-3 изречения каква беше причината за твоето лапаро? Мерси много предварително.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #124 -: Септември 13, 2009, 20:34:57 pm »
Гарга, моето лапаро беше поради съмнения за хидросалпингс и чисто диагностично - за проверка на проходимостта на тръбите. Е, оказа се, че не е хидросалпингс, а дермоидна киста, която отстраниха заедно с единия яйчник, иначе тръбите външно са били ок, като изключим, че не са пропуснали контрастното вещество - това защо ума ми не го побира! 8O Говорехме с д-ра за цветна снимка за да се види пак състоянието на тръбите след отстраняване на кистата /имало малък шанс да се окаже, че кистата е пречела на проходимостта/ и ако се окаже, че са запушени - хистероскопия за да се пробва да се отпушат откъм матката /имаше съмнения, че са запушени точно там/. Е, така и не се наложиха последващите процедури, защото забременях спонтанно, незнам как -  Божа работа! :D На всички пожелавам този късмет и да се сдобиете скоро с така дългоочакваната рожба!!! :D
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #125 -: Януари 03, 2010, 17:58:09 pm »
Здравейте момичета !
Предстои ми лапароскопия  !
Искам да ви попитам има ли някой който е правил лапаро и е приемал бромокриптин !
Дали да го спра за малко ,че от него ми пада кръвното ?
Ако иима някой с подобен проблем моля да сподели!
Притеснявам се как ще си взаимодействат с упойващото вещество!
Разбира се ще питам и док като отида ,но бих искала да чуя и вашите мнения!
[/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #126 -: Януари 04, 2010, 07:14:42 am »
Вивия, щом понижава кръвното вероятно не е добра идея да го пиеш. Питай лекаря си поне седмица преди лапарото, а не непосредствено преди нея. Обади се още днес :)
Успех и не се притеснявай прекалено много. Всичко ще мине леко !  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #127 -: Януари 04, 2010, 10:55:47 am »
Здравейте момичета !
Предстои ми лапароскопия  !
Искам да ви попитам има ли някой който е правил лапаро и е приемал бромокриптин !
Дали да го спра за малко ,че от него ми пада кръвното ?
Ако иима някой с подобен проблем моля да сподели!
Притеснявам се как ще си взаимодействат с упойващото вещество!
Разбира се ще питам и док като отида ,но бих искала да чуя и вашите мнения!

Преди всяка лапароскопия се прави (поне би трябвало, въпреки че някои клиники го пропускат този важен  момент) консултация с анестезиолог. Там е мястото да си зададеш въпроса.
За сериозно нещо като прием или спиране на лекарства се консултирай само с лекар.
Re: Лапароскопия?
« Отговор #128 -: Януари 04, 2010, 14:41:17 pm »
Аз си приемах Бромокриптина, но след консултация с гинеколога, който извърши лапарото, а и анестезиологът също знаеше какви медикаменти приемам.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #129 -: Януари 04, 2010, 18:54:55 pm »
Благодаря Елфи - да утре ще разговарям с док за да определим датата - той каза че един ден по- рано ще ми пускат някакви изследвания и ще има консултация с анестезиолог
Ще питам - благодаря все пак!
Макар ,че и ЦС беше с упойка ,но не си спомням мисля ,че не го спрях тогава( а бях казала за бромокриптина)
Ще видим !
Цеци благодаря и на теб ,че се включи!
Стискайте ми палци за добри резултати ,че след толкова време сигурно ще излезе голям проблем!
[/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #130 -: Януари 04, 2010, 20:16:34 pm »
Вив, незнам дали това което ще ти кажа ще те успокои, но :
При мен също не се получава забременяване от много време. И все пак на лапароскопията всичко си беше напълно наред. Всичко навсякъде ни излиза наред, а бебе няма. Така, че много пъти съм искала поне да зная къде и в какво точно е проблема, за да зная и решението му.
Познавам и страха, който в момента изпитваш и за съжаление той няма да отмине докато не отмине и лапароскопията. Едва ли ще повярваш, но за мен страха си остава най-лошият ми спомен от лапароскопията. Самата операция мина леко, бързо, станах на крак веднага след като мина упойката ми и вървях съвсем изправена. Не ме болеше нито рамото, нито съм била подута от газта - имах само нещо като мускулна треска на корема (все едно съм правила 500 коремни преси  :P ) Засега най-добрият съвет, който мога да се пробвам да ти дам е да опиташ да мислиш възможно най-малко за предстоящото лапаро. Развличай се с кино, книжки, разходки и не мисли чак толкова. Трудничко е да стане на практика, но можеш да пробваш и с думите "И това ще мине и го правя за добро. Това е още една крачка напред."
 Целувки !
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 20:18:32 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #131 -: Януари 04, 2010, 21:29:22 pm »
Гардже благодаря ти много за думите съвсем сериозно ме успокои малко просто явно имам нужда да си "говоря" с хора ,които са минали през това за да се уверя ,че няма нищо страшно , защото на моменти изпитвам смъртен страх (каква съм пъзла)
Благодаря на всички, които се включиха наистина много ми помагате с подкрепата си !
Помня, че и за ЦС ме беше пак много страх и знаете ли макар че резултата не беше цветущ вместо да се напрегна аз се чувствах сякаш камък ми е паднал от плещите!
Толкова се успокоих!
Сега пак е така ,а най-вероятно след това ще има и хистероскопия така ,че може би ще претръпна накрая !
Да знаете тук се запознах с най-смелите жени на Планетата и аз ще стана смела !


А да попитам микробиология ще ми пускат ли пак имам предвид микоплазма ,хламидия и т.н?
Док каза че имало някакви изследвания преди лапарото дето трябвало да ми пуснат какви са ?
Може би някъде сте писали по-напред ще потърся!

[/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #132 -: Януари 04, 2010, 22:01:24 pm »
Изследванията преди лапароскопията са кръв, кардиограма, кръвно налягане,тест за алергии, разговор с интернист за прекарани предишни заболявания, вагинален ехограф. Микробиология не са ми искали, а и по време на лапароскопия няма какво да ти правят на влагалището. Според мен няма нужда от микробиология.
Изследване за хламидия е добре да имаш, но на мен не са ми искали да е правено непосредствено преди лапароскопията, а си важеше и това от преди няколко месеца. Лекарят, който ще ти прави лапарото предполагам вече добре познава състоянието ти, така че ще ти каже всичко, което се налага да му занесеш.
Относно смелостта - някои момичета знаят аз как се панирах преди моето лапаро. Странното е, че започнах да се шашкам едва ден преди това. Много ми тракаха зъбите, но това е нормално. После явно претръпнах и час преди лапароскопията вече бях нетърпелива и исках да минава по-бързо, че паниката ми да изчезне най-сетне. Ще видиш, че всичко минава и не е толкова страшно.
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 22:04:19 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #133 -: Януари 04, 2010, 22:33:36 pm »
Златна си Гардже !
Да лекаря ми е вече един и същ от преди година все при него ходя той е ясно ,че ще ми каже всичко ,но понеже той е в Пловдив ,а аз в Стара Загора и не мога когато си поискам да ходя сега си сортирам нещата в главата да не забравя нещо да питам ,а и ако забравя поне нещочко да съм прочела от вас!
Какво щях да правя без вас не знам !

Изследване за хламидия имам ,но то е от август месец чудя се дали да не пуснем пак едо профилактично ,че тая хламидия е страшна!
[/url]
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #134 -: Януари 04, 2010, 23:39:25 pm »
Хей,Вив няма да униваш миличка!Мисли ,че това е само за добро.Ние всички сме с теб само трябва да кажеш кога е .Самата аз дълго плаках преди 6 месеца като док. ми каза за кистата ,че препоръчва лапаро.Но аз се прибрах пеш и подута от плач и я лекувах с лекарства!Знам какво те измъчва и повечето тук го знаят .Споко мила! :bighug: :bighug: :bighug:Така етрябва явно-да се помъчим за  :bori_002:

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #135 -: Януари 05, 2010, 07:31:38 am »
Вив, ако хламидията Август месец е била положителна, няма да е зле да пуснеш пак едно изследване. Но ако е била отрицателна - си мисля, че няма защо да се съмняваш сега да не е.  :? С две думи, ако имаш някакви съмнения и ще се почувстваш по-добре - пускай ново изследване. Аз самата по едно време се бях главозамаяла от какви ли не изследвания, затова вече гледам първо да търся логическа причина преди да си пълня главата с нови "диагнози".
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #136 -: Януари 05, 2010, 07:53:36 am »
Грдже август хламидията беше отрицателна разбира се иначе док нямаше да премине към ЦС!
Но беше кръвен тес защото тогава нямаше как да пусна друг !
Сега оега пак ми се ще  да я пуснем защото е минало доста време ,но док каза че няма нужда ама аз си се юркам пак!
Но така или иначе ако я пусна пак ще е кръвен защото тук в Стара Загора не знам дали изобщо правят друг!
[/url]
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #137 -: Януари 05, 2010, 18:52:15 pm »
Ето вече си има датичка 21.01.2010
Тогава ще е лапарото
Само се притеснявам не знам дали има значение ,но тогава ще е минало О(мислех си че е като ЦС първите чисти дни от цикъла)
Док ме пита за датата на последната М и аз му казах, че е 01.01 щом тогава е назначил лапарото значи няма значение всъщност ще питам този  петък като отида при него
Трябва да направя и консултация с анестезиолог тогава и да ми даде кои предоперативни изследвания да пуснем и това е !
И остава да преживея другата седмица  :D :D :D
[/url]
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Лапароскопия?
« Отговор #138 -: Януари 05, 2010, 19:37:59 pm »
Вивия всичко ще е на ред.
Аз минах през лапарото и след като се събудих след операцията не усещах никаква болка,възтанових се много бързо.Така че не се притеснявай всичко ще е окей.
УСПЕХ
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Лапароскопия?
« Отговор #139 -: Януари 08, 2010, 09:55:02 am »
Здравейте момичета,някоя от вас след лапаро да е имала закъснение на МЦ на втория месец след операцията,че на мен след лапатото МЦ дойде два дни по рано,но това сигурно е нормално,но сега трябваше на пети да ми е МЦ но още никакъв го няма.Преди лапарото въпреки запушванията и срастванията МЦ беше като часовник,сега съм без сраствания и една тръба,каква ли ще е причината за това закъснение сега?Моля,ако и други е имало като мен да споделят.Хубав ден ви желая:)
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Лапароскопия?
« Отговор #140 -: Януари 08, 2010, 10:47:00 am »
Здравей -бина!
Аз нямах никакви проблеми с МЦ след лапарото,но може би при всеки е различно.
Дано повече момичета се включат в темата.Но ако имаш притеснения,защо не се обадиш на доктора.Той най добре ще отговори на въпроса ти.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #141 -: Януари 08, 2010, 19:04:52 pm »
бина за съжаление и аз не мога да ти помогна със съвет защото моето лапаро тепърва предстои !
Момичета сега да се отчета - днес малко ни направиха на луди ама ....
Направихме консултация с анестезиолог , пуснаха ми ПКК ,урина ,ЕКГ и май друго нямаше !
Малко съм притеснена защото анестезиолога ме консултира много на бързо ,каза да не се притесняваме всичко било на ред и тва е ,разбира се пита ме какви лекарства приемам , имам ли някакви алергии дали нямам високо кръвно,кръвната група коя ми е  ей такива неща!
Ако някой се сеща, да ми помогне със  съвет  нещо друго да питам другата седмица и опериращия лекар ,че вече като се панирам и забравям какво тр да питам!
И като се прибера и все се ядосвам на себе си
П.П колко време се излиза от упойката - кога се събудихте ?
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 19:41:21 pm от viviq »
[/url]
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Лапароскопия?
« Отговор #142 -: Януари 08, 2010, 19:49:48 pm »
Здравей Вивия,за излизането от упойка е много индивидуално,аз се събудих веднага като ме преместиха в интензивно.Успех и не се страхувай :)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #143 -: Януари 08, 2010, 20:02:54 pm »
Аз се събудих още на операционната с тръбата в устата. Викаха ми "дишай, дишай" и след това започнах да плача. Незнам защо. Емоциите ми се бяха насъбрали. Абе с две думи човек след упойка е като пиян и се държи като такъв. Аз исках да стискам ръката на една мила, млада сестра и само й повтарях, че трябва да си има дечица още докато е толкова младичка (23г.). Изобщо голяма фога май бях. Полежах около час в интензивното (до операционната), после ме качиха в стаята ми и след още час вече ставах и си шавах насам-натам.
Споко, Вив. Няма страшно !
П.П: Искам да допълня, че съм била с много ниска доза упойка, заради килограмите ми. Анестезиоложката каза, че ако съм била само с 2 килограма отгоре, нямало да ме хване толкова слаба упойка. (Това ме подсеща да се претеглиш преди лапарото, за да си имаш идея за килограмите). Подозирам, че ако упойката ми беше по-силна нямаше да се събудя още на операционната, а чак в стаята. Била съм под обща анестезия още 2 пъти и досега не беше ми се случвало да се събудя толкова рано. Явно предните пъти съм била доста по-упоена. Но пък с по-слаба упойка, после няма повръщане, световъртежи и т.н.
Не я мисли упойката. Искам да ти кажа, че няма никаква вероятност да не заспиш. Всичко се следи на разни апарати и се знае какво става с теб. Няма опасност и да не се събудиш. Хич не се безпокой. Повтаряй си само "мечка страх - мен не страх"
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Лапароскопия?
« Отговор #144 -: Януари 08, 2010, 21:10:09 pm »
Ох Гардже мила направо си ми спасението наистина се притеснявам от упойката дали ще се събудя кога ще се събудя ?
Ей такива работи
Моята ЦС беше с пълна упойка и анестезиолога ме събуди като свършиха!
Но сигурно има разлика и в упойките!
А и това не е ЦС а лапаро затова пак съм се ошашкала!
Аз  освен ЦС нищо друго не съм преживявала с упойка на практика на ЦС  за първи път изобщо ми слагаха упойка!
Дано не ми се налага де да сме живи и здрави всички !
[/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #145 -: Януари 08, 2010, 22:03:52 pm »
Бина, и след двете лапароскопии /едната диагностична, другата оперативна/ нямах закъснение на цикъла. Дойде си ми нормално. Мисля че това е индивидуално. Ако все пак до ден-два не ти дойде, обади се на лекаря си, за твое успокоение. Успех!

Вивия, няма от какво да се притесняваш. Не е страшно, наистина. И двата пъти се събудих още на операционната маса, но без тръбата в устата. Явно я бяха извадили вече. Смътно чувах сякаш от мноооого далече как анестезиолога ме вика по име и ми казва да отворя очи. Отворих ги за секунди, колкото да разберат, че съм в съзнание. Не чувствах никаква болка, нито кашлях, имах кислородна маска. Събудих се окончателно в реанимация. Състоянието след анестезия е точно както Гарджето го описва, като пиян морков :lol: Не можех да си контролирам ръцете :lol:, набих си едно кроше в опита си да се почеша :D Не ми се гадеше, не ме болеше, само ми беше малко замаяно и ми беше удебелен езика, фъфлех като за световно.
Знам че сега те е страх много, аз бях така първия път, защото не знаех какво е. Но наистина няма от какво да се притесняваш, всичко минава и заминава, важен е резултата.
Успех, миличка!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Лапароскопия?
« Отговор #146 -: Януари 11, 2010, 23:52:09 pm »
Здравейте, предстои ми лапароскопия при доц. Стойков - Плевен, той ми каза че може и в болницата в Павликени защото там ще мине през здравната каса. Но мен ме притеснява апаратурата, условията всичко. Ако някой е правил лапаро там моля да сподели как е било.